Úspěšný kardiochirurg Zaid má důvod k oslavě: spolu se svou půvabnou ženou očekávají přírůstek do rodiny. Společnou oslavu v kruhu přátel však nečekaně přeruší návštěva Zaidova bratra Yasina, který se dostal do problémů kvůli organizovanému zločinu. Poté, co mu Zaid odmítne poskytnout pomoc, Yasin je drasticky potrestán vůdcem gangu. A protože policie má pro nedostatek důkazů ruce svázané, rozhodne se Zaid zjednat spravedlnost sám. Darkland je stylovou variací na revenge thriller. (Film Europe)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Tohle mi sedlo a Dánové natočili svého vlastního Punishera s hercem vypadající jako Vin Diesel a to mi ke spokojenosti stačí. Hlavní hrdina je úspěšný kardiochirurg, který příjde o bratra, jelikož se zapletl do organizovaného zločinu a rozhodne se vzít zákon do svých rukou, sice nic originálního, ale bavilo mě to. Akce je spíše v druhé půlce a je celkem drsná byť někomu může vadit rychlejší střih, záporák je hodně slizský až nepříjemný Dulfimu Al- Jabourovi jsem přál smrt od začátku do konce a došlo i na pár napínavých momentů, takže za mne solidní Akční Thriller z Dánska.80% ()

castor

Irácká kombinace Vina Diesela a Toma Hardyho má skoro všechno, co si jen člověk může přát – dobře ohodnocenou práci, hezký domov, potomka na cestě. S násilím se setkává pouze na operačním sále, pokud mu na něj položí nějaký výsledek zločinu. Je totiž kardiochirurgem, u kterého ovšem cítíme, že začátky v cizí zemi zřejmě nebyly snadné. Přesto se vydrápal coby přistěhovalec nahoru. Jenže právě přišel o bratra, který se zapletl s nesprávnými lidmi. První půlhodinka je výborná. Vnímáme chladnou atmosféru Kodaně, migranty (rodiče hlavního hrdiny), kteří se ani po několika dekádách nedokázali v nové společnosti začlenit, i pocity viny za bratrovu smrt. A pak to přijde. Policie je „nečinná“, a tak se chlapík v bílém lékařském plášti vydává zjistit, co se vlastně stalo. Osedlá motorku, pomaluje si ksicht a nutí diváka vypnout mozek. Protože se začne chovat jako idiot a ohrožovat i vlastní roky budované rodinné hodnoty. Pochybností o tom, zda je správné, že se vydal na cestu, na kterou se vydal, se nedočkáme. Zvlášť od chirurga, tedy člověka, který život zachraňuje, než bere. Přerod v chladnokrevného mstitele je tak dost zjednodušující a těžko uvěřitelný. Ve výsledku prázdný revenge thriller, ač řemeslně velmi dobře natočený. ()

gudaulin

Fenar Ahmad sice není úplný břídil a evidentně ví, odkud čerpat inspiraci, jenže úkol, který si předsevzal, se ukázal nad jeho síly. Příběh o pomstě za ztrátu blízkého člověka patří k základním motivům žánrové kinematografie a režisér ho chtěl ozvláštnit tím, že propojí akční žánr, který je doma obvykle v béčkových vodách, s artovým přístupem. Výsledkem je kočkopes, který uspokojí jen málokoho. Vyloženým kladem je snad jedině přítomnost charismatického Dara Salima v hlavní roli, který se pro podobný typ rolí snad narodil. V první půli je sice snímek realističtější a psychologicky propracovanější, než jak bývá zvykem, je ale zároveň pomalejší. Proměna špičkového chirurga v bojovníka, který likviduje jednoho trénovaného zabijáka za druhým, je nevěrohodná, momenty, kdy má film gradovat, jsou obehrané a rutinně natočené. S přibývajícími minutami se ukazuje, že film moc inteligence nepobral, a Darkland nakonec dopadá jako zaměnitelný produkt, který mohl vzniknout kdekoli a který jste nejspíš už víckrát viděli. Pro fanouška akce je nudný a pro vybíravějšího diváka bude příliš tupý. Celkový dojem: 45 %. ()

mzss1

(60%) Darkland je určitě zajímavý thriller. Vzhledem k Dánské produkci jsem byl zvědav, jakým pojetím to bude točeno. Ve výsledku nejsem ani trochu zklamaný. Určitě by se toho dalo dost vylepšovat, ale upřímně? Tento revenge motiv k filmům je už děsně využitý. Samozřejmě záleží, jak bude tato tématika zpracovaná apod. Co se týče příběhu v tomto snímku, jedná se o klasickou přímočarost, nic nenáročného. Tempo to má pozvolné, ale že bych se nudil, to se říci nedá. Hlavní hrdina mi připomínal Vina Diesela. Sehrál solidní herecký výkon. Líbilo se mi, že to nebylo přehnané, že se záhy z doktora stane profesionální zabiják. Vcelku to bylo i realistické pokud nepočítám nějaké ty drobné nelogičnosti. Našlu se tu pár tvrdých bitek, byli sice takové neohrabané, ale chvíli se nějaká to slušnější a tvrdší našla. Finální fight byl takový moc naoko dramatický, za moc nestál, ale o to ani tak nešlo. Samotné finále bylo takové chladné, studené jak psí čumák, ale mě se celkem líbilo. Celý film byl takový ponurý, ale proč ne? Jsem relativně spokojen. Určitě se nejedná o nic světoborného, lehce se na to zapomene, ale jako jednohubka to bylo slušné. ()

POMO

Primitívna premisa pomsty mŕtveho brata, ako ju poznáme z Kickboxera s Van Dammem, akurát zasadená do súčasnej Kodane. A pomstiteľ je slušný doktor s vizážou irackého Vina Diesela, ktorý sa vyzbrojí a osedlá motorku. Mimo prostoduchosť tomu remeselne niet čo vytknúť. Ale je iróniou, že postavy z opačnej strany zákona majú v dánskom prostredí o toľko kreatívnejší a osobitejší filmový troj-portrét (ten od Refna). [Sitges FF] ()

• Dar Salim se na roli důkladně připravoval po obou stránkách: byl u několika skutečných operací srdce a vedle toho podstoupil intenzivní lekce kickboxu. (Stoka)
  • K natočení snímku prý režiséra inspiroval vlastní životní zkušenost s bratrem, který se dostal do problémů. (Stoka)