poster

Moje tlustá řecká svatba

 • USA

  My Big Fat Greek Wedding

 • Slovensko

  Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cab
  ***

  Romanticka komedie bez hollywoodskych hvezd o zene z recke rodiny a vegetarianskem Americanovi, kteri se do sebe zamiluji, ale narazi na mnohe rozdilnosti a nezvykle obyceje ve svych rodinach, jenz se stavaji zkouskou jejich lasky a napovi, zda jsou souzeni jeden pro druheho, ci nikoliv. Ocekavani byla vetsi. 45%(15.9.2006)

 • Seti
  **

  Uřvaní početní a na ulici grilující lidé. Sakra koho mi to jenom připomíná? Xenofobní kecy o tom, že kdo není Řek by jím chtěl být, jsou pak v současnosti docela směšné, protože v dnešní řeckokrizové době nechce ani spousta Řeků být Řeky. Neřku-li, že většina světa v současné době (ať již oprávněně či nikoliv) na Řeky pohlíží jako na líná netáhla a podvodníky, kteří svoji zemi přivedli k bankrotu. Samotný film pak zobrazuje překonávání kulturních a etnických odlišností odehrávající se na pozadí "zakázaného" vztahu, jež vyústí všesmiřující svatbou. Pro někoho možná vtipné, pro mě nezáživná nuda bez jakéhokoliv zvratu.(1.4.2017)

 • Tessie
  *****

  Není nad to, když si pustíte crazy rodinný příběh o svatbě necelé dva týdny před svou vlastní :) Tohle byl ale opravdu úžasný kousek. Obrovská rodina, tradice, ujetost, různorodé kultury, love story, mnoho a mnoho slov, ... všechno tohle ovšem smíchané dohromady u mě fungovalo a moc se mi to líbilo.(26.4.2011)

 • gudaulin
  ****

  Milý, pozitivně laděný snímek o multikulturním soužití, který sází na bezprostřednost a autenticitu díky obsazení autorky scénáře Nie Vardalos do hlavní role a obsazení většiny postav méně známými, nicméně typově zajímavými neokoukanými herci. Scénář je autobiografický, Vardalos v něm popsala zážitky se svou vlastní rodinou a tím se vyhnula obvyklým nedůvěryhodným scénáristickým konstrukcím. Humor ve filmu obsažený není nijak vyjímečný, ale příjemný - zkrátka romantická komedie o lásce a toleranci. Mimochodem, tenhle malý, nízkorozpočtový snímek slavil na americkém trhu obrovský úspěch. Podle mého díky tomu, že jde v pozitivním smyslu slova o průměrný film vyrobený s taktikou oslovit co nejširší diváckou obec. Pro všechny pochopitelný, ale ne laciný. Snímek, na který půjdou všechny věkové kategorie a diváci s nejrůznějšími zájmy a povoláním. Celkový dojem 75 %.(7.12.2007)

 • JohnnyD
  ****

  Jedna z tých (naj)lepších romantických komédií. Nemám ich veľmi rád a je len málo, ktoré sa mi fakt páčia (Nothing Hill, Eternal Sunshine ...). Táto je príjemná, spestrená svižným humorom, založeným na rozdieloch medzi dvoma typmi ľudí: medzi Grékmi a tými ostatnými. Najlepší je aj tak veľký tučný grécky otec rodiny (v slovenčine so skvelým dabingom Stana Dančiaka).(10.10.2005)

 • - Na svatební pozvánce je chybně napsané příjmení rodiny Portokalových, tu někdo přejenoval na Rortokalovi. (hansel97)

 • - Ian Gomez, skutečný manžel Nii Vardalos, si zahrál Mikea, kolegu a přítele jejího hereckého partnera. (Elisebah)

 • - Podle Nii Vardalos nebyl během natáčení žádný problém s cateringem. Kdekoli se film natáčel, posílaly místní řecké restaurace na plac spousty jídla zadarmo. (Elisebah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace