Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (Cinemart)

nikhaj

Originalne sci-fi. Molho by byt aj pokracovanie vela veci ostava otvorenych a nevyrieknutych. Viac by ma zaujimal aj povod vstkrieseneho stroja so zelenymi ocami. Odporucam ()

rengers

Čekal jsem že to bude podle hodnocení slátanina s drahými efekty a mile mě to překvapilo. Ano, je to spíš pohádka, ale má to svoje kouzlo. Některé scény jsou trochu přitažené za vlasy, ale to už v takových filmech bývá. Příjemně jsem se pobavil. ()

Dandirion

Pojizdný města se žerou navzájem, to bych ve filmu Petera Jacksona zkonzumoval. Ale je to ve finále úplně jedno, a film se stane jakousi napodobeninou Terminátora, ve steampunkových kulisách, a celá zápletka se tak zvláštně rozsype. Pár tejdnů od schlídnutí, si už nepamatuju ani jednu postavu, ani nevím kdo tam kromě Huga ještě hrál. Prostě jako velkej hlučnej prd, za chvíli je po něm a nikdo na něj nevzpomíná. ()

Ianaian

Dvě hvězdy za vizualizaci a ztvárnění postapokalyptického fantastkního tech-punk světa. Vše ostatní těžký podprůměr, po prvních patnácti minutách fim ztrácí tempo, dech i myšlenku. Škoda, tak pěkně to na začátku vypadalo. ()

Tom10000

Velice zajímavý film, s originální tematikou a úchvatnými scenériemi. Děj sleduje příběh mladé dívky, jež se snaží, spolu se svým pojízdným městem, utéct z hledáčku toho nejsilnějšího z nich, Londýna. Jemu sice vládne mírný starosta, mnohem větší moc však má jeho pravý de facto vůdce, Thaddeus Valentine, miláček lidu. Ten sní o zotročení všech slabších měst, nalezení Hester Shaw a zničení důležité stěny, díky jejímuž prolomení by získal další cenné zdroje surovin. Nacházíme se totiž ve světě tisíc let po jeho zničení lidmi. Nynější obyvatelé požkozené planety pátrají jen po potravě a energii. Ta se může nacházet na dálném východě. Mladá dívka, ve skutečnosti Hester Shaw, je nakonec nalezena a hrozí jí smrt, díky schodě náhod a jednomu klukovi, do nějž se brzy bezhlavě zamiluje, je ovšem mnohem snazší vzdorovat (...). Snímek se mi velmi líbil, hlavní herečka Hera Hilmar je velmi hezká, a role jí perfektně sedí. Valentine je ten správný krutý záporák, a (spoiler) není ani přímo jasné, zdali zemřel, či ne. Díky tomu máme možnost dočkat se i dvojky, zdali tedy vyjde. 95 procent. ()

Peabody

Jednu dám za nápad a techniku. Jinak je to ale odporně podlézavé všem aktivistickým trendům dnešní zvrhlosti. Takže za prvé hrdinka nemůže být hezká holka, ale musí být nějak hendikepovaná, za druhé se sice může vybuchovat, ničit, mlátit, ale ani kapka krve, proboha, za třetí nějaká nahota to nepřipadá v úvahu už vůbec. Ono už v Hobitovi bylo vidět, jak Jackson pečlivě dbá na tyhle young/adult narrativní stylové kraviny a tady to jen pokračuje. Trikově je pomalu zpracovaná každá scéna, předvídatelnost a očekávatelnost rulez, umělost je king, herectví je zbytečné, prostě to přetrikujeme a vyakčníme. Nějaké napětí fuj brr - old - mně to připomíná rozdíl mezi Ramones a Pixies, jedno je naplno rychle, zrychlit, a pak přidej, druhé výdech nádech, pauza před další krásou. Hrozný a lidi si to – někteří -  ještě libují, protože pro tyhle vymydlence je každé zpomalení nuda. Navíc se  už originálně - řekl bych eliminačně - pracuje i s vývojem postav, jednak je absolutní zlo, jednak naprosté dobro a pak je switch on/off, takže někdo najednou přepne ze zla do dobra nebo opačně, čímž se odstraní tak zdržující retro zbytečnost /míním vývoj postav). Navíc figur není jako na orloji, ale  asi jako kuliček nebo kytiček ve střílečkách do mobilu, někoho si pamatovat je většinou zbytečné, cink pink vhoďte dalšího). Tak poskokové konzumenti, dokoukat, mozek jsme vám vypláchli, zapomeňte a hurá na další megafilm do sálu číslo 2. Hlavně si to užijte, je to cool a trendy. ()

marden

Nakonec jsem byl docela pozitivně překvapen. Film má slušné efekty, které pomáhají prodat tuto fiktivní budoucnost světa. Příběh je poměrně běžná záležitost, ale občas se mu povede zabrnkat na emoce. Chvílemi jsem z filmu cítil podobnou atmosféru jako ve Van Helsing, ale tento film se bere víc vážně. Bylo by asi zajímavé kdyby se režie ujal Jackson. Takhle tomu bohužel něco chybí a mnoha lidem se do paměti nezapíše a to tu máme Londýn na kolečkách. ()

fialon

Vcelku zajímavý a originální děj, příběh má sice trochu díry, ale dá se to akceptovat, za tu akci, ktera je dostatecnou kompenzaci. Solidni 3* ()

lupulus111

Nádherně plochá zábavná směsice všeho možného v okouzlujícím a neokoukaném prostředí, které opravdu překvapuje a má tempo. Nic velkolepého, ale fungovalo to! Obecně si myslím, že režisér přemýšlel jak vysokoškolský student při psaní bakalářské práce "takže okoukám bakalářky z minulých let a to co bude dobrý to si převezmu." Z toho by mohla být velmi zajímavá analýza nebo alepsoň počítadlo klišé na pravé straně! Nic méně pobavilo a zaujalo, uteklo a moc neutkvělo, krásná jednohubka do kina! 73 % P.S HESTER! ()

Švestka

Před shlédnutím filmu jsem četl recenzi Františka Fuky a říkám si, jestli neměl běhavku a nemusel často odbíhat. Ačkoliv se shodnu na nízkém hodnocení, filmu bych v zásadě vytkl jiné věci. 1) nesympatické herecké obsazení; 2) velmi slabý a naivní scénář (hlavně ale, že to bylo dostatečně gender a rasově vyvážené... ačkoliv....žádní homosexuálové!); 3)jizvu neměl padouch, ale jeden z hlavních hrdinů; 4) celé to bylo bohapusté vykrádání celé serie Star Wars a kdo zná Neala Ashera, tak ten zombie terminátor je kopie jeho mosazňáka... a tak dál.... je mi úplně šumák, jestli natočí další díly. Nicméně... a za to ty dvě hvězdy... před kinem jsem do sebe kopl gin tonic 1:1 a to mi umožnilo užít si vizuál. Pokud by se přecejen něco dalšího natočilo, chci vidět, jak si to na planině rozdává Praha s Brnem ...Prahu by mohl řídit Miloš... Ne, ale vážně, ten souboj dvou nebo i více zabijáckých měst by film pozdvihl, tady Londýn akorát sežere nějaké Bavorské městečko a má to asi tolik adrenalinu, jako když Tatra přejede šneka.... ()

jozef07

Sklamanie roka, po prečítaní knihy som čakal epické sci-fi ale to čo som videl bola skôr drahá komédia, škoda potenciálu. ()

Reyer

Terminátor ? Avatar ? Star Wars ? Šílený Max apod.... ? Dle mého názoru zbytečně překombinované :-( Nejvíc mě rušila herečka Hera Hilmar, pořád jsem v ní viděl Zooey Deschanel z Nová holka. Takže bohužel moc přeplácané.... občas méně znamená více. ()

darius1706

Tak jsem právě přišel z kina a škrábu se na pleši, co se mi to vlastně - líbilo, nelíbilo... První, co vím, že tenhle film si už znovu nepustím. Tím bych mohl skončit, říci, že to stálo za prd a nechat to. Ale ono to byla taková úchylárna, že jsem se v kině nenudil, a to i díky filmu, kdy jsme mohli s kolegou komentovat, to a to. Tak předně udělat z měst motokáry je celkem zajímavej nápad. Zamáčkl jsem málem slzu, když jsem si vzpomněl na devadesátkový scifi, kde byla podobná hejblátka a pro pohon galaktické lodi se topilo v kamnech, tady to bylo tak nějak podobné. Fyzika dostávala na prdel v téměř každé sekundě. Logika dostávala čočku s ní - logické tam nebylo skoro nic, a třeba když robota prostřelíte dělem, tak se jen otřese a kouří se z něj, ale když ho nasraná číňanka řízne nožem na chleba, tak je po něm. Záporák vykonával jakousi nesmyslnou činnost, kdy mu to všechno, na to, že o tom věděl kulový, nějak vycházelo, aby klaďasové dělali zase jinou nesmyslnou činnost, která, jak se ukázalo, vedla k překažení zlovolných plánů záporáka. Triky byly většinou ok, místy bylo vidět, že to nebrali až tak vážně, ale už by měli v modelovací firmě, která zřejmě dělá triky pro všechny, zaměstnat ještě jednoho grafika na ksichty vymyšlených postav, protože Shrik jakoby z oka vypadnul Snookovi (sorry, nevím jak se to píše) z posledních Starwars a zároveň byl bráchou ještě toho ze Strážců galaxie a ruku bych dal do ohně za to, že jsem ho viděl ještě někde jako v Thorovi nebo tak nějak, jen mi to při psaní této recenze vypadlo kde. Takže to máme děj a efekty za sebou, teď k tomu, co vlastně ten film sejmulo, a to zbytečně nízké PEGI. Hodně by pomohlo, kdyby tam stříklo trochu krve, ne moc, ale některé scény si prostě o trochu přitvrzení říkaly. No a teď hlavní dvojice - dobře, každej k sobě jít prostě nemůže. Neladilo jim to ani za mák, vlastně to nebylo ani jako brácha ze ségrou. Ale když u ne nic vostřejšího, tak alespoň ramínko na konci vykouknout mohlo, alespoň něco by se tam dělo. Takže za mě - horší tři, váhal jsem dát ještě níž, ale nakonec takto. ()

Vrbson

Viděno již 21. 12., ale hodnoceno a komentováno až dnes. Od filmu jsem toho opět příliš nečekal a opět jsem byl překvapen. Originální námět, byť tedy ujetý, to nepochybně mělo. Málo známi herci (alespoň pro mě) celkově dobrým překvapením. Jen si myslím, že z postavy Shrikea se dalo dostat ještě o něco více. ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)