Hadí doupě

• Austrálie

• Nový Zéland

Mysteriózní / Krimi / Drama

Velká Británie, 2017, 115 min

Po Orient Expressu je to v krátké době druhá zfilmovaná Agatha, co jsem měl možnost vidět a zase se mi to líbilo. Je sice pravda, že celkem široký okruh podezřelých se smrsknul celkem záhy na tři, protože všichni ostatní byli až příliš jasní, ale i tak to byla zábava, protože dům byl plných ujetých lidí, kteří si ve vzájemných verbálních útocích vůbec nic nedarovali. A nutno dodat, že slovní přestřelky nepostrádaly eleganci adekváítní k prostředí, kde se většina příběhu odehrávala. Odhalení vraha mě nakonec přeci jenom překvapilo a samotný konec do určité míry i šokoval. Zadařilo se i po stránce herecké a asi jsem nebyl sám, koho nejvíc bavila Gillian Anderson v roli vyžilé herečky nešetřící sarkasmy. Zbytečně podhodnocený film. 75%(26.2.2018)

"Crooked House" nefunguje. Je to smutné, ale je to pravda. Na začiatku som bol síce zvedavý, no v poslednej tretine mi už bolo všetko ukradnuté. Dokonca aj to, kto je skutočným vrahom. Pre mňa toto nemalo ani šarm, ani energiu, ani potrebný život a chýbala tomu nejaké duša. Charles Hayward nie je najhorším detektívom čo som videl, no vôbec nevie do toho nič poriadne dať. Max Irons je nudný a nemá potrebnú charizmu na to, aby bol zaujímavým detektívom. Najlepšia postava je tu teta Edith v podaní Glenn Close. Myslím si, že ak mal niekto nejakú charlzmu tak to bola ona. Postavy ma nebavili, príbeh ma nebavil a ku koncu som už vypol. A hoci je možno prekvapivý záver a skutočný vrah, tak nemôžem povedať, že by to na mňa urobilo nejaký vysoký dojem. Už sme to v minulosti videli. Ak máte radi Agathu Christie, tak si radšej pozrite iné filmové spracovania jej románov. Najlepšie tie so Suchetom. Toto nemá toho moc čo ponúknuť. Nič vo filme nie je otrasné, no nič nie je dostatočne zaujímavé na to, aby som to dokázal nejako oceniť. Sklamanie. Hodnotenie: C(6.3.2019)

Velmi povedené kriminální drama jako vystřižené z minulosti kinematografie. Takhle angličané točili své detektivky v sedmdesátých, osmdesátých letech a šlo o snímky, které měly atmosféru, napětí a dobrý příběh. Hadí doupě toto vše má také a k tomu skvělé herecké výkony. Hlavně musím pochválit mladičkou Honor Kneafsey, která svému jménu dělá skutečně čest. Bude zajímavé sledovat její hereckou kariéru dál.(7.3.2018)

Vezmu-li v potaz závěrečné a značně šokující rozuzlení a plejádu nadmíru pošahaných, zvrácených a v předloze jistě velmi dobře ztvárněných postav, tak se vůbec nedivím, že šlo v případě Hadího doupěte o nejoblíbenější knihu samotné autorky, Agathy Christie. Rozhodně si budu muset někdy najít čas a přečíst si onu knižní předlohu. Co se filmové adaptace týká, disponuje nejedním zvučným hereckým jménem - skrze výkony bych rád vyzdvihnul Glenn Close a Terence Stampa. Na druhou stranu mi herecky vůbec neseděl Max Irons v hlavní roli. Oproti TV filmům s Poirotem a slečnou Marplovou je Hadí doupě znatelně delší, takže některé sekvence působily až příliš roztahaně. Je opravdu škoda, že jde ve výsledku o celkem nudnou záležitost (tedy vyjma onoho rozuzlení), protože potenciál zde rozhodně byl.(22.6.2019)

Agathina oblíbená... a moje taky. "Žil jednou jeden křiváček, ten ušel světa kraj a našel křivý pěťáček u křivých schodů, co tam maj. Měl křivou kočku, co chytla křivou myš, a všichni žili pospolu a v křivém domku měli skrýš." Rodinka je tu vylíčena pěkně pošahaně a herecké obsazení to dokonalo (Gillian Anderson si obzvláště užila afektovanou herečku Magdu), ale měla jsem trochu problém s ústřední dvojicí. Jediné momenty, které jsem jim beze zbytku věřila, byl ten večer, kdy si dali od vyšetřování off a šli se bavit do tančírny, to bylo fantastické. Jinak.. co zde máme pro ty, kdo nečetli? Jeden dům, jedna mrtvola, všichni podezřelí... rozuzlení hodné pouze královny detektivek, kterou Christie zůstane po věky věků.(24.1.2018)

• Glenn Close

• - Práce na tomto filmovém projektu byla poprvé oznámena již v roce 2011. (jezurka42)

• - Amanda Abbington, Julian Sands a Christian McKay již ve své filmografii mají uveden alespoň jeden film či seriál, jenž byl založen na příbězích o Herculem Poirotovi či slečně Marplové. (jezurka42)

• - Spoiler: Jedná se o první dějovou linii, ve které autorka předlohy Agatha Christie použila do role vraha mladistvého. (jezurka42)