Reklama

Reklama

Muž, který chtěl být králem

  • Velká Británie The Man Who Would Be King (více)
TV spot

Obsahy(1)

V 19. století, v době koloniálního panství, se dva bývalí britští vojáci, Peachy a Danny, rozhodnou zkusit štěstí v jisté zemi v odlehlé končině Indie. Se svými vojenskými zkušenostmi chtějí nejprve vystoupit coby její ochránci a potom se v zemi chopit vlády. Danny je skutečně prohlášen za krále, jelikož jeho poddaní ho pokládají za nezranitelného. Když podvod vyjde najevo, je usmrcen. Peachy unikne a vypravuje tento příběh Kiplingovi. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (161)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Sláva a bohatství! Poctivý dobrodružný snímek o dvou vykutálených vojácích, kteří se za penězi byli ochotni vypravit přes půl světa a až koruna a žena je svedla na zcestí. Ohromující výprava a výborné herecké obsazení baví i po tolika letech. Danny a Peachy jsou navíc tak zábavná dvojka, že bych se rád podíval na nějaký jiný jejich příběh, třeba ještě z dob v armádě. ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Wau, tak tohle bylo moc příjemný předvánoční překvapení. Vůbec sem o tomhle filmu nevěděl, prostě sem jen nakouknul do programu a zrovínka tam tohle dávali. Tak sem si řek, že dvojice Connery a Caine sou celkem slušný borci, kteří by mohli mít dobrej film :o). A jo, přesně takle to dopadlo. Krásně dobrodružnej film s prvkama cestování, a hlavně humoru, nadhledu a takovou tou lehkostí, kterou na plátno můžou vnýst pouze herecký velikání... Po dokončení mise, která měla najít nový domov, se ze dvou kamarádů stávají lehcí nepřátelé, ale na konec dojde ke znovuzpřátelení. No, ale na uplnej konec se to trošku celý podělá... Každopádně se mi tohle moc líbilo a tak... ()

Reklama

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

Menej známa z dvojice Kiplingovových dobrodružných predlôh. Páči sa mi, že Huston to poňal ako útek do eskapizmu, ale zároveň sa drží pevne na nohách. Connerove a Caineove vyčíňanie má množstvo vypointovaných hlášok, ale tragický skon tejto jazdy je nevyhnutný. Výborná žánrová záležitosť, ktorá má správny nadhľad, ale nevnucujúcim spôsobom ponúka aj poučenia, ktoré sú univerzálne platné a vieme ich aplikovať na historické a spoločenské situácie. Práve ten kultúrny, diametrálny šok dvoch svetov a charizma pohotových cestovateľov vás 90% času vábia na zneuctenie kmeňového poriadku úplne cudzieho usporiadania, ktoré prežíva na báze nelogického mysticizmu a krviprelievania. Keď má ten kmeňový systém vady, využite to. Ale znášajte si aj následky... ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Hustonovy dobrodružné filmy mají různou úroveň. Tento lze považovat za jeden z těch slabších - pokud vám ovšem nebylo patnáct a méně, tedy v době jeho vzniku. Pokud od něj odečteme Poklad na Sierra Madre, pak zůstane jen burleska. Dvojička Connery, Caine mi přišla spíš protivná. Podtext rasismu patrný. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Skvělý film, kterému doslova a do písmene kralují Connery s Cainem. Co dodat? Pokud máte rádi dobrodružství, napětí, britský humor, filmy o přátelství, které je podrobováno zkouškám, a filmy, které mají myšlenku, o níž se dá dlouho přemítat... Muž, který chtěl být králem je tady pro vás. Na scény, jako je ta s lavinou, míčovou hrou, svatbou nebo visutým mostem, na ty se nezapomíná. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (8)

  • Princeznu Roxanne hraje Shakira Caine, manželka jednoho z hlavních hrdinů. (Javert)
  • Karroom Ben Bouihovi, který ve filmu ztvárnil nejvyššího kněze Kafu Selima, bylo 103 let, když natočil tento svůj první a jediný film. Když se pak ve filmu viděl, shledal že bude žít navždy. (Javert)

Související novinky

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Z Ameriky přichází velmi smutná zpráva. Dnes ráno ve svém domě v Connecticutu zemřel legendární kanadský herec a držitel Zlatého glóbu i Ceny akademie, Christopher Plummer. Populárnímu tvůrci známému… (více)

Reklama

Reklama