Acts of Vengeance

Paul Harb, Irit Raz

Scénografie:

Antonello Rubino
  • Wacoslav1

Nevím na čem Florentine frčel, když tohle točil, ale asi to byl dobrej matroš, protože ukecanej filozofickej akční film bych od mistra béček s extrémně prázdnými scénáři opravdu nečekal. Banderas je vlastně antihrdina, protože je právník a když mu zařve žena a dcera, tak nastoupí na cestu pomsty která vypadá tak, že se nejdřív nechá mlátit, pak se naučí mlátit (wtf to jako přes noc?!) a při tom všem vyznává filozofii stoického klidu, takže je mu vlastně všechno fuk, aby to ještě vylepšil, tak přestane mluvit a taky si najde parťáka a sice psa kterej taky nemluví, takže si s ním ideálně rozumí. No a pátrání probíhá tak, že Banderas vždycky někoho zmlátí, pak mu ukáže fotku svojí rodiny a z jeho pohledu pozná jestli je zabil nebo ne (to jako vážně?!) Navíc když mu ten negr řekne, že vrahem je policajt, tak už je všechno jasný. Jako čekal jsem, že to bude úplně blbý, ale nečekal jsem, že to bude taková nuda. Za zmínku stojí jenom úvodní bitka v kuchyni a souboj proti přesile při krádeži auta. Finální bitka nestojí za nic nechci hrdinu co dostává furt na držku a pak se zázračně vzchopí když už je skoro mrtvej. Tohle klišé si mohli odpustit, takže sorry moc jsem od toho nečekal, ale tohle mě minulo obloukem každopádně Florentine by měl srát na nějakou filozofii a nesnažit se o to na co nemá. On umí totiž točit pouze blbý filmy s dobrou akcí no a když natočí blbý film s mizernou akcí, tak potom definitivně sbohem. Banderase je škoda, ale možná, že už taky na víc nemá, takže budu za kverulanta. No vy ostatní už si určitě proti mě nějakou tu hvězdu přidáte, někteří třeba za psa a jiní za titulky od Vegetola které jsou lepší než film jako takový.15%(31.10.2017)

• mzss1

(15%) Ach jo, proč? PROČ? Proč něco takové natočil právě můj oblíbenec Isaac Florentine ? V tomto případě jsem rozhodně nečekal, že to bude akcí nabité. Příběhy o pomstě mám rád, i ty ukecané, tvořeny spousty dialogy, ale toto prostě vůbec nefungovalo. Po akční stránce to nebylo až tak zlé, ale i tak jsem zklamán. Máme tu pár soubojových sekvencí, obyčejnější natočeny, ale furt to mělo patřičnou úroven. Ale už to není to, co to bývalo. Ostatní aspekty filmu – o tom snad radši nebudu mluvit (psát). Hmm a nebo jooo. Tohle mělo být o pomstě? Ahaa, nějak jsem si toho nevšiml. Po tragickém úmrtí Banderasovi rodiny se to vůbec netvářilo jako film o pomstě. Chápu, že Banderas hrál netypického hrdinu, ale i tak. Místy se choval jako vůl. Řval jak kráva u arény a když do ní vstoupil, tak v ruce držel panáka a nechal si nařezat? Je tohle vůbec možné? :D Pak tu máme menší scénu, kdy vidíme, jak se Banderas učí bojovému umění. To pak dává logický rozum, že se umí prát. Jenže ten filozofický doplněk absolutně nefunguje. Banderas si usmyslel, že bude mlčet a jen kýve hlavou. Scénář a děj? To nemá absolutně žádný. Ani finále mě nějak nechytlo. To jak se Banderas dopracoval k pravdě, to mě taky celkem vytočilo – absolutní nesmysl. Je mi líto, ale toto se absolutně nepovedlo, ani ta slabá akce za moc nestojí. Pokud bude Florentine takto pokračovat, tak by bylo lepší, aby se na ty filmy vysral.(3.11.2017)

• Cinematrix

Badderas vymyslel ďábelský plán, rozhodl se, že neřekne ani slovo, dokud nevypátrá vrahy své rodiny. Ono se totiž po někom bezvadně pátrá, když jenom zuřivě koulíte očima, místo toho, abyste kladli sofistikované otázky, jaké například kladou někteří policisté padouchům hrubého zrna. To Banderas to rovnou se svou statnou figurou discobola seřeže na jednu hromadu, protože místo zbytečného mluvení (mluvení ze spaní se nepočítá) si po večerech na stará kolena pročítá brožovanou literaturu o bojových sportech.(6.11.2017)

• beso74

Fantázia filmárov nepozná hraníc, čoho výsledkom je tento projekt, ktorého základom je viac ako 1800 rokov staré literárne dielo Meditácie od Marca Aurelia. A tak sa dielo rímskeho cisára napísane pri Dunaji a sčasti aj na Slovensku stalo základom pre americký akčný film natočený v Bulharsku režisérom izraelského pôvodu, paráda! Aspoň tak by sa to zdalo. Výsledok však nie je nejako oslnivý, príbeh otca, ktorý berie po smrti svojich blízkych pomstu do svojich rúk ste videli už asi 1000 krát a minimálne polovicu z toho to bolo spracované lepšie. Od iných, podobných žánroviek sa tento príbeh odlišuje niekoľkými maličkosťami, Antóniom Banderasom fičiacím na filozofii stoicizmu, samotný stoicizmus a bobrikom mlčanlivosti, ktorý sa hlavný hrdina pokúša dosiahnuť. Škoda, Antonia mám rád, režisér Florentine predstavuje pre mňa vrchol akčnej b zábavy a tak je trochu na škodu, že to celé pojal filozoficko-metafyzický. Viac nakopaných zadkov je v takomto filme určite lepšie ako kde aké citácie z pier klasikov. A navyše, Antoniovi sa aj napriek tomu sľubu mlčanlivosti huba nezatvorí, škoda, ďalší potencionálne zaujímavý akčný film, ktorý pohorel na snahe byť niečím viac ako len obyčajnou akciou... AK hľadáte zúriaceho otecka, skúste Rozsudek smrti (2005) s K.Baconom alebo Death Wish (1974) s Charlesom Bronsonom.(29.10.2017)

• m.a.t.o.

„To expect bad men not to do wrong is madness." Isaac Florentine sa rozhodol preraziť do "áčkovej" ligy? Alebo sa len chcel vymaniť zo škatuľky arénovkového režiséra? Celkom dobre nechápem o čo mu išlo, ale mal si vybrať lepší scenár. Normálne sa pri nejakých tých logických blbostiach nepozastavujem, ale tu bolo zopár až príliš do očí bijúcich (Komisár Rex; kľúče od domu v kvetináči; homelesák pracujúci ako kuchár :D), navyše ten nápad so "stoicizmom" skôr filmu ako celku uškodil, než by bol originálny. Občasné akčné scény, ktoré sú mimochodom nielen natočené, ale aj hercami a ich kaskadérmi prevedené prvotriedne, to z nudy nevytrhnú. 40 %(26.11.2017)

• - Natáčelo se v Bulharsku a USA. (Yardak)