Před čtyřmi měsíci byl v malém středočeském městě Buchnov zavražděn romský mladík Denis Janeček. Do Buchnova se vypraví dokumentarista Lukáš, který Denise i jeho údajného vraha Jiřího Kováče zná z dětství. Proslýchá se, že Denisovu smrt má na svědomí více lidí, což by Lukáš rád prověřil. Místní se však o incidentu odmítají bavit, pomoci se mu zdráhá i Denisova matka Marika. Nadějí je pro Lukáše samotný Jiří, který se svým činem rád vychloubá. Pomoc si slibuje také od Denisova bratra Tomáše, s nímž Jiří pracuje pro místní podnikatelku Magdu, a také od dcery starostky a místního lékaře Heleny. Tu Denis údajně znásilnil. (Česká televize)

pirduch

Nebudu soudit po první části, zatím se to jeví zajímavě,slušně načrtnuty prvotní náznaky konfliktů. Je jasný,že to bude krapet sluníčkářský, že ti slušní bílí budou mít vícero kostlivců po skříních, jeden Křížovej se už asi i dere na povrch, pokud to teda jen nebyla vábnička... Nelze srovnávat s Labyrintem, žánrově je to uplně jinde,ani žádná rychlá klipová kriminálka buchnov to nebude,ale jsem zvědav dále.Jen mne trochu překvapilo, jak ta pouť ve vsi běží nejspíš celý týden, v pracovní den o polední pauzu jedou kolotoče a choděj lidi s balonky stejně, jako když předtím někdy do městečka přijel. ()

pidla odpad!

Myslím, že Harold Apter by měl na scénáristických workshopech působit nikoli jako lektor, ale jako student. Tak špatně napsaný scénář se dnes u seriálů - dokonce i českých - nevidí. Předvídatelné, klišoidní, plakátové, nudné. Zdlouhavé dialogy plné vaty s absencí logiky. A režijní stránka není o nic lepší. Řemeslné chyby na úrovni cvičení 1. ročníku filmové školy (přesosy). Mizerné herecké výkony, tragický casting (nesympatický hlavní hrdina), otravná monotónní hudba. A jak sláma z bot z toho celého kouká úporná snaha dohnat HBO a natočit něco jako byla Pustina. Trapné. P.S. Zajímalo by mě pro jakou televizi hlavní hrdina točí ten dokument. Pro ČT to asi nebude. Ve světle současného systému přijímání látek v ČT, způsobu výroby a termínech realizace vypadá jeho snažení naprosto absurdně... ()

Harak

Po první části si to netroufám hodnotit seriál jako takový, nicméně co hodnotit můžu je hudba a ta mě uhranula od první minuty, což se mi nestalo už hodně dlouho. ()

QeeBee odpad!

Tři dramaturogové a stejn2 je v 7sledek velké H, malé O, římská pětka, N a O! Hlavní představitel - je to vůbec herec? Dialogy jak od mentála. Tohle podleze i Magnuska a spol. ()

Benigni

Škoda, že Česká televize udělala opět krok do tmy. Seriál bude mít zřejmě skvělou kameru* i hudbu*, ale obsahově, režijně a herecky je to totálně nekoukatelné. Škoda, pondělní večery budu trávit jinak, rozhodně ne sledováním ČT1, která narozdíl od Artu velmi klesla. Je dobré, že dává příležitosti mladým tvůrcům a debutantům, to je skvělé, ale tým scenáristů měl být složen s profesionálů. Bohužel jsem se tomu prvního dílu smála, místo toho, abych byla v napětí, nebo v očekávání. Celé je to astronomické klišé! ()

lineker

Ten první díl zas takový průser jak je zde naznačováno nebyl. Udička byla nahozena a očekávání by mohla být nakonec i naplněna. Hodně dobrý soundtrack. ()