Moje tlustá řecká svatba

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

• easaque

hlavně ze zvědavosti jsem si pustil tuto komedii, která prý byla kasovním trhákem v Americe. Podle toho jsem od ní moc nečekal a tak nemohla zklamat. Nic nového pod sluncem, takže klasické hollywoodské schéma oblíknuté do řeckého hávu - neurazí a vcelku i pobavilo - tak na pomezí 2 až 3 hvězdiček. Znovu se k němu už nevrátím, tak dám nižší známku. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](2.1.2015)

Není nad to, když si pustíte crazy rodinný příběh o svatbě necelé dva týdny před svou vlastní :) Tohle byl ale opravdu úžasný kousek. Obrovská rodina, tradice, ujetost, různorodé kultury, love story, mnoho a mnoho slov, ... všechno tohle ovšem smíchané dohromady u mě fungovalo a moc se mi to líbilo.(26.4.2011)

Rodina nám dokáže zpříjemnit, ale někdy taky pěkně ztrpčit život. Zvlášť,když je vaše rodina velká a máte ji pořád okolo sebe. A to jsem si myslela, že moje rodina je nenormální. Alespoň, že někde ve světě je rodina, která je úplně stejná. Vůbec nevadí, že jde jenom o film. Okenu používám maximálně na okna. Jako lék jsem ji ještě nepoužila. Babička prchající před Turky. Tatínek úžasně dokazující, že všechny slova pocházejí z Řečtiny. Neokoukané tváře byly trefou do černého. Nia Vardalos byla skvělá. Příjemný a velmi milý film.(6.2.2009)

Překvapivě dobrý přístup k tématu, ale nulová zápletka a praktická neoriginalita ve všem sráží film na úrověň průměrného bijáku. Jediná nadprůměrná věc je všeléčivá Okena, ale sami tvůrci filmu patrně zapomněli ponořit filmový celuloid do "okenové lázně." Smůla. A přitom je to tak sympatický snímek.(17.11.2005)

Romanticka komedie bez hollywoodskych hvezd o zene z recke rodiny a vegetarianskem Americanovi, kteri se do sebe zamiluji, ale narazi na mnohe rozdilnosti a nezvykle obyceje ve svych rodinach, jenz se stavaji zkouskou jejich lasky a napovi, zda jsou souzeni jeden pro druheho, ci nikoliv. Ocekavani byla vetsi. 45%(15.9.2006)

• - Dům Portokalových má do sebe zakomponované korintské sloupy podle Parthenonu, jak je na začátku filmu sděleno. Skutečný Parthenon má však sloupy dórské. (hansel97)

• - Rita Wilson, manželka Toma Hankse, viděla divadelní představení a přivedla svého manžela k nápadu převést námět do filmové podoby. Během pozdějšího rozhovoru pro německý časopis Cinema Nia Vardalos prozradila, že když jí Hanks volal ohledně nabídky, zavěsila mu, protože nevěřila, že je to skutečně on. (Elisebah)

• - Toula (Nia Vardalos) i Maria (Lainie Kazan) nosí své svatební prsteny na levé ruce. Řecké pravoslavné ženy je však nosí na ruce pravé. (hansel97)