Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

Rocky88

"Jsem si jist, že až vesmír ochutná špičkové výrobky z Homo Sapiens - jako například Homoburgery nebo Homonugety, budou Crumbova lahůdkářství opět na vzestupu! A u McYeballova Měsíčního Grilu nebudou ani tušit, co se děje!" Tyto a jim podobné věty můžete slyšet, když Zemi napadnou emzáci, kteří ji mají v úmyslu proměnit v zásobárnu vesmírných sítí fast-foodů. No a když se do toho vloží novozélandská speciální jednotka A.I.D.S., je o zábavu, rozřezaná těla, vypadané vnitřnosti a jiné nechuťárny postaráno. Jackson si u této příležitosti švihnul geniální dvojroli, přizval k tomu svoje kámoše a po třech (!) letech natáčení vzniknul jeho první "film" :D Zábava je to skutečně bezvadná, ale z úcty k "Braindead" musím dát pouze 4 hvězdy. "Braindeadi" jsou přece jenom na vyšší úrovni :) ()

shyster

Jedná se o film plný nechutností, černého humoru a slabého příběhu (tedy pardon žádného příběhu). Film u mě selhává v tom nejzákladnějším a to je v humoru. Všechny ty hlášky a černý humor u mě vyvolali jen mírný úsměv na tváři a po čase přestali bavit. ()

TomikZlesa

Néhorázně uchylná nesmyslná kravina. Právě tenhle fakt dělá film koukatelnej. Některé scény jako "kašička", "znovunarození" a "Derekova vypadávájící lebka" opravdu stojí za to. ()

-Bomba-

Peter Jackson si své začátky odbyl skvělými Bčkovými horrory, což by do něj divák, z jeho tvorby znalí pouze Pána prstenů, nejspíš neřekl. Bad Taste se stal komediálním-horrorovým-sci-fi kultem ale na Jacksonův další počin, Brain Dead, nemá, je totiž minimálně o stupeň horší. U Bad Tastu se totiž tak nezasmějete, nezhnusíte a celkově nepobavíte, což je dáno menší akcí. Má sice občas více hluchá místa ale dokáže zaujmout svým osobitým stylem, podobným starším filmům Sama Raimiho (Evil Dead). Pořád je to ale vynikající film, který stojí za připomenutí a několikáté shlédnutí. ()

dubinak

Byla jsem skoro připravená na totožné hodnocení jako u Braindead, ale s velkým překvapením jsem asi tak do třičtvrtě filmu přemýšlela pouze o dvou hvězdách. Bohužel, nadměrná trapnost mě víc a víc otravovala. Zpočátku mě příliš natahované a nevtipné scény, které doplňovala uši trhající, nehodící se hudba dokonce donutily ujet okem chvilkami k tabletu. Bavit mě to trochu začalo až tak v padesáté minutě, kdy se akce konečně začala odehrávat v jiných prostorách. Námět taky vcelku těšil, ale všechno ostatní jsem snášela se zaťatými zuby. O trojhvězdí mě přesvědčilo až konečné ''odhalení'' a finální gradace. Jinak jsem z Bad Taste vážně docela smutná. ()

C0r0ner

Masakr. Doslova. Neuvěřitelná věc, kterou dokázal Peter Jackson natočit někde na chalupě u babičky s pár kamarády a pravděpodobně slušnou zásobou chlastu. Ze začátku je to poměrně nudné nic, ale jakmile se to trošku rozjede, tak je to neskutečná paráda až do konce. 85% ()

Pitam

Ó ano, vím, že se jedná o jednu velkou nadsázku a parodii na všeliká klišé, ale mně tento film prostě absolutně nesedl. Stěží bych to vlastně vůbec nazval filmem. Nevydržel jsem se na něj koukat déle, než asi 15 minut, potom jsem se začal věnovat něčemu jinému a už jen sem tam mrknul, abych zjistil, že i v následujícím "ději" se odehrává zhruba ta samá hrůzná podívaná.. Nikomu neupírám jeho vkus a věřím, že někomu se líbit může (viz zdejší poměrně vysoké hodnocení). Můj šálek to ale rozhodně není. Promiň, Petere :) ()

iommi

Najlepšia gore fekálna komédia akú som kedy videl. Je to také úbohé, až je to geniálne. A hlavne je to celé zobrané a zahrané s totálnym nadhľadom. Nasmial som sa vrchovate. Vrelo doporučujem. Mimochodom Jackson si tam zahral teda poriadneho úchyla, to sa musí nechať. :-) P.S.: Úbohá ovečka ()

Alfréda

Ne, tohle teda ne...zombie komedie mi nijak nevadí, ba je mám dokonce ráda, ale tohle je totální slátanina, no škoda mluvit. A že prý zábavné nechutnosti? Nechutnosti ano. Zábavné? Nikoli. ()

necisty

Je to fakt blbovina, prosto prvotřídní:)! Dokázali by jste si představit, že člověk co natočil tohle, jednou natočí Pána prstenů:)? A on to fakt dokázal. A právě protože se nevzdal dotáhnout svůj první film do konce, mu patří velký obdiv a dík. V téhle blbosti ale najdeme tolik nechutně promyšlených momentů až to ani není možné. Rozhodně jsem viděl dřív, než mistrovi vrcholné díla a už tehdy to byla paráda. ()

MarekT

Původně mě snímek míjel poměrně velkým obloukem, hlavně v době, kdy jsem ještě výskyt tělesných tekutin ve filmech generalizoval, nicméně i teď coby zkušenější divák jsem byl v obavách ze samoúčelné brutality. Zábavnost snímku však nakonec dostihla i mou osobu a celkem chápu, proč se toto dílo stalo pro hororové maniaky kultovním. Než bych ale měl mluvit o hororu, radši vyzdvihnu jeho komediální vložky, které jsou především zásluhou bázlivé postavičky Dereka (výborně zahraného samotným režisérem Jacksonem), nebo různých narážek (Sgt.Pepper, Doug Wren je fyziognomicky podobný Hitchcockovi, Jackson de facto vraždí sám sebe...), ovšem i krvavé scény jsou brány nezvykle odlehčeně - pohybování břišních a lícních svalů nebylo pro mě ničím novým, ale aby se tak dělo současně... Překvapila mě i skladba scénáře, na to, že natáčení údajně neprobíhalo s pevně daným scénářem, působí snímek konzistetním dojmem (naproti tomu u mnoha profesionálně vytvořených snímků jsem si již několikrát řekl onu okřídlenou větu "vždyť se to snad šilo vařící jehlou"), jen ta úvodní expozice mohla být více propracovanější. Velice sympatický mi byl i hudební doprovod (povedená závěrečná rocková skladba "Bad Taste", ale také smyčce a'la Bernard Herrmann), nebo i masky hlavních padouchů, kterých si třeba u jiných snímků nevšímám (tyhle byly spolu s Planetou opic nejreálnější, co jsem kdy viděl). Jackson si pro první setkání se mnou nemohl vybrat originálněji vybranou trefu do srdce, než byl jeden z nejlepších filmových debutů všech dob (lepší byl snad jen Truffaut s "Nikdo mě nemá rád") a rád mu s vyhlídkou dalších potěšení typu Braindead dávám pět hvězd. Nemluvě o tom, že se snad žádnému naturalisticky vzhlížejícímu celku už nepovede vyvolat hlad po (těstovinovém) jídle... P.S. Nevím, jestli to byl jen můj dojem, ale stylizace mi silně připomínala prvotní akční PC hry vytvořené ještě pro 486, osobně si myslím, že kdyby se Bad Taste převedlo do digitální podoby, moje zaujetí by bylo větší, než kdy bylo například u klasických Duke Nukema či Commander Keena. ()

zette

Tvorba Petera Jacksona me nudi celou jeho karieru. Chapu, ze dnes jsou uplne jine technicke moznosti, ale takovych amaterskych filmu jsou plne site. A mnohdy i lepsich a hlavne zabavnejsich. Nic jsem necekal a ani jsem od kanibalu nic nedostal... ()

okkac

Nejlepší filmový debut všech dob. Za ty mizerné prachy dokázal Jackson natočit poctivý hodně nadšenecký film. ()

bartias

Nízko rozpočtový, poloamatérský splatter, coby režisérský debut Petera Jacksona. Pár opravdu vtipných a pár opravdu nechutných scén přebíjí jedna naprosto geniální - sestřel bečící ovce pomocí raketometu. Povedený debut, u kterého platí (ostatně jako u všech splatterů), že nejlépe je koukat na něj pod vlivem. ()