Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladého muže, které se dlouho oddával lumpárnám, až se ocitl na scestí, převychová teprve tvrdá práce. Jen díky ní opět získá správné společenské uvědomění... (oficiální text distributora)

Recenze (22)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Pod zdánlivou skořápkou socialistické brutky v kulisách počínajících sedmdesátek se odvíjí vcelku reálný pohled do duše mladého kluka, který teprve včera přestal být chlapcem. Mužem však stále ještě není ač by jím byl strašně rád. Vycvičen nefunkční rodinou a drsným okolím bere život jako šanci urvat si co nejvíc a klidně i z cizího vždyť chytit se dá při kradení jen hlupák a on jím není. Sní o tom jak je slavným závodníkem se světem i dívkami u nohou. Jeho realita je odsouzení s podmínkou a práce v kamenolomu. Chlapi z party nad ním zlomili hůl, hlavní mistr se jej však pro ostatní naprosto nepochopitelně ujme a snaží se z něj udělat poctivého chlapa. To se snad nakonec i podaří, bohužel pro hrdinu samotného je to již pozdě. Celkem zajímavé psychologické drama. Tři dynamity. * * * ()

Mulosz 

všechny recenze uživatele

Po delsi dobe se mi povedlo narazit na totalni bolsevickou bombu:-) Nepokryte stvavy film proti vsem elementum, ktere se nejak odlisuji. Jejich stylizace do totalnich amerikanofilnich zmetku, at uz oblecenim, zajmy, ucesem nebo detaily typu zvykani zvykacky v imperialistickem stylu. Totalne me dostala hlaska, ze farari se sice nemohou zenit, ale deti klidne maji:-) Kachlik opravdu nezapomnel na nic, do ceho by soudruzi mohli pichnout. Kaja do snovych scen hrdiny vriska jako o zivot "Ma touha ma dve kridla...", coz celemu filmu dava i dadaisticky rozmer. Jestlize v roce 1977 natocil soudruh Kachlik priznanou odpoved na Vsechny dobre rodaky s nazvem O moravske zemi, film Jezdec formule risk se zase svym prostredim tvari jako "spravna" verze Skrivanku na niti. Historicke prameny k tomuto neuvadeji nic, definitivni potvrzeni teto verze navic komplikuje, ze na rozdil od Rodaku Skrivanci nestihli mit v 60. letech premieru. Na druhou stranu se to vsak tuto verzi ani nevylucuje a soudruzi mohli myslet na prevenci, pokud by selhaly jejich kadry a Skrivanci se nejakym nedopatrenim dostali na verejnost. Kachlik tak v sobe mohl objevit dalsi polohu - vdecneho recyklatora ideologicky zavadnych del. Byla prece potreba vsechny ty lzi uvest na pravou miru:-) ()

Reklama

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

"Když tě pustili pro dobré chování, tak se podle toho i chovej!" Docela oblíbený typ příběhu: člověk, který se nedokázal vymanit z bludného kruhu zločinu a navzdory zdánlivým vyhlídkám na lepší život spadl do něj záhy znovu. Docela zajímavá variace na tenhle příběh s tím, že hlavní postavou je zde dospívající kluk z mladistvé delikventské party. Bohužel taky docela průměrné zpracování, které mělo daleko k tomu, aby mě to celé navzdory výbornému námětu i nějak výrazně zasáhlo. Asi nejvíc se zde povedla krásná doprovodní hudba Karla Svobody, v čele s překvapivě úplně neznámou písničkou Karla Gotta. ♫ Život je dráha, jedu závod, v cíli bych byl brzy rád. Život je dráha, hledám návod, jak se teď vítězem stát... Skvělá slova písně, skvělý scénář s některými dialogy. Tohle žel (snad s výjimkou ozvláštnění několika stylizovanými snovými scénami a napínavé akční části k závěru) už za mě nelze říci o samotném, nepříliš záživném zpracování. 55% ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Na začátku 70. let asi byla známka punku pěstovat si vizáž homobuzny, ale mně byl teda hlavní hrdina nesympatickej na první pohled. Jako co se dá říct na chlapa, kterej má natáčky? Ani jsem se nedivil, že spolupracovnící z kamenolomu ho neměli rádi. Film je o tom, jak jeden vůl je neustále tak nějak jednou nohou v kriminále a nakonec mu dojde, že je asi lepší chovat se slušně. Ale to už je trochu pozdě, protože nakonec se do toho kriminálu dostane. Jinak jsem viděl dva filmy od Kachlíka hned po sobě a mam z obou filmů dost podobný pocity. Strašně nudně natočený a otřesný herecký výkony. Do teď jsem ani nevěděl, že nějaký herci jako Alexej Okuněv nebo Ladislav Večeřa existovali. Jinak toho Okunděva předaboval Petr Svojtka a jeho femme fatale zase propůjčila hlas Eva Hudečková. Z tý herecký bídy za něco stojí akorát v menší roli Jiří Pleskot a mladej Roman Skamene. 35% ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Karel Gott zpívá titulní píseň, o hochovi, kterých je i dneska požehnaně. Syrové vyprávění o životě kluka po dvacítce, který hledá co v životě stojí za něco, a co za nic. Naráží na drsný lidi, sám se musí chovat podobně. Dobře napsaný film, i zrežírovaný A. Kachlíkem, a s výkony herců, které v dnešním českém filmu najdeme stěží. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (6)

  • Film sa mal pôvodne volať Pláču, protože jsem blbec. (Raccoon.city)
  • Vozy používané pro vložené záběry ze závodů jsou formule Škoda 1-01, které vyráběl podnik MTX, známý též jako METALEX. (Robbi)
  • Sportovní prototyp, do kterého hlavní hrdina Jiří Hudeček (Alexej Okuněv) usedá s dívkou svého srdce Marií Růžičkovou (Marta Rašlová) před podnikem (bývalý Chemapol a.s.), je spider METALEX 2-01, vyrobený v roce 1971. V témže roce, kdy byl film uveden do kin, na něm získal jezdec Karel Jílek titul mistra republiky v kategorii okruhových závodů. (Robbi)

Reklama

Reklama