Rock’n Roll

• Francie

Komedie

Francie, 2017, 123 min

Když se nejhvězdnější a bulvárem nejobletovanější pár Francie rozhodne hrát sebe sama, zatáhne do toho svého potomka, rodinu, přátele a tématitují krizi středního věku, tak potenciál samožerství je nezměrný. Speciálně když si to Canet i natočil, napsal, hraje hlavní roli, jde o jeho krizi středního věku, smutní nad svou páprdovitost, usedlostí života ve stínu ještě slavnější a kariérně úspěšnější hvězdy než je on sám či je zhrozen, že herečtí kolegové jeho generace jsou za sexsymboly a on je přesným opakem... Jenže Canet tohle vše ví a jeho řešením je nastavení obou prostředníčků. Dělá si tak srandu ze všeho; sebe sama (stylizuje se do überdebila typického pro francouzské šílené komedie), filmového zákulisí, kolegů před i za kamerou (včetně svých skutečných producentů), klišé artových "já chudáček slavný s úspěšným životem" počinů, výstřelků celebrit i (hlavně a především) z diváka, protože jakkoli to započne normálně, tak čím pokročilejší stopáž, tím šílenější anarchie jdoucí natruc všemu co byste čekali, se z toho vyklube. Je to dokonce až tak svébytné, že to je lehké upřímně milovat či z duše nenávidět a nic mezi tím. Takto se rodí kulty. PS: Škoda jen, že nedotáhl i svou ex či skoro otce svého druhého dítěte; Diane i Brad by do toho dramatickým i komediálním talentem padli jak ulití.(3.2.2018)

Geniální! Ale není to film pro mladé diváky. Ocení jej až starší generace, která už si nějakou tou krizí středního věku prošla. Marion Cotillard je naprosto úžasná a poprvé mi nevadila. Film má takové perličky, jako návrat ke klasickým fórům, to jest někdo jde a spadne a kupodivu to pořád funguje. Rozhovor s novinářkou, s Guillaumovým otcem, pohled do filmu, který Guillaume točí a který je nesmírně blbý, pohled do seriálu o krokodýlech, to jsou takové krásné drobosti, které naplnily mé srdce radostí. Místy to připomíná Bláznivou střelu (hudební vstupy), je to mix humoru a společenské satiry, který nemusí každému vyhovovat, mne však nadchl.(27.11.2017)

V máloktorom dobre rozbehnutom filme nájdete tak zlý záver ako v Rock’n Rolle. Koniec v podstate vygumoval všetko, čo ste dovtedy videli - žiadne zaujímavé vyvrcholenie v ňom nečakajte. Guillaume Canet sa film snažili vygradovať do ešte väčšieho absurdna a napichal ho botulotoxínom tak, až celý vybuchol. Pritom prvé dve tretiny sú naozaj srandovné!(12.3.2018)

Film o chlapovi, ktorý má krízu stredného veku a totálne mu z toho prepne. Film sa pohybuje na hrane paródie, tragikomédie a drámy. Vo filme bolo veľa úsmevných momentov. Oceňujem aj hudobný výber a hlavne koniec, ktorý bol trochu prekvapujúci a neskĺzol do klišé. Ak chcete vidieť ako si dokáže známy celebritný pár urobiť zo seba srandu tak si to pozrite.(6.3.2018)

Začiatok filmu začína ako príbeh herca / manžela 40-nika, ktorý hrá role otcov a kvôli komentáru mladej kolegyne sa už necíti byť cool a zaujímavý pre ženy, aj keď žije v šťastnom manželstve a má status známej filmovej hviezdy. Kvôli pocitu, že ešte nie je starý a neušiel mu vlak, začína experimentovať s krášľovacími procedúrami a tiež začne aktívne posilňovať a brať anaboliká. A to privedie až do takého stavu, že sa z neho stáva mužská verzia Cuky-Luky. Ale vďaka zmene imidž a vďaka tomu, že sa začína hlavný hrdina priblížil určitému prototypu krásy, získava znova filmovú rolu (samozrejme už nie vo Francúzsku, ale v mekke okázalého života americkom Miami). Napriek vonkajšej zmene vizáže zostáva Guillaume stále dobrým otcom a priateľom svojej partnerky. Skutoční herci a skutoční životní partneri Guillaume Canet a Marion Cotillard si urobili paródiu zo súčasného sveta, ktorý sa vyžíva v kulte mladosti a krásy. Veľmi vtipná francúzska paródia s výbornými hereckými výkonmi. Bolo mnoho momentov keď som sa nahlas smiala a aj som plakala od smiechu. Svieža, tak trochu prehnaná komédia na odľahčenie všedných starostí života.(10.3.2018)