Nezničitelní

• Česko Co se nepromíjí (více)

Zacharyovi hospodaří na farmě na Divokém západě. Jejich otec William byl zabit indiánským kmenem Kiowů, a tak rodina ve složení matka Mattilda, bratři Ben, Cash a Andy a nevlastní sestra Rachel, kterou matka a nejstarší Ben velmi ochraňují. Rodina Zacharyových se přátelí a obchoduje s velmi nábožensky založenou, ale také rasisticky uvažující rodinou Rawlinsových. Jejich syn Charlie si na Rachel myslí a rád by se s ní oženil. Ben, jako hlava rodiny, z toho není zrovna nadšený, zdá se, že k Rachel chová jiné než bratrské city. Jeho odpovědi na Charlieho dotazy, zda mu Rachel dají, jsou spíše vyhýbavé. V kraji se náhle objevuje starý muž se šavlí a jedním okem, Abe Kelsey, a rozhlašuje, že Rachel je Indiánka, kterou Will Zachary ukradl Kiowům. Ben a Cash ho za to chtějí zabít, ale nenajdou ho. Tato zpráva se rozšíří až ke Kiowům, kteří chtějí svou sestru zpět. Výměnou nabízejí tři koně. Ben nesouhlasí. Rachel je potomkem bělochů a z obchodu nic nebude. Když později Charlie přijede s květinou oficiálně požádat o její ruku, Ben nerad souhlasí. Nadšený Charlie se vrací domů a cestou je zabit Kiowy. Rawlinsovi jsou zděšeni, a zejména matka Rowlinsová obrátí svůj žal proti Rachel a nazve ji špinavou Indiánkou. Otec Rowlins nechce mít se Zacharyovými už nic společného, dokud se Indiánky nezbaví. Ben se rozhodne očistit Rachelinu pověst a vydá se po Kelseyho stopě. Přiveze ho k Rawlinsům a chce, aby řekl pravdu. Rawlins mu nechá dát kolem krku smyčku a pod hrozbou smrti ho žádá, aby řekl pravdu. Kelsey opakuje, že Will Zachary našel indiánské dítě, a když ho Kelsey chtěl zabít, Zachary mu to nedovolil a vzal holčičku domů. Když byl Kelseyho malý syn zajat Kiowy, chtěl Kelsey, aby Zachary vydal Indiánům jejich dítě, ale Zachary to odmítl a Kiowové chlapce zabili. To přesvědčí Rawlinse, že Kelsey mluví pravdu. Mattilda už to nemůže poslouchat a podtrhne stoličku, na které Kelsey stojí, a oběsí ho. Rawlins a ostatní farmáři se od Zacharyů odvrátí, pokud nepošlou Rachel zpět ke Kiowům. Ben Zachary jako hlava rodiny odmítá... (TV Prima)

pollstro

Svým obsahem a dobou vzniku vskutku neobvyklý film zaměřující se na otázku rasismu páchaném na původním obyvatelstvu Ameriky ve westernovém pojetí. Z počátku jasně avizovaný neziskový film, od kterého byl očekávaný nízký obrat na úkor příběhového obsahu. Navíc všudypřítomná problematika během natáčení se velmi razantním způsobem projevila na celkovém negativním pojetí celého filmu, který Huston velmi často označoval jako svůj nejméně uspokojivý a oblíbený film. Pro Audrey Hepburn jediný westernový film, který i přes svoji neodolatelnou krásu a nezpochybnitelnou hereckou upřímnost nedokázala zachránit od zcela mdlého scénáře, nelogického chování postav a celkově nevěrohodného vývoje celého příběhu. ()

rochelka

Skvělý Burt Lancaster, skvělá Audrey Hepburnová, skvělá režie, hudba, zpracování...A proč tolikrát to slovo? Byla tam zápletka, byly tam střílečky, byla tam romantika a nebylo to podáno ani moc kýčovitě ani moc drsňácky. Neokoukaný příběh i závěr ( člověk by řekl, že se k nim nakonec přidá ). Prostě skvělý western! ()

Elisson

western plný divných hodnôt....a Audrey Hepburn v možno v jedinej úlohe kde vyzerá prirodzene, myslím výzorom ()

Winster

Není to tak zlý. Jen tam je odporná nevraživost k indiánům a davové jednání. Dále jsou zde prvky ,,přežívání" a koncový příjezd ,,koltu" je totálně mimo budku. Herecké obsazení super...A.H měla hrát ve více westernů. ()

PTuranyi

Spočiatku selankovitý western postupne narušujú najprv jednooký starec s temným posolstvom a potom aj kmeň Kiowov. Rodina Zacharyiovcov a hlavne krásna Rachel je tak vystavená nevraživosti miestnych kovbojov a útokom indiánov. Príbeh sa tak mení na rodinnú drámu s dlhoročným rodinným tajomstvom, ktoré je ich prekliatím. Záverečný boj je však osobnou drámou identity mladej Rachel a tak trochu aj romancou Bena Zacharyho. Produkcia je dobrá, ale deju dlho chýba spád a snaha vytvoriť napätie mysterióznym tajomstvom sa míňa účinkom. Až prelomenie tohto tajomstva prináša atmosféru rasovej nenávisti a existenciálnu dilemu pre Rachel. Až na Burta Lancastera a Audrey Hepburn, nie sú herci žiaden výkvet, ale svoje úlohy plnia dobre. Audrey zlatíčko či už hrá slečinku z mesta alebo dievča z prérie a Burt Lancaster je tvrdý a charizmatický ako vždy. 70% ()

stado

Film, který se dá spíše nazvat rodinné drama z divokého západu. Audrey byla spíš součástí týmu a ne nějaká hvězda. Moc se mi líbil Burt Lancaster. Tyto role drsných mužů s dobrým srdcem k němu opravdu sedí. Bylo to velmi dobré, čekal jsem daleko méně podle hodnocení, ale byl jsem mile překvapený. ()

dracekt

Musím uznat, že ani jako skalnímu fanouškovi Audrey se mi to nelíbilo. Je to křečovité, neuvěřitelné a nezábavné. ()

niks

Nejnudnější western, který jsem kdy shlédla... A ani Audrey to nezachránila. Navíc to bylo všechno strašně nerealistické. ()

Dr.dogous

Rozvláčné. Ale je to fajn, když umře huhulák, minulost tě dožene, odhalte tváře, rudé tváře, oživlá světice. Pojdte a koukejte, jak sedlají koně. Komu dá svou hlavu do klína. :-)) 70% ()

Damnsinead

Indiánská dívka vyrůstající v bílé rodině zní zajímavě, ale tady se to nepovedlo. Indiáni jsou v tomhle případě banda, která se neumí bránit, ani bojovat, a nakonec se klidně nechá postřílet nepočetnou bílou rodinou. Charaktery jsou ploché až hanba a občas vypouštějí z úst vážně perly. Rachel se chce v jedné scéně "vrátit ke svým lidem, kam patří", a vzápětí je se vesele masakruje, jako by se nic nestalo. A tak bych mohla pokračovat dál, roztomilá Audrey to nezachrání, ()

demovka

Dvě rodiny Zacharyovi a Rowlinsovi, farmáři s hovězím dobytkem, žijí v těsné blízkosti utlačovaných indiánů. Nejstarší syn Ben Zachary je hlavou rodiny jedné z nich. Kromě matky a bratrů má ještě sestru Rachel, kterou má nadevše rád. S Rowlinsonovými žijí vedle sebe, vypomáhají si s obchodem dobytka a plánují svatby. Klid naruší příjezd pomateného starce, který tvrdí, že Rachel je indiánského původu. Během mnoha vyhrocených situací pravda vychází najevo. Proti Benovi a potažmo celé rodině, která nechce Rachel vyhnat z domu, se postaví všichni, indiáni, druhá rodina i jeden z bratrů. Ben v žádném případě Rachel neopustí, proto musí všichni v domě bojovat o holý život. Co ten český název! Nezničitelní? Nesmiřitelní? Co se nepromíjí. No ten poslední je z nich asi nejlepší. Prostě bych ho nazvala Rachel, naše Rachel nebo můj bratr Ben. Musím připustit, že je cítit, že stejný režisér natočil film Africká královna a Mustangové. Filmy mají stejný pomalý dramatický spád. Burt Lancaster do vesnického způsobu života zapadl velmi dobře. Body dávám za to, že celý film člověk ví, jak se ti dva mají rádi, i když je na to kladen důraz s posledními záběry filmu. Velmi výrazný i je Charles Bickford. Ten byl ale výrazný všude, kde jsem ho viděla a stačilo mu na to i jen pár minut. ()

Sevprince odpad!

Nebudu lhát, tohle mě fakt slušně nas*ralo. Konec k zblití. Indiáni totálně neschopní kreténi a jejich život tady má nulovou hodnotu. Hlavním "hrdinům" bych přál, aby v tý chajdě uhořeli. ()

DrifterSoul

Klasický western, navíc o předsudcích, rasismu, opovrhování odlišností. Věčné téma,  dnes obzvlášť aktuální..... A pokud tenhle inteligentní film byl režisérovým nejméně populárním, pak je to jen dokladem, jakým velikánem John Huston ve svém oboru byl.  Samozřejmě, s ohledem na dobu svého vzniku, nějaké kazy by se (z dnešního pohledu) našly. Na druhou stranu, tohle drama/western má svou hloubku a myšlenku, kterou valná část dnešních (technicky sice dokonalých ovšem obsahově triviálních a mdlých) filmů podobného žánru bohužel postrádá. ()

Anka1597

Marně jsem doufala celý film, že se v něm odehraje něco závratného a dramatického zároveň. Byla jsem trochu zklamaná, ale na druhou stranu potěšená z kombinace Audrey Hepburn - Burt Lancaster. ()