The Escape

Neill Blomkamp

Neill Blomkamp

Steve Golin

Julian Clarke

Clive Owen po ukončení Knicku nemal čo robiť a tak sa vrátil ku krátkometražnej akčno-reklamnej sérii Hire, kde v rokoch 2001/2002 stvárnil bezmenného "vodiča". Tentokrát sa réžie chopil Neill Blomkamp - ďalší muž, ktorý po krachu projektu Alien 5 tiež nemal do čoho pichnúť. A pribrali do partie Dakotu Fanning (čo ja viem...), Veru Framiga (má tu asi 9 sekúnd) a hlavne zarasteného Punishera Jona Bernthala. Inak ťažko niečo dodať, príbeh je skutočne len veľmi okrajový a nedôležitý a po akčnej stránke to nič extra strhujúce nie je. Tak ale dalo sa to.(8.1.2018)

Blomkamp nakrútil akúsi REKLAMU na autá od značky BMW, kde Clive Owen spolu s Dakotou, chvíľu aj so Shaneom, zo seriálu The Walking Dead, čiže s Jonom Bernthalom, sedia v špičkovom autíčku, aspoň za milión euríkov, pričom Owen šoféruje, zakrátko na to povie Bernthalovi : „Kámo, výstup si, pokiaľ mám dobrú náladu... ! ” Shane je strašne nasratý, aby sa vzápätí začala zbesilá naháňačka, ako zo série - Rýchlo a Zbesilo, či poprípade, keď drtím na play - ku GTA 5, tak vtedy to vyzerá, takýmto podobným obrazom, fakt, nekontrolujem sa. Samozrejme, okrem neho, sa pripoja iní, podobní, ako on. Sú extrémne húževnatí, ale je im to PRD platné, lebo majú zdatného súpera. Tých 11 minút, je naozaj intenzívnych, vzrušujúcich, až pokým nedôjdu bezpečne do prístavu, tu je šarmantná Vera Farmiga. Celkom zručne zrežírovaná reklama, rozmýšľam, že si zaobstarám bmw - čko ?(28.10.2016)

Přiznávám se, že díly série Hire jsem doposud neviděl, ale po zhlédnutí tohoto počinu si budu muset sednout a napravit to. Souhlasím s většinou, že tohle by chtělo plnohodnotný film, neboť Clive Owen za volantem vypadá jako dost velký frajer. Zase se v roli záporáka objevil Jon Bernthal, který mi čím dál tím více sympatický. Na 14 minut se toho událo hodně, nikterak malý rozpočet jsem z toho vycítil již po pár minutách. Co by za scénu s helikoptérou dali mnohé americké snímky. Myslím si, že všichni hodnostáři z BMW se teď musí tetelit blahem, neboť taková reklama určitě automobilce přidá nějaké ty body navíc. Za mě dávám 80 %(30.1.2017)

Tenhle baworácký kraťas mně úplně pohltil. Nevadí mi, že je to jen reklama na auťák německé automobilky. Užila jsem si ho o polední pauze. Clive Owen by byl jako Bond dokonalý. O proti Craigovi je mnohem více charizmatický a uvěřitelnější. Pobavila mně ta jeho chladnokrevnost a ledový klid a nakonec milý úsměv.(18.11.2016)

Je tomu už nějaká doba, co jsem viděl původní sérii The Hire... po tolika letech se vrací na scénu, ale v né moc zrovna zajímavém světle. V porovnáním s The Star, kratším kusu z před patnácti let... Guy Richie tehdy odvedl velepráci, ne že by Blomkamp neudělal dobrou práci, ale The Escape je spíše o prezentaci nového Bavoráku, který je zdá se zevnitř tichý, zvenku burácivý, neprůstřelný a pohodlný... Ale dál? Clive nám akorát trošku zvrásněl, ale jinak dobrý...(28.6.2017)