Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

Ak budem mať niekedy svadbu, tak tu som nabral určitú inšpiráciu. Pri niektorých scénach som sa skoro popukal od smiechu. Naozaj romantická komédia, ktorá ma príjemne prekvapila. Hlavne bola sranda to, že všetko dobré má pôvod vlastne v Grécku o čom nás otecko presviedčal. Možno trocha lacné, ale inak vtipné.(20.1.2012)

Příjemné překvapení. Čekal jsem že to bude víc tlačit na pilu a řecká rodina bude zatlačena až někam na hranice parodie a karikatury. Kupodivu se nestalo, takže výsledkem je milá a úsměvná a uvěřitelná romantika, která se dokonce obejde bez obvyklých podzápletek ze základní výbavy žánru. Sympatická dvojice, zábavně ujetá rodina, civilní pojetí, sem tam skvělý vtípek nebo scéna. Nikde nic moc přehnaného nebo přepísknutého (možná scéna s bábovkou byla trošku hloupá), nikde nic co by hrozilo nevkusem a Nia Vardalos neměla chybu. "Jsem vaše osobní socha."(24.6.2012)

• kagemush

Komedie to já rád,protože se rád směju.Ale když je komedie k smíchu ( toho jižanského ejchuchů a americké poklidné rezervovanosti je tu na mě až příliš),nezasměju se ani náhodou.A aby to mělo punc ,jako že alespoň trochu o něčem ,tak se tam ,,ftipně" plácne střet dvou kultur na poli lásky (?).Ale no tak...(23.5.2009)

Príjemná, nenáročná komédia, od ktorej som však očakával viac. K plusom patrí sympatická hlavná predstaviteľka a zopár schopných gagov, k mínusom podľa mňa mizerný slovenský dabing. Ak porovnám z filmami s podobnou tématikou - nebolo to tak strašné ako podobný príbeh z Lásky nebeskej (po Englishman in USA tá najslabšia časť Ln), ale predsa len ďaleko od skvelej Taliančiny pre začiatočníkov.(10.2.2005)

• Wishkah

Tak tohle je jeden z nejpřeceňovanějších filmů všech dob. Nevím co za kritiky se na ten film dívali, ale pod dojmem jednoho z nejvtipnějších filmů sem si tenhle film jednoho krásného dne půjčil v půjčovně a zasunul dvd do přehrávače v naději, že po hodině a půl si budu masírovat žebra od smíchu. No po uběhnutí 90 minut sem si masíroval spíš čelisti od věčného zívání. Je to nuda. Neskutečne nudná nuda. Není to ani tak vina scénáře, nebo herců. Je to prostě film ze života, který mě osobně nechytl za srdce ani trochu. Např. Juno, která o pár let později dostala podobnou nálepku velkého umění v malém filmu, a která je taky ze života, mě chytila mnohonásobně víc a vybojovala si místo v mojí top 10. I přes zajímavé postavičky a snahu o hlášky o Jaru, tohle prostě není film pro mě(7.9.2009)

• - Film vychází z původní divadelní hry, u jejíhož zrodu stála hlavní propagonistka Nia Vardalos. (Elisebah)

• - Na původním filmovém plakátu je ve slově "Greek" použito písmeno řecké abecedy sigma, nahrazující E. Tento znak však odpovídá písmenu S. (Elisebah)

• - Nia Vardalos s oblibou vypráví, že jí dodnes málokdo věří, že scénář psala skutečně podle vlastního života. (Olík)