Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma , docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je ale retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Horatia Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestovka je na světě! (oficiální text distributora)

J. T. Kirk

Tento film je "ujetý" dost zajímavým způsobem a to je dobře... Cusacka sice moc nemusím, ale tady mu to šlo a Malkovich, prostě skvělý film, který stojí za to vidět. ()

GOREGASM

Fantasticky ulítlý námět, kterému díky Charliemu Kaufmanovi nemám problém uvěřit a díky taktéž debutujícímu Spikeu Jonzeovi nemám sebemenší problém užít si tuto absurdně tragikomickou laskominu do mrtě. Kaufman ani Jonze nehrají podle zažitých pravidel a výsledkem je milostný čtyřúhelník, na jehož originální zapletenost nestačí pozemská realita, ale musíme si vypomoct portálem do makovice Johna Malkoviche, který exceluje jak v rovině "civilní", tak v následném zděšení a boji se všemi těmi vetřelci (trio Keener, Cusack, Diaz jedním slovem výborní). Povedené cameo si zde střihne Carlos Estevez, pro jelita Charlie Sheen a potvrzuje, že nejlepší je, když hraje sám sebe ;-). Precizně vypointovaná nadsázka (loutkař Malkovich) a skoro jsem měl o Johna strach. Malkovich malkovich malkovich... Malkovich. 90% ()

Adm.Nelson

Geniálna origiálna filmová hračka s jednou scénou, ktorú si musel zapamätať každý, kto tento film videl. Scenár patrí do zlatého fondu svetovej kinematografie. Len škoda, že popri Kaufmanovi nie je v USA okrem Wesa Andersona nikto, kto by občas prekvapil takýmito úletmi. 10/10 ()

canucks333

Veľmi, veľmi originálne pozeraníčko plné experimentálnych postupov a satirických odkazov. Vyzdvihnúť samozrejme musím najmä scenár, réžiu a herecké výkony, ktoré boli veľmi presvedčivé a správne nadsadené. Aj napriek tomu, že Being John Malkowich vlastne veľmi inovatívne dielo neodkázal som ho tak úplne prijať a na komédiu som sa smial na môj vkus primálo-bral som to ako inteligentnú frašku. Ale v konečnom dôsledku ide o pekne kontroverzné dielo... Videl som 1x v originálnom znení s českými titulkami ------------- 70% ()

xmy

Divím se, že jsem na toto dílo nenarazil už dříve. Vtipný, opravdu velmi originální a též samozřejmě velmi divný film. Jak toto mohl někdo vymyslet? 😀 ()

burton

Asi nejsem normální, když tak hledím na to hodnocení tu. A nebo normální právě jsem. Ale: když jednou - rok už si nepamatuju - vyhlásili Johna Malkoviche nejvíc sexy mužem Ameriky a tím pádem taky celýho světa, smála jsem se ještě druhej den. Ten slizoun, co vypadá jak Eulálie Čubíková? No tak to už rovnou můžu být i já ajeúplněšumák, co jsem za pohlaví. Něco vám povim: v kůži Johna Malkoviche bych nechtěla být ani náhodou. A tohle jsem si pustila ze zvědavosti. A jak dobře víte, zvědavost se nevyplácí. Takže jestli chcete být nevyplaceni, směle se na tuhle nechutnou věc podívejte. ()

MickeyStuma

Jedno je u tohoto snímku jasné. Rozhodně to měl se svou osobitou vizí natočit Tim Burton. Charlie Kaufman svým scenáristickým počinem vytvořil dílo plné nápadů a myšlenek, ale po vizuální stránce to zůstalo někde v půli cesty, což je ohromná škoda.. Pro Spika Jonze to sice byla režijní celovečerní prvotina, ale je vidět, že si vzal na bedra dost těžký úkol, který ne úplně dobře zvládl. Příběh o loutkoherci, který tuto profesi bere tak vážně, že se snaží naplnit definici ideálu loutkářské profese a tím je vášeň být v těle druhého a myslet jinak. A jistou okolností se mu poštěstí být v těle slavného herce Johna Malkoviche. Umělecký dojem celého snímku je neodvratitelný. Odhaluje umění, které napodobuje realitu a skutečnost umělce spočívající ve snu. A takový sen je pouze mostem v uměleckém procesu ve svém naplnění. Loutky se tak stanou čistým médiem. Je to taková, dalo by se říct,  obnova vlastní fantazie v rámci porozumění prostřednictvím fikce. Prodlužuje se tak okamžik, který již skončil. Zahájení snu je, něco jako, výstelka reality. Odhaluje existenciální a umělecké zpochybňování a prostřednictvím snu jej přivede k životu. Tohle není snímek jen tak pro leckoho. Divák očekávající pouhou zábavu se u tohoto snímku doslova a do písmene unudí k čirému zoufalství. K pocitu umění je potřeba přistupovat zodpovědně a s určitým druhem fantazie. Snímek se tak stane nádherně vynalézavý, chytrý a pobuřující zároveň. Ve svém smyslu je jedinečný, naprosto nepředvídatelný a tak nějak zvláštní. Zkratka je celý koncept hodně surrealistický s přesahem do poetiky v zábavné i tragické formě. Snímek je tak jen pro náročné diváky mající v oblibě klasiku moderní doby. ()

Besyn

Tenhle snímek je natolik divnej a ulítlej,že rozhodně musí být viděn ,i když se o žádnou bombu nejedná.MALKOVIIIIIIIIICH !!!!!!!!! ()

plagjoklas

Naprosto dokonalý film. Pomalé rozprávanie, perfektné herecké výkony (hlane John malkovich, ale aj Charlie Sheen bol perfektný) , dokonale zvládnutá réžia a hlavne geniálny scenár. Také scénky kde John Cusack hrá svojé bábkové divadlo v dielni podla mna patria medzi tie najkrajšie celého filmu. SPOLIER!!!! A taký Malkovichov výlet do svojej vlastnej hlavy to je niečo čo sa snáď slovami ani nedá opísať. vážne som sedel s otvorenou pusou a hladel co sa to na obrazovke predo mnou deje. SPOILER!!! Síce príbeh má aj nejaké to hluché miesto (zo začiatku scénky v domácnosti medzi cussackom a diaz), ale tá dokonalosť okolo to hravo zakrýva. A tá pointa! Niečo čo sa len tak nevidí. Takýchto filmov je veľmi málo a asi je to aj dobre, lebo potom by sme si nevážili aký skvost to máme pred sebou. ()

Cruchot

Správně ujetej film s brilantním scénářem Charlieho Kaufmana, mnoha kouzelnými scénami a výtečným obsazením. Velmi pěkné ****. ()

Petrushka5

Bizarní podívaná, která celým svým obsahem šokuje a překvapuje. První část filmu jsem žila v domnění, že tento film stačí vidět jen jednou, později se mé přesvědčení měnilo. Mráz po zádech mi přejel při poslední scéně, kdy se vynořilo tolik otázek… Kam až jsme schopni dojít kvůli lásce (v tomto případě spíše kvůli posedlosti)? Co a koho všeho obětujeme na úkor našeho subjektivního zdání zvýhodnění? Není strach ze smrti jen přežitkem? Co se stalo s hromadou stařečků, kteří ze strachu před smrtí dali přednost kůži Malkoviche, kde se budou tísnit někde v podvědomí? Krátké výkřiky: Cameron Diaz více sluší tmavé vlnité vlasy než fádní blonďaté. Přeji si více takových filmů! ()

Yojimbo

Výtečný, ujetý film, který je natolik "jiný", že mě po celou dobu příjemně překvapoval. A také bavil, protože humor, který vychází z absurdnosti (ať už děje nebo postav), mám rád. Nesnáším tu otřepanou frázi "tenhle film není pro každého", ale zrovna pro tenhle snímek to platí, takže to obejdu a řeknu, že "je to film, který ne každý docení". ()

Kalimero13

Sice naprosto originální a ujetý nápad, ale nemá to (nebo jsem ji nepochopil) krom vedlejších myšlenek žádnou hlavní. U některých scén se budete smát, na některé koukat jak puci, ale ve výsledku o tom filmu nemám co říct a to nebude dobře. ()

maZSlicko

Tohle je naprosta slátatina a šílenost..Tím je ale film originální a nezapomenutelný.Výborně zahrané role vsech hercu.. A taky vim diky Malkovichovo podvedomi ze v mladi cuchal ke spodarum :) fetisista jeden.. ()

Liduskaa

Které z těchto písmen je v abecedě dřív? ----- Ten levý znak není písmeno. Vskutku originání zkouška pro nového zaměstnance ...Originální stejně jako celý tento film! dalo se snad v jiném filmu odkoukat 7,5 patro??mám takové tušení,že asi ne:) ()

ex.it

Viděti jednou mi naprosto stačilo. Ovšem tak originální nápad se musí ohodnotit. Mám ráda filmy, kde nikdo neřeší smysl a nesmysl. ()

Gwin

Takovou crazy komedii jsem už dlouho neviděl. Neuvěřitelné od začátku až do konce, málem jsem se díval s otevřenou pusou a vykulenýma očima :). Po zhlédnutí toho filmu přidávám Catherine Keene do TOP10. ()

Shia LaBeouf na odstřel?

14.07.2008

Cusackova tragická projížďka

Cusackova tragická projížďka

02.03.2006

Před několika lety se sice ocitl V kůži Johna Malkoviche a udělal z toho docela výnosný byznys, ale nyní bude jméno Johna Cusacka zdobit nezávislé drama GRACE IS GONE v režii začátečníka Jamese C.… (více)