poster

Fimfárum Jana Wericha

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový / Fantasy / Horor

Česko, 2002, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MarekT
  ****

  Z filmu dýchá takový ten duch klasické animace, zde v českém provedení - tj. loutková animace, kterou milerád zařadím do osobní síně slávy po bok Disneyovek. Příběhy jsou zajímavé (což už jsem věděl díky tomu, že jsem četl papírovou předlohu), vtipné (ovšem jsou spíše pro dospělé než pro děti) a dabing Jana Wericha je příjemný. Dobrou volbou byl také Ota Jirák mluvící předěly mezi jednotlivými povídkami, už před filmem jsem si byl jist, že mě nezklame - když si vybavím jeho charakteristický hlasový projev, došlo mi, že má v tomto v Werichovi celkem blízko.(13.4.2009)

 • Šandík
  *****

  Asi nemá smysl opakovat, co přede mnou tak přesně vystihl Kinej. Snad bych jen dodal, že ty pohádky jsou skvělé samy o sobě, v knižní a ještě více ve Werichově osobitém přednesu, původně určeném pro sérii dlouhohrajících desek. Fimfárum ve filmové podobě jde ovšem ještě o kus dál, byť někdy poněkud na úkor osobitého přednesu... Celkový dojem: 90%(20.3.2017)

 • Maynard.
  ****

  Skvělý a především netradiční soubor českých klasických pohádek. Hezký na tom je, že ve třech z těchto povídek se objevuje problém s chlastem :o). Hnedle v první tu máme odvykací kůru kvůli potížím s rumem. Taky mě zde velice zaujala Pompadůrka a její hláška : To co tu teď stojí udělal RUM z hezký holky :o). Další příběh s Nebojsou nic moc, ale ta kalba v hospodě jako dobrá :o). V další povídce se objevuje velice netradiční pití - Kmínovka a následně její snové stavy :o). No a celé to uzavírá nevěra, fimfárum a dvakrát pomočenej knížepán, ten mě jako odrovnal úplně :o)). JO, rád uznávám, že Werichovy pohádky společně s jeho uklidňujícím hlasem na mě udělaly pěkný dojem...(13.7.2010)

 • kinej
  *****

  Škoda, že loutkových filmů vzniká v ČR tak málo. Fimfárum jako jeden z mála navazuje na silnou českou tradici a daří se mu to excelentně. Je důkazem toho, že ať se bude snažit Pixar sebevíc, nikdy nedosáhne takové estetické hodnoty, jaké je možné docílit s pomocí loutek. Nejvíce se mi líbily pekelné abstinenční sekvence z "Až opadá listí z dubu."(17.11.2004)

 • campix
  ****

  Fimfárum Jana Wericha je takový české klasika povídkového žánru, ovšem v trošku temnějším ladění. Většina povídek je velmi zajímavých a díky tomu nenudí, snad jen Splněný sen mě ničím nezaujal a nemusel tam ani být. Jinak sice se může zdát, že loutkové zpracování je poměrně zastaralé, ale má své kouzlo a nemůžete mu upřít nápad. To co dělá Fimfárum Fimfárem je hlas Jana Wericha, který je jedinečné a perfektně dokresluje jednotlivé povídky. Bez něj by to prostě nebylo ono.(17.4.2011)

 • - Za Výtvarný počin získali M. Velíšek a P. Poš v roce 2002 Českého lva. (M.B)

 • - Postavičky mají na každé ruce jen 4 prsty. (HappySmile)

 • - Výtvarník Petr Poš vymodeloval pro část „Lakomá Barka“ hlavu faráře, která až příliš připomínala prase. To se režisérce moc nelíbilo, a tak Petra Poše přemluvila, aby vyrobil hlavu novou s lidštějšími rysy. Nicméně původní hlava nepřišla nazmar, tvůrci ji nasadili praseti, které zabije učitel. (Landauer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace