Cena lidské duše

• Česko Osudový verdikt (více)

Nicolas Cage v hlavní roli dystopického thrilleru, jehož příběh se odehrává v roce 2030. Ve světě zmítaném hospodářskou recesí a přírodními katastrofami, přežije jen ten, kdo je užitečný. (Bontonfilm)

sedm.1

The Humanity Bureau je dalším z filmů na CSFD, který to tu podle mě opravdu neprávem schytal ze všech stran, ačkoliv jeho doslova destrukční kritika je fakt mimo. Naopak, za mě se jedná o až nečekaně kvalitní béčko, se zajímavou zápletkou, na nepopiratelnou lacinost filmu s působivým vizuálem a fungující atmosférou a samozřejmě slušným obsazením, v čele s po hodně dlouhé době slušně hrajícím a především vzhledově snesitelným Nicolasem Cagem a velmi, velmi pohlednou Sarah Lind. Celá zápletka se jinak nese ve velice svižném tempu, akce je pak sice naprosté minimum, v tomto případě to ale zas až tak nevadí, spíš je škoda nějakého toho výraznějšího a nečekaného zvratu, i když v tomto ohledu mě poměrně dostal úplný závěr ve smyslu, kdo přežije, a kdo ne. Velkou neplechu tu tak nakonec udělalo jen pár naprosto nepochopitelných filmových kiksů a několik zcela zbytečných pokusů o odlehčení, jinak celý snímek ale vážně považuji za funkční a zábavnou podívanou, která v rámci možností produkce a tvůrců dopadla ještě možná nejlépe, jak jen mohla. ()

BOURQUE

Za minulé roky som vždy nadával, že ako to nezastaviteľne ide dole s N. Cageom. Náhodou jeden z jeho filmov z roku 2017 ma trošku „príjemne“ prekvapil – aspoň na prvý pohľad. Téma filmu je viac ako aktuálna a v človeku vyvolá určité pocity, nad ktorými sa musí zamyslieť. Celé to spracovanie je samozrejme ďaleko od profesionálnych snímok, ale zase za málo peňazí nie je to úplná katastrofa (ktorú už väčšinou skeptici očakávajú). Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

burton

Nemyslím, že je to až taková hrůza. Prostě normální starej dobrej Nikola, kluk je prima a příběh není špatný. Nesmíte pořád čekat, že z takových námětů se dají vykřesat zázraky a pojede to a vy budete úplně unešený skvělou kamerou, hvězdným obsazením a tak, však víte. Víte? To by bylo fuck drahý. Všechny postapa beru jako varování. Takže moc nemrmlejte, koukněte se a vezměte si z toho sakra nějaký ponaučení. ()

Cinematrix

Uznávám, že Cage poslední dobou upřednostňuje kvantitu před kvalitou. Tohle ale zas tak špatný film nebyl a Cage tu hrál velmi přirozeně, asi už se mu doneslo, že to jeho věčné přehrávání ve špatných filmech je stejně nepraktické, jako když se jdete potápět a nechcete si namočit neoprén od Gucciho. Co ale nechápu, je zdejší hodnocení jeho filmů. Pořád je to patnáctý nejoblíbenější herec, který sklízí jeden odpad za druhým. Pak velebůh POMO dá čtyři hvězdy filmu Mom and dad a hned tomu dají čtyři hvězdy další uživatelé, přičemž ten film ještě ani nevyšel. Tak se ptám, hodnotíme tu filmy podle toho, jak je cítíme, nebo jen kopírujeme něčí názory? Každopádně Humanity Bureau si zaslouží dvě poctié hvězdy už jen kvůli dobrým hereckým výkonům, obstojné kameře a nosné myšlence. ()

Psycho.R

Jak vidím zemi vzniku Kanadu, trošku se orosím, protože většinou je to nekoukatelné. Ale tentokrát jsem byl mile překvapen. Nízký rozpočet byl chytře využit tím, že se spojila podstata Loganova útěku, ale v prostředí Šíleného Maxe. Celé je to předvídatelné, ale pokud počítáte s odpadem dopředu, mile Vás to překvapí - 65%. ()

Solverino

Na hranici mezi Odpadem! a jednou hvězdou... Cage se už ani neobtěžuje hrát a zbytek je tam jako stafáž do počtu... jinak přehlídka neskutečných blbostí a vycucanin z prstu u nohy... otřesné provedení na hranici amatérského videa. Zřejmě ročníková práce nějakého studenta? Všechno to pak zabil český dabing velmi slabé úrovně s naprosto odporným a ultran-nesympatickým hlasem toho mladého fracka = totální shit! ()

johnsnow

Kvalitný námet bohužiaľ v rukách nie práve skúsených ľudí. Avšak Cage dobrý, jednooký záporák v pohode a záver je dosť odfajčový, normálne som mal pysk dokorán. ()

vodkasesemte

Nevadí vám, že tendle komunistickej ráj, je vaše budoucnost? Jinak jsem zjistil, že Cage natočil strašně moc béčkovejch filmu, a todle je jeden z nich. Ale aspon ten příběh stál za zamyšlení. Nejvíc se mi líbilo, jak se před dronem schovali v nějakým starým vraku a zamaskovali ho větvema. Asi mu zapomněli instalovat termokameru. ()

jokino odpad!

Film sa zúfalo tvári byť niečím, čím proste nie je. Potenciál by bol veľký, ale asi po všetkých stránkach, z môjho pohľadu, nefunguje. Cage sa v kariére "prepadáva".. ()

Hopeman

Velkej potenciál to mělo........, ale totálně zabito... škoda.....hvězda za každou kulku do palice (jediná slušná scéna bohužel) ()

Kushina

Tento film mě vzhledem k negativním komentářům dost mile překvapil. Film měl super příběh a vlastně i námět "lhaní vlastnímu lidu" je v dnešní době na místě. Konec trochu smutný, protože hlavní hrdinové umírají, ale i to se děje a dle mého to přidalo opět o něco víc na kvalitě. Režie scénář ani kamera mě nezklamali. 55% ()

Pythonator

Dávat tady po hvězdičce jen proto, že tam hraje Cage, je primitivní ubohost. Tento film zdaleka převyšuje jeho tvorbu, která je v posledních letech poprávu tak často shazovaná. Jedná se o vynikající kanadské rýpnutí do Amíků a svou myšlenkou se jedná o bolestně aktuální téma, které jen naprostý imbecil nevnímá. Podobně laděných filmů je potřeba a jednou a snad i brzy lidem dojde, co za svině řídí svět a kam ten svět bohužel spěje. ()

Konev

Pěkný začátek, dobrá hudba, zajímavý rámec, celkem se to pěkně rozjelo, ale ten konec to úplně zazdil. ()

Kisi44 odpad!

Nicholas Cage...Jmeno samo o sobe!Kdo by neznal Skalu nebo treba Con Air. Film Next byl pro me neco jako objeveni noveho obzoru ve svetove kinematografii. Vyborny herec s nadhernymi a znovu sledovatelnymi filmy....no radsi pridam dalsi tecky....no jeste.....stale to nestaci....no ted uz bych mohl zacit komentovat...Horsi vec sem nikdy,ale opravdu nikdy nezazil.! Veskera scena je vyumelkovana,ale to ti nejhorsim moznym zpusobem. Predstavte si,ze se slepej dostane k houslim a i po tech sotva nalezenych houslich je schopen napsat lepsi scenar filmu,nez to,cemu vy chcete byti svedky za par okamziku. Opravdu pisu hrozne,tohle bych nikdy ze sebe nebyl schopen vydat,protoze jakykoliv pokus o film je kombinaci krasne tvurci fantazie a aspon castecne hereckegeniality. Nicholas vzdy zastaval aspon pozadavek c.2. Nyni bohuzel muzu pouze negovat a to velice durazne! ()

A.G.T.C.

Námět velmi dobrý, zpracování pokulhává nizkorzpoctovy film, který by stál za lepší zpracování... A co mne nejvíc dostalo, to plátno ve filmu když vozidlo jede po silnici ... Pro to jen tři hvězdičky ()

io.

Asi bych si netroufl to nazvat akčním sci-fi, ale jinak je to celkem napínavé drama s poměrně jednoduchým příběhem. Když nevíte dopředu, co příjde, nenechá vás to v klidu spát. Určitě bych se tomu nevyhýbal, rozhodně to stojí za shlédnutí. ()

Bobby_Fisch

Kde je komentář Verbala? Včera tu ještě byl... "strašit lidi je snazší než stavět zeď" v době CV19 získal snímek hodně na kvalitě. V budoucnu si vzpomenete ()