Moje tlustá řecká svatba

Moja tučná grécka svadba

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2002, 95 min

• hippyman

něco podobného bych si sám nikdy nepustil, ale když sedí člověk 18 hodin na zadku v buse, každé zpestření zdánlivě přijde vhod... až na tohle! příběh absolutně o ničem, vysloveně trapné dialogy, nesympatické postavy, úplně bez spádu. a až se budete chtít něco dozvědět o řecké kultuře, jděte snad radši na wikipedii. FUJ! 30%(10.10.2009)

• Lukoye

Velikou škodou tohoto filmu je naprosté nevyužití tématu. Nápad je skvělej, ale zpracování naprosto podprůměrné, nedůvěryhodné. Ftipy jsou klišovité, primitivní a u všech jsem měl pocit, že už jsem je někde slyšel. Hláška o třech varlatech to rozhodně nezachrání. Chvílemi jsem měl pocit, že je to jako amaterské video z řecké svatby. Nemastný, neslaný a nic na tom nezmění ani John Corbett.(29.8.2003)

• Wishkah

Tak tohle je jeden z nejpřeceňovanějších filmů všech dob. Nevím co za kritiky se na ten film dívali, ale pod dojmem jednoho z nejvtipnějších filmů sem si tenhle film jednoho krásného dne půjčil v půjčovně a zasunul dvd do přehrávače v naději, že po hodině a půl si budu masírovat žebra od smíchu. No po uběhnutí 90 minut sem si masíroval spíš čelisti od věčného zívání. Je to nuda. Neskutečne nudná nuda. Není to ani tak vina scénáře, nebo herců. Je to prostě film ze života, který mě osobně nechytl za srdce ani trochu. Např. Juno, která o pár let později dostala podobnou nálepku velkého umění v malém filmu, a která je taky ze života, mě chytila mnohonásobně víc a vybojovala si místo v mojí top 10. I přes zajímavé postavičky a snahu o hlášky o Jaru, tohle prostě není film pro mě(7.9.2009)

• Cushing

On to někdo dokázal dokoukat? Já ne. Vydržel jsem 20 minut, zhruba. Ale tak otřesné herecké výkony jsem už dlouho neviděl, nazval bych je ochotnickým přehráváním nejhrubšího zrna. A postavy? Jedno klišé za druhým. Humor se nedostavil. Obliba tohoto filmu patrně pramení z toho, že se v hrdince poznala spousta obyčejných, tj. ne zrovna krásných a ne zrovna štíhlých žen. Nenáročná komedie se ale snad dá udělat desetkrát líp, ne? Nominace na Oscara mě překvapuje... Anebo vlastně ani ne.(10.12.2007)

Ty 4 hvězdičky nevím, jestli si je až tak úplně zaslouží, ale dát je sem musím, protože ten chaos, který je plný vzájemných rodinných citů a pospolitosti, takový "jižanský" ... no, to prostě musím. Sice nevím, jak by se mi líbilo být pod takovým rodinným drobnohledem, ale rozhodně se mi na to z té výšky nejen dobře koukalo, ale taky jsem se hodně dobře bavila.(12.4.2009)

• - Přestože se má film odehrávat v americkém Chicagu, můžete vidět v dálce kanadská poštovní auta a také známou torontskou restauraci Pappas Grill. Kolem postav také jednou projede autobus s nápisem TTC, což je zkratka pro Toronto Transit. (hansel97)

• - Nia Vardalos obcházela s námětem producenty již koncem devadesátých let. Tehdy byla odmítána s tím, že má scénář přepsat na svatbu hispánskou či italskou. (Olík)

• - Na původním filmovém plakátu je ve slově "Greek" použito písmeno řecké abecedy sigma, nahrazující E. Tento znak však odpovídá písmenu S. (Elisebah)