Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

Ano, právě tohle je třeba jedna z výjimek v tom proklatě omšelém žánru "romantická komedie". Výjimka, která nabízí vtipný a milý příběh, který ač z Ameriky a z prostředí řecké komunity může leckomu připomenout dobře známé prostředí z vlastního okolí a vlastní rodiny. Nia Vardalos zvládla skvěle scénář i roli a je hodně její zásluha, že film zaznamenal takový ohlas.(9.2.2005)

Tržby přes 360 milionů dolarů, to nechápu. Nejedná se sice o žádnou vyloženou sr*čku, ale je to tuctovka. Ničím nenadchne, ničím nepřekvapipí. Holka si najde kluka, rodina jí ho neschvaluje, nakonec se vezmou. Dokonce ani žádnou tradiční zápletku an rozřešení to nemělo. Nemastné, neslané a přesto milé. Postavy tatínka a babičky, která si myslí, že je válka s Turky byly minimálně vtipné za celý film.(27.10.2013)

Tuto komediu som videl naposledy v roku 2002, este v case premiery v kine a tak som uz na nu takmer zabudol az do chvile, kym ju nedali v autobuse pri mojej dlhej ceste do Nemecka. Opät som sa nasmial na prisnom otcovi greckej rodiny, ktory si myslel, ze vsetky slova pochadzaju z greckych slov, dokonca aj to japonske slovo kimono, len mi tak behala myslienka, ze ked je taky velky narodniar, preco teda nezostal zit v Grecku a nastahoval sa do Kanady? Ale to je nepodstatne, pretoze taka grecka temperamentna rodina, ktora sa snazila vziat medzi seba tu americku rodinu priniesla pred svadbou mnoho humornych a zabavnych scen, ktore stoja za to si tento film pozriet. _________ Nia Vardalos - (Toula Portokalos) +++ John Corbett - (Ian Miller) +++ Michael Constantine - (Gus Portokalos) +++ Lainie Kazan - (Maria Portokalos) +++ Louis Mandylor - (Nick Portokalos) +++ Fiona Reid - (Harriet Miller) +++ Bruce Gray - (Rodney Miller) +++ Produkcia: Tom Hanks, Rita Wilson +++(25.4.2011)

Ak budem mať niekedy svadbu, tak tu som nabral určitú inšpiráciu. Pri niektorých scénach som sa skoro popukal od smiechu. Naozaj romantická komédia, ktorá ma príjemne prekvapila. Hlavne bola sranda to, že všetko dobré má pôvod vlastne v Grécku o čom nás otecko presviedčal. Možno trocha lacné, ale inak vtipné.(20.1.2012)

Romanticka komedie bez hollywoodskych hvezd o zene z recke rodiny a vegetarianskem Americanovi, kteri se do sebe zamiluji, ale narazi na mnohe rozdilnosti a nezvykle obyceje ve svych rodinach, jenz se stavaji zkouskou jejich lasky a napovi, zda jsou souzeni jeden pro druheho, ci nikoliv. Ocekavani byla vetsi. 45%(15.9.2006)

• - Film vychází z původní divadelní hry, u jejíhož zrodu stála hlavní propagonistka Nia Vardalos. (Elisebah)

• - Rita Wilson, manželka Toma Hankse, viděla divadelní představení a přivedla svého manžela k nápadu převést námět do filmové podoby. Během pozdějšího rozhovoru pro německý časopis Cinema Nia Vardalos prozradila, že když jí Hanks volal ohledně nabídky, zavěsila mu, protože nevěřila, že je to skutečně on. (Elisebah)

• - V titulkách filmu je ve slově "Greek" písmeno "e" nahrazeno řeckou "sigmou", která sice tvarem připomíná "e", ale vyslovuje se jako "s", tudíž tvůrci v názvu filmu napsali "My Big Fat Grssk Wedding." (hansel97)