Reklama

Reklama

Úspěšný kardiochirurg Zaid má důvod k oslavě: spolu se svou půvabnou ženou očekávají přírůstek do rodiny. Společnou oslavu v kruhu přátel však nečekaně přeruší návštěva Zaidova bratra Yasina, který se dostal do problémů kvůli organizovanému zločinu. Poté, co mu Zaid odmítne poskytnout pomoc, Yasin je drasticky potrestán vůdcem gangu. A protože policie má pro nedostatek důkazů ruce svázané, rozhodne se Zaid zjednat spravedlnost sám. Darkland je stylovou variací na revenge thriller. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (52)

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Klasickej motiv pomsty, kterej už jsme stokrát někde viděli. Jeden mstitel jde proti celýmu gangu a s výzorem Vina Diesela musí být všem naprosto jasný, jakej to bude bouchač. Pravdou je, že mafoš je takovej správnej týpek na tuhle roli se hodící, jenže snímek jinak nepřináší nic zajímavýho nebo novýho, takže se na to prostě divák mrkne a po chvíli zapomene, že to viděl. No jo no, stane se. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

(60%) Darkland je určitě zajímavý thriller. Vzhledem k Dánské produkci jsem byl zvědav, jakým pojetím to bude točeno. Ve výsledku nejsem ani trochu zklamaný. Určitě by se toho dalo dost vylepšovat, ale upřímně? Tento revenge motiv k filmům je už děsně využitý. Samozřejmě záleží, jak bude tato tématika zpracovaná apod. Co se týče příběhu v tomto snímku, jedná se o klasickou přímočarost, nic nenáročného. Tempo to má pozvolné, ale že bych se nudil, to se říci nedá. Hlavní hrdina mi připomínal Vina Diesela. Sehrál solidní herecký výkon. Líbilo se mi, že to nebylo přehnané, že se záhy z doktora stane profesionální zabiják. Vcelku to bylo i realistické pokud nepočítám nějaké ty drobné nelogičnosti. Našlu se tu pár tvrdých bitek, byli sice takové neohrabané, ale chvíli se nějaká to slušnější a tvrdší našla. Finální fight byl takový moc naoko dramatický, za moc nestál, ale o to ani tak nešlo. Samotné finále bylo takové chladné, studené jak psí čumák, ale mě se celkem líbilo. Celý film byl takový ponurý, ale proč ne? Jsem relativně spokojen. Určitě se nejedná o nic světoborného, lehce se na to zapomene, ale jako jednohubka to bylo slušné. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Civilne a co najrealistickejsie pojaty jeden z najoboratejsich beckovych pribehov o pomste. Bohuzial mne to vôbec nesadlo. Vdaka snahe o civilnost to je strasne roztahane. Hlavny hrdina - seriozny chirurg najprv zdlhavo patra a patra a patra po vrahoch svojho brata behom coho ho zmlatia a on pochopi, ze by mal oprasit svoje davno zabudnute kung-fu. Nasleduje treningova pasaz v ktorej sa dostane do formy. Namaluje si xicht na cierno sadzou a vyda sa na cestu pomsty behom ktorej sa film stale nerozbehne pretoze len obcas niekoho zmlati v Bourneovsky neprehladnych bitkach s bleskovym strihom a rozheganou kamerou. Ale aj ked som si skusil finalnu bitku pustit spomalene, tak nic extra som nedostal. Jednoducha akoze realisticka choreografia bez akychkolvek uveritelnych kontaktov, ktore väcsinou padaju mimo pohladu kamery. Niektori tu vychvaluju temnu atmosferu. Mne ten mix realisticky pojateho beckoveho nametu pripadal skôr trapny. Prvykrat som sa rozosmial po 20 minutach, ked sme nahodou videli fotku toho vazeneho chirurga v munduru ake nosia karatisti, aby sme pochopili, ze sa v nom skryva bojova masina. Takychto nenapadne vysvetlujuciych scen je vo filme kopa. Mna film nudil prakticky od zaciatku do konca bez ohladu na to, ci hlavny hrdina patral alebo niekoho neprehladne mlatil. Uz som chcel film odpisat jednou hviezdickou, ale potesil ma realisticky zaver v ktorom hlavny hrdina po naplneni svojej pomsty nezil stastne az do smrti v naruci svojej zeny, ale v naruci mnohych spoluväznov v base. 3/10. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Nemám s tímhle filmem vůbec žádný problém. A odpouštím, co bych jindy tvrdě trestal. Téma, staré, jak lidstvo samo, natočeno přesto svěže, jak jarní vánek. Uvěřitelně a pro mě ne nějak extra přehnaně. A ta čtvrtá je samozřejmě za Salima. Myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme. Pokud to bude v podobném duchu, tak já osobně se nebudu vůbec zlobit. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Prostinká báchorka na téma "Zabili jste mi bráchu, tak tady máte přes držku.". To, co dělá film zajímavějším oproti jeho zámořským bratrancům jsou snad jen kodaňské reálie. Ale koukat se na to dalo. Člověk samozřejmě musí přistoupit na fakt, že se z respektovaného chirurga takřka přes noc stane pouliční bojovník, ale to i díky Daru Salimovi nebyl zase takový problém. Největší potíž je tu se stopáží. Film má takřka dvě hodiny a tenhle prostor se nepodařilo Ahmadovi vyplnit ani náhodou. Na akční žánr se tu až neskutečně žvanilo. Pokud by přidal alespoň na akci, bylo by to celé stravitelnější, ale takhle je to jen pouhý průměr. 50% ()

Galerie (17)

Zajímavosti (3)

  • K natočení snímku prý režiséra inspiroval vlastní životní zkušenost s bratrem, který se dostal do problémů. (ČSFD)
  • Dar Salim se na roli důkladně připravoval po obou stránkách: byl u několika skutečných operací srdce a vedle toho podstoupil intenzivní lekce kickboxu. (ČSFD)

Související novinky

Severská filmová nadílka na přehlídce Scandi

Severská filmová nadílka na přehlídce Scandi

28.01.2018

Přehlídka současných severských filmů Scandi vstoupí do čtvrtého ročníku ve velkém stylu. Nabídne divákům tři dánské premiéry, retrospektivu špičkových dánských režisérů Tobiase Lindholma a Michaela… (více)

Reklama

Reklama