Stoic

• Nový Zéland

Akční

USA, 2017, 87 min

• Cinematrix

Badderas vymyslel ďábelský plán, rozhodl se, že neřekne ani slovo, dokud nevypátrá vrahy své rodiny. Ono se totiž po někom bezvadně pátrá, když jenom zuřivě koulíte očima, místo toho, abyste kladli sofistikované otázky, jaké například kladou někteří policisté padouchům hrubého zrna. To Banderas to rovnou se svou statnou figurou discobola seřeže na jednu hromadu, protože místo zbytečného mluvení (mluvení ze spaní se nepočítá) si po večerech na stará kolena pročítá brožovanou literaturu o bojových sportech.(6.11.2017)

• Ouwen

Výborné akční scény, tedy souboje, perfektní choreografie, skvělé střihy, excelentní kamera. Zbytek je k ničemu. Banderas nemá žádný charisma, film mě hodně nudil, Urban tu je jenom chvilkově, a film nemá čim strhnout. Film vůbec nefunguje po emocionální stránce, a vůbec mě ani nezajímalo jak to dopadne.(29.3.2018)

Klasika. Maníkovi zabijou manželku s dcerou a tak dotyčný začne číst Marka Aurelia a trénovat v kleci, aby se z něj stal během roku největší bitkař na světě a mohl se pomstít. Florentine se sice jeden z nejohranějších konceptů snažil ozvláštnit filozofickým blábolením, ale ve finále to k ničemu neotřelému nevedlo. Nicméně mě to jakž takž sedlo. Choreografie bitek byla víc než jen solidní, Bandaskovi tahle poloha docela slušela a nakonec mě neurazilo ani vyústění, byť nijak překvapivé nebylo. Banderas má každopádně na víc, než na průměrná akční béčka. 55%(20.12.2018)

Budem dnes pri hodnotení trošku veľkorysá a pominiem fakt, že hlavný Banderas sa hojí wolverínskou rýchlosťou, bojové umenia zvládne behom pár mesiacov a sluch sa mu výrazne zlepší v momente, ako prestane rozprávať (to musel byť predtým decibelový masaker). Na druhej strane, je mojou povinnosťou oceniť jeho zápal pre literatúru.(28.9.2019)

• mzss1

(15%) Ach jo, proč? PROČ? Proč něco takové natočil právě můj oblíbenec Isaac Florentine ? V tomto případě jsem rozhodně nečekal, že to bude akcí nabité. Příběhy o pomstě mám rád, i ty ukecané, tvořeny spousty dialogy, ale toto prostě vůbec nefungovalo. Po akční stránce to nebylo až tak zlé, ale i tak jsem zklamán. Máme tu pár soubojových sekvencí, obyčejnější natočeny, ale furt to mělo patřičnou úroven. Ale už to není to, co to bývalo. Ostatní aspekty filmu – o tom snad radši nebudu mluvit (psát). Hmm a nebo jooo. Tohle mělo být o pomstě? Ahaa, nějak jsem si toho nevšiml. Po tragickém úmrtí Banderasovi rodiny se to vůbec netvářilo jako film o pomstě. Chápu, že Banderas hrál netypického hrdinu, ale i tak. Místy se choval jako vůl. Řval jak kráva u arény a když do ní vstoupil, tak v ruce držel panáka a nechal si nařezat? Je tohle vůbec možné? :D Pak tu máme menší scénu, kdy vidíme, jak se Banderas učí bojovému umění. To pak dává logický rozum, že se umí prát. Jenže ten filozofický doplněk absolutně nefunguje. Banderas si usmyslel, že bude mlčet a jen kýve hlavou. Scénář a děj? To nemá absolutně žádný. Ani finále mě nějak nechytlo. To jak se Banderas dopracoval k pravdě, to mě taky celkem vytočilo – absolutní nesmysl. Je mi líto, ale toto se absolutně nepovedlo, ani ta slabá akce za moc nestojí. Pokud bude Florentine takto pokračovat, tak by bylo lepší, aby se na ty filmy vysral.(3.11.2017)

• - Natáčelo se v Bulharsku a USA. (Yardak)