Karpar ukredthachon

• Kambodža ការពារឧក្រិដ្ឋជន (více)

EvilPhoEniX

Očekávaná řežba ve vězení z Kambodže na mě až takový dojem neudělala. Srovnání s Raidem je naprosto mimo mísu. Kambodža má hodně, co dohánět nejen s výtvarnou stránkou, ale i s hereckými projevy, střihem, kamerou i samotnou akcí. Občas to působí trošku lacinně, ale vzhledem k tomu z jaké země film pochází se nemohu příliš divit, byť velká snaha tam vidět definitivně je. Akce je různorodá a potěší, že je bez střihu i kamera má občas slušný záběr, ujde i choreografie, která míchá různé prvky martial arts a samotní představitelé bezpochyby něco ovládají, ale bohužel souboje postrádají drajv, razanci i řádné ozvučení, končí většinou velmi rychle, zamrzí absence zlomených končetin a minimum brutality (Když se řežou mačetou a nestříká krev, je to divný), jediný působivý fight je ženský battle s katanou a s černochem, ovšem ten skončí dřív než se divák do souboje vcítí, což mne spíš mrzelo. Jako Martial Arts fanda jsem určitě za tenhle příspěvek rád, souboje jsem si však nedokázal užít tak jako v jiných obdobných filmech. Přesto film za zhlédnutí stojí. Do Hanumana vkládám větší naděje. 65% ()

pornogrind

Už to tu bylo napsáno a nejde s tím než nesouhlasit. S porovnáním s filmem " Raid " tohle působí jako jeho hodně slabý odvar. Film sice nabízí spoustu akce, svižný tempo a sexy motýlky. Mínusem filmu však je nefunkční vtip, průměrní herci a absence krve. Jako průměrná akční řežba na jedno podívání je Jailbreak v pohodě. Ale jsou tu daleko lepší a hlavně brutálnější řežby vedle kterých Jailbreak brzo upadne v zapomnění. Slabší 3 hvězdy. ()

dennykr

Zatím nejupřímnější film, jaký jsem letos viděl. Jimmy Henderson má vše důležité - schopné choreografy a kaskadéry (hollywoodský Jean-Paul Ly, MMA zápasnice Tharoth Sam a "raidovský" Esa W. Sie), bojové umění L'bokator, sedmdesát komparzistů, čtyři chodby v provizorním vězení a radost z cizí bolesti. Pro zasazení Jailbreaku do širšího kontextu pokračujte sem. ()

SeBig

Eh, tak tohle mě opravdu nebavilo a ke konci se tam mohli třeba mydlit hlava nehlava. Byl sem rád když to skončilo. ()

Morholt

Policajti, muklové, bachaři, buchty a dva bonusoví psychopati a to všechno se tady mydlí hlava nehlava. Jo, je tu nějakej děj, jakože se musí ochránit korunní svědek, ale tohle téma je tady naprosto marginální. Snad jen tu mohlo být trochu víc krve a uvítal bych, kdyby se víc zapojil gang Motýlků, protože na holky byl fakt pěknej pohled. Ale tak nemůžu mít všechno. Pobavil jsem se, zasmál a vo tom to je. 75% ()

Lacike

Tak uz aj v Kambodzi sa rozhodli natocit kung-fu bijak ktorym by spropagovali svoje narodne bojove umenie. Nadava sa mu botakor a neopovazte si ho pomylit s muay thai, inak dostanete kolenom do drzky. Zapletka je totalne primitivna. Chlapik sa dostane do basy a jeho väzni su podplateni, aby ho zabili. Nastastie ho chrani komando policajtov, ktore ho tam eskortovalo. Proste taky Raid v base. Tento film ale nazorne ukazuje, ze aj ked mal Raid primitivnu zapletku, tak bola dokonale funkcna. V Jailbreaku sa prvu polhodinu zoznamujeme s postavami o ktorych sa aj tak nic poriadne nedozvieme a po presune do basy nasleduje prakticky nonstop bitka az do konca. Jedna skupinka makakov sa od druhej da rozoznat len tym, ze kladne postavy maju velky napis Police a zaporaci väznske mundury. Absentuje tu akakolvek gradacia. Ziadne naliehave putovanie z bodu A do bodu B, alebo mlatenie zaporakov, ktory by boli jasne definovani a uroven ich schopnosti by sa neustale zvysovala. Proste len nekonecne nahodne bitky v asi troch interieroch. No aj bitky su velkym sklamanim. Su strasne pomale, postradaju akukolvek tvrdost. Ku kontaktom nedochadza ani omylom. Vyzeraju prilis nacvicene. Trochu ma zaujalla len bitka medzi jednym cernochom a aziatom, ktory hovori len po francuzsky. Zvysok nekonecnych bitiek je jedna nekonecna nuda. Dokonca aj expornohviezda Katsumi sa snazi neuspesne hrat namiesto toho aby ukazala kozy. Film neodporucam ani hardcore fanusikom poriadnych bitiek. Tie tu nenajdete. 3/10. ()

Ouwen

Raid ve vězení. Jimmy Henderson je pro mě absolutně neznámej cápek, ale je znát, že dost odkoukal od Garetha Evanse a tak co se týče vizuální stránky, střihů a kamery, mu není moc co vytknout. Začal bych tim, že film nabídne i pár scén v pěkných interiérech, nějakej ten exteriér, takže ačkoliv byl rozpočet zřejmě dost mizernej, vizuál není špatný a výprava je hodně solidní. Samotná akce je skvělá. Drží si strukturu herní akce - každým postupem narůstá počet oponentů, kteří jsou zdatnější, víc vydrží a víc daj zabrat. Nic víc než o souboje zde nejde. Choreografie je sama o sobě absolutně fenomenální. Je sice znát, že ke kontaktu v žádným případě nedochází - na druhou stranu souboje kontaktně působí, jelikož "herci" dokonale a přesvědčivě předstíraj reakce na údery. Je tu něco ze Silatu, prvky Thajského boxu, boj na zemi, boje s přesilou či jeden proti jednomu, občas se využívá něco co je po ruce, nechybí ani mačeta, obušky, kusy dřeva. Kvalita soubojů je proměnlivá - zatimco některé fighty působí trošku zpomaleně, jiný nepostrádaj brutální dynamiku a nepříjemné zákroky, dojde i na spoustu fatalit. Samotná kamera je úžasná, spoustu soubojů nemaj střih, všechny ty pády té kamery, náklony dodávaj soubojům potřebný náboj, aby to diváka strhlo. Nejlepší fight je s tim černochem, z toho ta fyzičnost úplně tryská na obrazovku. A na to, že herci měli malé okno k tomu natrénovat bojové skilly (protože mám pocit, že nikdo z nich nemá s martial arts moc zkušeností), tak nemám soubojům moc co vytknout. Krom té levelosti bitek, jsou zde takový mini-bossové - nejdřív nějaký vůdci gangů ve vězení, dojde na kanibaly, a pak pětice ženských s řeznejma zbraněma (od toho jsem si sliboval dost, nakonec se bohužel předvede jen jedna s katanou). Složení policajtů sice postrádá zcela charisma, ale jsou to sympaťáci, není nouze o některé super hlášky a bylo mi těsno z toho vězení, atmosféra byla nepříjemná. Sice to v žádným aspektu nedosahuje kvalit Raidu, ale s tim jsem ani nepočítal. Fabio Anastasi ukuchtil kvalitní soundtrack, kterej akci taky solidně nakopne. Takže jsem skutečně nadšený a budu doufat, že se Henderson více prosadí. Je skutečně znát vliv prvního Raidu, jak předefinoval akční mantinely a ostatní z něj čerpaj inspiraci, nebo se snaží laťku posunout. Jen tak dál, byla to super jízda a brutálně mi film utekl. Ani chvilka nudy. ()

raimi

Spíš příslib věcí budoucích, než nějaká martial arts revoluce. Film vypadá lacině, dost to skřípe, humor je klasicky asijsky divnej a chybí tomu tah na branku. Střih, dramaturgii a drive by bylo potřeba poladit. Na druhou stranu akce je dost, i když ty nejlepší momenty se vyskytují v první polovině filmu- Jeanovy parádičky s mačetou a vizualizace vřavy first-person pohledem týpka v mrákotách, to se vrylo do paměti. Uvidíme co příště, Kambodža ten potenciál má. ()

ben666

Od tohohle filmu jsem očekával větší krvavou řežbu, nestalo se tak. Ale i tak jsou souboje na velice dobré úrovni ale hlavně film má tempo takže jsem vůbec nenudil. ()

Kaluž

Čistokrevné guilty pleasure z Kambodži aneb další asijský kostilam, co se nebere smrtelně vážně. Narativ je slušně out, ale Katsuni s katanou a komandem buchet v latexu to v závěru docela zručně maskuje. ()

honajz2

Kambodžská kinematografie se povětšinou skládá maximálně tak z videofilmů, takže tohle je na jejich poměry hotový velkofilm. Ale ačkoli to má nemalý počet chyb, ačkoli mě to nedokázalo bavit celou dobu a chyběl mi tam nějaký záživnější příběh, i tak se mi to celkem líbilo. Akce tam byla víceméně slušná (a na té to celé stojí), pár vtipných scén mě dokázalo pobavit, závěr se mi líbil, docela i dobrou kameru a herecké výkony to má a nakonec pro mě pozitivní dojmy maličko převažují nad těmi negativními, protože se mi to vlastně celkem líbilo. Znova už to ale vidět nemusím. Btw líbil se mi klasický prvek kambodžské kinematografie, který rvou do všech svých filmů, nehledě na žánr - nepovedené scény a scény z natáčení v závěrečných titulcích. Má to v tom takové zvláštní kouzlo, i když to dají na konec hororu... 3* ()

iXtr3m3

Slabučký odvar Raidu, veľmi slabučký. V podstate nemusím rozoberať klady, resp. zápory filmu, stačí napísať, že neodporúčam s ním zabíjať čas. ()

cskomando

Raid ala provedení Kambodža. Prostě kdo může, ten jde bojovat, ženy, muži, policajti. Co najdeš to vem a jdeme se řezat uprostřed vězenské nemocnice po dobu 70min. Děj není potřeba hledat a nudit se už vůbec nebudete. ()

maty39

Jailbreak není vrcholné mlátičkové řemeslo a především ta omáčka kolem bitek je naprosto bez chuti. Postavy existují jen proto, aby se mohli s někým mlátit a o nějaké charizmatické postavě si můžeme necht jen zdát. To je asi ale každému jasné a každý kdo si tento film pustí to udělá jen kvůli bitkám. Ty překvapivě nejsou špatné a je jich dost. Do vrcholu žánru jim mnohé chybí. Kamera si udržuje odstup, příliš se nestříhá a choreografie je na velmi vysoké úrovni.Je vidět, že hlavní aktéři a choreografové bitek věděli co dělají. Škoda jen, že po filmařské stránce to není úplně stoprocentně prodané. Dá se říci, že tomu místy chybí jiskra a onen pověstný wow moment. Občas někde prosvitne nějaký světlejší moment a já osobně nemám problém s dalším shlédnutím, ale budu jen přeskakovat mezi bitkami. Nicméně, ve výsledku jsem vcelku překvapený z faktu, že i v Kambodže jsou schopní natočit podobnou mlátičku. Škoda, že v Číně, potažmo v Hong Kongu to zapomněli. ()

misbos

Bacha, sežere Ti ucho! - aneb - jedno odpoledne ve vězení, kde jsou členové ostrahy ženatí se svýma rukama. Hercí jsou tentokrát pohybově zdatný a sebejistý, takže je možný je natáčet v dlouhejch záběrech bez epileptickýho střihu, sem tam se do toho vrzne nějaká kamerová vychytávka, a když už nezbylo na víc lokací, pořád je možný nebrat se vážně a pojmout to jako prdýlky ( jak to uděláme bez kvérů? Old school...voe). Mrňavá Tharoth Sam je boží, na její "Tonystyl" loketkolenoloket bych vydržel koukat furt. Slušný čtyry za potenciál, dejte jim někdo víc prachů! ()

mikexcbig

Odľahčená verzia ponurého a surového survivalu Raid, ktorá sa snaží miesto prepracovaných choreografií zasiahnuť diváka trápnymi a lacnými vtipmi, ktoré však... kupodivu fungujú! Počkať, čo? Je to tak, takýto typ humoru by v inej produkcií pravdepodobne pôsobil skôr wtf, no na kambodžský prison-survival-beattheshitoutofeverybody som sa dosť slušne zabavil. Súboje ako také boli "zatancované" skvele a bolo ich dosť, avšak neboli tak brutálne ako v jeho vážnejšom bračekovi. Kamera bola živá a dokázala vtiahnuť priamo do centra akcie. No a kambodžská angličtina v rádoby vážnych scénach rozbila veškeré napätie, ktoré sa film (možno) snažil vybudovať, čomu dosť pomáhala aj mimika hercov, ktorí akoby sa za jazdy rozhodovali, ako tú-ktorú scénu zahrať, čo bolo samo o sebe komické až príliš. Celkový dojem fajn. 3* ()

Kushina

Jediné co by se zde dalo vychválit jsou souboje, které jsou natočené fakt skvěle a člověka neurazí a rozhodně nenudí. Co se ale týče celého vězeňského systému, tak tím bych si tak jistý nebyl. Upřímně mně přišlo, že si tam vězni běhají jak v hotelu a posilám trvalo snad 1000 hodin, než se na místo dostaly. No nejvíc to zabily ty sexy kočky když si tam nakráčely jak v nějaké telenovele... 40% ()