Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

Tržby přes 360 milionů dolarů, to nechápu. Nejedná se sice o žádnou vyloženou sr*čku, ale je to tuctovka. Ničím nenadchne, ničím nepřekvapipí. Holka si najde kluka, rodina jí ho neschvaluje, nakonec se vezmou. Dokonce ani žádnou tradiční zápletku an rozřešení to nemělo. Nemastné, neslané a přesto milé. Postavy tatínka a babičky, která si myslí, že je válka s Turky byly minimálně vtipné za celý film.(27.10.2013)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Prostředí 4/10/// +John Corbett, celkem ucházející romantika -Nia Vardalos mě moc nezaujala, nevím co na ní vidí, stejně tak mi tu chybí humor, moc jsem se tomu nezasmál/// Tak vám nevím co na tomhle filmu lidi vidí. Slyšel jsem na něj jen samou chválu ale popravdě trochu jsem se nudil. Jakýsi náznak "Popelky" tu sice je, ale není převeden k dokonalosti, takže vážně nevím co na tomhle filmu pochválit. Ještě zmíním, že takovou rodinu bych mít opravdu nechtěl./// Celkem 45%///(11.2.2012)

Svěží, přívětivý a nestandardní film. Děj příjemně graduje a vtipně těží ze všech kulturních rozdílů. Aneb jak špetka humoru a drobet romantiky dokážou potěšit. Na jedné straně hlučné řecké příbuzenstvo, nábožensky založené a lpící na svých tradicích, na druhé straně konzervativní a klidná rodina snažící se nevybočovat z řady. „Díra v bábovce“ a svatební dar od rodičů - jedny z nejlepších momentů. Chtěla jsem dát 3*, ale proč? Tahle svatba se přece povedla.(10.12.2007)

• Cushing

On to někdo dokázal dokoukat? Já ne. Vydržel jsem 20 minut, zhruba. Ale tak otřesné herecké výkony jsem už dlouho neviděl, nazval bych je ochotnickým přehráváním nejhrubšího zrna. A postavy? Jedno klišé za druhým. Humor se nedostavil. Obliba tohoto filmu patrně pramení z toho, že se v hrdince poznala spousta obyčejných, tj. ne zrovna krásných a ne zrovna štíhlých žen. Nenáročná komedie se ale snad dá udělat desetkrát líp, ne? Nominace na Oscara mě překvapuje... Anebo vlastně ani ne.(10.12.2007)

Príjemná, nenáročná komédia, od ktorej som však očakával viac. K plusom patrí sympatická hlavná predstaviteľka a zopár schopných gagov, k mínusom podľa mňa mizerný slovenský dabing. Ak porovnám z filmami s podobnou tématikou - nebolo to tak strašné ako podobný príbeh z Lásky nebeskej (po Englishman in USA tá najslabšia časť Ln), ale predsa len ďaleko od skvelej Taliančiny pre začiatočníkov.(10.2.2005)

• - Scény v kostele se natáčely ve dvou svatostáncích. Exteriér je ruský pravoslavný kostel Svaté trojice v Torontu a jako interiér posloužil ukrajinský pravoslavný kostel Svatého Mikuláše v Torontu. (hansel97)

• - Podle Nii Vardalos nebyl během natáčení žádný problém s cateringem. Kdekoli se film natáčel, posílaly místní řecké restaurace na plac spousty jídla zadarmo. (Elisebah)

• - Nia Vardalos obcházela s námětem producenty již koncem devadesátých let. Tehdy byla odmítána s tím, že má scénář přepsat na svatbu hispánskou či italskou. (Olík)