Reklama

Reklama

Moje tlustá řecká svatba

  • USA My Big Fat Greek Wedding (více)
Trailer

Obsahy(1)

Je jí třicet, je svobodná, má kila navíc a úžasnou rodinu! ... Nemožné se stalo skutečností a film, který stál jenom pět milionů amerických dolarů, překročil hranici tržeb 240 milionů dolarů, za kterou se nedostanou mnohé z hollywoodských megaprojektů! Za úspěch může i oscarová hvězda Tom Hanks, který zaštítil svou produkcí vtipný scénář doposud nepříliš známé kanadské herečky řeckého původu Nii Vardalosové. V divadelní hře, která se stala podkladem pro scénář, prostě jen popsala svou svéráznou rodinu. Každý její člen má strach o Toulu (Nia Vardalosová), které je třicet, není zrovna štíhlá jako proutek a doposud je svobodná. Pracuje v řecké restauraci, kterou vlastní její rodiče Gus a Marie. Toula je schopna udělat všechno, jen aby nemusela zbytek života strávit v restauraci. Chodí do večerní školy a najde si práci v cestovní kanceláři… a potká Iana Millera, učitele na střední škole. Ian je vysoký, hezký, ale rozhodně není Řek. Toula si není jista, co zraní jejího staromódního otce víc, jestli to, že je Ian cizinec, anebo to, že je vegetarián… V postavě Iana uvidíme Johna Corbetta, kterého si mnozí diváci pamatují ze seriálu Sex ve městě jako Carriina milence Aidana. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (259)

golfista 

všechny recenze uživatele

Pokud možno, tak tím plným hodnocením šetřím, ale tohle bylo natolik upřímné a milé, že jsem se neubránil :) Myslím, že Tom Hanks přesně vycítil, co dnešní divák zasycený akcí a filmovými triky potřebuje. Ohlas filmu to jenom potvrdil. Skvělá romantická komedie bez hereckých hvězd s cílem bobavit. Kdo má tuhle kategorii rád, nebude zklamán. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Co se týče etnických komedií, tak tenhle milý film režiséra Joela Zwicka je asi nedostižný. Řecká komunita v Americe je typicky konzervativní a martyrium hlavní hrdinky nezáviděníhodné...některé řecké tradice jsou z nezúčastněného hlediska skutečně vopruz:-) Střet tradičního světa s kosmopolitním liberalismem současného západu je tu vykreslen vkusně, poučně a hlavně nikdy nesklouzne ke karikatuře a vysmívání. Oba dva světy mají smysl, žijí vedle sebe a musí vzájemně participovat. Žádný moderní Romeo a Julie a nemyslitelnost zakázaného vztahu... poučení zní: kompromis se může najít i mezi vegetariánem a zastánci skopového:-) ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Alexander Janko: 1. Stalia, Stalia - Alexandrios Xenofontos [2:47] ,2. Xekina Mia Psaroboulla - Alexandrios Xenofontos [3:02] ,3. Orea Pou Ine I Nifi Mas - The Greek Wedding Band [3:41] ,4. Moose Caca [2:17] ,5. Kefi In Katavia - Eman [3:51] ,6. Secret Garden - EV/Nick Kutsukos [2:23] ,7. Yasoo [2:57] ,8. Istanblu Coffee House (Kafe Neio) - Daghan Baydur/Richard Thomas [2:49] ,9. Time With You [1:30] ,10. YiaYia [1:10] ,11. Generations [2:40] ,12. Toula And Ian [2:20] ,13. Apples N'Oranges [2:40] ,14. All My Only Dreams (Olla Mono Ta Oneera Mou) - The Greek Wedding Band [3:08] ,15. First Date [4:09], ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Ano, právě tohle je třeba jedna z výjimek v tom proklatě omšelém žánru "romantická komedie". Výjimka, která nabízí vtipný a milý příběh, který ač z Ameriky a z prostředí řecké komunity může leckomu připomenout dobře známé prostředí z vlastního okolí a vlastní rodiny. Nia Vardalos zvládla skvěle scénář i roli a je hodně její zásluha, že film zaznamenal takový ohlas. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Vítejte do světa Řeckých zajímavostí, kde se blíže seznámíte s Řeckou kuchyní, obyčeji a historií. Toula je snědá, vousatá, prostě jiná. Už má prošlou záruční lhůtu, ale musí být pyšná, že je Řekyně. Janův život byl nuda, než poznal ji a její rodinu...... . Po skončení člověk může jen závidět, jaký jsou to ti Řeci veselí a družný národ. I když u nás na Moravě..... ()

Galerie (28)

Zajímavosti (22)

  • Ian Gomez, skutečný manžel Nii Vardalos, si zahrál Mikea, kolegu a přítele jejího hereckého partnera. (Elisebah)
  • Film vychází z původní divadelní hry, u jejíhož zrodu stála hlavní propagonistka Nia Vardalos. (Elisebah)

Související novinky

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

12.11.2014

Moje tlustá řecká svatba byla před 12 lety totálním zjevením. Z pětimilionové indie se vyklubala nejvýdělečnější romantická komedie všech dob, aniž by se film byť jedinkrát dostal do čela amerického… (více)

Můj další řecký příběh

Můj další řecký příběh

23.06.2006

Existuje mnoho příběhů o ženách či dívkách, které z ošklivé kačeny se změnily na krásné labutě. Za všechny třeba Ošklivka Betty, Když jedna bota sedí, Popelka (a všechny ty filmy na ní založené,… (více)

Reklama

Reklama