Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

joehot

Má to vtip, tah a spoustu skvělých nápadů, ale ten amatérismus kam se podíváš, ten se mi prostě kousal těžko. ()

ConanVJ

Tak jsem se dokopal k tomuto restu a moc nadšený z něj nejsem. První půlka mě spíš nudila, ale druhá už byla ok. Efekty jsou vtipné a filmu sedly, herecky mi to bylo tak nějak jedno. Za mě 50% :) ()

Angerr

První film Petera Jacksona potěší mnoho milovníků stupidních béček a "na koleně" dělaných filmů (i když 'Vesmírní kanibalové' prý dohromady stáli 11 000 dolarů, což není zase tak málo). Takových filmů moc neznám a tak jsem se na Kanibaly podíval ze zvědavosti. Je to opravdu veliká ptákovina. Prvních asi 20 minut s honičkami a tvrdým bojem proti vetřelcům je docela napínavých, mimozemšťané jsou houževnatí a jedna rána je jen tak nezastaví. Klasický podvod na diváka, ve zbytku filmu to je úplně jinak. Humor i akce jsou už pak jen stereotypní. 4/10, fandové "žánru" dají jistě víc. ()

ledzepfan

Dementní ale krásné--některé vtípky jsou tak ujeté že už to ani není legrační nadruhoustranu občas příjde tak černočerná hláška nebo tak absolutně suchá akce za kterou by se nestyděl ani celý M.P.Létající cyrkus--závěrečná přestřelka je chvilkama docela monotoní ale s nástupem motorové pily se to zase rozjede--jako celek nesourodé a roztěkané ale je to film který má KOULE a to se sakra počítá.+pár napínavých a fakt hnusných momentů.--rozhodně mohu doporučit. ()

fcreading

Jasne druhý najlepší horor po Braindeade ktorý režíroval Peter Jackson ( King Kong, Pán prstenou) to by som ani nepovedal že Jackson je tochto schopný. Rozhodne až taký horor to není ale má to aj príchuť s prvkami komédie a to určite prospieva. Najlepšia scénka bola keď Peter Jackson jedol s lyžičkou mozog :). 100 percent. ()

RasputincZ

Slabší. Výrazně slabší než Jacksonův Braindead. Možná je mé hodnocení tak malé, protože jsem viděl původně Braindead a teprve potom Bad Taste. Tak či tak, Bad Taste má silné momenty, které se zaryjí do paměti (Derek a motorovka, oběd ze zvratků), ale Braindead jsem si užil rozhodně víc. Každopádně P. Jackson jako Robert/Derek exceloval! ()

LV.Helter

Rozhodne to nieje zle. Minimalsticko a s Jacksonovou láskou natočená hybersamoučelná (brať ako kompliment) nuda. I tak nemožem zakrýť obrovské sklamanie, pretože po geniálnom Braindede som čakál aspon slabší odvar. Na skromné pomery, by som mohol Vesmirných kanibalov pochváliť za to, že si Jackson zrobil zo všetkých prdel. Milionové gore efekty, cákanie krvi tu rozhodne je, ale tým to už aj končí. Dokonca aj tych 88 minút je neskutočné veľa. Určite Jackson je uchýl, no alespoň bol :-(..60% ()

havLord odpad!

Odvolávám se na úryvek z komentáře Radya, který film vystihl zcela přesně: "Naprosto amatérské výkony "herců", dialogy na hranicích stupidity, triky na úrovni filmové mateřské školky, střih zmatečný, scénář mírně řečeno "chudokrevný", námět otřepaný, režie zběsilá." ... já bych ještě dodal: NESKONALEJ VOPRUZ!!! ()

GodComplex

Kazdy reziser musi nekde zacit a vetsinou jsou to hodne low-budgetove zacatky, ale uz podle nich se skvele pozna co v tech potencialne budoucich Kubricich drime. Peter Jackson to vyresil nekompromisnim pristupem typu fuck it all a natocil vybornou over-the-top akcni komedii, ktera ten cheesy faktor vznikly malym rozpoctem vyuziva 100% ve svuj prospech. Cely proces Jackson dovedl o par let pozdeji k dokonalosti v Braindead. Bad Taste je sice o neco slabsi, ale zabavy a ultra gore scen si uzijete dostatek i zde. Zacina to pozvolna, ale zvrhne se to v totalni narez, ktery mi prisel jako ukazkova parodie kultovnich filmu s Arniem, zejmena Predator, ale i Commando. Sam Jackson si dokonce strihl roli jednoho z primarnich emzaku. (+ ted navic koukam, ze hral i hlavni roli Dereka a cumim na to jak vyvorana mys.) Vyborny debut! "I'm sure you'll be pleased to be leaving this shitty planet!". 7/10 ()

aluna

Hmm, koukala jsem na to silně opilá (nevim, co mě to napadlo pustit si zrovna tohle)...tak silně, že si to ani úplně nepamatuju. Jen to, že mě to nudilo. ANO, nudilo! Mám ráda vyvražďovačky, stříkance krve, vyhřezlý střeva a tak, ale tohle byla fakt chujovina, a i vtipný masakry se rychle omrzely. Budu se na to muset podívat ještě jednou, ale za boha se mi do toho nechce. Díky mojí amnézii a strachu o objektivitu nehodnotím (byl by to odpad), ačkoli s tou objektivitou jsem taky na vážkách - kolik by to asi mělo, nebýt pod tím podepsán Jackson? 10%? Vypadá to, že on pro mě zůstane stvořitelem jedinýho skvostu a to Meet The Feebles... ()

esopesokeso

Fuj!Peter Jackson je skrátka úchyl... :D ..veľmi šikovný úchyl Ale odporúčam vidieť aj dokument o tomto filme,ako robil efekty...páčila sa mi tá scénka ako dostával mimozemšťan tú tyč do päty alebo ako pili zelenú grcancovú polievočku :D :D ()

slunicko2 odpad!

Proč někdo takovýto film natočí? Nechápu. Nevadí mi "zběsilost" snímku, nepřipadá mi ani nechutný či dokonce odporný. Snesu ochotnické herecké výkony i celkové amatérské pojetí. Ale nepřekousnu, že se při sledování tohoto díla zoufale nudím. O filmu nemohu říci nic horšího. ()

Remedy

Extrémně vtipné, stylové, odporně nechutné a s obrovskou láskou točené (zaplaťpánbu, že nakonec dotočené.)) Brutální představení, na jehož konci budete mít pocit, že ho točil buď génius nebo totální úchyl. Což se nemusí nutně navzájem vylučovat:))) Skutečně jsem se hodinu a půl královsky bavil jako u Braindead, takže si to zaslouží plný počet.) Ještě mě čeká Meet the Feebles, tak jsem zvědav, jestli Bad Taste nebo Braindead trumfne.) ()

HareS

Bad Taste, čiže Zlý vkus alebo campy estetika zavrhujúca čokoľvek gýčovo prvoplánové, dotiahnutá práve skrz okázalú oslavu nevkusu Jacksonovým amatérsky zanieteným prístupom do dokonalosti. Spolu s Braindeadom a Raimiho Evil Dead-mi esencia splatteru. Takto nejako, samozrejme epicky ešte mierne robustnejšie, si predstavujem pripravovaného Hobbita :-) Zámerne nevkusná anti-gýčová fajnovosť. Ukážkovo výstavný artikel campu. 90% ()

Mikita

Tak brutální a nechutné něco už jsem dlouho neviděla. Klasický chlapský snímek, který si zamilují ti, co se dokáží smát vtípkům s motorovou pilou a spoustě záběrů s tepajícími mozky. Já oceňuji popkulturní narážky a vidím v tom mix Ramba a Krotitelů duchů. Nemám takovou snášenlivost těch záběrů na tepající mozky, tudíž pro mě nadprůměrný nechutný chlapský film. :D ()

PogoJoe

Jednoho dne se sešli vesničtí balíci z Nového Zélandu a natočili si pro radost amatérský film... A je to zážitek. Pokud chcete spatřit Petera Jacksona, jak si s chutí a zvrhlým výrazem vydlabuje lžičkou mozek jako pohotku z jedné z mnoha mrtvol, neváhejte. Smiřte se ale s tím, že snad 80% filmu tvoří střílení ze samopalu a stříkající krev, části mozku či vyhřezlé vnitřnosti. Smiřte se s absencí žen, uboze amatérskou hudbou a plochou několika set metrů čtverečních, ve kterých se celý film odehrává (nepočítáme-li scény ve "vesmíru"). Asi dvakrát nebo třikrát mě film dokázal zcela odzbrojit - kupříkladu mimozemšťan, jehož přežívající vrchní půlka si zmateně prohlíží své okolo rozházené vnitřnosti a po zahlédnutí jednoho z lidských hrdinů se brání tím, že po něm hodí šišku. Nebo když "vrchní šéfkuchař" dává svým ovečkám dobrou noc. Film je plný zábavných úšklebků, šílených zvrhlostí a krve. A mozku. A až na pár originálních vychytávek mě většinou kromě toho, že mě znechucoval, i nudil. Toho samopalového střílení je až příliš. Stejně jako amatérského nadšení, které zkrátka nemůže filmu vystačit. Ale zajímavý počin to bezpochyby je :) ()