Princezna Fantaghiró 2 (TV film)

• český

Jeskyně u Zlaté růže

• Itálie

Fantaghirò 2

• slovenský

Jaskyňa Zlatej ruže alebo princezná Fantaghiro II.

Fantaghiro II.

Princezná Fantaghiró II.

Cave of the Golden Rose II

Fantasy / Romantický

Itálie, 1992, 95 + 90 min

• Marek1991

Radšej nemal tento film vzniknúť. Nepáčilo sa mi to, nepoučilo sa to z minulosti. Bola to hlúposť a hlavne nudná hlúposť. Poriadne neuchopený film, proste len taká Béčková romantická fantasy hlúposť. No myslím, že najviac to trpí na naivitu, aj keď tie krásne dobré dialógy sú také rozprávkové, ale na rozdiel od prvého dielu to proste nebolo niečo, na čo by som sa tešil aspoň trocha.(5.6.2013)

To isté ako v jednotke, len tu je viacero nových postáv, ale len jedna stojí za povšimnutie a to čierna čarodejnica, ktorá zo sebou priniesla zábavnosť, ale bola sama, ostatné postavy ako napr. Zlatoočko alebo lúpač citrónov,boli totálne trápne. A príbeh je jednoduchý a nič nové neponúka, čo by som nevidel niekde inde. Ešte tato časť si zachovala akú takú úroveň, lebo práve od tejto časti, úroveň ostatných častí po nej rapídne klesala.(28.4.2015)

• Matematicka

Z mého pohledu o hodně slabší než 1. dva filmy. Pořád je to vizuálně pěkné, ale tady už chybí ta pohádková romantika, přestože erotiky (především díky zásluze Černé čarodějky) přibylo. V druhém z těchto dvou filmů je pak děj už opravdu hodně rozvláčný - především opakované ničení Černé královny a "rozpomínání" Romualda na Fantaghiro. Taky mě nepotěšilo, že svatba Romualda a Fantaghiro se stále ještě neuskutečnila... Zajímavý komentář: salahadin(2.7.2012)

Trochu zapracovala nostalgie, ale i dnes tento díl považuji za nejlepší Fantaghiro. Navzdory tříhodinové stopáži v ní není tolik hluchých míst jako v prvním díle, který se místy potácí odnikud nikam. Navzdory tomu, že triky jsou až neuvěřitelně nepřiměřené své době, zlepšila se výprava (české hrady a tak podobně), tradičně na výbornou zafungovala hudba a slušně hrající herci (Karel Roden jako Zlatoočko!). Navíc, navzdory tomu, že od dob, kdy jsem Fantaghiro fandila poprvé, uběhlo snad patnáct let a já naprosto zapomněla, o co tam jde, příběh Romualda a Fantaghiro v dějství druhém mě opět dostal do kolen, navzdory tomu, jak celá pohádka zestárla.(29.10.2010)

Pokračovanie úspešnej prvej časti, ktoré sa ešte viac hemží českými a slovenskými hercami a lokáciami (mimo iné Oravský hrad). Problémom tejto časti je, že hlavnú negatívnu postavu tvorcovia zverili Brigitte Nielsen, čo je o dosť skúsenejšia herečka než Alessandra Martines a svojím výkonom tak ústrednú Fantaghiro ľahko zatieni. Príliš sa mi nepáčili príliš tmavé a nevýrazné scény v interiéri hradu Čiernej kráľovnej, vidí sa mi, že na rozprávku pre deti je tu dosť erotických náznakov a záver je príliš naťahovaný. Stále si ale Fantaghiro udržala úroveň nastavenú prvým dielom, aj vďaka sympatickým hrdinom a nádhernej Minghiho hudbe.(3.3.2012)

• - Filmovanie nebolo pristúpené verejnosti, a tak pripravili pracovníci zámku pre zvedavých návštevníkov vlastné predstavenie - fingovanú popravu obesenca. (Raccoon.city)

• - Na výrobe rekvizít hovoriaceho kameňa a stromov sa podieľal aj Slovák z Prievidze - Marek Dolník. (Raccoon.city)

• - Natáčení probíhalo také například na hradě Bouzov na Olomoucku. Filmový štáb se ale podíval také do Itálie. (Lynette)