Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

Zpětně vzato je Moje tlustá řecká svatba velmi příjemným osvěžením žánru romantické komedie, ale že by patřila mezi mé oblíbené filmy, které můžu vidět kdekoliv a kdykoliv, to se tak úplně říct nedá. Přesto za ten první dojem dávám 4 hcězdičky s tím, že Nia Vardalos osobně si zaslouží minimálně polovinu z nich.(23.12.2010)

Tahle podivná komedie mě moc nenadchla. Do detailu je probrána celá řecká rodina, ale vztah těch dvou moc propracovaný není, ze začátku se to hodně táhne a naopak druhá půlka je strašně rychlá. Je pravda, že se jedná o klasickou romantickou komedii s tím nejlepším koncem, vždyť odpověď nám dává hned název, ale mě tam prostě chybí spousta detailů, takhle to není věruhodné. Tvůrci se snažili, aby žádná žena ve filmu nebyla hezčí než hlavní postava, takže můžu v klidu říct, že jsem v žádném filmu neviděl tolik škaredých ženských. Hlavní Řekové vypadají jak z Adamsovi rodiny, alespoň těmi účesy. Chápu, že se ve filmu snaží ukázat šílenou svatbu, ale mě tolik šílenosti už spíš štvalo, než bavilo. Zhrzený tatínek byl zahrán vcelku dobře. Zdrhající babka po trávníku je taky super, ale už jsem to někde viděl. Pak mě pobavilo několik hlášek, bez nich bych šel s hodnocením ještě níž... Iene, my tě zabijeme... a jak vlastně poznáme co se děje? To netuším.(16.10.2010)

Príjemná, nenáročná komédia, od ktorej som však očakával viac. K plusom patrí sympatická hlavná predstaviteľka a zopár schopných gagov, k mínusom podľa mňa mizerný slovenský dabing. Ak porovnám z filmami s podobnou tématikou - nebolo to tak strašné ako podobný príbeh z Lásky nebeskej (po Englishman in USA tá najslabšia časť Ln), ale predsa len ďaleko od skvelej Taliančiny pre začiatočníkov.(10.2.2005)

Svatby nemusím a svatební komedie taky ne. Tahle sice není zvlášť vtipná, ale párkrát jsem se zasmála, ani hvězdně obsazená, ale to je spíš přednost, a navíc i relativně vkusná. Ženich (John „Aidan“ Corbett) je nemastný neslaný, zato nevěsta (skvělá Nia Vardalos) má říz. A poselství filmu? Všechny kulturní rozdíly vyřeší ouzo.(9.5.2016)

Ku Grécku mám velice pozitívny vzťah. Svojim spôsobom som silný grekofil. Takže aj napriek tomu, že nie som zrovna priaznivcom romantických komédií som sa pri filme "Moja tučná grécka svatba" (My Big Fat Greek Wedding) veľmi dobre pobavil. Toula Portokalosová a Ian Miller. Dvaja tridsiatnici, ktorí sa do seba vášnivo zamilovali. Nevesta z veľkej, hlučnej gréckej rodiny a americký ženích z bežnej strednej vrstvy vytvorili spolu sympatický pár. ****(12.5.2018)

• - Dům Portokalových má do sebe zakomponované korintské sloupy podle Parthenonu, jak je na začátku filmu sděleno. Skutečný Parthenon má však sloupy dórské. (hansel97)

• - Rita Wilson, manželka Toma Hankse, viděla divadelní představení a přivedla svého manžela k nápadu převést námět do filmové podoby. Během pozdějšího rozhovoru pro německý časopis Cinema Nia Vardalos prozradila, že když jí Hanks volal ohledně nabídky, zavěsila mu, protože nevěřila, že je to skutečně on. (Elisebah)

• - V titulkách filmu je ve slově "Greek" písmeno "e" nahrazeno řeckou "sigmou", která sice tvarem připomíná "e", ale vyslovuje se jako "s", tudíž tvůrci v názvu filmu napsali "My Big Fat Grssk Wedding." (hansel97)