poster

The Escape

Krátkometrážní / Akční / Drama

USA, 2016, 14 min

Režie:

Neill Blomkamp

Scénář:

Neill Blomkamp

Producenti:

Steve Golin

Střih:

Julian Clarke
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  A je to tu - po patnácti letech je "BávoDrajvr" zpátky. A ačkoliv toho Clive Owen v mezidobí prožil a natočil hromadu, nutno říct, že vypadá mnohem zachovaleji než Dakota Fanning, které je o víc než polovinu méně. A není to tím, že zmíněná dcera přehnaně patriotických rodičů tu má roli skejťáckohoumlesácké Leeloo;) Partnerem Řidiče je samozřejmě "Nové Bávo", a to nejen vypadá, ale i hraje velmi slušně:) Trochu problém jsem měl s tím, že Blomkamp poněkud zbytečně sahá do sci-fi žánru, ale OK, je to jeho parketa, a politika The Hire byla vždy taková ta "ať je po jeho". Trochu větší problém už je v tom, že jako přestřelkový klip je The Escape velmi dobrý, ale jako honičkový klip už naráží právě na Blomkampovu nezkušenost na tomto poli. Naháněčky a kličkované postrádají kus energie a "drajvu", které ty nejlepší kusy ze série The Hire měly na rozdávání. Ale zase je to vyvažované tím hezky nasnímaným ratatabum okolo. Takže výsledek bude slušných 70%.(18.11.2016)

 • Stíba
  ***

  Tak jako začaly v poslední dekádě trochu ztrácet duši vozy BMW (stále ale mnohem méně něž mnohé jiné značky takže nic ve zlém, jsou to skvělá auta a v mnohém jsou samozřejmě daleko dál) tak je tomu i u návaznosti na sérii The Hire. Pusťte si The Folllow a možná pochopíte co mám na mysli...(25.10.2016)

 • blackrain
  *****

  Tenhle baworácký kraťas mně úplně pohltil. Nevadí mi, že je to jen reklama na auťák německé automobilky. Užila jsem si ho o polední pauze. Clive Owen by byl jako Bond dokonalý. O proti Craigovi je mnohem více charizmatický a uvěřitelnější. Pobavila mně ta jeho chladnokrevnost a ledový klid a nakonec milý úsměv.(18.11.2016)

 • Phorbo
  ***

  Je tomu už nějaká doba, co jsem viděl původní sérii The Hire... po tolika letech se vrací na scénu, ale v né moc zrovna zajímavém světle. V porovnáním s The Star, kratším kusu z před patnácti let... Guy Richie tehdy odvedl velepráci, ne že by Blomkamp neudělal dobrou práci, ale The Escape je spíše o prezentaci nového Bavoráku, který je zdá se zevnitř tichý, zvenku burácivý, neprůstřelný a pohodlný... Ale dál? Clive nám akorát trošku zvrásněl, ale jinak dobrý...(28.6.2017)

 • agentmiky
  ****

  Přiznávám se, že díly série Hire jsem doposud neviděl, ale po zhlédnutí tohoto počinu si budu muset sednout a napravit to. Souhlasím s většinou, že tohle by chtělo plnohodnotný film, neboť Clive Owen za volantem vypadá jako dost velký frajer. Zase se v roli záporáka objevil Jon Bernthal, který mi čím dál tím více sympatický. Na 14 minut se toho událo hodně, nikterak malý rozpočet jsem z toho vycítil již po pár minutách. Co by za scénu s helikoptérou dali mnohé americké snímky. Myslím si, že všichni hodnostáři z BMW se teď musí tetelit blahem, neboť taková reklama určitě automobilce přidá nějaké ty body navíc. Za mě dávám 80 %(30.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace