Skupina amatérskych filmárov sleduje sériového vraha a zlodeja ako vykonáva svoje remeslo. Ten im rozpráva o umení, hudbe, prírode, spoločnosti a živote... Postupne sa zapájajú do jeho aktivít a začnú premýšľať, či to, čo robia, je dobrý nápad. Zvlášť keď vrah zabije svojho súpera a jeho brat pošle výhražný list... (matriosa)

headcrab

Naprosto zbytečnej film. Víceméně o ničem, poměrně nudící sonda do života násilníka, kterej si vraždí jak chce, kdy chce, prostě jen tak pro zábavu. Pár scének je sice dobrých (např. večeře ke konci), občas jsem se i zasmál, je tam trocha černýho humoru, ale jako celek na mě film působí uplně bezvýznamně, bez pointy. Prostě zbytečnost. ()

blueskin

Dle mého mínění naprosto zbytečný film, který se tváří jako bůhvíjaké umění. Chce šokovat, ale nedaří se mu vyvolat v divákovi sebemenší emoce. Nakonec zbyde jen prázdnota a nuda... ()

bari68

Surovosť, tortura, autentičnosť........... a cez tú všetku naoko amatérčinu precízne zvládnutý snímok . Bravo ()

Burdock

Pěkná rána přímo do mý hlavy! Něco tak silnýho sem fakt nečekal. Belgickej triler? Rok 1992? Černobíle? Bravo! ()

Rozjimatel

1,5 Odporne zvrátený film, ktorý ma neskutočne iritoval od začiatku až do konca. Už dávno sa mi nestalo, aby mi jeden a pol hodinový film pripadal taký nekonečný. Hlavná postava je odpudivý úchyl, ktorému sa huba ani na chvíľu nezastaví a neustále zo seba trúsi totálne nezmysly. A popri tom rozpráva akože vtipy, na ktorých sa sám hlasito rehoce. Pri filme je uvedených až 5 žánrov, ale nedá sa zaradiť ani do jedného z nich. Skôr je to akýsi pseudodokument s neúspešnou snahou byť vtipný. Z celého filmu ma zaujali asi len dve scénky, prestrelka v opustenom dome, ktorá má celkom zaujímavú kameru a potom scénka s dedkom v nemocnici, kde boli nejaké náznaky humoru. Tento údajný "kult" ma úplne minul. ()

aLPaC

Nechápu, jak se tohle může někomu líbit. Kecající magor vraždí, pronáší u toho moudra, cituje básně a snaží se působit co nejvíc inteligentně. V ksichtu ale vypadá, že neumí do pěti počítat. ()

Oralfabet

Výborný nápad, z něhož tvůrci vyždímali spoustu skvělých, opravdu černohumorných scén. Tak trochu na jedno použití, bez nějakého většího smyslu, ale přesto zábavné, originální a provokativní. Poelvoorde byl vynikající. 7/10 ()

hobbitko

Proboha proč? Proč někdo cítí potřebu točit film o vraždícím monstru? Tento film je pouze perverzní přehlídka eskapád, místy nesnesitelně odporných a zvrácených. Chápu, že tady byla snaha o černý humor, extrémně černý humor, ale na to, smát se tomuto, jsem ještě neodrostla dostatečně do cynikova bot. Tohleto je proste film, který svým vznikem vůbec ničemu neprospěl, právě naopak. Začínám mít obavy, co všechno už může někdo otevřeně ukázat a tím posouvat hranici mezi běžným a nemožným. Jak kdysi řekl jeden můj známý, psychiatr - jsou věci, které člověk prostě nepotřebuje vidět, aby si lépe uchoval psychické zdraví. Tento film je daleko za onou hranicí. ()

Petrus1

Tak napřed mě to nudilo, navíc mi dost vadilo, že Benoit furt jenom žvaní a většinou o ničem nebo vykládá nějaký básničky. Postupem času sem se do toho ale nějak dostala - nevypnula to, ani u toho neusnula a ke konci už sem si to i začala užívat. Když sem zjistila, že to má být komedie, říkala sem si, že to snad ne, ale nakonec sem se i několikrát zasmála - černej humor mi není cizí :-) Mrtvol je tam docela dost - ještěže se furt dají kam schovávat (zatím) a brutalitě se meze nekladou - muži, ženy, děti, důchodci...je to fuk, hlavně, aby z toho něco káplo. Není to přece žádnej blázen, aby vraždil jen tak - pro nic za nic. Násilnosti mi nevadí, ale chápu, že by na to někdo nemusel mít žaludek...taková scéna s vánočním znásilnění je docela mňamka. A hlavně kvůli této scéně se stal Jedním ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete. "Poté, co se snímek dočkal uvedení v USA a Velké Británii (1994), začal být spojován s tzv. "novým násilím" v kinematografii. Tedy s díly, která násilné a krvavé scény povyšují na estetickou úroveň, bez ohledu na morálku, zato s vydatnou porcí ironie...Dnes se mnohé z estetiky Belvauxe, Bonzela a Poelvoordeho stalo potravou pro mainstream. Ale fyzický dopad některých násilných scén a náhlost, s níž se elegán Ben promění ve vraždící monstrum, zůstávají nepřekonané." Zato narozeninová večeře mě pěkně rozesmála. No a takovej naprosto běžnej život zachycují dokumentaristé - nejprve jen pozorují, pak sem tam někoho přidrží nebo odtáhnout a nakonec se aktivně do vraždění zapojí...některý to bude stát život - ještěže zvukařů je dost - jo a s kým Marie-Paule čeká teda to dítě? :-) I když je Ben docela drsňák, kterej nemá rád pošťáky, box mu zrovna moc nejde. Ještěže má v nemocnici takovýho bezvadnýho spolupacienta. A já aspoň vím, jak zatížit ve vodě mrtvolu, aby nevyplavala...třeba se mi to bude někdy hodit...a paxi dám Malýho Gregoryho - to já ráda! :-) Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete "Podle tvůrců vyrostl nápad na film z belgického televizního seriálu bulvární novinařiny, který nafoukl nicotné příběhy a dobýval se do soukromí lidí. Tento základní koncept dopomohl filmu k úspěchu a zaručil mu status oblíbeného kultovního díla a jde pravděpodobně o nejkontroverznější film v dějinách belgické kinematografie." Poznámky: 1. Snímek se dokončoval více než rok, a to za vydatné podpory přátel a rodinných příslušníků filmařského štábu. 2. Film je natočený na zrnitý černobílý materiál, pracuje s ruční kamerou a s přímo natáčeným zvukem (v těchto pasážích není žádná hudba), takže připomíná dokumentární snímky cinéma vérité. ()

Raziel_cz

Mockumentary sledující sériového vraha. Potřebujete vědět víc? Umí to být syrové, hrozivé, ale i velmi, velmi černohumorné, dost se tam mluví a mordy jsou většinou hromadně sekané ritchiovskými střihy. Je to absurdní (setkání s druhým štábem), přehnané, groteskní, nemá to pevný děj a vyznívá to do ztracena. Ale právě proto, jak absurdní a divné to je, jak je Benoît zábavný a poutavý a jak všechny ty hrozné věci stahují filmaře s sebou, na to budete hypnoticky koukat až do konce. Nezávislá filmařina v nejlepší formě. | Ne, fakt to není found footage, jděte se vycpat. ()

adamix

Vtip a hrôza v jednoduchosti. Mrazivo autentické a zároveň s veľkým nadhľadom a hlavne plné HLÁŠOK. Zgustnú si pravdepodobne iba tunajší gurmáni, ktorí majú pre toto žalúdok. Preto tie 4* :). ()

iz67

Co o tomdle napsat? Že je to docela srandovní nápad? Já si užil hlavně to, jak chlapec násilní ten filmový štáb. Být to o třetinu kratší ... ()

Pitryx

Poněkud blbina ne? Po tolika vraždách pop něm nikdo nešel? To tam všude policajti spali? Nevěřil jsem celému tomu švihlému vyprávění, nevěřil jsem ani blarwich kameře. Nudné scény jsem přeskakoval. Takže dám dvacet za pár skutečně silných scén, ale víc ani ň. ()

Birter

Benoît Poelvoorde je absolutní showman a filmu s takto odpudivým námětem dokáže dodat patřičnou jiskru. Nicméně však pro nefanouška takovéhoto černého brutálního humoru působí C'est arrivé près de chez vous příliš jednotvárně a hamižně bych tak požadoval, aby režisérská trojka svůj film povýšila třeba o nějaký příběh, díky kterému by se pak zdál atraktivnější. ()

Easykill

Skvělý "dokunářez" , jen oproti Angst je to místy extrémně vtipné. Tedy pokud máte extrémně černý smysl pro humor. ()

Svadbos

Film je natoľko kontroverzný, že vtedajší riaditeľ Tokyjského filmového festivalu bol vyhodený, keď ten film objednal na premietanie. Film nakoniec v Japonsku zakázali. ()