• evapetra
  *****

  Citlivé komorní drama z nemocnice na malém městě. Karel Kachňa se uměl vcítit do nejrůznějších lidských problémů, osudů a povah a toto své vidění předat hercům, se kterými pracoval. Josef Abrhám exceluje v roli lékařského opileckého zkrachovalce a Eliška Balzerová coby přísná vrchní sestřička mu bezvadně sekunduje. Nevím, co ještě natočil Daniel Douda, ale tady je v roli zlobivého problémového chlapce úžasný. Film o malých i velkých, ale spíše pro ty velké, čili dospělé diváky.(19.1.2011)

 • Misha.d
  ****

  Tohle jsem viděl už dávno a docela to na mě zapůsobilo. Ten příběh je na jednu stranu úsměvný, ale na druhou stranu děsně depresivní. Mladý kluk, zavřený v nemocnici na mikuláše, za kterým nikdo nechodí, protože rodiče jej víceméně do té nemocnice odložili. Který je sice vyvrhel a dělá lotroviny, ale v nitru je hodný a obětavý a potřebuje vlídné slovo a lásku. A do toho ještě avantýry násosky a sukničkáře Dr. Koníčka v podání J. Abrháma... Na mě snímek působil opravdu pochmurně a dost mi pak ležel v hlavě. Skvělý byl závěr filmu.. Opravdu třešnička na dortu.. Doporučuji shlédnout.(15.5.2009)

 • petrce
  *****

  Velice citlivý komorní příběh o nešťastných osudech a o tom, že nikdy není nic čistě černobílé. Všechno zlo má v sobě dobro a všechno dobro má v sobě zlo...Snažme se udělat radost druhým i když je nám nejhůř, to vidím jako největší poselství tohoto filmu. Vynikající výkon Abrháma, Balzerové a hlavního dětského hrdiny.(18.1.2011)

 • Mylouch
  ****

  Mrazivá nálož mikulášské disharmonie, kterou zúčastněné ztracené duše přiživují dle svých schopností s příkladným nasazením. Herecky výborný nemocniční personál s vejlupkovskými dětskými výkony, atmosféra nemocniční bezútěšnosti, ♫ harmonizující Hapkovy akordy, scénáristické dědictví Jana Procházky. Vrchol polistopadové "televizní" tvorby.(7.12.2014)

 • Bernhardiner
  *****

  Lidsky hřejívý příběh, který je zasazen do zasazen do šedivého nemocničního prostředí na začátku 90. let. Takové filmy nedokáže točit kdekdo, na vykreslení jednotlivých charakterů musí být cit, a ten pan Kachyňa rozhodně měl. A uměl dobře pracovat i s dětmi, hlavní hrdina v podání Daniela Doudy (kdepak je mu konec?) byl velmi přesvědčívý, stejně tak i ostatní dětské charaktery. Zaujali mě svým výkonem také Josef Abrhám, kterého jsem v roli alkoholika potkal úplně poprvé, a Eliška Balzerová, která v roli upjaté vrchní sestry byla k nepoznání. 90%(29.3.2015)

 • - Televizní premiéra filmu se odehrála v roce 1992, do kin se snímek podíval až v roce 1996. (M.B)

 • - Ve scéně, kdy sestřičky shání doktora, Pipka (Alena Mihulová) nadiktuje telefonní číslo 26 318. Kateřina Hrachovcová na telefonu vytočí čtyřku a poté zcela jiné číslice, načež telefon zazvoní. (hermiona)

 • - Pôvodne chceli režisér Karel Kachyňa a scenárista Jan Procházka natočiť film na začiatku sedemdesiatych rokov. Avšak Procházka bol v tej dobe na čiernej listine komunistického režimu v Československu a jeho scenár nemohol byť realizovaný. (Raccoon.city)