Reklama

Reklama

Mayhem

  • Slovensko Vzbura (festivalový název)
Trailer

Derek Cho (Steven Yeun) pracuje ako právnik v spoločnosti Towers a Smythe Consulting. Snaží sa postupne napredovať v podnikovej hierarchii a v rámci svojho zamestnania sa neštíti ani podpásových praktík. Firma sa však k nemu zachová nekorektne a je nečakane prepustený. Práve vtedy sa v budove spoločnosti začne šíriť zákerný vírus ID-7, prebúdzajúci v infikovaných najnižšie ľudské pudy ako sú sklony k násiliu či zvýšená sexuálna aktivita, následkom čoho je celý kancelársky komplex uzavretý do nevyhnutnej karantény. V prostredí chaosu, nepredvídateľných ľudských reakcií a bezmedznej brutality sa nakazenému Derekovi nečakane naskytá šanca zvrátiť veci vo svoj prospech. (Karamanlis)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (87)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Do konce roku už moc očekávaných hororů nezbývá, ani si nejsem jistý zda nám ještě něco zajímavého výjde, ale Mayhem určitě stojí za pozornost, byť jsem dle našláplého traileru očekával více. Mayhem se určitě nevyhne srovnání s nedávným Belko Experiment( Pomalu se nám zde vytváří nový subžánr kancelářských krys, ale podobně jako u Belka, Mayhem nesplňuje potenciál slibovaného masakru, což při 300 zaměstnancích je absence gore neodpustitelná). Film má i docela pomalejší rozjezd a je hodně ukecaný, sice zde jsou vtipné i inteligentní dialogy zároveň( což možná vysvětluje 80% na rottenech), ale nesmírnou zábavou a vzrůšem jsem vyloženě neoplýval. Potěší svůdná Samara Weaving, kterou jsme naposled viděli v sexy Babysitter( že by nová hororová herečka na scéně?), zajímavé a dobře zvolené hlavní postavy- sympatický hlavní hrdina, drsný šéf i jeho bodyguard. Akce je slušně natočená, dynamická a souboje jsou docela drsné, ale chybí zde scéna, kterou bych si rád pustil znova či něco z čeho bych vyloženě padl na zadek, to zde bohužel není. Zábava však slušná a podobných snímků moc nenajdete, jen důvod k velké nadšenosti zde není, byť být měl. 65% ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

A máme tu další vybíjenou z kanclu. Tentokrát za ní nestojí upíři ani vládní experiment, ale další podělanej virus, co z lidí vytváří vraždící magory. Z počátku je Mayhem dost ukecanej a zbytečně se podbízí mladšímu publiku skrz cool zpomalený záběry, rychlej střih a sprostej slovník. Ale v těch akčnějších pasážích to nevypadá vůbec špatně a krvavá mlátička při doprovodu chytlavýho songu "Motherfucker" od Faith No More je dokonce výborná. Potěší ještě ta celková ujetost, zamrzí však absence peprnějšího gore. No a pro šukatelnou Samaru Weaving je to po The Babysitter další maniakální role, bohužel ani tady neukázala svoje kůzlata, přestože si tu střihne jedno sexuální číslo. Takže asi tak. P.S. Možná to byla náhoda, ale během filmu mi něco spadlo do oka, a jelikož jsem to nemohl dlouho vytáhnout, vypadal jsem jako při nakažení virem ID-7. ()

Reklama

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Towers & Smythe Consulting je obrovská korporácia plná zaneprázdnených zamestnancov pracujúcich pod stresom. Všetko sa zmení vo chvíli, keď budovu uzavrú kvôli tomu, že sa v nej vyskytli stopy vírusu ID-7. Tento vírus mení osoby na zbesilé monštrá plné agresie. Pracovník Derek Cho (Steven Yeun) a zúfalá Melanie Cross (Samara Weaving) musia spojiť svoje sily, aby prežili osem hodín karantény v budove, ktorá je plná nakazených pracovníkov. - Nakoniec to nebolo až také šialené, ako som kvôli Unrated označeniu čakal, ale stále ide o velmi zábavný horor, ktorý sa odohráva v budove velkej korporácie. Toto prostredie sa v poslednej dobe stáva pomerne populárnym a mne to vôbec nevadí, pretože ide väčšinou o slušné masakre bez možnosti úniku, takže bodycount sa dostane do príjemných výšin. Zaujímalo by ma, prečo sa pán Joe Lynch desať rokov od svojho podareného režijného debutu potuloval hlboko v americkom undergrounde, pretože talent má nesmierny a nemal by nás takto naťahovať. Jeho nadanie je vidieť aj na tom, ako parádne zvládol spracovať scenár od celovečerného začiatočníka. Príbeh má svoju logiku, a aj napriek tomu, že v niektorých štádiách pôsobí až detinsky, pozerá sa na všetko dobre a je to príjemne krvavé. Trochu mi nesadol vzťah ústrednej dvojice a scény, v ktorých boli spolu, pretože medzi nimi nebola aspoň z môjho pohladu žiadna chémia, ale zase som rád, že Samara Weaving sa v posledných rokoch presúva k hororu, pretože austrálskej krásy nie je nikdy dosť. Pochváliť treba hudbu môjho oblúbeného skladatela Stevea Moorea, ktorý sa pomalými krokmi dostáva k hororovej špičke a jeho soundtracky sú lahôdkou. Celkovo som s týmto Mayhemom spokojný a som zvedavý, kam sa účastníci tohto projektu posunú ďalej. + herečka z Ash vs Evil Dead a The Babysitter + herec z Echoes + herečka z Grindhouse: Werewolf Women of the S.S. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Odkiaľ to máš?“ – „Vygooglil som si debil s malým vtákom a vyhodilo mi to ako prvé.“ Ďalší z rady kancelárskych krvákov (P2, The Belko Experiment, Not Safe for Work). Nebavilo ma to. Nesympatické postavy (vrátane kladných), netalentovaní herci, stereotypné scény bez švihu a nápadu, klišé myšlienky, mdlé a prázdne dialógy. Mihne sa tu pár zaujímavých nápadov (beztrestnosť infikovaných), ale nie sú detailne spracované, čiže vyšumia do prázdna. ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Další důkaz, že úředníkům jebe a za kravatou s límečkem se skrejvaj největší psychouši. A že tam jebe většině, bylo poznat už před tím, než nějakej virus vůbec vypuknul. Naopak po vypuknutí viru mi přišlo, že konečně pár lidí našlo vnitřní klid. Hlavní hrdina, můj úžasný skorosoukmenovec, zcela rozhodně. Nic člověka neodreaguje líp než rozmlácení něčí lebky kladivem po ztrátě milovanýho hrníčku a následně i zaměstnání. Brutálně šukézní Samara mu seKunduje velmi zdatně a já si užívala jak tahle dvojka postupně vybíjí celou budovu a v mezičase si stihnou i zamrdat. Krve dost, silnýho gore málo, celkové strašná píčovina ale zábavná, když si chcete vypláchnout mozek a jen se debilně hihňat. To jsem chtěla a to jsem dostala. Jednou za čas prostě film, kde jde jen o to kdo koho jak zmasakruje, potěší každou romantickou rákosku. Osobně bych uvítala podobný virus abych si na 8 hodin mohla vyřídit pár návštěv a nemusela se u toho tahat s kyselinou na zametení důkazů. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Při návštěvě IT oddělení je možno na notebooku spatřit samolepku se stylizovaným názvem filmu. (Lorge)
  • Ve scéně, kdy se dvojice setká na chodbě s Karou (Caroline Chikezie) a jejími noshledy, tak si Melanie (Samara Weaving) nasadí brýle. Poté má brýle opět na hlavě a před bojem si je znovu nasadí. (Guilemot)

Reklama

Reklama