Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

Tahle podivná komedie mě moc nenadchla. Do detailu je probrána celá řecká rodina, ale vztah těch dvou moc propracovaný není, ze začátku se to hodně táhne a naopak druhá půlka je strašně rychlá. Je pravda, že se jedná o klasickou romantickou komedii s tím nejlepším koncem, vždyť odpověď nám dává hned název, ale mě tam prostě chybí spousta detailů, takhle to není věruhodné. Tvůrci se snažili, aby žádná žena ve filmu nebyla hezčí než hlavní postava, takže můžu v klidu říct, že jsem v žádném filmu neviděl tolik škaredých ženských. Hlavní Řekové vypadají jak z Adamsovi rodiny, alespoň těmi účesy. Chápu, že se ve filmu snaží ukázat šílenou svatbu, ale mě tolik šílenosti už spíš štvalo, než bavilo. Zhrzený tatínek byl zahrán vcelku dobře. Zdrhající babka po trávníku je taky super, ale už jsem to někde viděl. Pak mě pobavilo několik hlášek, bez nich bych šel s hodnocením ještě níž... Iene, my tě zabijeme... a jak vlastně poznáme co se děje? To netuším.(16.10.2010)

Původně jsem tomu chtěl dát 3*, protože jsem si říkal, že se ve filmu vlastně nic moc nedělo a ani to nemělo to žádnou zápletku. Jenže ono to bylo tak milé a vtipné! A přestože je to zdánlivě "obyčejný" film, tak jsem snad přesto nic podobného neviděl. Více civilní a upřímná komedie se vidí málokdy.(3.1.2014)

"V té buchtě je díra!" My Big Fat Greek Wedding u mě vítězí jako nejlepší romantická komedie (kam se hrabe Bridget Johnes's Diary...) Kulturní rozdíly a hlavně řecký temperament a tradice dávají vzniknout mnoha vtipným situacím. Za zmínku stojí báječné vedlejší postavy, jimiž jsou hlavně prchající babička, která všude vidí Turky a Ianovi rodiče. Skvělá oddechovka, ke které se určitě někdy rád vrátím. A pamatujte - okena vyléčí všechno :)(1.12.2007)

Svěží, přívětivý a nestandardní film. Děj příjemně graduje a vtipně těží ze všech kulturních rozdílů. Aneb jak špetka humoru a drobet romantiky dokážou potěšit. Na jedné straně hlučné řecké příbuzenstvo, nábožensky založené a lpící na svých tradicích, na druhé straně konzervativní a klidná rodina snažící se nevybočovat z řady. „Díra v bábovce“ a svatební dar od rodičů - jedny z nejlepších momentů. Chtěla jsem dát 3*, ale proč? Tahle svatba se přece povedla.(10.12.2007)

Príjemná, nenáročná komédia, od ktorej som však očakával viac. K plusom patrí sympatická hlavná predstaviteľka a zopár schopných gagov, k mínusom podľa mňa mizerný slovenský dabing. Ak porovnám z filmami s podobnou tématikou - nebolo to tak strašné ako podobný príbeh z Lásky nebeskej (po Englishman in USA tá najslabšia časť Ln), ale predsa len ďaleko od skvelej Taliančiny pre začiatočníkov.(10.2.2005)

• - Přestože se má film odehrávat v americkém Chicagu, můžete vidět v dálce kanadská poštovní auta a také známou torontskou restauraci Pappas Grill. Kolem postav také jednou projede autobus s nápisem TTC, což je zkratka pro Toronto Transit. (hansel97)

• - V titulkách filmu je ve slově "Greek" písmeno "e" nahrazeno řeckou "sigmou", která sice tvarem připomíná "e", ale vyslovuje se jako "s", tudíž tvůrci v názvu filmu napsali "My Big Fat Grssk Wedding." (hansel97)

• - Když Toula (Nia Vardalos) vidí Iana (John Corbett) v cestovní kanceláři, je v okně velmi viditelný odraz někoho stojícího v kanceláři, přestože by v ní Toula měla být podle předchozích záběrů sama.
    (hansel97)