Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

Tom_Lachtan

Totální horrové béčko, kde je sice minimum děsu a hruzy, za to je tam několik hektolitrů zábavně falešné krve, hnisu a podobných tekutitn - je to přesně ten druh filmu, který inspiroval vzniku Od soumraku do úsvitu a poctu jim skládal grindouse projekt Rodrigeze a Tarantina. Nemá moc smysl se tu snažit popsat, co je tu zábavné a co ne, ale místo toho TEĎ BUDU PÁCHAT SPOILER, opakuji SPOILER, kdy vykecám základní děj filmu: parta lidí jde do divného kina na film, v tom filmu se kdosi škrábne o cosi a mění se v démona a všichni, které zabije/škrábne taky. Totéž se děje v kinosále u diváků. Postupně se někam běhá a z většiny hrdinů jsou démoni, co se chovají jako dnešní zombie (rychlý druh). To je cca 75% filmu, to zábavné se začne dít až po té, jeden z přeživších jezdí po kinu na motorce (!), mává u toho katanou (!!), hraje u toho metal (!!!) a spása v podobě deus ex machina je vrtulník propadlý stropem.... Jo, je to tak blbé, až je to zábavné. ()

MM_Ramone

Toto je jeden z tých filmov, vďaka ktorým som prepadol kúzlu horrorového žánru. Desiví "Démoni" vyčíňajúci v priestoroch kina. Dario Argento napísal skvelý, jednoduchý scenár, ktorý bol pod vedením talianskeho režiséra Lamberto Bava výborne spracovaný. Hustá atmosféra, podarené ľakačky, hrozne hnusné masky, nechutné gore, komponovaná hudba Claudio Simonettiho a energický rockový soundtrack. Nikdy nezabudnem ako mi z toho behali zimomriavky po chrbáte. Výborný horror. ***** ()

JohnMiller

Scenár Dario Argento réžia Lamberto Bava. Je to šialené !!!! Talianska verzia Braindeadu, Evil Dead dvojky či Planéty terror ktorá vznikla skoršie ako všetky tieto filmy. Je to splatter ako sa patrí Dario Argento tam navymýšľať ohromne veľa vtipných nechutných situácií až mám taký pocit že sa Peter Jackson nechal trocha inšpirovať. Režírovať takúto "chujovinu" musela byť priam sranda. Od dvoch giallistov prekvapenie. Osemdesiate roky v tom najzábavnejšom duchu.... elektro bicie, metál, neustáli krik mladých slečien, poletujúce končatiny, všade prítomná krv, totálne nerealistické chovanie postáv a tak ďalej. Celí príbeh sa odohráva vnútri kina čo som ešte nikde inde nevidel . Zaujímavé je sledovať ako sa udalosti ktoré hlavné postavy vidia vo filme začínajú diať v ich prostredí. Začiatok sa možno vlečie v pomalšom tempe ako by sa patrilo , ale dokonca nestratí a nepoľaví nič. Scénka ako helikoptéra rozsekne dvoch zombiekov je perfektná. Za vrchol filmu považujem moment keď hlavný hrdina na motorke rozseká všetkých nemŕtvych samurajským mečom za jazdy..... to je epické. 4,5* dal by som aj plný počet no slabý začiatok a niekde nedotiahnutý strih ma nepustia. ()

ladylucifer

Tedy pokud máte chuť se pořádně zasmát a užít si trochu ujeté zábavy, tak žádná připitomělá komedie, ale TOHLE. Opravdu vřele doporučuji ;o) Ze začátku možná chvílemi trošku nudí (proto ta hvězda dolů), ale až se objeví motorka, nezůstane oko suché (smíchy;o). Nepřemýšlejte nad logickými nedostatky, těch je tam samozřejmě až až, ale je to horor, tak to se omlouvá :o) ()

Anderton

Už dávno namlsaným fanúšikom zombie hororov Demons zalahodia predovšetkým dobovým rockovým soundtrackom. Alebo pôjde po rokoch o úžasnú sentimentálnu spomienku na VHS éru. Nezainteresovaný divák bude z filmu znudený ako diváci sledujúci film v našom filme, čo sa skrátka nevyplatí. V porovnaní s Angustiou ide ale predsa len o triedu nižšie kvalitný brakový horor, nie je totiž až tak "meta". Neodporúčam vidieť film s anglickým dabingom, tam sa to meta síce znásobuje, čo ale nebolo úmyslom tvorcov a Démonov môžete vďaka tomu vnímať ako slabší film, akým v skutočnosti je. ()

• Rozpočet filmu byl 1,8 milionu dolarů. (Chatterer)
  • Film vznikl současně v anglické i italské verzi. Ty se od sebe zásadně liší ve zvukové stopě. Mezinárodní anglická verze sází více na efekt – zatímco italská verze pod řadou scén nemá dialogy ani ruchy a v lekačkách sází na klasické orchestrální prvky italských hororů, anglická verze takřka permanentně tlačí ponurou atmosféru přízračnými tóny. Obě verze mají stejnou původní instrumentální hudbu i většinu převzatých písní, ale minimálně ve scéně, kdy diváci utíkají z hledištěx obsahují obě odlišnou píseň. (JFL)