Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1880 získává Auguste Rodin svou první státní zakázku: Bránu pekel. Následně poznává mladou nadanou žačku Camille Claudel, která se stává nejprve jeho asistentkou a později i milenkou. Snímek Jacquese Doillona portrétuje Rodina jako senzualistu, pro něhož je proces tvorby hluboce sexuálním zážitkem. (Film Europe)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (13)

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Člověk by čekal, že z filmu o jednom z nejuctívanějších sochařů se dozví něco hlubšího o sochařství, dnes pohříchu už docela zanedbávaném umění. A nemyslím tím samozřejmě faktické informace, ale spíše něco z podstaty, techniky, senzuality...ale ono ne. Tvorba soch je omezena pouze na opakované, velmi krátké "dolaďování" bust, ale jak Rodin do svých soch dostával ono napětí svalů, které ho fascinovalo, neuvidíme ani náznakem. Je třeba se spokojit s tím, že Rodin na procházce s manželkou občas ohmatal kůru stromu, jako by ji viděl poprvé. Sochy i brutálně osekaný proces jejich tvorby je navíc zabírán ve velmi suše, bez nápadu rámovaných větších celcích, kterým naopak vnitřní napětí zcela chybí. Film se bohužel uchýlí i ke zjednodušenému popisování vztahů a tak divák pozná osobu Camille Claudel jako průměrnou, nepříliš charismatickou dívku (zpěvačka Izia Higelin nebyla Doillonovou šťastnou volbou), která citovou krizi vyřeší hádkou, hrdelním křikem na Rodinovu manželku a následným odchodem. Převést do obrazu plynutí času se bohužel nepodařilo téměř vůbec - když při dokončování Balzaca Rodin říká, že mu socha zabrala 7 let přemýšlení a práce, stejně tak bychom v ten moment mohli tipovat, že uběhlo 7 dní. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vincent Lindon je Auguste Rodin. Sice jsem Rodina neznal, ale musím uznat, že Vincent ho hrál tak věrohodně, že jsem neměl důvod mu nevěřit. Jen škoda, že mě film vůbec nebavil. Když si pouštím životopisný film někoho, koho neznám, tak jsem zvědavý, co se dozvím. Tady se ale dozvím tak maximálně to, že Rodin měl velice rád ženské křivky a proto tvořil fantastické sochy. ()

Reklama

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Film zachytáva „on the top“ prácu svetoznámeho sochára („majstra“) Rodina, s (ne)malou dávkou jeho milostného života. Asi najväčší problém filmu je to, že je občas až príliš suchý. Druhá polovica zachraňuje tú prvú. V. London dobrý a za „neúspech“ filmu nemôže. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Problémem tohoto filmu je kromě spádu i buď název nebo obsah. Mohlo se to jmenovat Claudel a Rodin. Protože celé se to točí kolem ní, což mi ale nevadilo, však rozumím, že takové pojetí mnoho diváků, zvědavých čistě na tvorbu Augusta, neuspokojí. Film pojednává o období, kdy tvořil Danteho Bránu pekel, tedy roky, v nichž stejně vášnivě, jako svou práci miloval úchvatnou ženu, temperamentní a mimořádně schopnou sochařku a dá se vytušit, že dvě takto výrazné, navíc talentované a bystré osobnosti nemůžou fungovat podle jiného klíče, než: všechno nebo nic. Takže příběh o velké lásce. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Tak tento snímok je čisto pre milovníkov umenia, konkrétne v tomto prípade sochárstva. Doillon síce na jednej strane pekne vykreslil vnútorný svet Rodina, ale na druhej strane, pokiaľ k tomuto nemáte vzťah, tak sa doslova unudíte a budete rátať, kedy sa to celé skončí. To bol asi aj môj prípad, aj keď niektoré scény celkom potešili. Celkovo ale pre mňa osobne jedna veľká nuda. 40 % ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama