Chaos;Child (TV seriál)

Chaos;Child

Animovaný / Drama / Horor / Psychologický

Japonsko, 2017, 12x24 min

• LeitoSE

Až po pozretí druhého dielu (a značne zmäteného pocitu) som si uvedomil, že je to vlastne pokračovanie iného staršieho anime. Problémom ale je, že som nebol až tak zmätený dejom, ktorý som nepoznal, ale tým, ktorý sa odvíjal v začiatočných epizódach a ja som ich ešte bol ochotný pozerať. Má to príšerný strih a po celý čas mi unikala logika postáv a ich deduktívne postupy pri riešení prípadu, ktorý bol svojou podstatou naozaj zaujímavý a mal potenciál. Očividne som ale ešte nedozrel na rozmýšľanie tvorcov visual novel, takže si lepím sumo zápasníka na čelo a lúčim sa s Chaos;Child. Drop. 4/12 - 30%(16.3.2017)

Je vždycky hezké začít dvoudílným speciálem, člověk má mnohem víc materiálu na případné prvotní hodnocení, ale když se polovina zaplácne rekapitulací jiného anime a to ještě dle možností velmi osekanou, která sice poví většinu podstatných věcí o tom co se stalo v prvním anime (ChäoS;HEAd), ale některé věci skoro vynechá (gigalomaniaci), pak je v tom pro ty, co původní anime neviděli, asi pěkný zmatek. On je v tom i trochu zmatek pro ty, co první anime viděli a já si odvodil, že události jsou víceméně stejné, jak je popisuje původní anime, ale konec bude asi trochu jiný, protože tady následky zemětřesení prostě nezmizely... Ona i ta hra podle které to je má víc konců a happy end z anime tady prostě nebude kánon. Myslím, že jsem si to odvodil dobře, ale i s tím zopakováním, které zabralo prvních 24 minut první episody mi to trvalo ještě pár hodin, než jsem si to přebral. Druhá polovina je pak úvod do děje, který nevypadá úplně marně a na rozdíl třeba od Occultic;Nine má ihned mnohem lepší a zajímavější atmosféru. Přesto to ale pořád není to co bych očekával. ChäoS;HEAd předvedlo v první polovině krásnou hru s vnímáním hlavního hrdiny a parádně si hrálo i s myšlenkami diváka. Tady je ten náznak zpočátku jen velmi slabý je to spíš taková detektivka, než propracované psychologické drama s prvky sci-fi a tak to trvá skoro až do konce. V samotném závěru se to ovšem docela rozjede a asi od té "malé panenky v krabicích" je to mnohem lepší a zajímavější i když mi dalo dost práce vše pobrat a vlastně si ani nejsem úplně jistý jestli jsem to pobral správně. Takže většinou je to trochu lepší průměr s docela slušnými posledními díly, ovšem na víc jak na 6,3/10 se to u mě nakonec stejně nedostalo.(12.1.2017)

Chaos Head si pohrávalo prvú polovicu s divákom ďaleko brilantnejšie. Potom z toho bolo viac menej „len“ sci-fi. Child je od začiatku do (hodne prekvapivého) konca veľmi dobrá mysteriózna detektívka (so školákmi v hlavnej úlohe, pretože anime...). Trochu vyjadrenia ku koncu, len pre tých, ktorí videli koniec a je venované jednej postave (možný SPOILER): Určitá zodpovednosť padá aj na teba, áno, lenže spravodlivosť si pýta viac. Či morálka v niekom je, alebo nie, to nehrá rolu v hodnotení jeho činu. Tvoje rozhodnutie nebolo správne.(19.5.2017)