• Radek99
  **

  Roztmívačka. Přehodnocuji své srovnání s Pustinou - veřejnoprávní Lynč se blíží spíše tvorbě béčkového krále Tomáše Magnuska. Zatmívačka. Roztmívačka. Béčkové vyznění, béčkový scénář (solitér přicházející zvenčí do uzavřené komunity psychopatů/rednecků/zabijáků...tohle je opravdu výsledek brainstormingu sedmi scénáristů?), béčkové provedení... Zatmívačka. Roztmívačka. Po formální stránce tak špatný projekt dost těžko vyvolá nějakou širší debatu o rasismu, což měla být asi hlavní motivace vzniku celého seriálu. Zatmívačka. Roztmívačka. I angažovanost musí jít ruku v ruce s výborně zvládnutou řemeslnou stránkou, na tohle se nedá dívat, jako divák se seriálem končím...nudí... Zatmívačka.(6.11.2018)

 • GeusX
  **

  Tak, poslední minuty a je jedno tušené tajemství venku...(19.11.2018)

 • mira007
  **

  Trochu svižnější díl, méně nudy, která dominovala předchozím dílům, tak že by se to rozjelo? Dvě hvězdy za hlášku Dany syslové: " Běhaj mi po bytě cikáni!!!"(10.11.2018)

 • Lenka.Vilka
  **

  Konečně lze hodnotit!!! :D Ještě horší než díl předchozí. Jde to kvalitou i dějem dolů. Buďme rádi za málo dílů. Jinka bych měla obavy, co se ještě dozvím...(6.11.2018)

 • Karp
  **

  Je to marný, je to marný, je to... marný... Série má osm částí a pokud se nic zásadního nezmění, je už nyní možné říci, že by se dala bez problémů sestříhat do tří čtyř dílů. Když už se rozhodnu pro zvolený styl vyprávění, měl bych ho být schopen a měl bych ho zvládat. Pomalé tempo nemusí být na škodu, ovšem v tomto případě je horší než odsouzencova koule. A je vlastně jen příznačné, že nejvíce vzrušení vyvolá jeden z posledních záběrů. Tahák pro další díl, další vějička v marném doufání, že přijde nějaká změna? Kde se vzal, tu se vzal, v kufru leží... nebudu prozrazovat... A to my si raději dáme několik pohledů na náměstí, necháme po place projet dědu na kole i cvrčka snad slyším v trávě a hlavně - máme čas. A to je důležitý... Nicméně, pojďme dál. Nemohla by alespoň jedna postava jevit třebas jen minimální znaky nepředvídatelnosti? Grázl je grázl, rasista je rasista, vrah je vrah a ten, co sedí před obrazovkou? No, nebudu si nadávat... Zdálo se mi, že seriály z produkce ČT mají spíše vzestupnou tendenci. Lynč nás vrací zase zpátky do suterénu a to ještě poměrně bizarního - v některých ohledech rakouského. Navrhoval bych však scénář doplnit o několik prostých vět. Vždy, když se dostaví nutkavý pocit diváka společensky a ideologicky vychovávat, měla by některá z postav pronést známou cimrmanovskou větu: A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. Úroveň seriálu by možná o 5-10% vzrostla. Tak snad příště.(6.11.2018)