Ve spárech ďábla

Scénografie:

Paula Loos

Kostýmy:

Deborah Newhall

(Olympia Plzeň 6.12.2018) Při včerejší premiéře, mne zaskočil počet diváků v sále. (Myslím, že nás koukalo okolo 12.) Horor není špatný, ovšem žádný zázrak se také nekoná. Spousta očekávatelného strašení, které milovník hororů dávno prokoukne ještě než vůbec akce stačí začít. Je ovšem pravda, že pár lekaček, alespoň na mne zafungovalo. S porovnáním s Tajemstvím smrti slečny Neznámé, je tento horor o 1/3 slabší. Tam kde slečna Neznámá děsí, jen pohledem na svůj obličej a vytváří tak neskutečné napětí, tak zde místo atmosféry vše dohánějí lekačkami. Uprostřed filmu mi konec přišel v nedohlednu a doufal jsem, že se snímek konečně rozjede a hlavní hrdinka nebude jen stále dokola vytahovat z boxu mrtvolu zabalenou v igelitu. + Dávám za "Kate Beckettovou" z Castla na zabití. - Za iritující osvětlení celé márnice. (Opravdu mi lezlo celý film na nervy!)(7.12.2018)

• Nach

Možná bych tento horor hodnotil lépe, kdybych ale před pár týdny zrovna nezhlédl jeden z nejlepších seriálových duchařských hororů, které jsem měl tu čest kdy vidět (The Haunting of Hill House, 2018), nebo kdybych již neviděl o něco lepší a přesto průměrný a velice podobný snímek The Autopsy of Jane Doe. Přál jsem si, aby tento horor: Ve spárech ďábla, kráčel ve šlépějích právě zmíněného pitevního snímku a vyhýbal se negativům typu klišé či zbytečným lekačkám pro něž není důvod. Bohužel, film nejenže má zbytečné lekačky (představovačka kudrnatého policisty v márnici), ale i ty klišé (vážně se furt musí v těchto hororech umírat při levitaci těla?). Navíc se mu nedaří budovat tu správně hororovou atmosféru a tedy i napětí. Hlavní záporák/záporačka mě začala nudit od poloviny a v podstatě jsem při jejích scénách pouze počítal mrtvé. Děsivost z ranku jakéhokoli filmu z univerza V zajetí démonů se nekoná. Přiznávám, plusem je, že se hlavní hrdinka nesnažila chovat jako deme...t a scénář měl nějakou snahu o logiku. Bohužel ale, to je to jediné k pochvale. Zbytek zapadá natolik do béčkového hororu, až mě to v kině bolí vidět. Včetně do očí bijících digitálních efektů. Dvě slunce a příště prosím další kino horor dejte raději režiséru: Miku Flanaganovi. 55%(10.12.2018)

• UncleMorty

Nápad dobrý..... ALE.... nemam sílu to ani vypisovat. Scénář psal evidentně začátečník (ne-li nějakej čerstvej vykuk), takže se dá skoro celý film klišovitě předvídat dopředu a víc k tomu snad nemám. Výkony naprd, kulisy naprd, ty vocasoviny se světlem a bubákem tu máme po milionkrátý... jako film při nedělních slevách v kině super, ale jinak bych na "Ďábla" dobrovolně nešel.(9.12.2018)

Opět jsem se nechal zlákat slušným trailerem, ale ve výsledku jsem dostal řadovou démonovinu, která se od konkurence odlišuje pouze atraktivním prostředím Márnice. Technicky sice solidně zvládnutý horor se slušným úvodním exorcismem, sympatickou hlavní hrdinkou a mrazivou mrtvolou Hanny, víc superlativů k tomu, ale napsat nemohu. Lekačky jsou nejlacinější a zafungují pouze na diváky s hororem neobeznámené, finále končí dřív, než si divák uvědomí, že vůbec začlo a těch pár hororových prvků občas vykouzlí slušnou atmosféru, ve většině případech se spíš po márnici bloumá a nic moc pořádného se neděje. Na jedno zkouknutí se to dalo přežít a na ten slabší průměr, to tak tak vytáhnu.50%(30.11.2018)

Za mě příjemné překvapení. Film se nesnaží přehánět svou strašidelnost a spíš skvěle využívá prostředí, kde se odehrává. Už po druhé scéně je sice jasný (spoiler), že karty na otvírání dveří, světla na pohybová čidla a výtah budou hrát velmi důležitou roli, což se taky později potvrdí, takže trochu nuda. Ale závěr filmu se s tím nijak nemaže, tak není prostor vymýšlet bůhví jakou pecku na závěr, která by to mohla akorát pokazit. 65%(8.12.2018)

• - Natáčení začalo 7. listopadu a skončilo 17. prosince 2016. Natáčelo se ve státě Massachusetts. (Varan)