Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (Cinemart)

dkas

Trochu Star Wars, trochu Terminátora, trocha Tibetu, trochu od toho, trochu tamtoho... Jak pejsek s kočičkou pekl dort a upekl tento film. No, je to taková splácanina všeho možného, chvílemi se na to celkem dobře kouká, ale celkově je to spíše nuda. Slabší tři hvězdičky. ()

Shitonit

Jelikož pro mě to je těžko popsatelný a stěží uvěřitelný, Doporučuji komentář kolegy POMO, s kterýmžto se do posledního slučuji, páč jako dyby mi vzal slova ze rtů.. ()

Mixtay

Fantaskní sci-fi dle young adult knižní série, které se svými kvalitami řadí po bok Divergence či Maze Runnera. Svět Smrtelných strojů je bohatý o reálie a postavy, které mě upřímně zajímaly. Film bohužel trpí veškerými neduhy hollywoodských young adult adaptací, a to zmatečně komplikovanou výstavbou děje o mnoha postavách a příběhových liniích, která může fungovat v knize či seriálu, nikoli v celovečerním filmu. Prvních dvacet minut snímku je navíc přehnaně expozičně zatíženo a veškeré zásadní dějové zvraty nepřichází jako důsledek jednání hrdinů, ale jako zkratkovité zásahy dříve neuvedených vnějších činitelů. Navíc kvůli hlavní linii příběhu o "záchraně světa" vyznívá film lacině. Mnohem funkčnější by bylo rozvedení osobní linie hlavní hrdinky, které jsme se z většiny dočkali formou flashbacků. Ty byly svou charakterovou hloubkou a obecnou poutavostí zdaleka tím nejlepším z celého filmu. Vyznění ani nepomáhá fakt, že většina herců jsou neznámé mladé tváře, na které se pěkně dívá, ale svým výkonem vás zásadněji neosloví. Takto nehezky to dopadá, když se výstavba světa uspěchá a místo postupného pronikání se to zvrhne v roztříštěnou expoziční nálož, která mi celkový dojem i přes povedené vizuální efekty a slibné dějové momenty z většiny zkazila. ()

AgnesDee

Já věřím tomu, že kniha je opravdu dobře promyšlená a pravidla světa v ní fungují dobře. Dokonce i ten námět na svět je velmi zajímavý. Ale ne pro film. Kdyby to natočili jako seriál, udělali by líp. Takhle tu máme miliardu postav, podzápletky, které fungují tak na půl a záporák opět nemá žádnou konkrétní motivaci pro svoje konání. Ne, že by to byla nuda, protože je tu akce hromada a film vás nenechá na pokoji ani na deset minut, ale scénář je tenký asi jako křídla motýlí. A ty dva fóry, nebo kolik jich tam bylo, byli sice super, ale nekonzistentní vůči atmosféře filmu. Situaci nijak neodlehčí a hned se na ně zapomene. ()

johnny01

Prvoplánový a předvídatelný příběh, který o nějakých smrtelných strojích ani příliš není - spíše dost o romantice. A tak špatně udělaný, že Londýnu fandíte prostě pořád... Ve scénáři je dost nesmyslů - chycení padajícího nože, změna kabátu (po předchozí starosti o nevinné lidi) a celkově závěr. ()

PetrC.

Scénář jako by napsaly děti ze základní školy. Producenti na zfilmování ale dali devítimístnou dolarovou cifru. Výsledkem je velkolepý bizár, absolutně bez napětí, bez jakýchkoli překvapivých zvratů, bez zajímavých triků a v případě mnoha scén dokonce s vyloženě odfláknutým vizuálem. Peníze vyletěly komínem a film je akorát k smíchu. 20 % ()

Emjecko

Města poháněna ozubenými kolečky radostně dovádí na pláni. Jedno nahání druhé. Kolečka se točí, země se třese, když větší město otevře se. Menší je pozřeno. Ůžasná scéna z prvního traileru ve které figurovalo i jméno Petera Jacksona. Dnes už víme, že Jacksonovo jméno bylo marketingový tahák, Peter sám do tvorby filmu v podstatě nezasahoval. Rovněž víme, že geniální scéna ze zmíněného traileru je nejlepší scénou Smrtelných strojů. Kdo viděl druhý trailer, to však mohl čekat, a po zhlédnutí celého snímku nebyl tolik zklamán. Smrtelné stroje jsou prostě jenom pohádka, před jejímž natáčením někdo přečetl příliš mnoho knih typu "Klišé repliky od A do Z", "Kdy zabít jakou postavu" a "Zvraty na klíč". Dobře napsaný příběh zde tudíž nehledejte. Co však diváci obecně chválí a s čím souhlasím, je povedený vizuál. Opravdu je skvělý, ale žijeme ve 3. tisíciletí. Vydávat téměř samozřejmost za hlavní prodejní artikl není něčím, pod co dám svůj podpis. Průměrná barevná prázdnota. Tu podepíšu. ()

george82

Já vlastně vůbec nepochopil o co tam jde...dějově, akcí, humorem...to byla prostě katastrofa. Ty hvězdy jsou snad jen z úcty k Jacksonovi a za ten Steampunk. That’s all. ()

Mamlas

Romantická fantasy s asijským podtextem. Barevné balóny, okřídlená vznášedla, asijská lesba, tupý kompars, velkolepě se tvářící PC objekty s grafikou, nedostatečně očistěné siluety před zeleným plátnem, směska všech možných žánrů, vykrádačka mnoha různých filmů a roztěkanost, necelistvost. Taková fest přehnaná umělá studiovka za hafo money. ()

regentor

Postapokaliptická slátanina verneovek s Terminátorem, Hvězdnými válkami a bůhvico dalšího.Celé je to postavené pouze na vizuálu který je stejně marný jako scénář.Příběh by napsal jako slohovou práci lépe žák 6. třídy.Stejně tragický je i casting, kdy výběr herců se nese v podobné kvalitě . Rádoby herecké výkony jen umocňují pachuť z tohoto naprosto zbytečného filmu.Jedna ušmudlaná hvězda za MED.USA. ()

Pitryx

Snad jen tři čtyři krátká hluchá místa. Po delší době film, kdy jsem se nepodíval kdy bude konec. Za mne napoprvé 95%. Trochu mi vadily dvě dějové linie, ale netáhly se celým filmem tak budiž. Ke konci je to slabší než na začátku, to je chybička. Přesto těch 95 zatím nechávám. Takže na podruhé upravuji na devadesát, některé scény si fakt mohli odpustit a přesunou je do nějaké uslzeného románu pro ženy a dívky. A také je škoda, že chyběla nějaké nosná melodie. ()

XXXXXXXX

Představte si, že by se Hvězdné války natáčeli v Turecku a někdo by k nim neúspěšné připlácal Šílenou Maxici. Jen místo pana Bladdera je zde Green Lamer, do role Pukáše obsadili cosi,co čerstvé vystudovalo LAMU (latentní aspergerii mentálně uspořených), pro rasovou korektnost dochutili asijskou vegetou a aby toho nebylo málo, zaútočili zde také na Brzdu Mrti! Přidejte k už tak slabému metaprůmu rovnou i artritickeho pana Nováka, kterému neméně trapně kunduje robo Pí, hromadu bojovníků za práva 3% menšiny, a tento zvratek začíná zasmrádat v podobu! ()

Veniss

Hloupý film, zajímavý námět. Jednání postav nevychází z jejich přesvědčení ale z momentální potřeby tvůrců posunovat děj dál. Dělat si z něho srandu byl jediný způsob, jak vydržet koukat až do konce. I když jediný opravdově myšlený smích zazněl při zachraňování "amerického božstva". Radši si půjdu přečíst knihu. ()

mikhail

Za mňa príjemné prekvapenie. Solídna Sci-fi oddychovka s príchuťou steampunku. Prekvapujú ma tunajšie nízke hodnotenia. Pritom príbeh je neobyčajný, výprava viac ako dobrá a herecké výkony najmä hlavných postáv sú na dostatočnej úrovni. Keď toto porovnám s "13-tym" dielom StarWars ságy, na ktorý hneď po pozretí zabudnem, je toto úplne iná liga. To už ani nehovorí o 150-tom filme na variáciu Spidermana so Supermanom, alebo iným superhrdinom nad ktorým sa ľudia tak rozplývajú. Za mňa jasné 4*! ()

adamix

Myslel som, že to dopadne horšie, ale chápem zlé hodnotenia nespokojných užívateľov. Na prvý pohľad to pôsobí ako také ošarpané fantasy, z hľadiska celkového prednesu to pôsobí zaujímavo. Jackson ma kedysi prinútil prečítať si starú stredozemskú ságu (ktorá neskôr dokázala, že na filmovú verziu nemá), v tomto prípade by však bola lepšia knižná predloha. Všetko mi tu príde tak narýchlo silené a neznámi herci to tu ako tak držia, no pravdepodobne to lepšie nedokážu. Weavingov záporák moc nezaujme, holt už doba Matrixu dávno pominula. Čo mi tu však najviac chýbalo bolo celkové vysvetlenie pôvodu onej budúcnosti. V knihe by to bolo určite vysvetlené. Najviac však zaujme postava plechového Eastwoodovského Shrikea, ktorý zaujme svojím príbehom a predsmrtnými dojemnými spomienkami. Za mňa 60%. ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)