Castle Rock - Série 2

(série)

Epizody(10)

Psychologicky laděný hororový seriál kombinuje mýtické prvky a velice intimní způsob vyprávění, jaký známe z těch nejoblíbenějších děl od Stephena Kinga. Proplétají se zde postavy a motivy z fiktivního města Castle Rock ve státě Maine. Ve druhé řadě to mezi oběma válčícími klany začne pořádně vřít poté, co se psychopatka Annie Wilkesová – Kingova ďábelská nemocniční sestra – v Castle Rock utrhne ze řetězu. (HBO Europe)

hasacisko

Druhá séria má konečne dej a veľmi slušný. Po prvej kde sa dokopy nič nedialo, celkom príjemná zmena. Dej má spád a veľmi dobre odsypa. Hlavná predstaviteľka Lizzy Caplan podáva strhujúci výkon a výborne jej sekunduje aj Tím Robbins. Po tej nevydarenej jednotke by som neveril, že ma dvojka bude tak baviť. ()

jackalsc

Druhá série se více odlepuje od země než ta první, ale zas tak naškodu to teda není. Atmosféra zase tuctová. Hodně se mi líbila pasáž o 400 let zpět. Z hereckého obsazení zase nic na výtku. Se mi vždycky líbí jak se někdě zjeví Paul Sparks. Vynoří se snad z kanálu a udělá vám postavu jakou si řeknete. Chcete slizouna? Volejte Sparksovi. Chcete vypočítavého spisovatele? Volejte Sparksovi. Chybí vám nějaký herec? Volejte Sparksovi, zaskočí. Docela mě zajímá v čem bude pokračovat třetí série, pokud vyjde. Každopádně postava Kida se zamotala ještě víc, než je zdrávo. ()

Astonko

Páčilo sa mi to viac ako prvá séria, no súhlasím, že jednotlivé témy boli nevyrovnané, vzťah matky s dcérou bol oveľa lepší, asi najmä vďaka Lizzy Caplan, tá bola vo svojej roli famózna 7.7/10 ()

Simon.Dobes

Sympatické postavy a veľmi dobrý výkon hlavnej herečky dopĺňala tajuplná atmosféra. Najviac sa mi páči, že zahŕňa aj psychologický, aj fantazijný horor. Jednak nám hovorí príbeh psychopatky Annie Wilkes (psychologický) a to, čo sa začalo diať v Castle Rocku po jej príchode (fantazijný). ()

numan

Už od 5. minuty masírka se somálskými přistěhovalci a ulice plné hidžábů a nikábů. Proboha, PROČ UŽ ZASE? Propagandistická zmatlanina. Vypínám, zahazuju. ()

Alisha666

První sérii jsem neviděla a zpočátku jsem netušila, jestli se na to vlastně bude dát koukat nebo ne. Nakonec jsem ale prodepkařila všech deset epizod až do úplného konce... A upřímně nebýt té poslední, asi bych tomu nandala tři hvězdy. Za mě teda konečně zas jednou dobrá kingovka. ()

ArgeeMan

Neskutečná tajuplná atmosféra. Neskutečný a silný příběh. Lizzy Caplan mě naprosto dostala svým hereckým pojetím hororu. Večery při tomto seriálu jsem si opravdu užil. Bez debaty pět hvězd. ()

Donfontom1

Maximální spokojenost. Drobné rozpaky z konce první sezóny rozehnány, mnohé bylo vysvětleno a nová dějová linka více než parádní. Nenudil jsem se ani chvilku. A ten závěr! Lépe/hůře to snad dopadnout ani nemohlo. Mimochodem, žeru Lizzy Caplan! Škoda jen, že nedošlo na významější prolnutí postav z prví a druhé série. Mohlo to být ještě o kousek lepší. ()

Bratyslavcan

Zo začiatku to vyzeralo nádejnejšie ako prvá séria a naozaj to aj bolo lepšie, ale koniec (posledné dva diely) to zaklincoval. Herecké výkony nič moc. Neskutočne ma vytáčali postavy Annie a jej dcéra. Nebyť druhej dejovej línie s inými postavami tak má séria odo mňa horšie hodnotenie. Čo sa týka konca, bol za mňa zle vysvetlený, nedotiahnutý, absurdný, nudný a poskladalo ma, keď som uvidel B. Skarsgårda s kučeravými vlasmi. To už prosím viac nikto nerobte! Čo sa týka hororového žánru, tak najstrašidelnejšia vec bola znova meno Stephen King v titulkách. Odmyslieť koniec bol príbeh série celkom fasa. Nebola to taká volovina ako prvá séria, ale ani nie o moc lepšie. ()

ArdeliaLortz

První série pouze předehřívá trůn pro královnu ženských hororových postav a děj druhé série, jehož je středobodem. Druhá série je naprosto brilantní poklonou všem dílům Stephena Kinga. A i přes skvělé herecké obsazení a herecké výkony série první, prostě 1. jen připravuje půdu na absolutní dějovou explozi 2. . U obou sérií mě hřály u srdce známé tváře z adaptací Kingových knih a povídek. Zbožňuju ty překvápka a malé detaily, kterými je seriál prošpikovaný. Všude najdete narážky na různé věci, události a lidi z Kingova univerza. Pár herců mi v seriálu chybělo... Ale vynahradili mi to bohatě v seriálu přítomní. 🖤 ()