Citlivé komorní drama z nemocnice na malém městě. Karel Kachňa se uměl vcítit do nejrůznějších lidských problémů, osudů a povah a toto své vidění předat hercům, se kterými pracoval. Josef Abrhám exceluje v roli lékařského opileckého zkrachovalce a Eliška Balzerová coby přísná vrchní sestřička mu bezvadně sekunduje. Nevím, co ještě natočil Daniel Douda, ale tady je v roli zlobivého problémového chlapce úžasný. Film o malých i velkých, ale spíše pro ty velké, čili dospělé diváky.(19.1.2011)

Tohle jsem viděl už dávno a docela to na mě zapůsobilo. Ten příběh je na jednu stranu úsměvný, ale na druhou stranu děsně depresivní. Mladý kluk, zavřený v nemocnici na mikuláše, za kterým nikdo nechodí, protože rodiče jej víceméně do té nemocnice odložili. Který je sice vyvrhel a dělá lotroviny, ale v nitru je hodný a obětavý a potřebuje vlídné slovo a lásku. A do toho ještě avantýry násosky a sukničkáře Dr. Koníčka v podání J. Abrháma... Na mě snímek působil opravdu pochmurně a dost mi pak ležel v hlavě. Skvělý byl závěr filmu.. Opravdu třešnička na dortu.. Doporučuji shlédnout.(15.5.2009)

Velice citlivý komorní příběh o nešťastných osudech a o tom, že nikdy není nic čistě černobílé. Všechno zlo má v sobě dobro a všechno dobro má v sobě zlo...Snažme se udělat radost druhým i když je nám nejhůř, to vidím jako největší poselství tohoto filmu. Vynikající výkon Abrháma, Balzerové a hlavního dětského hrdiny.(18.1.2011)

Mrazivá nálož mikulášské disharmonie, kterou zúčastněné ztracené duše přiživují dle svých schopností s příkladným nasazením. Herecky výborný nemocniční personál s vejlupkovskými dětskými výkony, atmosféra nemocniční bezútěšnosti, ♫ harmonizující Hapkovy akordy, scénáristické dědictví Jana Procházky. Vrchol polistopadové "televizní" tvorby.(7.12.2014)

Lidsky hřejívý příběh, který je zasazen do zasazen do šedivého nemocničního prostředí na začátku 90. let. Takové filmy nedokáže točit kdekdo, na vykreslení jednotlivých charakterů musí být cit, a ten pan Kachyňa rozhodně měl. A uměl dobře pracovat i s dětmi, hlavní hrdina v podání Daniela Doudy (kdepak je mu konec?) byl velmi přesvědčívý, stejně tak i ostatní dětské charaktery. Zaujali mě svým výkonem také Josef Abrhám, kterého jsem v roli alkoholika potkal úplně poprvé, a Eliška Balzerová, která v roli upjaté vrchní sestry byla k nepoznání. 90%(29.3.2015)

• - Televizní premiéra filmu se odehrála v roce 1992, do kin se snímek podíval až v roce 1996. (M.B)

• - Ve scéně, kdy sestřičky shání doktora, Pipka (Alena Mihulová) nadiktuje telefonní číslo 26 318. Kateřina Hrachovcová na telefonu vytočí čtyřku a poté zcela jiné číslice, načež telefon zazvoní. (hermiona)

• - Pôvodne chceli režisér Karel Kachyňa a scenárista Jan Procházka natočiť film na začiatku sedemdesiatych rokov. Avšak Procházka bol v tej dobe na čiernej listine komunistického režimu v Československu a jeho scenár nemohol byť realizovaný. (Raccoon.city)