Une nuit terrible

Terrible Night, A

Krátkometrážní / Komedie

Francie, 1896, 1 min

• Psychor

Těžko povědět, co tím chtěl básník vlastně říci.(6.4.2016)

Brouky zásadně do nočníku.(23.6.2010)

Hyperbola ľudskej fóbie z prerasteného hmyzu vo výstižnej minútovej skratke. 70%.(23.12.2009)

Na začátku tvorby Mélièse je to takové standartní. Lepší kousky teprve přijdou.(11.10.2009)

• Mariin

Velmi jednoduché, až slaboduché. Podle některých historiků filmu to je horor, podle jiných komedie. Podle mne jenom náhodná hříčka, zkouška možností kamery autora. Nebudu předstírat, že se mi to líbilo.(7.11.2012)

Pěkná loutka brouka. Sice film je dnes již hodně úsměvný ale líbil se mi. První film na který lidi co se bojí brouků asi ani nemohly:-) Jen škoda té hodně krátké stopáže, představoval bych si ještě nějaké to mučení:-)(26.11.2013)

Brr(2.11.2014)

S přivřením všech očí, které mám (ne, nejsou jen trapný dvě), první hororová komedie. Mno... kdyby na mou postel v noci vylezl brouk, co má snad třicet čísel, cejtil bych se asi ještě zaskočeněji než Řehoř Samsa takhle po ránu. A hopsal bych divočeji než chlapík v záběru. Nicméně Méliésův film s pořadovým číslem 26 (podle Star Films catalog) se do dějin právě nezapsal a já se ani moc nedivím.(27.7.2013)

Obrovský brouk leze po spáčově posteli, a víc než 100 let poté běhá mráz po zádech.(25.1.2014)

• Marek1991

Odporné, až priam podnecujúce strach z hmyzu. Ale katastrofa to nebola.(17.11.2012)

Tak tohle je sice slabší kousek od tohoto pána režiséra, ale i tak docela zajímavá podívaná. Hmyzu a jiné havěti se bojí spousta lidí, tak proč o jeho zabíjení nenatočit krátký short už i v roce 1896.(28.4.2011)

Sice prosté, ale trikově na svou dobu velmi působivé.(3.10.2009)

• gjjm

Děsivá noc, jéééé. Chlápek usne, začne po něm lézt nějaký odporný hmyz. Snaží se ho shodit koštětem, dá ho do nočníku a zavře do skříně. Oni se ale strašně rychle množej. Hm... v té době byl humor na podstatně vyšší úrovni.(10.9.2009)

Kdepak, od tý doby, co lidi nemaji u postele nočníky je to s přerostlejma broukama potíž. Už Neruda kdysi řešil, kam s ním. Na druhou stranu ve vídeu měli nočník na mrtvý brouky, ale na živý žádnej Biolit nebyl. Prekérní situace, za kterou dávám 50%(1.4.2010)

Skutočne príšerná noc. Perfektný scenár, ktorý však v strede trošku strácal na obrátkach.(6.3.2015)

Nečekal jsem že se i zasměju. Takovéto filmy se dnes už netočí. I když možná ano, ale nikoho nezajímají.(1.3.2010)

Chlapík sa snaží spať, ale obťažuje ho veľký chrobák. Treba ho vziať po hlave metlou, poskákať po ňom a strčiť do nočníka. Nič iné si nezaslúži, háveď šesťnohá hnusná špatná. Prapredok všetkých hororových komédií od žabožrútskeho priekopníka vizuálnych efektov Méliesa.(29.2.2012)

Zase nová věc.Zvláštní nápad ovšem proč ne ?(9.8.2012)

Snad první hororová komedie? Já se docela pobavil, chlápek tam skákal jak čertík na pérku, ovšem k vrcholným kouskům Mélièsovy tvorby to zdaleka nedosahuje, chybí mu zejména jeho typické triky(20.2.2012)