Moje tlustá řecká svatba

My Big Fat Greek Wedding

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

Ty 4 hvězdičky nevím, jestli si je až tak úplně zaslouží, ale dát je sem musím, protože ten chaos, který je plný vzájemných rodinných citů a pospolitosti, takový "jižanský" ... no, to prostě musím. Sice nevím, jak by se mi líbilo být pod takovým rodinným drobnohledem, ale rozhodně se mi na to z té výšky nejen dobře koukalo, ale taky jsem se hodně dobře bavila.(12.4.2009)

Tržby přes 360 milionů dolarů, to nechápu. Nejedná se sice o žádnou vyloženou sr*čku, ale je to tuctovka. Ničím nenadchne, ničím nepřekvapipí. Holka si najde kluka, rodina jí ho neschvaluje, nakonec se vezmou. Dokonce ani žádnou tradiční zápletku an rozřešení to nemělo. Nemastné, neslané a přesto milé. Postavy tatínka a babičky, která si myslí, že je válka s Turky byly minimálně vtipné za celý film.(27.10.2013)

Není nad to, když si pustíte crazy rodinný příběh o svatbě necelé dva týdny před svou vlastní :) Tohle byl ale opravdu úžasný kousek. Obrovská rodina, tradice, ujetost, různorodé kultury, love story, mnoho a mnoho slov, ... všechno tohle ovšem smíchané dohromady u mě fungovalo a moc se mi to líbilo.(26.4.2011)

Svěží, přívětivý a nestandardní film. Děj příjemně graduje a vtipně těží ze všech kulturních rozdílů. Aneb jak špetka humoru a drobet romantiky dokážou potěšit. Na jedné straně hlučné řecké příbuzenstvo, nábožensky založené a lpící na svých tradicích, na druhé straně konzervativní a klidná rodina snažící se nevybočovat z řady. „Díra v bábovce“ a svatební dar od rodičů - jedny z nejlepších momentů. Chtěla jsem dát 3*, ale proč? Tahle svatba se přece povedla.(10.12.2007)

• Lukoye

Velikou škodou tohoto filmu je naprosté nevyužití tématu. Nápad je skvělej, ale zpracování naprosto podprůměrné, nedůvěryhodné. Ftipy jsou klišovité, primitivní a u všech jsem měl pocit, že už jsem je někde slyšel. Hláška o třech varlatech to rozhodně nezachrání. Chvílemi jsem měl pocit, že je to jako amaterské video z řecké svatby. Nemastný, neslaný a nic na tom nezmění ani John Corbett.(29.8.2003)

• - Nia Vardalos obcházela s námětem producenty již koncem devadesátých let. Tehdy byla odmítána s tím, že má scénář přepsat na svatbu hispánskou či italskou. (Olík)

• - Podle Nii Vardalos nebyl během natáčení žádný problém s cateringem. Kdekoli se film natáčel, posílaly místní řecké restaurace na plac spousty jídla zadarmo. (Elisebah)

• - Hlavnú úlohu mala pôvodne hrať Melina Kanakaredes, ktorá ju musela kôli tehotenstvu odmietnuť. (corona)