Ghost Dog - Cesta samuraje

• USA Ghost Dog: The Way of the Samurai (více)

boqvai.

Kdyz to bezelo v kinech, moc me to nelakalo, ale kdyz jsem na tenhle film narazil ve filmove klubu, doslova me uchvatil. Pribeh o jednom netradicnim "samuraji" v soucasne dobe, ktery sem tam nekoho odklidi pro italskou mafii. Akcni film co vas donuti premyslet, ale ne tolik aby vas bolela hlava. Snimek prolozen uryvky z kodexu Busido. Smutny zaver je celkem logicke vyusteni a vsem nam je jasne co vyroste z male holcicky co rada cetla. ()

radimartin

Každé sledování je úžasné rozjímání. Výborný příběh, styl vyprávění, charaktery postav a především hudba. Ghost Dog jako jasný příklad toho, že ve filmech je zbytečné spěchat. ()

dražis

Moje první setkání s Forestem Whitakerem mě překvapilo a dá se říct, že i okouzlilo. Whitakerův utahaný a plouživý styl hraní je perfektní a vypadá to, že by neublížil mouše, ale opak je pravdou, jen co se dotknou jeho holubů(na střeše) začne to sekat hlava nehlava. Parádní gangsterka nevšedního typu. ()

Slick

Poprvé jsem tento film objevil víceméně náhodou, když jsem přepínal programy a na ČT2 vysílali filmový klub. Od té doby je Forest Whitaker jedním z mých nejoblíbenějších herců... Skvělé scény včetně soundtracku působí jedinečným dojmem, který ještě více dokreslují citace ze samurajského kodexu. Hodnotím jednoznačně ***** ()

Achab

Forest Whitaker je výborný a i s těmi kily navíc působí velmi přesvědčivě (ba právě to je asi tak působivé - jeho přirozenost), zhostil se své role nad rámec mých očekávání. ()

kacir odpad!

Vysoke hodnotenie filmu ma prehovorilo aby som si ho pozrel. ChYYYYBA. UZ som si tolkokrat povedal ze nebudem pozerat hodnotenie filmu, len obsah. Tak. To mam za to. Film je nudny a trapny. Ked si Forest zasuval pistol do puzdra "akoze mec" bolo to nechutne trapne. Ja nechapem ako moze mat film s vacsinou tupych dialogov take hodnotenie. To je v prdeli. Kazdy mafian hladi na 50 rocne rozpravky...su fakt drsni. Nabuduce si radsej hodim do slipov morskeho jezka, to bude vačšia zábava. ()

Firko

Paradny snimok! tvrdy, kruty, a pritom tak pokojny a nevytvarajuci vo vas pocit zlosti...dokonale nakrutene, dokonale zahrate...s vetami na zamyslenie...co viac si moze clovek priat! cht+ ()

egbert

Skupinka obtloustlých pánů, kteří mají radost, když si můžou připadat jako opravdoví mafiáni... Bizarní a dokonalé vystižení zla. ()

Vegavinc

Scény jako poslední slova před smrtí moc nemusím. Možná jsem čekal něco jiného. Možná že až se na Ghost Doga mrknu znova mu ty 4**** loupnu. ()

maxnot

Velmi pěkně spojena japonská kultura s gangsterkou. Když film dorazil do českých kin, měl označení ART. To mně odrazovalo, ale nenechte se mílit, je to pořádná a nefalšovaná akce. Mohu jen doporučit! ()

dvurkarlin

Tady jsem velice váhal,jestli se mám koukat na velkého tlustého černocha,jak si hraje na samuraje . Pak jsem tedy zkouknul a myslím, že jsem i oněměl. Pak jsem zkouknul ještě a už vychutnával. Já dávám aspoň 90% . RZA mi uhranul v soundtracku i když tuhle hudbu nemusím. ()

Seev

Foresta Whitakera si prosím domů jako člověka, který mě obejme před usnutím a ochrání před vším zlým. ()

calculus

Copak z tohoto filmu asi vypadne? Černoch, který vypadá jako kamarádský medvídek s velkou medailí na krku. Jen tak se kolébá po ulici, dlabe zmrzlinu, mudruje nad samurajským kodexem a pak si se svými vypečenými filmovými udělátky šlohne jednu luxusní káru za druhou. Mafiáni, tak to byla taky dobrá sorta! Ze všeho nejvíc mi připomínali nějaký vyfešákovaný zájezd organizovaný místním domovem důchodců. Jeden z nich mimochodem skvěle rappuje. To už jsem nevydržel a začal jsem se smát. Líbily se mi časté střihy na ukřičené animované seriály v televizi, dobrý protiklad s Ghost Dogem, navíc dotvářely potřebný dojem nadhledu. Celý film měl vůbec takovou zvláštní atmosféru, i díky těm holubům, bavilo mě to. Dobrý detail skoro na závěr byla policajtka, opět docela zajímavý typ:-) ()

p.i.t.b.u.l

Viděl jsem to až teď a nechápu co je na tom zajímavé. Celou dobu jsem se docela nudil. Proč je to tak oblíbený film nedokáži pochopit. Na můj vkus zdlouhavé, nudné. ()

Fugito

Veľmi dobrý film s trochu predvídateľným koncom :) no aj napriek tomu som ho hltal a hltal do samého konca. Super herecké výkony zo strany : Forest Whitaker a Isaach De Bankolé :) Mon meilleur ami ! ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva