Případ Nile Hilton

(festivalový název)
  • Švédsko The Nile Hilton Incident (více)

Thriller odehrávající se na pozadí revoluce v Egyptě v roce 2011. V ulicích Káhiry to začíná vřít, křesla elit režimu budou brzy povážlivě vratká a detektiv Naredin je přivolán k vraždě krásné zpěvačky. V průběhu vyšetřování se stále těsněji zaplétá do nepřehledné hry nejvyšších pater egyptské politiky, starým ani novým spojenectvím nelze věřit a na své misi je čím dál osamělejší. Tarik Saleh ve svém filmu rekonstruuje revoluční Káhiru, živé a dusivé místo zároveň, je to chaos apokalypsy, ve kterém se hrdina snaží udělat správnou věc, získat spravedlnost pro oběť vraždy, i kdyby ho to mělo stát život. (MFF Karlovy Vary)

DJ Kritik

Pre mňa taký zvláštny film, plný korupcie, spiknutí a marazmu. Všetko to prebieha na pozadí udalostí v roku 2011 a film ako taký nejak nerieši nič, čo by po 5 minútach nebolo jasné. Nie je to ani kladná postava ani záporná. Všetko tak nejak beží v zabehnutých koľajách, z ktorých sa nemôže vyhrabať veľa krajín. Všade len samá beznádej, špina a .... a nič. ()

srolyma

Celkem zajímavá egyptská krimi. Není zajímavá ani tak dějem, ten vychází ze stejného schématu jako třeba naše Ve stínu, kdy policista vyšetřuje vraždu, která vede do nejvyšších kruhů a nikdo o vyšetření tím pádem nestojí. Zajímavé byly spíš ty egyptské reálie. Že je tam všude špína a odpadky nebo že korupce je zcela běžnou součástí úředního styku, to není nic nového. Ale to pivko, panáky a tráva? Ale ale páni muslimové, no toto. ()

solisoli

Zaujímavý príbeh z atraktívneho prostredia Arábie severnej Afriky, z blízkosti povestných pyramíd. Tak atraktívny pohľad do ulíc mesta Káhiry, ako to ponúkla kvalitná kamera nie je každodenný jav v porovnaní s turizmom. K tomu slušný scenár, réžia a dramaturgia. Skvelé herecké postavy. Aj keď príbeh nie je ničím novým a výnimočným, určite sa oplatí, si tento projekt pozrieť. ()

rigby

Pro našinec je to fajn exotika. Ani film samotný není nikterak špatný, ale bohužel nezaujme. Ano, temný noir, ale nic víc to nepřináší. Ani důvod se vracet. ()

fafejt001

PROHULENÝ lehce zkorumpovaný Fares se úspěšně prohulil až do konce podivného a v podstatě moc nezáživného filmu o vztazích policie a úspěšných lidí politiky a umění . Pro mne dost podprůměr . Divně natočený film . Utahaný , nudný , zdlouhavý , bez jiskry a nápadu . Slabota , teda pro mne pouze * * . ()

Tomas_PO

V porovnaní s výbornou sériou dánskych kriminálok Kvinden i buret, Fasandræberne, Flaskepost fra P, či Journal 64 rozdiel triedy a sklamanie. Jednoduchší príbeh, nevýrazné herecké výkony, samozrejme okrem Faresa Faresa. Možno je to čiastočne spôsobené aj tým, že dej sa odohráva mimo Európy a problémy sa zdajú vzdialenejšie. Napriek tomu sa politicko-spoločenskú situáciu v Egypte podarilo vykresliť autenticky ťaživo. ()

Jevablo

Pro mě na hraně čtyř a pěti hvězdiček. Rozhodně ale doporučuji zhlédnout, garantuji, že nic podobného jste ještě neviděli. Výstižně popsaná realita života v Káhiře, úplatky, hierarchizace společnosti, všechno takové správně zašlé a špinavé a o zákazu kouření si v arabském světě můžeme nechat jen zdát - pokud by k tomu došlo, hlavní hrdina by půlku času neměl co hrát. Film zkrátka kráčí od cigára k cigáru, ale rád uznávám, že mezitím probíhá velmi působivý děj s mrazivým závěrem. ()