Moje tlustá řecká svatba

• USA My Big Fat Greek Wedding (více)
Trailer

VOD (1)

Je jí třicet, je svobodná, má kila navíc a úžasnou rodinu! ... Nemožné se stalo skutečností a film, který stál jenom pět milionů amerických dolarů, překročil hranici tržeb 240 milionů dolarů, za kterou se nedostanou mnohé z hollywoodských megaprojektů! Za úspěch může i oscarová hvězda Tom Hanks, který zaštítil svou produkcí vtipný scénář doposud nepříliš známé kanadské herečky řeckého původu Nii Vardalosové. V divadelní hře, která se stala podkladem pro scénář, prostě jen popsala svou svéráznou rodinu. Každý její člen má strach o Toulu (Nia Vardalosová), které je třicet, není zrovna štíhlá jako proutek a doposud je svobodná. Pracuje v řecké restauraci, kterou vlastní její rodiče Gus a Marie. Toula je schopna udělat všechno, jen aby nemusela zbytek života strávit v restauraci. Chodí do večerní školy a najde si práci v cestovní kanceláři… a potká Iana Millera, učitele na střední škole. Ian je vysoký, hezký, ale rozhodně není Řek. Toula si není jista, co zraní jejího staromódního otce víc, jestli to, že je Ian cizinec, anebo to, že je vegetarián… V postavě Iana uvidíme Johna Corbetta, kterého si mnozí diváci pamatují ze seriálu Sex ve městě jako Carriina milence Aidana. (Česká televize)

Trailer

Paldiny

Grékyne to majú ťažké, hľadajú si muža – Gréka, rodia veľa malých Grékov a zvyšok života sa starajú o to, aby mali čo grécke krky jesť. Tušíte správne, zápletka je postavená na rozširovaní obzorov o čo sa postará tridsať ročná Popoluška. Tá má záujem učiť sa, pracovať v inom než rodinnom podniku a vyskúšať ovocie zo zakázaného stromu. A z tejto opovážlivosti plynie hlavný konflikt, ktorý bude jediným konfliktom. Humor sa snaží ťažiť z rozdielov kultúr, lenže jeho trvanlivosť nie je dlhšia ako zmrzlina v kornútku. V kocke ide preto o neškodnú romantickú komédiu so zopár vtipnými zlozvykmi modro – bielych (poraníš sa ? daj si na to okenu), s hlavným párom sympatických protagonistov a veľkým množstvom hyperaktívnych príbuzných, ktorých by ste za svojich nechceli. Aj keď sa nás ústredná myšlienka o rodinnom šťastí snaží presvedčiť o opaku. ()

neneka

Ty 4 hvězdičky nevím, jestli si je až tak úplně zaslouží, ale dát je sem musím, protože ten chaos, který je plný vzájemných rodinných citů a pospolitosti, takový "jižanský" ... no, to prostě musím. Sice nevím, jak by se mi líbilo být pod takovým rodinným drobnohledem, ale rozhodně se mi na to z té výšky nejen dobře koukalo, ale taky jsem se hodně dobře bavila. ()

cab

Romanticka komedie bez hollywoodskych hvezd o zene z recke rodiny a vegetarianskem Americanovi, kteri se do sebe zamiluji, ale narazi na mnohe rozdilnosti a nezvykle obyceje ve svych rodinach, jenz se stavaji zkouskou jejich lasky a napovi, zda jsou souzeni jeden pro druheho, ci nikoliv. Ocekavani byla vetsi. 45% ()

Radek99

Co se týče etnických komedií, tak tenhle milý film režiséra Joela Zwicka je asi nedostižný. Řecká komunita v Americe je typicky konzervativní a martyrium hlavní hrdinky nezáviděníhodné...některé řecké tradice jsou z nezúčastněného hlediska skutečně vopruz:-) Střet tradičního světa s kosmopolitním liberalismem současného západu je tu vykreslen vkusně, poučně a hlavně nikdy nesklouzne ke karikatuře a vysmívání. Oba dva světy mají smysl, žijí vedle sebe a musí vzájemně participovat. Žádný moderní Romeo a Julie a nemyslitelnost zakázaného vztahu... poučení zní: kompromis se může najít i mezi vegetariánem a zastánci skopového:-) ()

Jaro_slav

Je skoro jedenáct večer, dokoukal jsem film a mám děsnou chuť na cokoliv řeckého - a řecká restaurace (výborná) je jen deset minut autem. Chcete-li udělat romantický film, můžete buď vymýšlet různé cesty časem, olbřímí sociální rozdíly - a nebo vemte Řeky. Nemyslím si, že je film realistický, spíš je to taková dobře myšlená karikatura na Řeky za oceánem, ale přesto to působí velmi lidsky a uvěřitelně. Příjemně nestárnoucí film. ()

• Na původním filmovém plakátu je ve slově "Greek" použito písmeno řecké abecedy sigma, nahrazující E. Tento znak však odpovídá písmenu S. (Elisebah)
  • Ian Gomez, skutečný manžel Nii Vardalos, si zahrál Mikea, kolegu a přítele jejího hereckého partnera. (Elisebah)

Související novinky

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

12.11.2014

Moje tlustá řecká svatba byla před 12 lety totálním zjevením. Z pětimilionové indie se vyklubala nejvýdělečnější romantická komedie všech dob, aniž by se film byť jedinkrát dostal do čela amerického… (více)

Můj další řecký příběh

Můj další řecký příběh

23.06.2006

Existuje mnoho příběhů o ženách či dívkách, které z ošklivé kačeny se změnily na krásné labutě. Za všechny třeba Ošklivka Betty, Když jedna bota sedí, Popelka (a všechny ty filmy na ní založené,… (více)