poster

Peníze jiných

 • český

  Peníze těch druhých

 • USA

  Other People's Money

 • slovenský

  Peniaze iných

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1991, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HynekR
  *****

  U filmů z byznys prostředí hodně záleží na tom, jestli vás byznys nebo investování baví. Pokud ne, pak nejste schopni ocenit takový brilantní film jako je Other People's Money. Danny De Vito naprosto exceluje. Hrozně mě baví ty jeho ksichty... Škoda jen faktografického kiksu v projevu předsedy představenstva (G. Peck), ale možná to mělo jen podtrhnout zabedněnost tohoto převážně kladného hrdiny. :-) Škoda také, že málokdo uzná, že i Larry má svůj velký kus pravdy...(9.12.2011)

 • marti
  ***

  DeVito dvíha úroveň filmu o 100% a všetky scény bez neho sú len výplňou. Inak komunálna kapitalistická komédia/satira, ktorá nikoho neurazí, kde pri pozornom sledovaní nájdete mnohé analógie k starému dobrému socializmu: Šéf povie: akcie stúpli o jeden a pol boda (analogicky "splnil sa plán na 101,5%") a všetci sú z toho nadšení, hoci obidva údaje sú len virtuálne a so skutočnou hodnotou, alebo výkonosťou to má málo spoločné.(12.8.2006)

 • Nettrass
  ****

  DeVito dává tomuhle filmu nejméně dvě hvězdy plus. Dělá ovšem z ryzího gaunera tak trochu ,,zlatého hocha,,. Člověk ani nestačí sledovat, která korporace převzala kterou, jak ji restrukturalizovala ( rozuměj vyházela lidi, či jim snížila platy ) a výrobu přesunula někam do Tramtárie, aby z té Tramtárie vozila výrobky zpět a cpala je těm propuštěným. A všichni se divili proč je krize.(9.5.2016)

 • betelgeuse
  ***

  Poměrně reprezentativní ukázka toho, že Amíci - až na výjimky - neumějí udělat pořádnou satiru. Místo, aby uštědřil tvrdý klovanec Wall Streetu a korporátní Americe, ulpívá tenhle film na jednoduchém humoru, který se točí vyhradně kolem De Vita, uslzené agitaci (viz sošně hrdý Peckův charakter) a kompromisním závěru. Nic proti Amíkům, Wall Streetu a už vůbec De Vitovi...(15.11.2002)

 • m.krudenc
  *****

  Vynikající komedie založená na herectví a tělesných dispozicích Dannyho DeVita, který svého protřelého burzovního hráče zaměřeného na zpeněžení likvidovaných firem hraje s chutí a zároveň tomuhle bezskrupulóznímu manipulátorovi dává lidský rozměr. Podnikatelská část příběhu zároveň vychází z procesů, které mají skutečně reálný základ a i když se jako oddechová komedie tenhle film vyhýbá vyhrocování konfliktů kolem propouštění a ztráty sociálních jistot, přesto ledasco naznačuje. Vztahová rovina příběhu je založená na kontrastu mezi malým tlouštíkem Dannyho DeVita a vysokou emancipovanou vysokoškolačkou kterou výborně hraje Penelope Ann Miller, do ní by se zamiloval každý i bez peněz.(24.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace