Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

Romanticka komedie bez hollywoodskych hvezd o zene z recke rodiny a vegetarianskem Americanovi, kteri se do sebe zamiluji, ale narazi na mnohe rozdilnosti a nezvykle obyceje ve svych rodinach, jenz se stavaji zkouskou jejich lasky a napovi, zda jsou souzeni jeden pro druheho, ci nikoliv. Ocekavani byla vetsi. 45%(15.9.2006)

• Seti

Uřvaní početní a na ulici grilující lidé. Sakra koho mi to jenom připomíná? Xenofobní kecy o tom, že kdo není Řek by jím chtěl být, jsou pak v současnosti docela směšné, protože v dnešní řeckokrizové době nechce ani spousta Řeků být Řeky. Neřku-li, že většina světa v současné době (ať již oprávněně či nikoliv) na Řeky pohlíží jako na líná netáhla a podvodníky, kteří svoji zemi přivedli k bankrotu. Samotný film pak zobrazuje překonávání kulturních a etnických odlišností odehrávající se na pozadí "zakázaného" vztahu, jež vyústí všesmiřující svatbou. Pro někoho možná vtipné, pro mě nezáživná nuda bez jakéhokoliv zvratu.(1.4.2017)

Není nad to, když si pustíte crazy rodinný příběh o svatbě necelé dva týdny před svou vlastní :) Tohle byl ale opravdu úžasný kousek. Obrovská rodina, tradice, ujetost, různorodé kultury, love story, mnoho a mnoho slov, ... všechno tohle ovšem smíchané dohromady u mě fungovalo a moc se mi to líbilo.(26.4.2011)

Milý, pozitivně laděný snímek o multikulturním soužití, který sází na bezprostřednost a autenticitu díky obsazení autorky scénáře Nie Vardalos do hlavní role a obsazení většiny postav méně známými, nicméně typově zajímavými neokoukanými herci. Scénář je autobiografický, Vardalos v něm popsala zážitky se svou vlastní rodinou a tím se vyhnula obvyklým nedůvěryhodným scénáristickým konstrukcím. Humor ve filmu obsažený není nijak vyjímečný, ale příjemný - zkrátka romantická komedie o lásce a toleranci. Mimochodem, tenhle malý, nízkorozpočtový snímek slavil na americkém trhu obrovský úspěch. Podle mého díky tomu, že jde v pozitivním smyslu slova o průměrný film vyrobený s taktikou oslovit co nejširší diváckou obec. Pro všechny pochopitelný, ale ne laciný. Snímek, na který půjdou všechny věkové kategorie a diváci s nejrůznějšími zájmy a povoláním. Celkový dojem 75 %.(7.12.2007)

Jedna z tých (naj)lepších romantických komédií. Nemám ich veľmi rád a je len málo, ktoré sa mi fakt páčia (Nothing Hill, Eternal Sunshine ...). Táto je príjemná, spestrená svižným humorom, založeným na rozdieloch medzi dvoma typmi ľudí: medzi Grékmi a tými ostatnými. Najlepší je aj tak veľký tučný grécky otec rodiny (v slovenčine so skvelým dabingom Stana Dančiaka).(10.10.2005)

• - Na svatební pozvánce je chybně napsané příjmení rodiny Portokalových, tu někdo přejenoval na Rortokalovi. (hansel97)

• - Ian Gomez, skutečný manžel Nii Vardalos, si zahrál Mikea, kolegu a přítele jejího hereckého partnera. (Elisebah)

• - Podle Nii Vardalos nebyl během natáčení žádný problém s cateringem. Kdekoli se film natáčel, posílaly místní řecké restaurace na plac spousty jídla zadarmo. (Elisebah)