Ve spárech ďábla

Paula Loos

Kostýmy:

Deborah Newhall
  • Magika82

A budu zlá... Pokus - a velmi nezdařilý - snad o navázání na snímek Tajemství smrti slečny Neznámé (2016), se stal pohromou již dle upoutávky na tento snímek... Ta sama postačí k tomu, aby si potenciální divák uvědomil, že de facto shlédnul celý film... Chaotický scénář, dějová linie snažící se rozvětvit mezi osobní příběhové linky postav, aniž by se byť na jedinou minutu odtrhla od hlavní linie, se namísto pomyslného francouzského copu změnila v dred a ještě k tomu natupírovaný odskakováním k postavám, které měly ve filmu nejvýše pět vět... Herecké výkony nepřesvědčivé. Dialogy nesmyslné. Popsání hlavního pilíře filmu z teologicko-psychologické stránky, naprosto nesmyslné a matoucí diváka neznalého skutečností... A plazivých postav mám už plné zuby z tzv. "hororových" snímků točených v Japonsku... Před Odpadem film zachraňuje pouze několik sekvencí, jenž v samotném snímku nemají v součtu více, než-li pět minut... 20% a už o tomto blábolovitém filmu nechci slyšet....(3.1.2019)

• KoubikTK

The Possession of Hannah Grace je překvapivě horší snímek než jsem čekal. Nicméně musím pochválit začátek. Pro pochopení, tím nemyslím hroznou scénu exorcismu, ale tu kdy hlavní postava běží zatímco nám před očima problikává mrtvá Hannah Grace, přitom okolo vidíme jména (ne)herců a dalších. Takové dalo by se říct intro. Já si říkám:třeba to nebude tak hrozné. Na film jsem šel do kina s tak nízkým očekáváním že nižší už ani nemohlo být, a přesto po tomto úvodu se naděje pomalu ztrácela. Celý děj je doprovázen chabými hereckými výkony (tedy hlavní herečka zase tak špatně na tom nebyla) kterým nepřispívá ani stupidita postav v samotném filmu. Tudíž zamilovat si nějakou tu postavu nešlo a když umírali tak mi to bylo vcelku jedno. Naopak. U jedné fakt otravné jsem byl rád že se ho/jí autoři zbavili (nechci spoilerovat). Takže a jaký je film tedy po stránce děsu vzbuzujícího snímku? Vlastně se jedná o podprůměrný horror se skoro vůbec nevyužitým prostředím márnice. U tohoto snímku (jako u většiny dnešních "hororů" bohužel) platí že čím víc jumpscarů, tím víc penízek do pokladničky. No jistě. Touto teorií se hloupě řídí skoro každý "režisér". Ano, trochu jsem se bál. Ale jen ze začátku, a když jsem prohlédl o co se film snaží, jediný z čeho jsem měl obavu bylo to že dostanu infarkt a poslední co uvidím bude tohle. Později jsem se přestal bát, nýbrž skoro všechny lekačky, až možná na jednu, vůbec nefungovali. Jako by někdo stál před plátnem a říkal:Pozor, a teď to přijde! Proto mi přišlo až úsměvné jak někteří puberťáci skoro při každém tom BAF skákali ze sedaček. Tím chci říct že Ve spárech ďábla je podprůměrný film který spíš ocení laici kteří se vydávají za hororové fanoušky. Tak si vlastně připadám že jsem expert. Každopádně opravdové znalce varuji ať se snímku vyvarují jako čert kříži. 4/10 (jeden bod za úvod).(7.12.2018)

První polovina filmu mi přišla celkem zajímavá, nicméně druhá část přinesla laciné lekačky, které už moc dobře nefungovali a celé to působilo trošku obšlehnutě. To, že tam dívka, která se stala obětí posednutí démonem leze všude možně jak opice, vůbec nevypadalo teda dobře a zkazilo mi to celkový dojem. Shay Mitchell byla skvělá, ovšem role psychicky nevyrovnané policistky se dala využít trochu lépe, jelikož mi přišlo, že ji hrozně brzo každý uvěřil, že se v té márnici děje něco zvláštního.Prostředí bylo také trochu znepokujující a nahánělo hrůzu samo o sobě, při představě, že bych tam měla 8 hodin trčet sama.(11.12.2018)

• Pepinec

Kdybych s klukama točil film, taky by se mi líbilo zavřít Shay Mitchellovou někde v podzemí na pitevně a nutit ji tam předstírat vyzívavě vystrašenou. Jenom doufám, že by mně došlo, jakou blbost jsme to ve finále udělali a nikdy bych po nikom nechtěl, aby tohle kdekoli produkoval. Kdo se u tohohle leknul, tomu se muselo zdát něco fakt příšernýho... (Vancouver, Kanada)(28.12.2018)

(58%) Nebylo to vyloženě zlé. Jen to prostě postrádalo pár aspektů patřící k tomuto žánru. Rko to mělo, což je sice fajn, ale moc využité nebylo, i když to nadnášení lidí, které posedla ta bytost – to bylo zvládnuté dobře, praskání, svalů, kostí či co atd.. Atmosféra byla taková suchá, dalo by se z ní vytřískat víc, to samé platí i o napětí, které zde skoro vůbec nebylo. No, ale technická stránka byla zase vydařená. Stejně jako hlavní hrdinka, která mě bavila. V poslední třetině snímku se to víc rozjede a závěr je sice obyčejný, ale proč ne. Celé je to předvídatelné, takže nás nic nepřekvapí. Prostředí filmu jako je márnice, ostraha atd – to bylo zajímavé. Ono těch témat ohledně vymítání bylo už dost, co se má furt natáčet, že jo ? Na zabití večera je to ale přijatelná jednohubka.(18.2.2019)