Po první půlhodině jsem nevěděl, zda se film posmívá naivitě, prostotě nebo hlouposti, ale žasl jsem nad tím, že jediný možný terč nemine. Jako by špína celého světa měla v jeden ráz zapět… a vysmát se. Ale komu? Tím, jak odvozeně kameraman místy parodoval jazyk avantgardního filmu, jak se režisérovi stávalo lidské tělo plochou ironických ataků, se mi celý snímek zhmotňoval ve zdi, bránící mi vyjít z té falešné pravdy, která si hraje na uměleckou lež. Klaunská genialita Vlasty Buriana však smetla vše, jako - slovy básníka - jazz smetal uhlí… Orleáns.(3.8.2019)

V mnoha pasazich ohromne vtipne. Film ma sice prepalenou stopaz i diky nekterym mistum, ktere s dejem minimalne souvisi, napriklad navrat domu, onen navrat v cele s tancovackou a opilym zvirectvem je vsak genialni, to jsem sel smichy do kolen. "Dnes tancovacka, obecni sanyta po ruce". Burian neni muj oblibenec, jako "nemy" mi ale vubec nevadil a sledovani zlocince na ulici bylo taky bez chyby. Dobre byl natoceny i prijezd obou hrdinu z venkova do Prahy. Sedmy film Svatopluka Innemanna, ktery jsem videl a musim konstatovat, ze se mi libil nejvice. Skoda nevyrazne (nebo spise nesympaticke) Kacenky, v jinem obsazeni bych zvazoval plny pocet.(16.1.2015)

Tanec Kačka-ston, závod syrečků a podbíjení bot salámem, detektivní pátrání, obsluha v utajení v hospodě a pomáhání do kabátu... Ačkoliv Lásky Kačenky Strnadové na Milenky starého kriminálníka nemají a jsou spíše na úrovni Falešné kočičky (jen s předlouhou a škodlivou stopáží), Vlasta Burian mě i do třetice v němém filmu dokázal (chvílemi) pobavit jako ve filmu zvukovém. Samozřejmě jsem raději, když ho i slyším a když chudák nemusí tak usilovně koulet očima, ale zábava to pořád je. A dobrá.(9.2.2019)

Kterak venkovská dívka Kačenka odjela do Prahy za prací, za kterou se vydal její milý Vincek. A co z toho všechno vzniklo ukazuje tento klasický snímek ještě z doby němé éry, který rozhodně předčí očekávání. V příběhu není nic, co by jsme neznali. Prostý venkovský život, chování tzv. vidláků ve velkoměstě, činy zamilovaného mládence a typické chování dívky poznajíc jiný život než ten venkovský a pochopitelně i jiné mládence. V hlavní roli Zdena Kavková a jako Vincek Vlasta Burian, který vlastně ještě v této chvíli neměl ani tušení, že někdy v budoucnu doslova zazáří na filmovém plátně a to dokonce i se zvukem. Vlasta Burian je samozřejmě centrem diváckého zájmu. Už ve filmové němé éře předvedl své komické schopnosti. Grimasy, rychlé trhané pohyby, spousty groteskně sehraných scének, prostě vše, co známe především ze zvukových filmů. Samozřejmě kromě mluveného slova. Humor ční především ve využití několika pracovních profesí, na kterých je příběh postaven. S ohledem na stáří filmu, na kterém bez lítosti zapracoval zub času, je potřeba se na něco takového v dnešní době dívat okem shovívavým. V době byl údajně velice úspěšný a není divu. Vlasta Burian jako silný konkurent amerických groteskních herců je neoddiskutovatelný.(2.1.2020)

Na dobu svojho vzniku veľmi zaujímavé a zábavné, scéna s tancom "kačka-ston" ma dostala a pobavila. Ten film som videl prvý krát až 88 rokov od jeho vzniku :-) a nestačím sa čudovať, aký svieži situačný humor dokázali vyprodukovať autori ešte v ére nemého filmu. Pre mňa v pozitívnom zmysle veľké prekvapenie.(25.10.2014)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Prahe. (dyfur)