Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

Zpětně vzato je Moje tlustá řecká svatba velmi příjemným osvěžením žánru romantické komedie, ale že by patřila mezi mé oblíbené filmy, které můžu vidět kdekoliv a kdykoliv, to se tak úplně říct nedá. Přesto za ten první dojem dávám 4 hcězdičky s tím, že Nia Vardalos osobně si zaslouží minimálně polovinu z nich.(23.12.2010)

Geniální komedie na úžasné úrovni, která by si za mě teda červenou barvu rozhodně zasloužila. Mám rád, když si národ dělá srandu sám ze sebe, protože pak se nikdo nemůže urazit a přestože je tu hlavní zápletka praktické obyčejné romatnické klišé nabalil toho film na sebe o tolik víc, že to snad nemůže nikomu vadit. Pro mě naprosto kultovní komedie a jsem rád, že jsem si ji teď po letech zopakoval, protože mě stále bavila neuvěřitelným způsobem a pevně doufám, že bude i nadcházející druhý díl.(29.12.2015)

Musím říct, že původně jsem tento film měl někde na průměru, protože při prvním setkání v kině (film předcházely velké ohlasy ze zámoří - při směšném rozpočtu 5 USD mega, výdělky jen v Americe neuvěřitelných 240 USD mega!!!) mi to moc vtipné nepřišlo, spíš takové normální... Zato při nedávném uvedení v televizi jsem na to náhodou narazil a už to nepřepnul jinam, tak jsem se smál a bavil. Nechápu, co se mi na tom prvně nezdálo. Vtipné dialogy, přesný výběr neokoukaných herců, svižné tempo. Vesměs velice příjemná komedie. 80%(14.12.2007)

Není nad to, když si pustíte crazy rodinný příběh o svatbě necelé dva týdny před svou vlastní :) Tohle byl ale opravdu úžasný kousek. Obrovská rodina, tradice, ujetost, různorodé kultury, love story, mnoho a mnoho slov, ... všechno tohle ovšem smíchané dohromady u mě fungovalo a moc se mi to líbilo.(26.4.2011)

Svěží, přívětivý a nestandardní film. Děj příjemně graduje a vtipně těží ze všech kulturních rozdílů. Aneb jak špetka humoru a drobet romantiky dokážou potěšit. Na jedné straně hlučné řecké příbuzenstvo, nábožensky založené a lpící na svých tradicích, na druhé straně konzervativní a klidná rodina snažící se nevybočovat z řady. „Díra v bábovce“ a svatební dar od rodičů - jedny z nejlepších momentů. Chtěla jsem dát 3*, ale proč? Tahle svatba se přece povedla.(10.12.2007)

• - Když Toula (Nia Vardalos) vidí Iana (John Corbett) v cestovní kanceláři, je v okně velmi viditelný odraz někoho stojícího v kanceláři, přestože by v ní Toula měla být podle předchozích záběrů sama.
    (hansel97)

• - Hlavnú úlohu mala pôvodne hrať Melina Kanakaredes, ktorá ju musela kôli tehotenstvu odmietnuť. (corona)

• - Postavě Touly má být 30 let, herečce Nia Vardalos však při natáčení ve skutečnosti bylo skoro o deset let více. (hansel97)