Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

Hrozně roztomilá a lidsky podaná romantická komedie. Film stojí z velké části na postavě otce, která je v původním znění naprosto neodolatelná. Pokud si libujete v cizojazyčných hříčkách a roztodivnostech cizích přízvuků, určitě si to užijete. Nenásilný humor mě na několika místech přivedl k slzám smíchu.(11.6.2003)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Prostředí 4/10/// +John Corbett, celkem ucházející romantika -Nia Vardalos mě moc nezaujala, nevím co na ní vidí, stejně tak mi tu chybí humor, moc jsem se tomu nezasmál/// Tak vám nevím co na tomhle filmu lidi vidí. Slyšel jsem na něj jen samou chválu ale popravdě trochu jsem se nudil. Jakýsi náznak "Popelky" tu sice je, ale není převeden k dokonalosti, takže vážně nevím co na tomhle filmu pochválit. Ještě zmíním, že takovou rodinu bych mít opravdu nechtěl./// Celkem 45%///(11.2.2012)

Geniální komedie na úžasné úrovni, která by si za mě teda červenou barvu rozhodně zasloužila. Mám rád, když si národ dělá srandu sám ze sebe, protože pak se nikdo nemůže urazit a přestože je tu hlavní zápletka praktické obyčejné romatnické klišé nabalil toho film na sebe o tolik víc, že to snad nemůže nikomu vadit. Pro mě naprosto kultovní komedie a jsem rád, že jsem si ji teď po letech zopakoval, protože mě stále bavila neuvěřitelným způsobem a pevně doufám, že bude i nadcházející druhý díl.(29.12.2015)

• easaque

hlavně ze zvědavosti jsem si pustil tuto komedii, která prý byla kasovním trhákem v Americe. Podle toho jsem od ní moc nečekal a tak nemohla zklamat. Nic nového pod sluncem, takže klasické hollywoodské schéma oblíknuté do řeckého hávu - neurazí a vcelku i pobavilo - tak na pomezí 2 až 3 hvězdiček. Znovu se k němu už nevrátím, tak dám nižší známku. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](2.1.2015)

Jedna z tých (naj)lepších romantických komédií. Nemám ich veľmi rád a je len málo, ktoré sa mi fakt páčia (Nothing Hill, Eternal Sunshine ...). Táto je príjemná, spestrená svižným humorom, založeným na rozdieloch medzi dvoma typmi ľudí: medzi Grékmi a tými ostatnými. Najlepší je aj tak veľký tučný grécky otec rodiny (v slovenčine so skvelým dabingom Stana Dančiaka).(10.10.2005)

• - Na svatební pozvánce je chybně napsané příjmení rodiny Portokalových, tu někdo přejenoval na Rortokalovi. (hansel97)

• - Podle Nii Vardalos nebyl během natáčení žádný problém s cateringem. Kdekoli se film natáčel, posílaly místní řecké restaurace na plac spousty jídla zadarmo. (Elisebah)

• - Dům Portokalových má do sebe zakomponované korintské sloupy podle Parthenonu, jak je na začátku filmu sděleno. Skutečný Parthenon má však sloupy dórské. (hansel97)