Candyman 3: Den smrti

Candyman: Day of the Dead

Candyman 3: Deň smrti

Horor

USA, 1999, 93 min

Nějak si nemohu pomoci, ale přes obecnou osobní nelibost v horrorovém subžánru "slasher" a obecně zřejmě klesající kvalitu "Candymanových dobrodružství", jsem nakonec všem třem dílům udělil stejná hodnocení. I když musím uznat, že třetí díl se již vyloženě veze na dílu druhém, přece jen evidentně netrpí nedostatečným rozpočtem, hluchými místy a naopak se od začátku honosí herečkou a playmate v hlavní roli Donnou D´Errico (zejména jejím obtáhlým tílkem bez podprsenky ...), nejvýraznějšími goreefekty ze všech tří dílů (na 90. léta vcelku odvážné ...), Tony Todd jako Candyman je opět výborný, atmosféra ucházející ... Prostě i když první Candyman bude a je jen jeden, ta jeho dvě pokračování mu ostudu podle mne nedělají. Ucházející slasher.(3.12.2008)

Tak a Candyman dojel do cíle a rozhodl se vydat se za svojí příbuznou. Když jsem o 3 díle četl docela mi to přišlo příjemné zpestření se zajímavou zápletkou ale nakonec jsem byl spíše zklamanej. Neříkám že je to vyloženě špatný. To rozhodně ne. Furt je to lepší než dost špatná dvojka, ale už to prostě nemá tu mysterióznost a atmosféru původního filmu. Navíc kromě Todda tu není nikdo kdo by aspon trošku se snažil hrát. Moc se mi líbila vizualizace snění ty měla režisérka narozdíl od rozvleklé režie na háku. Celou serii považuju za průměrnou. První díl byl dokonalej ale ostatní dost padaly na hubu.(22.9.2012)

• corpsy

Candyman sa chcel presvedčiť, či aj niekdajšie plavčíčky z pobrežnej stráže Malibu Beach, dokážu čo to zahrať. Prd! Donna D'Errico vie špúliť pery ( a zadok ), ale charakterné herectvo ( ktoré je aspoň trochu devízou tejto hororovej série ) je pre ňu, asi ako tampón pre muža. Takže sa budeme sústrediť viac na gore a atmosféru? Prd! Zrejme každý z tvorcov bol fanúšikom BAYWATCHu.(25.8.2017)

• Frajer42

Ajaj. Jestli dva předchozí díly nestály za nic, tak to nebylo nic ve srovnání s tímto průserem. Jediné co drželo film při životě byla nadprůměrně vnadná hlavní herečka, která by se ovšem více hodila do nějakého pornofilmu. Tady jí bylo zcela škoda. Celý příběh tradičně trapný. Takže pokud se někdo hodláte v blízké době podívat na kvalitní horor, tak od tohoto počinu pracky pryč. ODPAD.(26.9.2011)

• SOLOM.

Na rozdíl od svých dvou předchůdců jde tentokrát čistě o film natočený pro televizní potřeby. Tím pádem měl menší rozpočet i vybavení a to se odrazilo docela hodně na celkovém dojmu a kvalitě tohoto filmu. Atmosféra už není vůbec taková, jako předtím a hudební doprovod je o třídu horší, protože Glasse vystřídal Adam Gorgoni a ihned se to projevilo. Už neslyšíme tu mrazivou, štiplavou melodii, která zdobila Candymanův příchod a u které se některým zvedaly chloupky na rukou. Nechci říct, že by se tentokrát nedala hudba poslouchat, ale jde o něco jiného než jsem byl zvyklý a mně se moc nelíbila. Samotné efekty jsou taktéž na horší úrovni, ale je pravda že i zde najdeme několik povedených scén, které by se dali řadit mezi gore. Sice se snížila kvalita, ale přibylo krve. Posledním a taktéž docela velkým zklamáním, pro mne byly herecké výkony. Tony Todd již předvedl pouze průměrný výkon a přesto dokázal asi jako jediný podržet celkovou kvalitu nad hladinou velkého podprůměru. Ostatní herci, až na pár výjimek, hráli nepřirozeně a hlavně mi nebyli moc sympatičtí. Docela mě potěšila účast bývalé playmate Donny D’Ericco, která odhodila červené plavky z Baywatch a navlékla si těsné tričko bez podprsenky. Bohužel kromě tohoto faktu a scénky ve sprše mě moc neokouzlila. Do hororu se jednoduše vůbec nehodí.(25.5.2010)

• - Predstaviteľ titulného zlosyna Tony Todd priznal, že ho druhé pokračovanie série veľmi nebavilo a je mu jedno, či sa naň vôbec niekto pozerá. (Sociopath)