Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

Zpětně vzato je Moje tlustá řecká svatba velmi příjemným osvěžením žánru romantické komedie, ale že by patřila mezi mé oblíbené filmy, které můžu vidět kdekoliv a kdykoliv, to se tak úplně říct nedá. Přesto za ten první dojem dávám 4 hcězdičky s tím, že Nia Vardalos osobně si zaslouží minimálně polovinu z nich.(23.12.2010)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Prostředí 4/10/// +John Corbett, celkem ucházející romantika -Nia Vardalos mě moc nezaujala, nevím co na ní vidí, stejně tak mi tu chybí humor, moc jsem se tomu nezasmál/// Tak vám nevím co na tomhle filmu lidi vidí. Slyšel jsem na něj jen samou chválu ale popravdě trochu jsem se nudil. Jakýsi náznak "Popelky" tu sice je, ale není převeden k dokonalosti, takže vážně nevím co na tomhle filmu pochválit. Ještě zmíním, že takovou rodinu bych mít opravdu nechtěl./// Celkem 45%///(11.2.2012)

Myslel som, že to bude priemerná až podpriemerná komédia po tom, aká bola na ňu kampaň na jednej nemenovanej komerčnej slovenskej televízii zvanej Markíza. Ale celkom milo ma prekvapila - nie je to síce nič svetoborného a je to skôr "oddychovka", ale dobrá oddychovka. Neviem, aká je v originálnom znení, ja som ju počul v slovenskom dabingu a nebol zlý (prekvapivo) ;-). Dosť dobré, dosť dobré....75%. P.S.: Som zvedavý na seriál, niekedy musím pozrieť.(9.2.2005)

Původně jsem tomu chtěl dát 3*, protože jsem si říkal, že se ve filmu vlastně nic moc nedělo a ani to nemělo to žádnou zápletku. Jenže ono to bylo tak milé a vtipné! A přestože je to zdánlivě "obyčejný" film, tak jsem snad přesto nic podobného neviděl. Více civilní a upřímná komedie se vidí málokdy.(3.1.2014)

• kagemush

Komedie to já rád,protože se rád směju.Ale když je komedie k smíchu ( toho jižanského ejchuchů a americké poklidné rezervovanosti je tu na mě až příliš),nezasměju se ani náhodou.A aby to mělo punc ,jako že alespoň trochu o něčem ,tak se tam ,,ftipně" plácne střet dvou kultur na poli lásky (?).Ale no tak...(23.5.2009)

• - Přestože se má film odehrávat v americkém Chicagu, můžete vidět v dálce kanadská poštovní auta a také známou torontskou restauraci Pappas Grill. Kolem postav také jednou projede autobus s nápisem TTC, což je zkratka pro Toronto Transit. (hansel97)

• - Ian Gomez, skutečný manžel Nii Vardalos, si zahrál Mikea, kolegu a přítele jejího hereckého partnera. (Elisebah)

• - Snímek je nejvýdělečnějším filmem v historii amerických kin, který se nikdy neumístil na prvním místě kino-žebříčku. Tržby jen v USA činily 241 438 208 dolarů. Díky vysokému zisku se současně jedná také o jeden z nejlukrativnějších filmů v dějinách kinematografie, kdy se jen díky tržbám ve Spojených státech rozpočet filmu vrátil 48krát. (MeaCulpa)