Někdy se až divím proč na těch našich televizích pořád melou dokola to samé a jak to dohraje na jedné stanici už to zase frčí na některé jiné. Je pak škoda, když se člověk dostane k nějakému takovému snímku (a to čistě náhodou ) a vidí počet shlédnutí 55. Možná, že to není nejlepší snímek, který byl na toto téma natočen, ale rozhodně si myslím, že by měl dostat šanci, aby se dostal i k diváků, kteří čučí na TV pořád na ty samé filmy. (Takových filmů jsou bohužel mraky).(12.10.2017)

Dnes již notně vyčpělá klasika, kterou ve značné míře zachraňuje kratičká stopáž. Ale abych neublížil - některé ikonické scény se staly školou pro režiséry dalších generací (vnitřní dialogy, psychické proměny vojáků, nesmyslnost smrti, kontrast hrůz a zkázy války s idylou vesnice a nedotčené přírody). Snad největší vliv jsem cítil u "Tenké červené linie" (která samozřejmě čerpala z více filmů například "Na západní frontě klid" z roku 1930), která jede na velmi podobné vlně.(18.12.2012)

Aktivne polujem na kvalitne filmy o US obcianskej vojna z rokov 1861 - 1865 , a tento sa mi zdal jeden z tych lepsich. I ked to nema na Gone with the Wind 1939, stale ide o kvalitnu studiu o strate idealov isteho vojaka Henryho z uz spominaneho obdobia. Dialogy na urovni, potesi aj par silnejsich scen. nejdem ich tu vsetky menovat, staci len snad pochod s ranenymi : 75 %(13.5.2017)

Huston sice zuřil, když mu MGM hotový film sestříhalo na necelých 70 minut, ale zdá se, že vznikl celkem sevřený příběh pochybnosti, zbabělosti před nepřítelem a následného bojového vzepětí. Proměny hlavního hrdiny (A.Murphy byl skutečným válečným hrdinou, stejně jako jeho kolega B.Mauldin) pravda nepůsobí zrovna přesvědčivě, ale Hustonovo aranžování bitevních scén je vynikající. Motiv chvilkového zaváhání si "vypůjčil" do Tobruku V.Marhoul, jemu ovšem tahle epizoda téměř zabila tempo snímku.(12.10.2011)

Americká občanská válka 1862. Vojáka Henryho Fleminga přemůže strach a pochybnosti o sobě samém. Při prvním útoku uteče a je skleslý a zoufalý, představuje si ale statečný boj proti nepříteli. Jakmile se setká se svým zraněným kamarádem, sužuje ho pocit viny.S odvahou ze zoufalství a beznaděje útočí při následujícím ataku z první linie. Film byl natočen podle románu Stephnea Crane. V komorním dramatu se přesvědčivě představili Audie Murphy (Henry Fleming), Bill Mauldin (Tom Wilson), Douglas Dick (poručík), Royal Dano (rozedraný voják), Andy Devin (starší voják), John Dierkes (Jim), Arthur Hunnicutt (Bill Porter), Tim Durant (generál).(5.8.2006)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Stephena Cranea. (Hans.)

• - Audie Murphy, představitel Henryho, byl nejdekorovanější americký voják druhé světové války. (Hans.)