Ve spárech ďábla

Paula Loos

Kostýmy:

Deborah Newhall
  • Nach

Možná bych tento horor hodnotil lépe, kdybych ale před pár týdny zrovna nezhlédl jeden z nejlepších seriálových duchařských hororů, které jsem měl tu čest kdy vidět (The Haunting of Hill House, 2018), nebo kdybych již neviděl o něco lepší a přesto průměrný a velice podobný snímek The Autopsy of Jane Doe. Přál jsem si, aby tento horor: Ve spárech ďábla, kráčel ve šlépějích právě zmíněného pitevního snímku a vyhýbal se negativům typu klišé či zbytečným lekačkám pro něž není důvod. Bohužel, film nejenže má zbytečné lekačky (představovačka kudrnatého policisty v márnici), ale i ty klišé (vážně se furt musí v těchto hororech umírat při levitaci těla?). Navíc se mu nedaří budovat tu správně hororovou atmosféru a tedy i napětí. Hlavní záporák/záporačka mě začala nudit od poloviny a v podstatě jsem při jejích scénách pouze počítal mrtvé. Děsivost z ranku jakéhokoli filmu z univerza V zajetí démonů se nekoná. Přiznávám, plusem je, že se hlavní hrdinka nesnažila chovat jako deme...t a scénář měl nějakou snahu o logiku. Bohužel ale, to je to jediné k pochvale. Zbytek zapadá natolik do béčkového hororu, až mě to v kině bolí vidět. Včetně do očí bijících digitálních efektů. Dvě slunce a příště prosím další kino horor dejte raději režiséru: Miku Flanaganovi. 55%(10.12.2018)

• MikyAff

Založený na špatných lekačkách a nepříliš poutavém ději. Linka vraždění, na které vás nic moc nepřekvapí, mrtvolka nezáživná a hlavní postava odolná proti ohni. Na to, že jsem byla na snímku v kině, ve mně žádný dojem nenechal a přitom potenciál márnic je tak obrovský. Navíc gratuluji překladatelům názvu filmu. Se spáry ďábla to má pramálo společného.(8.12.2018)

• Flopik

Na tento film som sa tešil no po pozretí som sklamaný.Čo sa hororvej stránky týka tak nebola najhoršia ale diváka ktorý má pár hororov pozretých nemá šancu vystrašiť.Postavy tu proste boli, ale nejaký vzťah k nim nezískate. Koniec ničím výnimočný a aj napriek tomu že takéto filmy mám rád sa mi to proste nepáčilo.Celkom nuda. Za mňa 2*.(17.2.2019)

• BOURQUE

Po silnejšom začiatku tá kvalita pomerne rýchlo klesne pod tú imaginárnu hladinu. Je dané prostredie a aj príbeh dokáže udržať pozornosť diváka – ale všetko je na hrane. Priemerné herecké výkony. Príliš jednoduchý záver. Veľmi malá rola per S. Katic, za čo je škoda. Osobné hodnotenie: 68% (***) (24.3.2019)

• Yoshitsune

Ve spárech anorektické holčiny, je horor který se nebojím zařadit do kategorie "naprosto debilní". Rok co rok, se objeví tři typy hororu děsivé = Hereditary, zábavné = The Nun a debilní, v tomhle roce, se nebojím tenhle horor, označit za ten debilní. Zatímco Valakovi, se vyčítají lekačky a hloupé kliše, tak tomuhle filmu, by se snad, dalo vyčíst naprosto vše, hloupé postavy, nulová atmosféra, zvláštní pořadí v jakém postavy umírají a naprosto legrační a úsměvný modrooký démon, který umí zvedat lidi aaa to je vše. Zatímco Valak, velice zdařile vytvářel atmosféru, lekačky měli správný lekací efekt a každé strašení bylo intenzivnější a intenzivnější, tady nic takového neni, v polovině sem měl chuť se zvednout, a odejít, asi sem to neudělal, jelikož sem naivně doufal, že se v té druhé polovině se něco stane, to byla chyba. Když sem nedávno viděl trailer, říkal sem si, to je dobré, to vypadá velice dobře a prostředí márnice, je neotřelé, bude to fajn horor, taková příjemná jednohubka ke konci roku, no mé hodnocení snad mluví za vše.(12.12.2018)