Fimfárum Jana Wericha

Celovečerné animované pásmo na motívy rovnomennej knihy Jana Wericha. Vtipné i poučné rozprávanie o veciach rozprávkových i každodenných, o čertoch, zázrakoch, ale aj o úplne obyčajných ľudských slabostiach a chytráctvach. Výtvarné poňatie bábkových príbehov presne vystihuje humor a atmosféru rozprávok "Fimfárum", "Až opadá listí z dubu", "Franta Nebojsa", "Splněný sen" a "Lakomá Barka", ktoré Jan Werich narozprával na gramofónovú platňu v šesťdesiatych rokoch a knižne vydal pod titulom Fimfárum. (oficiální text distributora)

DAPDO

V čase vánočního volna jsem byl donucen vybrat a podívat se na nějáký film s malou na dvd. Výběr byl na mě, samozřejmě jsem musel vybrat něco co ji nepohorší, ale zároveň co i mě bude bavit. Narazil jsem na Fimfárum, kdysi jsem to viděl tak na půl oka v televizi, tak jdeme do toho. Pět krásných originálních a milých příběhů s podmanivým hlasem Jana Wericha. Každý příběh pobavil, vtipné, klasický český humor pro děti i dospělé. Češi jsou v loutkových filmech prostě špica. A nejvíc potěší otázka po skončení - pustíme si to ještě jednou ? ()

Solly

Jana Wericha jsem měl moc rád a např. Lakomá Barka je již kultovní záležitost. Jsem rád, že i ostatní se tak povedly. ()

chlebos

Fimfárum jsou moje oblíbené pohádky. Jsou hodně ze života a zdá se, že Aurel Klimt to ví.. Výborná animace a skvostná výtvarná stránka. Bravo ()

Zevon

Vlasta Pospíšilová už dávno patří ke klenotům české kinematografie. Pohádky pana Wericha jsem pochopil, až když jsem z nich vyrostl. Parodované vlastnosti, zvláště typické pro český lid, jsou nadčasově poplatné. Dobré na tom je, že si na druhou stranu, byť prostřednictvím jedinců, umí dělat národ vyčůránků a tunelářů ze svých nešvarů srandu. Co říct, všechno do sebe krásně pasuje, loutky jsou jak vyšité a vypravěč sedí k panu Werichovi, jak Bedrna k Homerovi. A lakomá Barka je přece tak trochu v každém z nás-nemůžu se mít nerad, že... Tak proto ten plný kotel. ()

Moly

Takových pohádek, kdyby bylo více. Vynikající atmosféra, výtvarné zpracování, hudba (či někdy spíše pouze "zvuky"). A předně laskavý humor pana Wericha. Až opadá listí z dubu i Franta Nebojsa jsou nezapomenutelní. ()

Arequipa

Alkoholismus, lakomství, gamblerství, smilstvo - čtyři slabosti/hříchy v originálním podání pana Wericha a jeho nádherných loutek. ()

Votvirak

Werichův hlas je jedinečný , a s jakou lehkostí přeříkává jednotlivé povídky je obdivuhodné .Zábavné a do jisté míry i poučné. ()

Oonika

V rámci pohádkového festivalu Jičín- město pohádky jsem seděla v kině já a samé děti. Já jsem se bavila výborně, děti tentokrát ne. ()

Martin79

Moc pěkný a hlavně osobitý loutkový film. Obsahuje 5 příběhů, nejradši mám "Až opadá listí z dubu" a "Splněný sen", který si pamatuji, jako jediný, z desky od Jana Wericha, z dětství. Lakomá Barka je také moc fajn a vůbec celý projekt Fimfárum. ()

Inozuka

Výborné zpracování Werichových pohádek, jemuž vládne Až opadá listí z dubu. Zajímavé je, že Lakomá Barka a Až opadá listí byly natočeny již v osmdesátých resp. devadesátých letech a zbývající příběhy byly dodělány až po roce 2000. Hodně se mi líbí výtvarné pojetí Klimt i Velíšek mají hodně osobitý styl a práce obou stojí opravdu za to. Pozdější díly ale stojí za starou belu... ()

Tiiso

Dílo vymykající se běžné naší produkci. Dovede nás pomocí animace do světa fantazie, kde však najdeme veskrze člověčí povahy i charaktery. Tu lepší, tu horší. Postavy svým jednáním se dostávají do různých situací, ve kterých různé povahové rysy se konfrontují a nutí i naše myšlenkové pochody a pohledy na svět různým způsobem konfrontovat, a to hlavně se sebou samými. Fortelně odvedená filmařská práce s Werichovým doprovodným hlasem mě až na několik málo okamžiků nenudila a přesvědčila o té skutečnosti, že i jednadvacátém století se u nás někdo najde, kdo dokáže na vysoké úrovni spojit rozumný děj s filmovým uměním. I když v podobě animace, či lépe loutkářství. ()

Šňůra

Když jsem se o den dříve koukal na Ratatouille od Pixaru, tak jsem byl nadšen výtvarnou a technickou stránkou filmu. Nelze ale porovnávat Fimfárum a Ratatouille, protože ty filmy i techniky jsou naprosto odlišné. A já jsem rád, že ta česká animátorská tvorba si zachovala svou tvář a styl, vycházející z práce Jiřího Trnky, že má své kouzlo a půvab, tak odlišný právě od tvorby americké. Fimfárum je milé a to i přesto, že pohádky to jsou spíše pro dospělé, neboť dřevěné postavičky jsou spíše pitoreskní zrůdičky a víc než o pohádky se mnohdy jedná o takové malé horory. ()

Jardicu

uživatel Zemi11 je filmovej kojenec, jehož názory jsou tak nešťastný, jako když vás posere pták...Fimfárum jede!... ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011