Candyman 3: Den smrti

Candyman: Day of the Dead

Candyman 3: Deň smrti

Horor

USA, 1999, 93 min

Třetí díl Candymana je už opravdu strašlivě pitomý. Jsou v něm podivné snové sekvence, děj, ačkoliv je jednoduchý je právě díky těm sekvencím občas trochu zmatený a flashbacky na Candymanovu smrt vůbec neodpovídají flashbackům ve dvojce. Veškerá atmosféra skvosté jedničky a skvělé dvojky je absolutně pryč, chybí i kultovní hudební téma Phillipa Glasse, které je tady nahrazené hudbou dosti nevýraznou a herecky je to jedna veliká bída. Vše zachraňuje jako vždy Tony Todd, který je opět absolutně skvostný a zatraceně charismatický (a jako jediný má jakž takž co hrát). Zajímavý herecký výkon podaly i bradavky hlavní hrdinky. Poslední minuta děje byla debilní. Za Tonyho Todda je opět celá jedna hvězda, tenhle film je jinak vážně docela blbost a s vynikající jedničkou se vůbec nedá srovnávat. Na druhou stranu ve slasherovém žánru existují i mnohem horší věci, takže ty tři jsou vlastně zasloužené. 50%.(26.1.2020)

Tak a Candyman dojel do cíle a rozhodl se vydat se za svojí příbuznou. Když jsem o 3 díle četl docela mi to přišlo příjemné zpestření se zajímavou zápletkou ale nakonec jsem byl spíše zklamanej. Neříkám že je to vyloženě špatný. To rozhodně ne. Furt je to lepší než dost špatná dvojka, ale už to prostě nemá tu mysterióznost a atmosféru původního filmu. Navíc kromě Todda tu není nikdo kdo by aspon trošku se snažil hrát. Moc se mi líbila vizualizace snění ty měla režisérka narozdíl od rozvleklé režie na háku. Celou serii považuju za průměrnou. První díl byl dokonalej ale ostatní dost padaly na hubu.(22.9.2012)

• Ravi

Třetí film se nepovedl. Je to klasický mix hollywoodských spoře oděných teen-age vyvražďovaček a původního námětu, kde ale prvé velmi převyšuje druhé. Velká škoda. Nejzajímavější postavou je policista zahraný Wadem Williamsem, kterýžto vysoce ční nad výkonem všech ostatních herců včetně hlavního záporáka, ze kterého zbyla pouze trikově náročnější figurka bez jediné důstojně znějící linky ve scénáři. Výrazným momentem filmu pro mě byla včela vylézající z krvácejícího vajíčka. Jinak asi nic. 20% = 1/5(1.3.2015)

Candyman tentokrát ohrozuje zopár rozrušených playboyáckych prsatíc a prihriato pôsobiacich umelcov, čo je pre neho a jeho hák ľahko stráviteľné sústo...Tretie pokračovanie slasheru o desivom prízraku utýraného Daniela Robitaillea už nemá diváka čím prekvapiť, stále však ide o pozerateľnú záležitosť, zachovávajúcu si istú kvalitu. Trochu ma udivili retrospektívne scény, v ktorých Tony Todd podľa scenára predstavuje v tej dobe mladučkého černošského maliara, prežívajúceho svoj milostný románik s belošskou dievčinou, ktoré však vzhľadom k tomu, že Tony mal v tej dobe už 45 rokov nepôsobia príliš presvedčivo...(25.5.2011)

• Nautila

Vypadáto, že tvůrci viděli akorát spoustu pornofilmů, sérii Vřískotu a druhého Candymana, a tak se jim to vše tak líbilo, že se rozhodli natočit si vlastní horůrek. Silikonová nesympatická bárbínka v hlavní roli neumí ani pořádně zařvat a ve většině "omdlívacích" scén se tváří jako by jí někdo dělal orál. Škoda času. Tony Todde, máš ještě tohle zapotřebí?(13.1.2010)

• - Predstaviteľ titulného zlosyna Tony Todd priznal, že ho druhé pokračovanie série veľmi nebavilo a je mu jedno, či sa naň vôbec niekto pozerá. (Sociopath)