Fimfárum Jana Wericha

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový / Fantasy / Horor

Česko, 2002, 100 min

Plastelinové loutky se mi moc líbily - někomu mohly připadat škaredé, podle mě byly spíše nezvyklým obohacením a odklonem od myšlenky "pěkná postavička, dobrá postavička". Do tohoto filmu byly vybrány známější a povedenější werichovské pohádky a myslím, že každý musí uznat, že Jan Werich nebyl jen skvělý herec, ale také skvělý vypravěč.(10.5.2009)

Škoda, že loutkových filmů vzniká v ČR tak málo. Fimfárum jako jeden z mála navazuje na silnou českou tradici a daří se mu to excelentně. Je důkazem toho, že ať se bude snažit Pixar sebevíc, nikdy nedosáhne takové estetické hodnoty, jaké je možné docílit s pomocí loutek. Nejvíce se mi líbily pekelné abstinenční sekvence z "Až opadá listí z dubu."(17.11.2004)

BRAVO... Uzasny CESKY animovany film - 100minut perfektni animace se skvelym hlasem pana wericha + skvelou rezii + skvelymi pohadkami... Snad jen skoda ze tendle film neuspel vic protoze myslim ze ani ve svete neni moc takovyhle dlouhych krasnych animovanych filmu... Vazne BRAVO celemu tymu okolo filmu...(15.11.2005)

Výborné zpracování. Loutky a vůbec veškerá výprava je opravdu nádherná. Rozporuplná je ale kvalita jednotlivých příběhů - mě osobně nejvíce zaujaly povídky Až opadá listí z dubu a Finfárum. Některé mi však přišly naopak spíše průměrné. Celkově hodnotím 4*, nicméně je dobře, že tento projekt vznikl. Jsem zvědav na druhý díl.(8.10.2010)

Presne, ako sa pise v komentari, nie su to doslova rozpravky pre deti. Ved ako sa maju decka divat na ozrana, ktory chce prestat pit rum a podobne sarkasticke alebo aj morbidne su aj tie dalsie pribehy. Podobne, ako aj pri Burtonovych babkovych filmov obdivujem aj ceskych tvorcov za namahu a pracu, ktoru do tohto diela museli za tie roky vlozit, ale dopadlo to podobne, ako aj pri tych Burtonovych filmov, tieto babkove filmy moc nemusim, preto je to u mna na jedno pozretie. Fimfarum som si chcel pozriet hlavne vdaka vysokemu hodnoteniu na CSFD a 3 hviezdicky ma odomna za tu trpezlivost, aku tvorcovia museli vynalozit pri takomto filme... 25.06.2009 ___ Hudba: Petr Hapka, Petr Komár Soudek, Miroslav Kořínek, Vladimir Merta, Miroslav Wanek +++(25.6.2009)

• - Postavičky mají na každé ruce jen 4 prsty. (HappySmile)

• - Za Výtvarný počin získali M. Velíšek a P. Poš v roce 2002 Českého lva. (M.B)

• - Výtvarník Petr Poš vymodeloval pro část „Lakomá Barka“ hlavu faráře, která až příliš připomínala prase. To se režisérce moc nelíbilo, a tak Petra Poše přemluvila, aby vyrobil hlavu novou s lidštějšími rysy. Nicméně původní hlava nepřišla nazmar, tvůrci ji nasadili praseti, které zabije učitel. (Landauer)