Moje tlustá řecká svatba

• USA My Big Fat Greek Wedding (více)

Když se mladý Američan - vegetarián - zamiluje do Kanaďanky řeckého původu, ještě netuší, co ho čeká. Rodina budoucí nevěsty je totiž přesvědčena, že budoucí zeť se musí stát 100 % členem rodiny. Jídlo, tradice, rodinný podnik to jsou Ianovi radosti nadcházejících dnů. (oficiální text distributora)

Dever

Soundtrack Alexander Janko: 1. Stalia, Stalia - Alexandrios Xenofontos [2:47] ,2. Xekina Mia Psaroboulla - Alexandrios Xenofontos [3:02] ,3. Orea Pou Ine I Nifi Mas - The Greek Wedding Band [3:41] ,4. Moose Caca [2:17] ,5. Kefi In Katavia - Eman [3:51] ,6. Secret Garden - EV/Nick Kutsukos [2:23] ,7. Yasoo [2:57] ,8. Istanblu Coffee House (Kafe Neio) - Daghan Baydur/Richard Thomas [2:49] ,9. Time With You [1:30] ,10. YiaYia [1:10] ,11. Generations [2:40] ,12. Toula And Ian [2:20] ,13. Apples N'Oranges [2:40] ,14. All My Only Dreams (Olla Mono Ta Oneera Mou) - The Greek Wedding Band [3:08] ,15. First Date [4:09], ()

Fr

Vítejte do světa Řeckých zajímavostí, kde se blíže seznámíte s Řeckou kuchyní, obyčeji a historií. Toula je snědá, vousatá, prostě jiná. Už má prošlou záruční lhůtu, ale musí být pyšná, že je Řekyně. Janův život byl nuda, než poznal ji a její rodinu...... . Po skončení člověk může jen závidět, jaký jsou to ti Řeci veselí a družný národ. I když u nás na Moravě..... ()

Radek99

Co se týče etnických komedií, tak tenhle milý film režiséra Joela Zwicka je asi nedostižný. Řecká komunita v Americe je typicky konzervativní a martyrium hlavní hrdinky nezáviděníhodné...některé řecké tradice jsou z nezúčastněného hlediska skutečně vopruz:-) Střet tradičního světa s kosmopolitním liberalismem současného západu je tu vykreslen vkusně, poučně a hlavně nikdy nesklouzne ke karikatuře a vysmívání. Oba dva světy mají smysl, žijí vedle sebe a musí vzájemně participovat. Žádný moderní Romeo a Julie a nemyslitelnost zakázaného vztahu... poučení zní: kompromis se může najít i mezi vegetariánem a zastánci skopového:-) ()

golfista

Pokud možno, tak tím plným hodnocením šetřím, ale tohle bylo natolik upřímné a milé, že jsem se neubránil :) Myslím, že Tom Hanks přesně vycítil, co dnešní divák zasycený akcí a filmovými triky potřebuje. Ohlas filmu to jenom potvrdil. Skvělá romantická komedie bez hereckých hvězd s cílem bobavit. Kdo má tuhle kategorii rád, nebude zklamán. ()

Radyo

Ano, právě tohle je třeba jedna z výjimek v tom proklatě omšelém žánru "romantická komedie". Výjimka, která nabízí vtipný a milý příběh, který ač z Ameriky a z prostředí řecké komunity může leckomu připomenout dobře známé prostředí z vlastního okolí a vlastní rodiny. Nia Vardalos zvládla skvěle scénář i roli a je hodně její zásluha, že film zaznamenal takový ohlas. ()

• Snímek je nejvýdělečnějším filmem v historii amerických kin, který se nikdy neumístil na prvním místě kino-žebříčku. Tržby jen v USA činily 241 438 208 dolarů. Díky vysokému zisku se současně jedná také o jeden z nejlukrativnějších filmů v dějinách kinematografie, kdy se jen díky tržbám ve Spojených státech rozpočet filmu vrátil 48krát. (MeaCulpa)
  • V titulkách filmu je ve slově "Greek" písmeno "e" nahrazeno řeckou "sigmou", která sice tvarem připomíná "e", ale vyslovuje se jako "s", tudíž tvůrci v názvu filmu napsali "My Big Fat Grssk Wedding." (hansel97)