poster

Peníze jiných

 • Česko

  Peníze těch druhých

 • USA

  Other People's Money

 • Slovensko

  Peniaze iných

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1991, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lencuccia
  ***

  Můj oblíbený film v dětství. Na základě Penelope Ann Miller a jejích kilometrových nohou jsem až do puberty mermomocí trvala na tom, že budu studovat práva a chtěla jsem nosit kostýmky stejně jako ona. Když mi došlo, kolik šrocení zákonů atd by to ve skutečnosti obnášelo, tak jsem se na to vykašlala :D Každopádně jsem nedávno film znovu shlédla a k mému zklamání jsem zjistila, že to není zase až takové terno. Je to taková příjemná sem tam komedie, která se ovšem řadí mezi ty slabší s v hlavní roli Danny DeVitem. Váhám mezi dvěma a třemi hvězdičkami, ale nakonec asi dám tři. Ovšem ta třetí je jen z nostalgie!(11.1.2015)

 • dopitak
  ***

  Dabing Ladislava Mrkvičky, který se k výkonu Dannyho DeVita dokonalé hodí, charismatický hlas Jiřího Bartošky na Gregory Pecka, a sexappeal Penelope Ann Miller jsou hlavními klady jinak nepříliš dobře chemicky sestaveného filmu. Že by kráska PAM zahořela pro připlešlého liliputána, zvlášť když její postavě přísluší tak silná averze k osobě bezohledného podnikatele? Kdepak, tady to nespraví ani pověstné "co se škádlívá..." Na druhou stranu, právě jejich slovní přestřelky jsou tím nejzábavnějším. Dokoukáno asi naposedmé.(18.10.2015)

 • Aidina
  ***

  Malý (152 cm), ale velký herec Danny DeVito. V každé své roli dokáže celkem snadno zastínit ostatní. Ani tento snímek není výjimkou, kdyby tam hrál někdo jiný, už by to nebylo ono. Finančního makléře Garfielda zahrál znamenitě. A zajímavě straší své právní oddělení, kde je zaměstnáno 17 právníků, z nástupu komunistů (tedy pokud nebudou pracovat, tak jak on chce) : …“ A prvního koho komunisti zastřelí, budou právníci. A pokud vás minou, osobně vás zabiji já…“ Tak to je opravdu pořádná motivace k práci:-))(3.3.2013)

 • gudaulin
  ****

  Příjemná komedie založená na herectví a tělesných dispozicích Dannyho DeVita, který svého protřelého burzovního hráče zaměřeného na zpeněžnění likvidovaných firem hraje s chutí a zároveň tomuhle bezkrupolóznímu manipulátorovi dává lidský rozměr. Podnikatelská část příběhu zároveň vychází z procesů, které mají skutečně reálný základ a i když se jako oddechová komedie tenhle film vyhýbá vyhrocování konfliktů kolem propouštění a ztráty sociálních jistot, přesto ledascos naznačuje. Vztahová rovina příběhu je založená na kontrastu mezi malým tlouštíkem a vysokou emancipovanou vysokoškolačkou. Celkový dojem: 70 %.(9.3.2011)

 • m.krudenc
  *****

  Vynikající komedie založená na herectví a tělesných dispozicích Dannyho DeVita, který svého protřelého burzovního hráče zaměřeného na zpeněžení likvidovaných firem hraje s chutí a zároveň tomuhle bezskrupulóznímu manipulátorovi dává lidský rozměr. Podnikatelská část příběhu zároveň vychází z procesů, které mají skutečně reálný základ a i když se jako oddechová komedie tenhle film vyhýbá vyhrocování konfliktů kolem propouštění a ztráty sociálních jistot, přesto ledasco naznačuje. Vztahová rovina příběhu je založená na kontrastu mezi malým tlouštíkem Dannyho DeVita a vysokou emancipovanou vysokoškolačkou kterou výborně hraje Penelope Ann Miller, do ní by se zamiloval každý i bez peněz.(24.5.2015)