Moje tlustá řecká svatba

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

• Lukoye

Velikou škodou tohoto filmu je naprosté nevyužití tématu. Nápad je skvělej, ale zpracování naprosto podprůměrné, nedůvěryhodné. Ftipy jsou klišovité, primitivní a u všech jsem měl pocit, že už jsem je někde slyšel. Hláška o třech varlatech to rozhodně nezachrání. Chvílemi jsem měl pocit, že je to jako amaterské video z řecké svatby. Nemastný, neslaný a nic na tom nezmění ani John Corbett.(29.8.2003)

Hrozně roztomilá a lidsky podaná romantická komedie. Film stojí z velké části na postavě otce, která je v původním znění naprosto neodolatelná. Pokud si libujete v cizojazyčných hříčkách a roztodivnostech cizích přízvuků, určitě si to užijete. Nenásilný humor mě na několika místech přivedl k slzám smíchu.(11.6.2003)

Když jsem projížděl komenty, tak jsem narazil u někoho, že psal, že je to milý film o šílené řecké rodině. Já bych slovo šílené nahradil slovem normální. Pro některé je Moje tlustá řecká svatba nejspíš bláznivá komedie, pro mě to je vtipný dokument z prostředí řecké rodiny žijící na americkém kontinentu. Skoro všechno je tam jak přes kopírák z mojí rodiny. My třeba přišli na to, že slovo hokej je taky z řečtiny. Jediný, co jsem teda ještě nezažil, je to plivání na nevěstu. Řecko je ale velká země, tak to na Mykonosu může být jiný než u Soluně.(19.4.2016)

Ty 4 hvězdičky nevím, jestli si je až tak úplně zaslouží, ale dát je sem musím, protože ten chaos, který je plný vzájemných rodinných citů a pospolitosti, takový "jižanský" ... no, to prostě musím. Sice nevím, jak by se mi líbilo být pod takovým rodinným drobnohledem, ale rozhodně se mi na to z té výšky nejen dobře koukalo, ale taky jsem se hodně dobře bavila.(12.4.2009)

Hm, pre mňa je tento komerčný zázrak roku 2002 splasnutou bublinou. Čím je tento film tak zaujímavý, že zarobil toľko peňazí, ako vysokorozpočtové scifíčka? Romantická komediálna jednohubka s neobvyklou (rozumej výzorovo priemernou) hlavnou hrdinkou, ktorá sa chová ako slon v porceláne a dáva nádej podobným typom žien, že na ne čaká niekde Pán božský. Aha, tak toto je ten dôvod úspechu.(1.9.2012)

• - Hlavnú úlohu mala pôvodne hrať Melina Kanakaredes, ktorá ju musela kôli tehotenstvu odmietnuť. (corona)

• - Na původním filmovém plakátu je ve slově "Greek" použito písmeno řecké abecedy sigma, nahrazující E. Tento znak však odpovídá písmenu S. (Elisebah)

• - Nia Vardalos obcházela s námětem producenty již koncem devadesátých let. Tehdy byla odmítána s tím, že má scénář přepsat na svatbu hispánskou či italskou. (Olík)