Tento film se těžko hodnotí, protože je to srdcovka a je v něm všechno dobře. Skvělý výkon, krom Doudy,u kterého mi vadí, že ho dál neobsazovali, podává Abrhám s Balzerovou. Mihulová herecky dozrála a dokonce mi tu nevadila ani Hrachovcová, kterou za její šílené přehrávání, považuju za nejhorší současnou českou herečku. Tady byla v klidu. Film dotváŕí příjemná hudba Petra Hapky a vše bylo řemeslně zvládnuté. Nemůžu dát méně než 5*.(6.12.2016)

Každoroční trvalka. Karel Kachyňa mohl poslední scénář Jana Procházky (např. Ať žije republika) realizovat až dvacet let po jeho smrti, ale i tak se mu podařilo zachovat původní dobu vzniku (auta sice tvoří dobové favority, ale areál nemocnice jasně evokuje začátek 70. let). Poetická kamera Vladimíra Smutného, melancholická hudba Petra Hapky a především geniální Eliška Balzerová tvoří skvělý divácký zážitek. Pozadu nesmí zůstat ani na dětský věk fantastický Daniel Douda, který byl slibným talentem, ale po natočení tohoto snímku bohužel zmizel neznámo kam. Film byl sice natočen původně pro televizní obrazovku, ale naštěstí na klasický film, protože televizní záznam by v tomto případě sotva vytvořil onen poetický zážitek.(7.12.2014)

Výborné herecké výkony - jedna z mála negativních Abrhámových rolí, jehož ztracenec do posledních chvil těží ze zbytků svého šarmu; Mihulová variuje svoji starší Sestřičku a Balzerová skrytá za ohavnými brýlemi je taky skvělá ve své zahořklosti. Žádná z postav není černobílá, všechny mají svá bolavá místa, své důvody... nejsme naštěstí v americkém filmu, kde by znovuzrozený Abrhám ruku v ruce s novou láskou a zachráněným chlapcem odešel vstříc světlým zítřkům, film nedospěje k žádnému happyendu natožpak vyřešení, ale na malou chvíli, kdy městem znějí mikulášské zvonky, je možné zkusit ledacos zapomenout... Film má neobyčejně silnou posmutnělou atmosféru, kterou jen podtrhává, že ti kdo by to potřebovali nejvíc, stejně zůstávají mimo mikulášskou nadílku...(29.11.2015)

Krásně zobrazeno nemocniční zázemí. Příběh opuštěných dětí, příběh alkoholického lékaře, příběh staré panny sestry... a do toho mikulášská nálada. Je to smutný i milý příběh. Sestra zjemní, doktor omezí pití, kluk který je místní sígr se snaží udělat Mikuláše malé ubrečení holce........ Mám tenhle příběh ráda. :-))(13.7.2011)

Personál dětského oddělení si na noční službě uvědomil, že místo chlastání, pletení, večírků a opakovaných kontrol technického stavu polského Fiatu za plotem nemocnice, lze něco udělat i pro radost druhých. Kachyňův komorní příběh o lidských strastech, slabostech, touhách a zoufalé snaze skrýt to všechno před okolím měl v mé paměti jakousi zvláštní auru, ale ta teď po x-letech prakticky zmizela. Tohle nemám rád...(2.11.2017)

• - Pôvodne chceli režisér Karel Kachyňa a scenárista Jan Procházka natočiť film na začiatku sedemdesiatych rokov. Avšak Procházka bol v tej dobe na čiernej listine komunistického režimu v Československu a jeho scenár nemohol byť realizovaný. (Raccoon.city)

• - Ve scéně, kdy sestřičky shání doktora, Pipka (Alena Mihulová) nadiktuje telefonní číslo 26 318. Kateřina Hrachovcová na telefonu vytočí čtyřku a poté zcela jiné číslice, načež telefon zazvoní. (hermiona)

• - Televizní premiéra filmu se odehrála v roce 1992, do kin se snímek podíval až v roce 1996. (M.B)