Vrací se scanner policista Samuel Staziak (v podání Daniela Quinna) a v jeho bezprostřední blízkosti se blíží nová hrozba. Policisté zatknou podivného tuláka, jenž odmítá vypovídat. Lékař u něj najde lék, jaký obvykle užívají scanneři, aby udrželi svou ničivou sílu pod kontrolou. Zanedlouho jsou objeveny mrtvoly policistů i lékaře a začíná být jasné, odkud vítr vane. Proti zákonu i celému lidskému rodu stojí psychopatický scanner Karl Volkin, který se neštítí i těch nejodpornějších činů. Jeho hlavním cílem je dostat špičkového policistu Staziaka, k čemuž neváhá zneužít i policistových nejbližších, včetně jeho matky. Souboj dvou mistrovských telepatů tak může naplno začít. (Řitka video)

Testament

Podprůměrné pokračování podprůměrného předchůdce. Napsat lze o něm v podstatě úplně to samé. Snímek "jede" ve stejně vyjetých kolejích, chvílemi je brutálnější (jak už to u druhých dílů bývá) a firma Řitka video obraz evidentně nijak nevyčistila. Stručně a jasně-náš hrdina Samuel se setká s jiným telepatem, který dělá vše pro to, aby jej dostal. Závěr je patrný již hodinu dopředu, žádné překvapení se nekoná. Zkrátka- televizní film. ()

Han22

Poslední díl je opět slabý a především pitomoučký až běda. Návaznost na čtvrtý díl (nebo druhý chcete-li) je v postavě hlavního hrdiny, jenže z toho se během roku stal najednou detektiv, všichni z jeho okolí včetně adoptivního otce zmizeli a aby to nebylo málo, tak jeho boj mezi šílenstvím a telepatickými schopnostmi je odbyt jednou hláškou o novém typu léku. Proti němu stojí asi nejtrapnější záporák ze všech, který se sice šklebí a hraje na drsného psychopata, ale celkově mi i za něj bylo docela trapně. Příběh si jede v nejtrapnějším klišé ze všech - zabil si mi bráchu, já zabiju spoustu lidí a ve finále tebe a z rozpočtu na slušnou trojku a čtverku také moc nezůstalo. Jediné co zbývá jsou výborné gore efekty, které se opravdu povedly a celkem povedený nápad z vysáváním sil. Jinak slabý. ()

Holina

Komu se zamlouvala jednička, nebude o něco horší dvojkou zklamán. Nemluvíme samozřejmě, ale o původních Cronnenbergových Scannerech. To je hra na úplně jiným hřišti ()

TERRORDROME

Jednotka bola podarené béčko, dvojka je na tom podstatne horšie. Je tu síce psychopatický scannerský zabiják čo vysáva z ostatných scannerov energiu, ale inak to nemá čo ponúknuť. Veľmi rýchlo zabudnuteľné ( už teraz prakticky neviem o čom to píšem ) a hlavne neveľmi zábavné. Jediné čo stojí za to sú práve tie scény vysávania ktoré sú celkom slušne humusné a nápadite aj keď trochu moc naťahované. Inak nič, koniec scannerov... ()

Paldiny

Dva plusy a masívne spoilery. Samuela si v pokračovaní našiel zdatnejší protivník a samotnú hlavnú rolu zopakoval herec od minula. Obaja scanneri tu predvádzajú vylepšenú techniku, vďaka ktorej presvedčia o spolupráci pomaly aj mixér a to už začína byť nuda. Priebeh nemá čím prekvapiť, chlapík sa mračí, iný mu otvorí dvere. Táto kapitola si aspoň polepšila v explicitnosti, čo má na svedomí upírsky parchant sajúci energiu z iných Scannerov. Vtipná variácia na umenie z tých dvoch ugrilovaných bola asi najlepšia. Ale aby som neklamal, po jednom páre vecí predsa len prekvapilo, prvá, nečakaný skok mamky z lodžie a druhá, nevyrovnaná kvalita obrazu. Úvodných deväť minút vyzerá ako keby z pirátskej VHSky, zvyšok je čistý. Nedá mi ešte nespomenúť asi najhlúpejšiu vetu s akou mohli tvorcovia film ukončiť. „Ideme domov“ z úst Samuela vyznie maximálne odmerane, zvlášť po tom, čo vedľa na trávniku leží mŕtva mamka, ktorú nevidel 25 rokov. ()

rsimonyi

Slabší pokračování filmu Scanner policajt, kde tentokrát musí hlavní hrdina najít Telepata, který začal systematicky likvidovat ostatní telepaty. ()

drankeryth

Vrazedny maniak ovladajuci telepatiu usiel z psychiatrie a chce sa pomstit jednemu policajtovi, ktory mu zabil brata. Volkin, ktory zabija podobnym sposobom ako vo filme Highlander, len v tom rozdiele, ze on vysava vsetku energiu z tiel telepatov a zanechava tak po sebe mrtve obhorele tela. On tymto sposobom nabera este viac sily, aby sa mohol vyrovnat svojmu konkurentovi Samovi. Vo filme sa aj zamerali na pomalu smrt obeti a pekne aj ukazovali ako sa premienaju na torza obhorelych tiel. Toto pokracovanie bolo o nieco lepsie ako jednotka. Troska to aj bolo smiesne ked ludi ovladali cez telefon, to teda mali riadnu silu takto manipulovat s ludmi:) ()

Hapretor

Nevýhodou tohoto díla je, že je pokračováním o stupeň lepšího díla. Už je to okoukané, očekávané, a už to není ono. Ono je jasné, že to dopadne dobře. A ti dva rivalové-scannerové se tváří, jako když mají totální zácpu. Ale za ty "puklý hlavy" nemůžu dát míň. Ty "hlavy" sou excelentní. ()

moviefan4

Pre mňa to čo bolo dobré na jednotke je tu o polovicu horšie. Či už herci, dej alebo aj finále. Moc sa mi toto pokračovanie nepáčilo, áno aj ked je tu viac úmrtí a krvi ale mne to nestačilo ani na tie 2*. Viacej som sa nudil než bavil a tak musím dať iba 1* za kills a gore. Škoda toho, mohlo to byť o dosť lepšie. ()