Fimfárum Jana Wericha

Celovečerné animované pásmo na motívy rovnomennej knihy Jana Wericha. Vtipné i poučné rozprávanie o veciach rozprávkových i každodenných, o čertoch, zázrakoch, ale aj o úplne obyčajných ľudských slabostiach a chytráctvach. Výtvarné poňatie bábkových príbehov presne vystihuje humor a atmosféru rozprávok "Fimfárum", "Až opadá listí z dubu", "Franta Nebojsa", "Splněný sen" a "Lakomá Barka", ktoré Jan Werich narozprával na gramofónovú platňu v šesťdesiatych rokoch a knižne vydal pod titulom Fimfárum. (oficiální text distributora)

jirik

Stále úžasné, poučné..I když Werich to není,ale ani Jirák se nenechal zahambit. Moje favoritní je Až opadá listí z dubu, jak pravdivé, jen kdyby ta léčba byla tak snadná. ()

pappaja

bohužel - toto filmové zpracování je facka Fimfáru. Jana Wericha zbožňuji, knížku znám nazpaměť, na "elpíčkách" máme doma některé příběhy namluvené autorem (Lakomá Barka nemá chybu!!). Ale loutkové postavičky jsou na můj vkus prostě obscénní. ()

eba

Jan Werich byl člověk neskutečně moudrý a proto napsal krásně bláznivou knížku pohádek pro děti i dospělé do které tu svou úžasnou moudrost vložil. Díky tomu mohl vzniknout tento po všech stránkách výborný film. Lakomou Barku si pamatuju už jako malá holka ačkoli jsem ji viděla snad jen jednou, nikdy jsem na tuhle úžasnou loutkovou pohádku nezapomněla. Takže když tvůrci na tuto pohádku nabalily další čtyři a vznikl film byla jsem v sedmém nebi :). 100% ()

Lardian

Animace a loutky jsou bezkonkurenční, hlasy vypravěčů jsou samozřejmě také super.....tak mě napadá...proč sakra nemáme takových filmových projektů víc? ()

T5D6L

Prapodivná pohádka ze které jsem měl husí kůži . Nechápu jak se toto může někomu líbit , ale jelikož nejsem milovníkem tohoto žánru tak to ani nějak nemohu rozlišit , dávám 2 hvězdičky . ()

mikehoblog odpad!

FUJ, FUJ, a ještě jednou FUJ. Co tohle má jako být? Hlas pana Wericha nepřekryje ten strašný dojem z odporných loutek a nechutných gagů. Jednoznačně to patří mezi mé nejneoblíbenější filmy. Tomuhle snad dokáže konkurovat jen Saxána a lexikon kouzel......pane bože..... -_- ()

Profík

Lakomá Barka a Až opadá listí z dubu za čistých pět hvězd, zbytek tak za čtyři až tři. Celkově to tedy vychází na pěkné čtyři za pohádky od autora, který je uměl vyprávět. 85%. ()

david115

Tady je názorný příklad klasického čecháčství,i kdyby Werich napsal sebevětší kravinu,tak jen proto že jí napsal Werich budou tuto slátaninu obdivovat a vyzdvihovat do nebes.Sám jsem viděl tváře mnoha lidí,dětí a seniorů,kteří kroutili hlavou a litovali peněz,který dali za vstupný. ()

GRl3V

Prostě nádhera, Fimfárum jsem viděl už tolikrát že to ani nespočítám a vždycky se na něj rád podívám znovu. ()

cooler

Opravdu povedené loutkové pásmo povídek.Až opadá listí z dubu-80%,Franta Nebojsa-70%,Lakomá Barka-70%,Splněný sen-70%,Fimfárum-80%. ()

Balula

Za ten vizuál bych dala šest z pěti, možná i víc - úžasný, úžasný, úžasný. Ale ty příběhy mě upřímně moc nenadchly - zkombinování všeho možnýho pohádkovýho, co už jsme stokrát slyšeli a viděli místy s dávkou pořádnýho stereotypu, co vám pěkně zhořkne v puse, ale i s docela nečekanými (ne)rozuzleními, který vám tu chuť přeci jen trochu spraví. Škoda, že vlastně i tu humornou stránku celyho díla pro mě z největší části obstaralo to perfektní vizuální zpracování, ne Werichovo vyprávění. ()

Thane

Vytvarne zajimavy ale zabavny to neni vubec. Deti to zaroven nebavilo a zaroven se trochu baly. Ja u toho malem usnul. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011