Princezna Fantaghiró 2

(TV film)
  • Itálie Fantaghirò 2 (více)
všechny plakáty

Fantaghiró a Rumualdo připravují své manželství. Temná čarodějnice je ale zhnusena jejich oddanou a hlubokou láskou a zajme jejího otce. To jí ovšem nestačí a začaruje Rumualda aby miloval ji a měla ho jen pro sebe. Fantaghiró však pomáhá Bílá čarodějnice. (MsWampir)

Jezinka.Jezinka

První díl končí tím, že se ze tří princezen stanou královny, jejich partneři králi, tedy z logiky věci, všechny tři páry si odbyly svatbu. Starý král se koruny vzdal a jel se toulat po okrese. Druhý díl začíná tím, že starší princezny se chystají slehnout, Fantaghiró, aniž by to mělo nějakou logiku, se teprve hotoví ke svatbě a to tak, že pobíhá po okolí hradu a mečem mydlí kde koho. Těsně před tou dlouho odkládanou svatbou složí přísahu, že meč už nevezme do ruky. Jen to dořekne, už se něco zvrtne a Romualdo se svými spolukráli odjíždí dělat hrdinu, zatímco Fantaghiró, co strážkyně hradu, zůstává doma. Jak by tedy bez meče ubránila cokoliv mi je záhadou, ale asi by útočníka umlátila pantoflíčkem. Nebyla by to ale Fantaghiró, aby vydržela doma, takže navzdory slibu, hrad nechá bez ochrany a pádí za Romualdem. Mezi tím Černá královna dál kuje svoje pikle, zakuje otce Fantaghiry do kovové masky a než se Fantaghiró dopotácí k hradu, zlobotomizuje Romualda (ne, že by to proti dřívějšímu stavu byl zas takový rozdíl). Po nezbytném zápase, kde se z kouzelných sil vydá Bílá víla, následuje úprk, vzpoura hraček a podobné malichernosti. Bílá víla kouzla zbavená pak po vodě chodí a na stromy se bez šplhání dostává jen na základě prostého zázraku, nebo na základě síly své sugesce, ale rozhodně to není kouzlo. Fantahgiró se snaží získat zpět lásku svého snoubence, který trpí sklerózou ve stádiu těsně před totální demencí a to tím, že se opakovaně pokouší ho znásilnit. Následuje peripetie se vzpomínkami, vzedmutí síly zla, líbání ropuch a veselý s m í ch. Z celého tohoto dílu fantasy vyplývá jedno. Černá čarodějka k tomu, by si utřela zadek, musela používat kouzla, protože s těmi drápy, co měla, tenhle úkon jinak myslitelný není. ()

salahadin

Ze zlobivé pricezničky se stala milující žena, ale stále v sobě má ten tvrdohlavý a lstivý výraz. Alessandra Martines má erotický šmrnc, skvěle se na ni kouká (hlavně když tančí:). Kvůli ní (jejím očím), kvůli podmanivé hudbě jsou 4 zasloužené. Ačkoli za změnu herecké tváře Bílé čarodějky a za mizernou Brigitte Nielsen vystrkující dudy bych tvůrce nejradši polil ledovou vodou. Ale pořád funguje chemie, která vyčarovává velepříjemnou atmosféru při sledování...nevadí mi mluvící husa, kámen ani myš - a to je co říct (já jinak tyhle prvky nesnáším), i když přiznávám, mluvící červi už byli moc. Přiznávám však také, že úroveň I. části trochu poklesla. Tu a tam kroutíte hlavou nad nesmyslnými "bugy", např. považovat Fantaghiro s odhaleným dekoltem za mladého chlapce (v jeskyni požírače citrónů) je trochu moc i na mě :-D Ale II. část zase šlape a je parádní. ()

NinadeL

2/2 Nové dobrodružství Fantaghiro začíná v momentě svatebních příprav, ale to by to nebyli Italové, aby k veselce mohlo dojít jakkoli snadno. Tentokrát veškerému zlu vévodí hvězda akčních filmů 80. let Brigitte Nielsen, první představitelka Rudé Sonji. O proměnách hereckých představitelů dost a dost píší v komentářích ostaní, já jen doplním, že je zajímavé, že i v pohádkové fantasy funguje tehdejší klasické rozložení sil, v prvním díle vystoupila jako svůdná vodní nymfa poodhalená Markéta Hrubešová, ale jako éterická královna lesa se samozřejmě představila Aňa Geislerová. ()

Radyo

Jedna z nejpovedenějších zahraničních pohádek. Vzhledem k faktu, že se natáčelo z velké části u nás (Bouzov aj.), hraje zde docela dost českých herců. Kromě nich se v celé sérii objeví i jiné známé tváře (Brigitte Nielsen, Mario Adorf) a i díky nim můžeme hovořit o skutečně povedeném díle italského režiséra Lamberta Bavy. ()

tron

V dvojke už rozpráva všetko. Vrátane koňa, ktorý doteraz síce nerozprával, ale len preto, že nebolo o čom. Séria č. 2 sa nesie v znamení príchodu novej postavy, ktorá sa stáva divácky obľúbenou a vracia sa aj v neskorších dieloch: Čierna čarodejnica v podaní nesympatickej a netalentovanej dánskej modelky Bigitte Nielsen (Cobra, Rocky IV, Červená Sonja). Brigitte je nevábna a vôbec nevie hrať, ale aj tak sa jej rola vpísala do, hmmm, análov. Dvojka sa nesie prevažne v znamení dvoch vecí: dvojníčky Fanthaghiro + amnézie chudáka Romualda. Dokonca zachádza tak ďaleko, že až 30 minút (!) pred koncom sú všetky bojové a iné motívy úspešne ukončené a zvyšná polhodina je venovaná čisto romantike resp. tomu, ako sa Fanthaghiro stoj čo stoj snaží oživiť Romualdove spomienky. Tento seriál bol ozaj skôr pre dievčatá, než pre chalanov frčiacich na spriaznených projektoch Barbar Conan a Excalibur. Ako jednotka, aj dvojka sa bohato nakrúcala v Čechách. Tomu odpovedá masívny český kasting. Šéfku elfov hrá Anna Geislerová, jednookého zbojníka Karel Roden, Fantaghirine sestry Češky, rovnako česká herečka hrá Bielu čarodejnicu (v jednotke ju hrala talianska). ()

• Herečka Anna Geislerová, která si zahrála hned v několika dílech této pohádky v počátcích své herecké kariéry a jež ztvárnila vedlejší pohádkovou postavu Královna skřítků, se o mnoho let později vyjádřila, že natáčení této pohádky bylo velmi příjemné a pohodové a vzpomíná na ně dodnes jako na jedno z nejlepších natáčení, kterého se kdy za svou hereckou kariéru zúčastnila. (Lynette)
  • Režisér musel z dôvodu konania sa sobášov v Zlatej sále prerušiť nakrúcanie. Počas jedného z filmovacích dní sa zosobášili až tri páry. (Raccoon.city)
  • Natáčení probíhalo také například na hradě Bouzov na Olomoucku. Filmový štáb se ale podíval také do Itálie. (Lynette)