• slunicko2

Reálně-socialistické výchovné pseudodrama. 1) 26letý Alexej Okuněv nadabovaný Petrem Svojtkou v hlavní roli delikventa Jiřího Hudečka se mi docela líbí. Ovšem na 64letého Miroslava Homolu (nerudný dědek Janota) nemá. Pak tu je 19letý Roman Skamene (Prcek), tehdy ještě s jiskrou. 2) Dostal mě Prckův výkřik v kradeném autě poté, co zjistí, že za nimi jedou policisté: Blikají! Jsou to mlíkaři!(19.2.2015)

• Phex

Podobný děj má i film Sny o Zambezi, který byl natočen o devět let později. Společné mají hrdinu i prostředí - mladý kluk co už ví co je vězení, zároveň motorový závodník, hledá cestu ke "správnému" pohledu na svět a své místo v něm. Obojí má také ne úplně šťastný konec. Toto se mi zdálo o něco silnější.(1.2.2013)

Docela povedený snímek o partičce mladých zlodějíčků, v němž se několikrát objeví píseň Karla Gotta Má touha má dvě křídla z dílny Karla Svobody - http://www.youtube.com/watch?feature=related&v=-DckLOZaHcA&gl=CZ. Ve větší roli se objevil "dědek" Miroslav Homola a v poněkud atypické roli Jiří Pleskot.(24.12.2010)

Pod zdánlivou skořápkou socialistické brutky v kulisách počínajících sedmdesátek se odvíjí vcelku reálný pohled do duše mladého kluka, který teprve včera přestal být chlapcem. Mužem však stále ještě není ač by jím byl strašně rád. Vycvičen nefunkční rodinou a drsným okolím bere život jako šanci urvat si co nejvíc a klidně i z cizího vždyť chytit se dá při kradení jen hlupák a on jím není. Sní o tom jak je slavným závodníkem se světem i dívkami u nohou. Jeho realita je odsouzení s podmínkou a práce v kamenolomu. Chlapi z party nad ním zlomili hůl, hlavní mistr se jej však pro ostatní naprosto nepochopitelně ujme a snaží se z něj udělat poctivého chlapa. To se snad nakonec i podaří, bohužel pro hrdinu samotného je to již pozdě. Celkem zajímavé psychologické drama. Tři dynamity. * * *(15.7.2015)

Karel Gott zpívá titulní píseň, o hochovi, kterých je i dneska požehnaně. Syrové vyprávění o životě kluka po dvacítce, který hledá co v životě stojí za něco, a co za nic. Naráží na drsný lidi, sám se musí chovat podobně. Dobře napsaný film, i zrežírovaný A. Kachlíkem, a s výkony herců, které v dnešním českém filmu najdeme stěží.(18.8.2012)

• - Film sa mal pôvodne volať Pláču, protože jsem blbec. (Raccoon.city)

• - Natáčalo sa v meste Sedlčany, v lome Něčín u Sedlčan a budove bývalého Chemapolu v Prahe. (Raccoon.city)