poster

Hadí doupě

 • Velká Británie

  Crooked House

Mysteriózní / Krimi / Drama

Velká Británie, 2017, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AlistairMir
  ****

  Velmi povedené kriminální drama jako vystřižené z minulosti kinematografie. Takhle angličané točili své detektivky v sedmdesátých, osmdesátých letech a šlo o snímky, které měly atmosféru, napětí a dobrý příběh. Hadí doupě toto vše má také a k tomu skvělé herecké výkony. Hlavně musím pochválit mladičkou Honor Kneafsey, která svému jménu dělá skutečně čest. Bude zajímavé sledovat její hereckou kariéru dál.(7.3.2018)

 • VenDulin85
  ****

  Agathina oblíbená... a moje taky. "Žil jednou jeden křiváček, ten ušel světa kraj a našel křivý pěťáček u křivých schodů, co tam maj. Měl křivou kočku, co chytla křivou myš, a všichni žili pospolu a v křivém domku měli skrýš." Rodinka je tu vylíčena pěkně pošahaně a herecké obsazení to dokonalo (Gillian Anderson si obzvláště užila afektovanou herečku Magdu), ale měla jsem trochu problém s ústřední dvojicí. Jediné momenty, které jsem jim beze zbytku věřila, byl ten večer, kdy si dali od vyšetřování off a šli se bavit do tančírny, to bylo fantastické. Jinak.. co zde máme pro ty, kdo nečetli? Jeden dům, jedna mrtvola, všichni podezřelí... rozuzlení hodné pouze královny detektivek, kterou Christie zůstane po věky věků.(24.1.2018)

 • filmmovier
  ****

  Hadí doupě je rozhodně TOP5 knižní Agatha (možná dokonce TOP3) s jedním z nejvíce šokujících a nejzajímavějších závěrů, což se podařilo přenést i do této, dle mého skromného a nedůležitého názoru, velmi zdařilé adaptace, která je tady až hnusně podhodnocena. Máme tady nejeden herecký koncert (ačkoliv Glenn Close všechny extrémně přehrává v každé scéně, ve které se vyskytuje) a šokující závěr se podařilo přenést i sem. Výborná atmosféra, výborné prostředí (což je v Agathě vždy nesmírně důležité), fantastická hudba, prostě vše, co má mít kvalitní detektivní film (o inteligentní zápletce tady snad není třeba mluvit). Já jsem tedy spokojen, doporučuji a těším se na další filmy. 80%.(9.2.2018)

 • tron
  **

  Rozvláčna retro detektívka z pera Agathie Christie. Staré, rozľahlé anglické panstvo má niečo do seba, ale ani ono a ani pomerne renomovaný kasting (Terence Stamp, Glenn Close, Gillian Anderson, Warlock...) to nevytiahnu v mojich očiach na priemer. Je to proste jedna veľká (a dlhá) nuda, ktorej chýba drajv, scenár je nezaujímavý, vraha som odhalil po prvej scéne (!) a postavy boli neveľmi sympatické, vrátane absolútne mdlého hlavného hrdinu. Možno ak by boli postavy lepšie, herec v titulnej úlohy správnejšie vybratý... Vhodné tak akurát po nedeľnom obede, kedy zadriemkate na gauči a ani vám nebude príliš vadiť, že keď sa zobudíte, budú práve bežať záverečné titulky. Zdá sa, že v posledných rokoch začína byť prechristieované, ale toto a najmä toto ma bavili viac.(25.2.2018)

 • Morholt
  ****

  Po Orient Expressu je to v krátké době druhá zfilmovaná Agatha, co jsem měl možnost vidět a zase se mi to líbilo. Je sice pravda, že celkem široký okruh podezřelých se smrsknul celkem záhy na tři, protože všichni ostatní byli až příliš jasní, ale i tak to byla zábava, protože dům byl plných ujetých lidí, kteří si ve vzájemných verbálních útocích vůbec nic nedarovali. A nutno dodat, že slovní přestřelky nepostrádaly eleganci adekváítní k prostředí, kde se většina příběhu odehrávala. Odhalení vraha mě nakonec přeci jenom překvapilo a samotný konec do určité míry i šokoval. Zadařilo se i po stránce herecké a asi jsem nebyl sám, koho nejvíc bavila Gillian Anderson v roli vyžilé herečky nešetřící sarkasmy. Zbytečně podhodnocený film. 75%(26.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace