Po neúspěšném pokusu o atentát na amerického prezidenta (Morgan Freeman) je jeho důvěryhodný ochránce, agent tajné služby Mike Banning (Gerard Butler), falešně obviněn a poslán do vazby. Když se mu podaří uprchnout, musí se držet dál od své vlastní agentury a přelstít FBI, aby našel skutečné viníky. Banning se zoufale snaží odhalit pravdu a obrátí se na ty nejméně pravděpodobné spojence, aby s jejich pomocí očistil své jméno, ochránil rodinu a zabránil hrozícímu nebezpečí pro celou zemi. (Magic Box)

jioex13

Pokud to vezmu jako film u kterého můžete naprosto vypnout, tak pak je Pád anděla tím pravým filmem. Z těch tří filmů je Pád anděla tím nejslabším a těží jen z těch předchozích. Záporák (Danny Huston) je od počátku jasný, protože si ho pamatuji jen z takových rolí. Děj je snad až příliš předvídatelný, takže o každém dalším kroku víte už dopředu, co se stane. Efekty nejsou po většinu filmu špatné, ale některé digitální úpravy jsou pro oko snadno viditelné. Ale na večer, když v telce nedávají nic jiného to je docela koukatelné. ()

PORTER44

Akční podívaná která nezklamala,G,Butler jako vycvičený profík který si poradí i když ho namočí do sraček a hodí na něj pokus o vraždu prezidenta,akční scény se docela povedly. ()

McGuffin

Pád anděla, Angel Has Fallen je dalším filmem o práci, jmenovitě o zločinu. Šéfa ochranky US prezidenta; známého z filmů Pád Bílého domu a Pád Londýna, jejichž scénáře psali stejní scénáristé Katrin Benedikt a Creighton Rothenberger. Úkol dali šéfovi jasný, ochránit prezidenta po neúspěšném útoku neznámých atentátníků, při němž ochranka - s výjimkou svého šéfa - komplet zemře a po němž prezident i šéf skončí v nemocnici. Jen mu po většinu filmu nedali podporu jeho týmu ani úřadů, protože je sám z útoku podezřelý a tudíž všemi hledaný. Jeho rodina je mu překážkou - když chtějí vzít ženu a dceru jako rukojmí skuteční pachatelé - i oporou - když se náhle zjeví jeho otec, válečný veterán z Vietnamu, zběhlý ve výbušninách a zabíjení stejně dobře, jako syn. Nejprve sám a později s otcem musí utíkat před a zápasit s hlavní překážkou, s bývalým kolegou a kamarádem svým i své ženy. Pak už následuje plejáda obvyklých komplikací: plavat pod vodou, utéct ze střežené nemocnice, přeprat přesilu, osvobodit se z pout, ujíždět autem, vyhýbat se střelám, zápasit s nožem a migrénou, nachystat léčku. A znovu získat důvěru prezidenta, znovu ho ochránit a konečně zabít svého kolegu a kamaráda. Dvouhodinová směska různorodých překážek, pro všechny ochranky jak dělaných. https://www.macguffin.cz/2020/01/pad-andela.html ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Prezident Trumbull leží v kómatu a celý váš tým je po smrti... Až na vás!" Gerard Butler potřetí jako specialista na ochranu prezidenta, který rád střílení záporáky do hlavy. Autoři už nejedou šablonu ze série Smrtonosné pasti. Tady stejně jako například ve filmu 96 hodin vykrádají Uprchlíka. Kdosi s pomocí sebevražedných dronů zaútočí na prezidenta. Ten skončí v kómatu a náš hrdina se dozvídá, že z útoku je podezřelý právě on. A tak vezme roha a na vlastní pěst pátrá po tom, kdo je za to zodpovědný. Nic zásadního, nového nebo neokoukaného film nenabízí. Z této série je to nejlépe zpracovaný díl. - 60%. ()

serbero

Gerarda Butlera mám rád , ale toto bolo už dost pritiahnuté za pačesi. Americká propaganda sily a dokonalosti. Všetko v tom filme bolo také predvídateľné ani kúsok fantázie. Preto hodnotím tento film podpriemerne dvoma hviezdami. ()

Jimmy73

Tak koukat se na to dalo, ale scénárista se moc nevyznamel. Ve filmu bylo více než dost nelogických, ba spíše až neuvěřitelně pitomých akcí jako přiletět si ve dvou lidech vrtulníkem do sídla plného teroristů, nebo příchod teroristů do domu manželky G.Butlera bez všimnutí zadním vchodem, protože ten kromě celého domu v obležení novinářů a FBI nikdo nehlídal a pod. Také při prvním pohledu na viceprezindenta a jeho vizáži muselo být všem jasné, že za spiknutím stojí on. Podle hereckého obsazení jsem osobně čekal více. ()

Babinicz

Jsem rád za každý akční film, kde se nezachraňuje svět, nekradou atomovky a každých 10 minut se neodehrává v jiném světadíle. Příběh se drží při zemi, nenabízí velké zvraty a překvapení, ale (a možná tím pádem) taky neztrácí základní logiku. Sympatická oldschoolová akce a uvěřitelné postavy ve stylu sám proti všem. Do pěti hvězdiček tomu chybí více originality, napětí, hlubší rozměr postav, lepší casting a nějaký ten wow efekt navíc, ale v rámci žánru uděluji agentu Banningovi poctivé čtyři americké hvězdy. Nejlepší scény: únos Banninga, osvobození Banninga, Banning na benzince, starý Banning poprvé na návštěvě u snachy, Banning za jízdy odpojuje návěs... ()

doom.cz

Nebýt houmles-stajl fotra, který mě neskutečně vytáčel, tak bych dal klidně pět. Svižná akce, nabouraný náklaďák, útok dronů... moje dušička filmového primitiva je spokojena :) ()

federer534

Pre mňa najlepšia časť. Absolútne nerozumiem niektorým tu komentárom a to teda vôbec, takto podhodnotiť takto skvelý film. Má to grády od začiatku až po samý koniec. Filmového fajnšmekra to nenechá chladným a mňa to teda bavilo brutálne a Gerard Butler zase raz ukázal to čo vie len on sám, tentokrát ako utečenec ktorý sa snaží prísť nato, kto a prečo to naňho všetko hodil .... A strielačka v nemocnici to je len čerešnička na torte a vyvrcholenie tohoto všetkého. ()

matopp69

i když po 5min. víte, kdo je dobrý a kdo padouch, tak film má spád, občas trochu nečekaný závěr scén (když fbi dorazí vrtulníkem do sídla společnosti a pak .... nebudu psát, aby jste nepřišli o zajímavou scénu), nebo jak fotrík zachrání svého synka nebo jak děda zachrání svoji vnoučku....). Samozřejmě, koná se americký happyend, Butler všechny zabije více méně on sám a samozřejmě i toho největšího padoucha. ale ta hláška na konci by fakt exluzívní... Proto 4*, jinak by to bylo za 3. ()

Beliel

Já si prostě nemohu pomoci, ale filmy kde malá skupinka zničí naprosto početnější konkurenci (která je mimochodem též skvěle trenovaná, nejsou to pasáčci s kalašnikovem), jdou mimo mě. Je to prostě nesmysl. Zápletka je též naprosto šílená a neuvěřtelně nereálná. Jednu hvězdu dám za útok dronů a druhou přestřelky, zbytek je slátanina na entou. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu