Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma , docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je ale retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Horatia Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestovka je na světě! (oficiální text distributora)

dann7

I když tomuto filmu nemůžu upřít originalitu, dobrou kameru, podání postav... Tak se mnou se to prostě minulo. Žádná z postav mě nepřesvědčila podívat se právě jejím pohledem - i když právě na tohle jsem se tady těšil. Zkusil jsem to - ale nic to se mnou nedělalo... Kdybych odděleně hodnotil řemeslné kvality filmu bylo by to asi o dost výš. Jenže fakt, že to šlo celé mimo mě, nespraví ani ostatní kvality filmu. Možná že pokud se k tomu někdy v budoucnu vrátím, uvidím to jinak. ()

Ospalek

První co mě napadlo.. WTF? Co to jako bylo? Cameron Diaz v kleci, John Malkovich s prsama a k tomu věčně ohnutej John Cusack. Je to jen slátanina nebo geniální film? Snažil jsem se si odpovědět už od prvních minut, kdy mi film začal zahlcovat mysl. Nakonec jsem dospěl k názoru, že je to něco mezi, jakýsi hybrid, který je potřeba opravdu pochopit a to třeba i opakovaným shlédnutím. Takže doufám, že až si to třeba pustím vícekrát, budu zase o chlup moudřejší a budu si jistější tím, čím tenhle film vlastně je. ()

batik

V dobe svojho vzniku bol film prezentovaný, ako komédia a s týmto očakávaním som si ho po vyše 20 rokoch od jeho vzniku aj pozrel. Isté komediálne momenty sa tu síce objavia, ale skorej by som povedal, že ide o drámu s prvkami sci-fi. Či už to bolo v pláne alebo nie V koži Johna Malkovicha môžeme označiť za veľmi originálne multižánrové dielo, ktoré rozoberá otázky manipulácie, vlastnej identity, chorobnej posadnutosti, etiky a psychológie. John Cusack v úlohe neúspešného bábkara tu na rozdiel od mnohých iných filmov niečo hral, Cameron Diaz v úlohe jeho ženy zastihol tento film v jej najlepšom hereckom období. Catherine Keener úloha manipulátorky Maxine vyniesla nomináciu na Oskara. Štvorlístok hlavných postáv uzatvára tradične dobrý John Malkovich v úlohe samého seba. Čo snímku zráža dole je nelogickosť istých scén a navyše vykreslenie príbehu miestami pôsobí dosť kostrbato a nedokáže dostatočne diváka vtiahnuť do deja. Ja sám som si musel počas sledovania filmu urobiť menšie prestávky, aj keď to možno bolo spôsobné tým, že som nie úplne dostatočne chápal čo sledujem. Každopádne ide o dielo, ktoré zanechá v človeku istý nepokoj a veľa otázok. 75% ()

drsny_hery

Film mi dosud unikal. Fascinující jsou na něm hlavně dvě otázky. Jak někdo dokáže vymyslet takovou chujovinu? Jak tu chujovinu dokáže někdo zahrát? ()

peproch

Loutkařské mistrovství Craiga je povýšeno a transformováno do nalezení způsobu, Jak se do dostat do bytí nekoho jiného. Craig i jeho žena Lotte nalézají seberealizaci zosobněnou v milostném poměru k Maxine a jen a právě tehdy, když působí v kůži JM. Věčná touha být někým jiným (třeba i v transex smyslu) je zkoumána veselou formou ()

Andrmen221

Neumím si představit dívat se na toto zkouřený xD. Samotný název mě velice zaujal, čekal jsem nějaké biografické dílo, což se po prvních 10 minutách změnilo. Vlastně nevím, jak bych tento žánr popsal. Každopádně zajímavý scénář, určitě originální. Cameron Diaz zde zřídili ve velkém stylu, zjistil jsem, že je to ona až po cca 20 minutách :D. Pobavili mě slavné osobnosti, které si tam zahrály, ale popravdě myslím, že už nemám potřebu se na to podívat znovu, možná po čase v originále. Dnes jsem volil češtinu. Proto i hodnocení 3/5. ()

Shia LaBeouf na odstřel?

14.07.2008

Cusackova tragická projížďka

Cusackova tragická projížďka

02.03.2006

Před několika lety se sice ocitl V kůži Johna Malkoviche a udělal z toho docela výnosný byznys, ale nyní bude jméno Johna Cusacka zdobit nezávislé drama GRACE IS GONE v režii začátečníka Jamese C.… (více)