Moje tlustá řecká svatba

• USA My Big Fat Greek Wedding (více)
Trailer

VOD (1)

Je jí třicet, je svobodná, má kila navíc a úžasnou rodinu! ... Nemožné se stalo skutečností a film, který stál jenom pět milionů amerických dolarů, překročil hranici tržeb 240 milionů dolarů, za kterou se nedostanou mnohé z hollywoodských megaprojektů! Za úspěch může i oscarová hvězda Tom Hanks, který zaštítil svou produkcí vtipný scénář doposud nepříliš známé kanadské herečky řeckého původu Nii Vardalosové. V divadelní hře, která se stala podkladem pro scénář, prostě jen popsala svou svéráznou rodinu. Každý její člen má strach o Toulu (Nia Vardalosová), které je třicet, není zrovna štíhlá jako proutek a doposud je svobodná. Pracuje v řecké restauraci, kterou vlastní její rodiče Gus a Marie. Toula je schopna udělat všechno, jen aby nemusela zbytek života strávit v restauraci. Chodí do večerní školy a najde si práci v cestovní kanceláři… a potká Iana Millera, učitele na střední škole. Ian je vysoký, hezký, ale rozhodně není Řek. Toula si není jista, co zraní jejího staromódního otce víc, jestli to, že je Ian cizinec, anebo to, že je vegetarián… V postavě Iana uvidíme Johna Corbetta, kterého si mnozí diváci pamatují ze seriálu Sex ve městě jako Carriina milence Aidana. (Česká televize)

Trailer

MM_Ramone

Ku Grécku mám velice pozitívny vzťah. Svojim spôsobom som silný grekofil. Milujem všetko, čo je grécke. Takže aj napriek tomu, že nie som zrovna priaznivcom romantických komédií som sa pri filme "Moja tučná grécka svatba" (My Big Fat Greek Wedding) veľmi dobre pobavil. Toula Portokalosová a Ian Miller. Dvaja tridsiatnici, ktorí sa do seba vášnivo zamilovali. Nevesta z veľkej, hlučnej gréckej rodiny a americký ženích z bežnej strednej vrstvy vytvorili spolu sympatický pár. ***** ()

nash.

Příjemné překvapení. Čekal jsem že to bude víc tlačit na pilu a řecká rodina bude zatlačena až někam na hranice parodie a karikatury. Kupodivu se nestalo, takže výsledkem je milá a úsměvná a uvěřitelná romantika, která se dokonce obejde bez obvyklých podzápletek ze základní výbavy žánru. Sympatická dvojice, zábavně ujetá rodina, civilní pojetí, sem tam skvělý vtípek nebo scéna. Nikde nic moc přehnaného nebo přepísknutého (možná scéna s bábovkou byla trošku hloupá), nikde nic co by hrozilo nevkusem a Nia Vardalos neměla chybu. "Jsem vaše osobní socha." ()

Marek1991

Ak budem mať niekedy svadbu, tak tu som nabral určitú inšpiráciu. Pri niektorých scénach som sa skoro popukal od smiechu. Naozaj romantická komédia, ktorá ma príjemne prekvapila. Hlavne bola sranda to, že všetko dobré má pôvod vlastne v Grécku o čom nás otecko presviedčal. Možno trocha lacné, ale inak vtipné. ()

Fr

Vítejte do světa Řeckých zajímavostí, kde se blíže seznámíte s Řeckou kuchyní, obyčeji a historií. Toula je snědá, vousatá, prostě jiná. Už má prošlou záruční lhůtu, ale musí být pyšná, že je Řekyně. Janův život byl nuda, než poznal ji a její rodinu...... . Po skončení člověk může jen závidět, jaký jsou to ti Řeci veselí a družný národ. I když u nás na Moravě..... ()

silentname

K niektorým filmom sa netreba nejako moc rozpisovať. Povedzme si len celkom úprimne, že ide o úprimnú, milú romantickú komédiu, ktorá vie spraviť hrozný deň príjemným. Prvá polka je viac milá a šarmantná, druhá polka filmu je viac vtipná a nemyslím si, že film by nejakým spôsobom vedel uraziť. Nemyslím si, že ponúka niečo nové, ale na druhú stranu ponúka príjemnú zábavu. A aj to človek občas potrebuje. A určite by som viac odporúčal ľuďom na zasmiatie tento film, než niečo ako napríklad Vacation Hodnotenie: B+ ()

• Scény v kostele se natáčely ve dvou svatostáncích. Exteriér je ruský pravoslavný kostel Svaté trojice v Torontu a jako interiér posloužil ukrajinský pravoslavný kostel Svatého Mikuláše v Torontu. (hansel97)
  • Na svatební pozvánce je chybně napsané příjmení rodiny Portokalových, tu někdo přejenoval na Rortokalovi. (hansel97)
  • Rita Wilson, manželka Toma Hankse, viděla divadelní představení a přivedla svého manžela k nápadu převést námět do filmové podoby. Během pozdějšího rozhovoru pro německý časopis Cinema Nia Vardalos prozradila, že když jí Hanks volal ohledně nabídky, zavěsila mu, protože nevěřila, že je to skutečně on. (Elisebah)

Související novinky

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

12.11.2014

Moje tlustá řecká svatba byla před 12 lety totálním zjevením. Z pětimilionové indie se vyklubala nejvýdělečnější romantická komedie všech dob, aniž by se film byť jedinkrát dostal do čela amerického… (více)

Můj další řecký příběh

Můj další řecký příběh

23.06.2006

Existuje mnoho příběhů o ženách či dívkách, které z ošklivé kačeny se změnily na krásné labutě. Za všechny třeba Ošklivka Betty, Když jedna bota sedí, Popelka (a všechny ty filmy na ní založené,… (více)