Úspěšný kardiochirurg Zaid má důvod k oslavě: spolu se svou půvabnou ženou očekávají přírůstek do rodiny. Společnou oslavu v kruhu přátel však nečekaně přeruší návštěva Zaidova bratra Yasina, který se dostal do problémů kvůli organizovanému zločinu. Poté, co mu Zaid odmítne poskytnout pomoc, Yasin je drasticky potrestán vůdcem gangu. A protože policie má pro nedostatek důkazů ruce svázané, rozhodne se Zaid zjednat spravedlnost sám. Darkland je stylovou variací na revenge thriller. (Film Europe)

solisoli

Keď sa pomaličky kotúľa guľa v bowlingu a začne zrážať pandrlákov. V takom duchu sa niesol tento príbeh. Keby vymysleli pre pomstiteľa profesiu trebárs traktorista, baník, alebo mäsiar, ale doktor? A čo Hippokratova prísaha. Uznávaný doktor, ako bitkár, zabijak. Príliš veľa protikladov. Mrzutá napätá limonádová atmosféra, snáď jedine slušná sprievodná hudba a kamera. Inak nič moc. ()

blondboss

Kebyže neviem o akú produkciu ide, tak by som s najväčšou pravdepodobnosťou tento snímok radil do klasických hollywoodskych béčkových filmov s kopou klišé, ale za to stále zábavným formátom. Akcia je tu slušná, aj keď miestami kostrbatá, a navyše Dáni tomu dali takú svojskú podobu tak typickú pre škandinávske ponuré filmy. Za mňa celkom spokojnosť, ale je tu cítiť nižší rozpočet. 65 % ()

DonBraso

On ten režisér je z Brna.No to není fór,ale Fenar Ahmad se zde narodil a pak emigroval.Ano ,skoro polovina filmu je jaksi z dálky,ale proč si nedát arabskou potyčku z Dánska. Dan "Vin Diesel" Salim pomstí svého bratra a hotovo.Jak je to lehký na papíře,tak i pro diváka.Film jede a tohle bohatě stačí.Ta nuance lékaře a nočního uklízeče mrtvol v řádu svých iráckých bratrů má něco do sebe.Samozřejmě i v něm se hne srdéčko,ale jako stůj co stůj chce pomstít svého bratra,až on jediný najde indicíe,kdo je tím hlavním kápem.Pro diváka to nemá být iluze,ale fakt,že víme.Policie je zde ten debilní aspekt na úkor Zaida.Já se bavil a o tohle šlo.Další možná z řady akčních pomst,ale když to umíš natočit,tak tě to i bavit bude.85% ()

Kushina

Film se snažil působit hrozně inteligentně a reálně, ale bylo v něm hrozně přehnaných scén. Finální bitka byla vůbec hrozný bullshiet. Konec konči možná až moc depresivně, ale něco to do sebe jako celek má, ale žádný zázrak bohužel. 55% ()

Perunwit odpad!

Průjem o tom, jak se nejlepší černej panter snaží začlenit a obohatit Denmark. Stačí aby bratříček kriminalník šlápl vedle, nedal to a... OOOPS... Panter je rázem mimo sosájety a začne revenge pěkně po domovsku. Nedoporučuji s tímto ztrácet čas. ()

Mukade

Ohromná pomsta - zaživa mu upáli kamaráta (+zabije brata, prizabije tehotnú ženu) a on ho polovedomého vykopne z okna... fakt primerané. Naviac ho hneď chytli a išiel do basy. LOL ()

Mejkby

Bezvadná pecka. Příběh je trošku prostší, ale krvavá pomsta na Dánský způsob se mi opravdu líbila. Nebylo to přehnaně akční, ale rozhodně se člověk nenudí. Vin Diesel (pardon Dar Salim) je pro práci "doktora" jako stvořen... není to superhrdina, ale mstít se umí. Oproti ostatním revenge thrillerům je tu i uvěřitelný konec. ()

Pavelkedar

Zpočátku zdlouhavý až nudný rozjezd, který ale způsobí to, že si člověk poměrně slušně udělá obrázek o tom, jak to asi vypadá ve státě s přívětivým imigračním programem, což nakonec byla pro mne "přidaná hodnota". Jinak je to zcela průměrný revenge thriller. ()

Severská filmová nadílka na přehlídce Scandi

Severská filmová nadílka na přehlídce Scandi