Ve spárech ďábla

Scénografie:

Paula Loos

Kostýmy:

Deborah Newhall

Opět jsem se nechal zlákat slušným trailerem, ale ve výsledku jsem dostal řadovou démonovinu, která se od konkurence odlišuje pouze atraktivním prostředím Márnice. Technicky sice solidně zvládnutý horor se slušným úvodním exorcismem, sympatickou hlavní hrdinkou a mrazivou mrtvolou Hanny, víc superlativů k tomu, ale napsat nemohu. Lekačky jsou nejlacinější a zafungují pouze na diváky s hororem neobeznámené, finále končí dřív, než si divák uvědomí, že vůbec začlo a těch pár hororových prvků občas vykouzlí slušnou atmosféru, ve většině případech se spíš po márnici bloumá a nic moc pořádného se neděje. Na jedno zkouknutí se to dalo přežít a na ten slabší průměr, to tak tak vytáhnu.50%(30.11.2018)

• KoubikTK

The Possession of Hannah Grace je překvapivě horší snímek než jsem čekal. Nicméně musím pochválit začátek. Pro pochopení, tím nemyslím hroznou scénu exorcismu, ale tu kdy hlavní postava běží zatímco nám před očima problikává mrtvá Hannah Grace, přitom okolo vidíme jména (ne)herců a dalších. Takové dalo by se říct intro. Já si říkám:třeba to nebude tak hrozné. Na film jsem šel do kina s tak nízkým očekáváním že nižší už ani nemohlo být, a přesto po tomto úvodu se naděje pomalu ztrácela. Celý děj je doprovázen chabými hereckými výkony (tedy hlavní herečka zase tak špatně na tom nebyla) kterým nepřispívá ani stupidita postav v samotném filmu. Tudíž zamilovat si nějakou tu postavu nešlo a když umírali tak mi to bylo vcelku jedno. Naopak. U jedné fakt otravné jsem byl rád že se ho/jí autoři zbavili (nechci spoilerovat). Takže a jaký je film tedy po stránce děsu vzbuzujícího snímku? Vlastně se jedná o podprůměrný horror se skoro vůbec nevyužitým prostředím márnice. U tohoto snímku (jako u většiny dnešních "hororů" bohužel) platí že čím víc jumpscarů, tím víc penízek do pokladničky. No jistě. Touto teorií se hloupě řídí skoro každý "režisér". Ano, trochu jsem se bál. Ale jen ze začátku, a když jsem prohlédl o co se film snaží, jediný z čeho jsem měl obavu bylo to že dostanu infarkt a poslední co uvidím bude tohle. Později jsem se přestal bát, nýbrž skoro všechny lekačky, až možná na jednu, vůbec nefungovali. Jako by někdo stál před plátnem a říkal:Pozor, a teď to přijde! Proto mi přišlo až úsměvné jak někteří puberťáci skoro při každém tom BAF skákali ze sedaček. Tím chci říct že Ve spárech ďábla je podprůměrný film který spíš ocení laici kteří se vydávají za hororové fanoušky. Tak si vlastně připadám že jsem expert. Každopádně opravdové znalce varuji ať se snímku vyvarují jako čert kříži. 4/10 (jeden bod za úvod).(7.12.2018)

(Olympia Plzeň 6.12.2018) Při včerejší premiéře, mne zaskočil počet diváků v sále. (Myslím, že nás koukalo okolo 12.) Horor není špatný, ovšem žádný zázrak se také nekoná. Spousta očekávatelného strašení, které milovník hororů dávno prokoukne ještě než vůbec akce stačí začít. Je ovšem pravda, že pár lekaček, alespoň na mne zafungovalo. S porovnáním s Tajemstvím smrti slečny Neznámé, je tento horor o 1/3 slabší. Tam kde slečna Neznámá děsí, jen pohledem na svůj obličej a vytváří tak neskutečné napětí, tak zde místo atmosféry vše dohánějí lekačkami. Uprostřed filmu mi konec přišel v nedohlednu a doufal jsem, že se snímek konečně rozjede a hlavní hrdinka nebude jen stále dokola vytahovat z boxu mrtvolu zabalenou v igelitu. + Dávám za "Kate Beckettovou" z Castla na zabití. - Za iritující osvětlení celé márnice. (Opravdu mi lezlo celý film na nervy!)(7.12.2018)

• mchnk

Hrůza a děs, nicméně ne ten hororový, ale tvůrčí. Dnes již vyčpělé (jak mi tento film dokázal) téma exorcismu, kombinované s příběhem traumatizované ex-policistky, na mě působilo spíše jako slabé psychologické drama o boji s vlastním já, ve kterém nakonec hlavní hrdince pomůže ďáblem posedlá holčina. Vše ostatní je maximální, již stokrát omílaný hororový kýč. [Kino Citadela - Litvínov](6.12.2018)

• MikyAff

Založený na špatných lekačkách a nepříliš poutavém ději. Linka vraždění, na které vás nic moc nepřekvapí, mrtvolka nezáživná a hlavní postava odolná proti ohni. Na to, že jsem byla na snímku v kině, ve mně žádný dojem nenechal a přitom potenciál márnic je tak obrovský. Navíc gratuluji překladatelům názvu filmu. Se spáry ďábla to má pramálo společného.(8.12.2018)

• - Natáčení začalo 7. listopadu a skončilo 17. prosince 2016. Natáčelo se ve státě Massachusetts. (Varan)