Fimfárum Jana Wericha

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový / Fantasy / Horor

Česko, 2002, 100 min

Výborné zpracování. Loutky a vůbec veškerá výprava je opravdu nádherná. Rozporuplná je ale kvalita jednotlivých příběhů - mě osobně nejvíce zaujaly povídky Až opadá listí z dubu a Finfárum. Některé mi však přišly naopak spíše průměrné. Celkově hodnotím 4*, nicméně je dobře, že tento projekt vznikl. Jsem zvědav na druhý díl.(8.10.2010)

Aj keď je kvalita jednotlivých poviedok kolísavá (hlavne tá posledná je akoby robená, čo sa týka príbehu, nasilu), po technickej stránke sú všetky poctivo spracované, plné detailov. Škoda, že v niektorých scénach je použitá lacná plôšková animácia. Najviac sa mi páčili poviedky Až opadá lístí z dubu a Lakomá Bárka. Hodnotenie: 80%(1.10.2013)

Plastelinové loutky se mi moc líbily - někomu mohly připadat škaredé, podle mě byly spíše nezvyklým obohacením a odklonem od myšlenky "pěkná postavička, dobrá postavička". Do tohoto filmu byly vybrány známější a povedenější werichovské pohádky a myslím, že každý musí uznat, že Jan Werich nebyl jen skvělý herec, ale také skvělý vypravěč.(10.5.2009)

Než jsem si DVD pustil, říkal jsem si, že to bude moc hezký odpočinkový film. Když jsem si DVD pustil, říkal jsem si, že mě ty loutky budou nudit. Když jsem DVD chvíli pozoroval, loutky mě nudili. Film jsem vypnul. Ráno jsem si DVD pustil znovu, a říkal jsem si jak jsou ty loutky hezké a jaká je to hezká pohádka - lehký nadprůměr.(12.10.2008)

Byl jednou jeden kovář a ten měl krásnou mladou ženu....... . Při poslouchání hlasu Jana Wericha je mi líto, že jsem jej nikdy nepotkal. Mám pocit, že to je právě ten člověk, se kterým bych moc rád chodil na pivo. Člověk by se náramně pobavil a také jistě pochytil nějakou moudrost (čert:,,..a ty mi za oplátku dáš tři zlé duše“. kovář:,, tolik zlých lidí neznám!“. čert:,,protože jsi idealista!“). 5 příběhů, kterým dle mně vévodí Lakomá Barka, má sice různou úroveň, ale přesto je to záležitost pro malé i velké. I když to nejsou žádné pohádky, ale samozřejmě pravdivé příběhy.... .(21.8.2006)

• - Postavičky mají na každé ruce jen 4 prsty. (HappySmile)

• - Za Výtvarný počin získali M. Velíšek a P. Poš v roce 2002 Českého lva. (M.B)

• - Výtvarník Petr Poš vymodeloval pro část „Lakomá Barka“ hlavu faráře, která až příliš připomínala prase. To se režisérce moc nelíbilo, a tak Petra Poše přemluvila, aby vyrobil hlavu novou s lidštějšími rysy. Nicméně původní hlava nepřišla nazmar, tvůrci ji nasadili praseti, které zabije učitel. (Landauer)