Nevím proč, ale tenhle film jsem viděl několikrát, ač se mi nikdy moc nelíbil. Především mám s ním spojenou tu tísnivou nemocniční atmosféru..zvláštní.....na západní filmy a seriály odehrávající se v nemocničním prostředí se klidně koukám a nijak špatně na mě nepůsobí, ale jak vidím něco z českého nemocničního prostředí (především něco z minulého století), působí to na mne vždy depresivně...čímpak to asi bude?(1.4.2008)

Podle mě to bylo celkem pěkné.(27.12.2016)

Citlivé komorní drama z nemocnice na malém městě. Karel Kachňa se uměl vcítit do nejrůznějších lidských problémů, osudů a povah a toto své vidění předat hercům, se kterými pracoval. Josef Abrhám exceluje v roli lékařského opileckého zkrachovalce a Eliška Balzerová coby přísná vrchní sestřička mu bezvadně sekunduje. Nevím, co ještě natočil Daniel Douda, ale tady je v roli zlobivého problémového chlapce úžasný. Film o malých i velkých, ale spíše pro ty velké, čili dospělé diváky.(19.1.2011)

I když se film odehrává v nemocnici, dokáže příjemně pobavit, a to rozhodně nejde o nějakou komedii. Tohle se Kachyňovi dost povedlo.(24.12.2004)

Myslím, že slovy ani nedokážu popsat toto Kachyňovo mistrovské dílo. A nejen Kachyňovo. Nadstandardní herecké výkony všech kvalitu filmu jen podtrhují. To se prostě musí vidět. Jen bych připomněl to, o čem se tu zmínili už i jiní, že to je sice film s dětmi, ale ne nezbytně pro děti. I já musím pochválit skvělou hudbu, která film perfektně dokresluje. O tomto filmu se nedá psát, ten se musí vidět. (pondělí 07.12.2009)(19.1.2009)

• - Filmovalo se v Bohnicích. (M.B)

• - Pôvodne chceli režisér Karel Kachyňa a scenárista Jan Procházka natočiť film na začiatku sedemdesiatych rokov. Avšak Procházka bol v tej dobe na čiernej listine komunistického režimu v Československu a jeho scenár nemohol byť realizovaný. (Raccoon.city)

• - Ve scéně, kdy sestřičky shání doktora, Pipka (Alena Mihulová) nadiktuje telefonní číslo 26 318. Kateřina Hrachovcová na telefonu vytočí čtyřku a poté zcela jiné číslice, načež telefon zazvoní. (hermiona)