Princezna Fantaghiró 2 (TV film)

• český

Jeskyně u Zlaté růže

• Itálie

Fantaghirò 2

• slovenský

Jaskyňa Zlatej ruže alebo princezná Fantaghiro II.

Fantaghiro II.

Princezná Fantaghiró II.

Cave of the Golden Rose II

Fantasy / Romantický

Itálie, 1992, 95 + 90 min

• MikO_NR_1909

Svojim spôsobom kultová sága i rozprávková prázdnota zároveň. Ale zaujímalo by ma, pre akú vekovú skupinu bola tvorená resp. pre koho určená. Čím nás mala ohromiť? Láskou, fantáziou, hrami osudu? Každým ďalším dielom kŕčovitejšie, televíznejšie a trápnejšie. Škoda, taký John Boorman by z toho dokázal vytrieskať skutočný veľkofilm.(15.2.2015)

Pokračovanie úspešnej prvej časti, ktoré sa ešte viac hemží českými a slovenskými hercami a lokáciami (mimo iné Oravský hrad). Problémom tejto časti je, že hlavnú negatívnu postavu tvorcovia zverili Brigitte Nielsen, čo je o dosť skúsenejšia herečka než Alessandra Martines a svojím výkonom tak ústrednú Fantaghiro ľahko zatieni. Príliš sa mi nepáčili príliš tmavé a nevýrazné scény v interiéri hradu Čiernej kráľovnej, vidí sa mi, že na rozprávku pre deti je tu dosť erotických náznakov a záver je príliš naťahovaný. Stále si ale Fantaghiro udržala úroveň nastavenú prvým dielom, aj vďaka sympatickým hrdinom a nádhernej Minghiho hudbe.(3.3.2012)

Bohužel jsem zapomněl sledovat jedničku, když byla v televizi, a tak jsem začal až od druhého dílu. No, abych pravdu řekl, Italové (nebo snad Němci?) mají trochu divné pohádky. I když na druhou stranu - zas tak moc italských pohádek neznám, takže tahle svým námětem zaujala. I když některé věci se mi zdály přitažené za vlasy - to opravdu NIKDO nepozná, že jinoch je ve skutečnosti dívka? A našlo by se pár dalších věcí. Celkově ale jedna z mála těch lepších zahraničních hraných pohádek.(29.12.2011)

• Matematicka

Z mého pohledu o hodně slabší než 1. dva filmy. Pořád je to vizuálně pěkné, ale tady už chybí ta pohádková romantika, přestože erotiky (především díky zásluze Černé čarodějky) přibylo. V druhém z těchto dvou filmů je pak děj už opravdu hodně rozvláčný - především opakované ničení Černé královny a "rozpomínání" Romualda na Fantaghiro. Taky mě nepotěšilo, že svatba Romualda a Fantaghiro se stále ještě neuskutečnila... Zajímavý komentář: salahadin(2.7.2012)

Tenhle díl mi vždycky strašně vadil v tom, jak se v druhé části musí opakovat scéna toho, jak se Fantaghiro a Romualdo vrátí k sobě. Navíc nemám rád, když je ztráta paměti používána jen proto, aby se příběh natáhnul. Takhle mi to přijde. Navíc už to není až tak trikově nápadité a zajímavé jako první díl, který mám hodně rád.(29.10.2015)

• - Filmovanie nebolo pristúpené verejnosti, a tak pripravili pracovníci zámku pre zvedavých návštevníkov vlastné predstavenie - fingovanú popravu obesenca. (Raccoon.city)

• - Natáčení probíhalo také například na hradě Bouzov na Olomoucku. Filmový štáb se ale podíval také do Itálie. (Lynette)

• - Na výrobe rekvizít hovoriaceho kameňa a stromov sa podieľal aj Slovák z Prievidze - Marek Dolník. (Raccoon.city)