poster

Moje tlustá řecká svatba

 • USA

  My Big Fat Greek Wedding

 • Slovensko

  Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lukoye
  **

  Velikou škodou tohoto filmu je naprosté nevyužití tématu. Nápad je skvělej, ale zpracování naprosto podprůměrné, nedůvěryhodné. Ftipy jsou klišovité, primitivní a u všech jsem měl pocit, že už jsem je někde slyšel. Hláška o třech varlatech to rozhodně nezachrání. Chvílemi jsem měl pocit, že je to jako amaterské video z řecké svatby. Nemastný, neslaný a nic na tom nezmění ani John Corbett.(29.8.2003)

 • Tomislav
  *****

  Hrozně roztomilá a lidsky podaná romantická komedie. Film stojí z velké části na postavě otce, která je v původním znění naprosto neodolatelná. Pokud si libujete v cizojazyčných hříčkách a roztodivnostech cizích přízvuků, určitě si to užijete. Nenásilný humor mě na několika místech přivedl k slzám smíchu.(11.6.2003)

 • Reckon
  ****

  Když jsem projížděl komenty, tak jsem narazil u někoho, že psal, že je to milý film o šílené řecké rodině. Já bych slovo šílené nahradil slovem normální. Pro některé je Moje tlustá řecká svatba nejspíš bláznivá komedie, pro mě to je vtipný dokument z prostředí řecké rodiny žijící na americkém kontinentu. Skoro všechno je tam jak přes kopírák z mojí rodiny. My třeba přišli na to, že slovo hokej je taky z řečtiny. Jediný, co jsem teda ještě nezažil, je to plivání na nevěstu. Řecko je ale velká země, tak to na Mykonosu může být jiný než u Soluně.(19.4.2016)

 • neneka
  ****

  Ty 4 hvězdičky nevím, jestli si je až tak úplně zaslouží, ale dát je sem musím, protože ten chaos, který je plný vzájemných rodinných citů a pospolitosti, takový "jižanský" ... no, to prostě musím. Sice nevím, jak by se mi líbilo být pod takovým rodinným drobnohledem, ale rozhodně se mi na to z té výšky nejen dobře koukalo, ale taky jsem se hodně dobře bavila.(12.4.2009)

 • Anderton
  ***

  Hm, pre mňa je tento komerčný zázrak roku 2002 splasnutou bublinou. Čím je tento film tak zaujímavý, že zarobil toľko peňazí, ako vysokorozpočtové scifíčka? Romantická komediálna jednohubka s neobvyklou (rozumej výzorovo priemernou) hlavnou hrdinkou, ktorá sa chová ako slon v porceláne a dáva nádej podobným typom žien, že na ne čaká niekde Pán božský. Aha, tak toto je ten dôvod úspechu.(1.9.2012)

 • - Hlavnú úlohu mala pôvodne hrať Melina Kanakaredes, ktorá ju musela kôli tehotenstvu odmietnuť. (corona)

 • - Na původním filmovém plakátu je ve slově "Greek" použito písmeno řecké abecedy sigma, nahrazující E. Tento znak však odpovídá písmenu S. (Elisebah)

 • - Nia Vardalos obcházela s námětem producenty již koncem devadesátých let. Tehdy byla odmítána s tím, že má scénář přepsat na svatbu hispánskou či italskou. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace