Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

Tržby přes 360 milionů dolarů, to nechápu. Nejedná se sice o žádnou vyloženou sr*čku, ale je to tuctovka. Ničím nenadchne, ničím nepřekvapipí. Holka si najde kluka, rodina jí ho neschvaluje, nakonec se vezmou. Dokonce ani žádnou tradiční zápletku an rozřešení to nemělo. Nemastné, neslané a přesto milé. Postavy tatínka a babičky, která si myslí, že je válka s Turky byly minimálně vtipné za celý film.(27.10.2013)

• klerik

Toľko ospevovaný, toľko navštevovaný a tak zbytočný film. Mal som nutkanie dať 3*, kvôli šarmantnej Nii Vardalos, ale lineárny príbeh bol taký slabý, že som si až hrýzol nechty. Absolútne nič prekvapivé sa nudeje, ani len náznak zápletky. Je to milé a celkom sympaticky sa to vyhýba klasickému klišé romantických komédii, ale celkovo je to len rutinné odrozprávanie o stretnutí sa dvoch ľudí. Sranda z cudzej kultúry na amíkov zrejme zaberá, ale mňa tento film vôbec nepresvedčil...(12.2.2007)

• danco123

Film mal potencionál na dobrý film, ale premrhal ho! Neviem, možno že len mne tento film nesadol, ale predpokladal som že sa pri ňom zabavím a odpočiniem, ale nakoniec to bol úplný opak. Film ma vôbec nebavil a nevedel som sa "ponoriť" do deja. Pre mňa je film skutočným sklamaním, čakal som od neho viac. Dávam mu 35%.(24.3.2013)

• Paldiny

Grékyne to majú ťažké, hľadajú si muža – Gréka, rodia veľa malých Grékov a zvyšok života sa starajú o to, aby mali čo grécke krky jesť. Tušíte správne, zápletka je postavená na rozširovaní obzorov o čo sa postará tridsať ročná Popoluška. Tá má záujem učiť sa, pracovať v inom než rodinnom podniku a vyskúšať ovocie zo zakázaného stromu. A z tejto opovážlivosti plynie hlavný konflikt, ktorý bude jediným konfliktom. Humor sa snaží ťažiť z rozdielov kultúr, lenže jeho trvanlivosť nie je dlhšia ako zmrzlina v kornútku. V kocke ide preto o neškodnú romantickú komédiu so zopár vtipnými zlozvykmi modro – bielych (poraníš sa ? daj si na to okenu), s hlavným párom sympatických protagonistov a veľkým množstvom hyperaktívnych príbuzných, ktorých by ste za svojich nechceli. Aj keď sa nás ústredná myšlienka o rodinnom šťastí snaží presvedčiť o opaku.(24.9.2017)

Příjemné překvapení. Čekal jsem že to bude víc tlačit na pilu a řecká rodina bude zatlačena až někam na hranice parodie a karikatury. Kupodivu se nestalo, takže výsledkem je milá a úsměvná a uvěřitelná romantika, která se dokonce obejde bez obvyklých podzápletek ze základní výbavy žánru. Sympatická dvojice, zábavně ujetá rodina, civilní pojetí, sem tam skvělý vtípek nebo scéna. Nikde nic moc přehnaného nebo přepísknutého (možná scéna s bábovkou byla trošku hloupá), nikde nic co by hrozilo nevkusem a Nia Vardalos neměla chybu. "Jsem vaše osobní socha."(24.6.2012)

• - Snímek je nejvýdělečnějším filmem v historii amerických kin, který se nikdy neumístil na prvním místě kino-žebříčku. Tržby jen v USA činily 241 438 208 dolarů. Díky vysokému zisku se současně jedná také o jeden z nejlukrativnějších filmů v dějinách kinematografie, kdy se jen díky tržbám ve Spojených státech rozpočet filmu vrátil 48krát. (MeaCulpa)

• - Scény v kostele se natáčely ve dvou svatostáncích. Exteriér je ruský pravoslavný kostel Svaté trojice v Torontu a jako interiér posloužil ukrajinský pravoslavný kostel Svatého Mikuláše v Torontu. (hansel97)

• - Hlavnú úlohu mala pôvodne hrať Melina Kanakaredes, ktorá ju musela kôli tehotenstvu odmietnuť. (corona)