poster

Fimfárum Jana Wericha

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový / Fantasy / Horor

Česko, 2002, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HappySmile
  ****

  Plastelinové loutky se mi moc líbily - někomu mohly připadat škaredé, podle mě byly spíše nezvyklým obohacením a odklonem od myšlenky "pěkná postavička, dobrá postavička". Do tohoto filmu byly vybrány známější a povedenější werichovské pohádky a myslím, že každý musí uznat, že Jan Werich nebyl jen skvělý herec, ale také skvělý vypravěč.(10.5.2009)

 • kinej
  *****

  Škoda, že loutkových filmů vzniká v ČR tak málo. Fimfárum jako jeden z mála navazuje na silnou českou tradici a daří se mu to excelentně. Je důkazem toho, že ať se bude snažit Pixar sebevíc, nikdy nedosáhne takové estetické hodnoty, jaké je možné docílit s pomocí loutek. Nejvíce se mi líbily pekelné abstinenční sekvence z "Až opadá listí z dubu."(17.11.2004)

 • Bafo
  *****

  BRAVO... Uzasny CESKY animovany film - 100minut perfektni animace se skvelym hlasem pana wericha + skvelou rezii + skvelymi pohadkami... Snad jen skoda ze tendle film neuspel vic protoze myslim ze ani ve svete neni moc takovyhle dlouhych krasnych animovanych filmu... Vazne BRAVO celemu tymu okolo filmu...(15.11.2005)

 • Peiper2
  ****

  Výborné zpracování. Loutky a vůbec veškerá výprava je opravdu nádherná. Rozporuplná je ale kvalita jednotlivých příběhů - mě osobně nejvíce zaujaly povídky Až opadá listí z dubu a Finfárum. Některé mi však přišly naopak spíše průměrné. Celkově hodnotím 4*, nicméně je dobře, že tento projekt vznikl. Jsem zvědav na druhý díl.(8.10.2010)

 • Falko
  ***

  Presne, ako sa pise v komentari, nie su to doslova rozpravky pre deti. Ved ako sa maju decka divat na ozrana, ktory chce prestat pit rum a podobne sarkasticke alebo aj morbidne su aj tie dalsie pribehy. Podobne, ako aj pri Burtonovych babkovych filmov obdivujem aj ceskych tvorcov za namahu a pracu, ktoru do tohto diela museli za tie roky vlozit, ale dopadlo to podobne, ako aj pri tych Burtonovych filmov, tieto babkove filmy moc nemusim, preto je to u mna na jedno pozretie. Fimfarum som si chcel pozriet hlavne vdaka vysokemu hodnoteniu na CSFD a 3 hviezdicky ma odomna za tu trpezlivost, aku tvorcovia museli vynalozit pri takomto filme... 25.06.2009 ___ Hudba: Petr Hapka, Petr Komár Soudek, Miroslav Kořínek, Vladimir Merta, Miroslav Wanek +++(25.6.2009)

 • - Postavičky mají na každé ruce jen 4 prsty. (HappySmile)

 • - Za Výtvarný počin získali M. Velíšek a P. Poš v roce 2002 Českého lva. (M.B)

 • - Výtvarník Petr Poš vymodeloval pro část „Lakomá Barka“ hlavu faráře, která až příliš připomínala prase. To se režisérce moc nelíbilo, a tak Petra Poše přemluvila, aby vyrobil hlavu novou s lidštějšími rysy. Nicméně původní hlava nepřišla nazmar, tvůrci ji nasadili praseti, které zabije učitel. (Landauer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace