Seok-do Ma (Dong-seok Ma) je nevybíravý policejní ranař, tvrdý chlápek s pověstí neurvalého býka. V malíku má všechny lokální gangy, jejich nezákonné podnikání; herny, bordely i pouliční prodej rekreačních drog. Se svým týmem tajných sbírá potřebné důkazy pro jejich zadržení. Akci monitoruje jako šelma svoji oběť, když v tom se do města infiltruje trojice čínských mafiánských řezníků, která začíná těm lokálním přebírat jejich území. Ve snaze o jejich nadvládu začíná trojice svým sokům odsekávat končetiny, porcovat jejich těla na kusy a balit je do odpadkových pytlů a cestovních kufrů. V městských ulicích se rozpoutává peklo; napadené gangy z útoků obviňují jeden druhého, zatímco trojice řádí dál jako černá ruka a bere si plnými hrstmi co je jí libo. A když už si s trojicí krvelačných Číňanů nedokáže poradit ani sjednocená gangsterská skupina, je na řadě policejní tým, který, pod výhrůžkou odevzdání případu vyšším autoritám, dostává od svých vyšších nůž na krk a také několik posledních dnů k zadržení všech třiceti podezřelých v čele s vůdcem čínského gangu, Jang Chen (Kye-sang Yoon). (Conspi)

Silwer

Tak tohle byla proste pecka.. Kdyz na zacatku cerni draci davaj na vyber zaplatit 200 mega nebo za kazdy ud odecet 10 mega tak jsem vedel ze to bude zajimavy..a kdyz se rozdrtila prvni ruka palici,tak jsem byl uz prikovanej u telky... Libiko se ni ze korejska mafie vubec nepouziva strelne zbrane..za to hodne sekacky a sekerky :-) ()

SpaceOdyseus

Paradni kriminalka se super akci, cool policejni jednotkou, poradne zlymi zaporaky a se spravne jihokorejskou atmosferou, ktera mixuje spravne archetypy postav, balancuje napeti a lehky humor a vsechno bali do pekne pristupneho havu. ()

Corpsegrinder

Taková rutinní akční kriminálka nesoucí se v duchu Smrtonosný zbraně kdy se zde kombinuje humor i vážnější momenty, jen to tentokrát netáhne dvojice ale jako vždy sympatickej ranař Ma Dong-seok s týmem poskoků. Ze začátku mě bavila ta přátelská atmosféra mezi ústřední jednotkou a pouličníma gangama, s příchodem čínský trojky se sice začnou porcovat lidi na kousky ale přišlo mi že scénář je jinak nedokázal zajímavě budovat a postupně na jejich úkor posune stranou většinu víc charismatických postav. Musim ale uznat že jsem se nenudil a hlavní zmrdeček dostane na konci slušnou sypanici na hajzlech takže odcházim s docela dobrým pocitem. ()

petikacka

Kdysi jsem asijské filmy opravdu z duše nesnášela...Ty přehnané pohyby, teatrální gesta a ty skřeky...To se ovšem nedá srovnat s tímto filmem...To je naprostá, našlapaná paráda ještě s přidanou hodnotou vtipu, což bych u takového filmu ani nečekala...Dong-seok Ma je sympaťák jako blázen...No viděla jsem už dost korejských filmů a jsem příjemně překvapena jak se jejich pojetí filmů změnilo...Je znát, že zjevně chtějí uspět i na evropském potažmo americkém trhu... Za mě 95% ()

warrenur

Usmevna, ale i drsna akcna kriminalka. V juhokorejskom prevedeni som takychto uz videl peknych par, avsak tato patri cca k stvrtine, co ozaj stoji za pozitivnu zmienku a odporucanie. Hlavny kladas, dobracke "hoviadko" si hned ziska srdce divaka a za pomoci pasti a a zvysku typkov z tymu to hraju za kladasov. Traja ustredny zaporaci su tiez spravne potrhli a tak je scenar, hoci prosty, prijemne zabavny. Urcite nadpriemer. Odporucam. ()

MickeyStuma

I ta jihokorejská kinematografie v oblasti akčních thrillerů umí překvapit. Proč jsou jejich snímky u nás tak opomíjené? Klasické téma o válce gangů a policejním vyšetřovatelem mezi nimi. Ten svým charakterem hodně připomíná policajty ztvárněné Belmondem. Vizuální stránka je typická pro asijský film, avšak přeci jen se krapet odlišuje určitou volností. Dravost ale v sobě stále má a tak v tomto žánru určitě přináší nezdolný akčně dramatický filmový zážitek, který místy přináší i scénky k mírnému pousmání. Plně o akční komedii se však nejedná. ()

strikeman

Ani si nepamatuji, kdy jsem naposled viděl nepovedenou jihokorejskou kriminálku. Asi nikdy. A opět jsem nešáhl vedle. Tam v rákosí, za mlhou hustou, a ještě hustší se napětí dalo vskutku krájet, a navíc jsem se ještě párkrát solidně zasmál, až jsem se za vanu popadal. Spokojenost ... 80% ()

animario

Svižná a drsná akční krimi, srovnatelná s nejlepšíma podobně laděnýma kouskama z americký produkce. Hon malý policejní jednotky na gang čínsko-korejských hrdlořezů šlape od začátku do konce a prakticky nemá slabší místo. Žádný efektní martial arts, ale syrový bitky v uličkách na nože, hole, sekerky atd. (zajímavý je, že se ve filmu ani jednou neobjeví střelná zbraň). Dong-seok Ma opět v roli neohroženýho bouchače s odznakem, nadhledem a kamaráčoftama v podsvětí a proti němu charizmatickej a chladnokrevnej gangster Kye-sang Yoon. Sem tam odlehčeno vtipným buddy humorem. Parádní poctivá žánrovka. 4,5* ()

Torpid

Namachrovanej asijec přeci ve skutečnosti nemá párátko v hubě a vystrčenou bradičku a uvěřitelná policejní práce nespočívá v tom, že na chlápka co na mě běží ze sekyrkou nevytáhnu bouchačku, ale budu se o tu sekyrku přetahovat do tý doby než chlápek uteče. A přebírání území jednoho gangu druhým, způsobem, že drsnější mafián s cool grimasou jí křupky a vytáhne kudličku - tohle přece neměla bejt komedie. Přesný opak toho, co v tomhle žánru obdivuju, špatně napsané postavy, debilní vyšetřování a navrch samozřejmě trocha toho opičího čůrákování. Kulturní bariéra opět nepřeklenuta. ()

Kingjiri

Slušná řezničina, ve který neni o krev nebo lidský končetiny velká nouze. Akce byla perfektní, jen jsem nepochopil obsesi gangů bodnýma / sečnýma zbraněma. Víc kontaktních soubojů s nějakou přestřelkou by nebylo od věci. Občas jsem si ještě řikal, jestli to v Soulu ještě před pár lety fakt vypadalo takhle divoce. Jinak v podstatě bez výhrad. Vedle akce potěšila filmařina, svižný tempo vyprávění nebo solidní záporák. Jeden z mála asijskejch filmů, kterej mi sednul jako celek. Dokonce mě pobavilo i pár odlehčenějších scén a několika hláškám jsem se fakt zasmál, což se vzhledem k "jinakosti" asijský zábavy rovná zázraku, za což musim přihodit čtvrtou hvězdu. ()

bararich8

Dost dlouhá korejská naháněčka v ulicích Soulu za pomoci místních gangů. Záporák je vcelku charismatický a hlavní hrdina je navíc pěkně velký hovado. Čili to znamená neustálé honičky a akce, které jsou okořeněny typickým humorem, ala dostaneš facku a policajti jsou nemehla. Solidní 4* ()

celticek

Parádní řízek v hlavní roli, nekompromisní bitky říznuté skvělým humorem. Po shlédnutí Calibre musím dát plný kotel, určitě si to někdy pustím znovu. ()

wege

Takové neokoukané, zejména hlavní hrdina. Ale příjemně tam teče krev proudem, hodně se tam bodá a sekají nejenom ruce sekáčkama na maso. Má to pěkný spád, je to příjemný kontrast od ostatních korejských filmů. Moc jejich akčňáků jsem neviděl, asi začnu. ()

maramashi

Feel good akčná vyšetrovacia gangsterka z Južnej Kórei s mojim obľúbeným tučnučkým Dong-seok Ma ktorý svoju rolu zvláda úžasne. Film je okorenený skvelým situačným humorom a zaujímavými vyšetrovacími technikami a metódami. Film ma ani chvíľkami nenudil aj keď tu bolo dosť hluchých pasáží a menej akčných scén ako som predpokladal ale vykľula sa z toho pekná vyšetrovačka aká tu už dlho chýbala. Postavy boli príjemné a sympatické a tempo bolo vskutku fajn. Môj dlho odkladaný film jednoznačne odporúčam 80% ()

Chuppa

Kvalitní korejskej akčňák o pouliční válce gangů. Aneb jak 3 Číňani s nožema ovládnou skoro celej Soul. Obsazení super, hlavní záporák je správnej magor a Dong-seok Ma se s tím taky nesere. Je zajímavý, že v Koreji se všechny vyřizování účtů řeší zásadně nožema, sekáčkama a klackama, žádný střelný zbraně, a to ani při policejní razii, všichni mají nějaky tyče, mno jiný kraj jiný mrav. ()

Vykuk

Fajn humorný rozjezd, pak už trochu nuda, natahování, špatná práce s charaktery a konec trochu nic moc. Lepší průměr, ale třeba Zóně smrti to nesahá ani po kotníky, doufal jsem v nějaké solidní martial arts scény, bohužel jsem se dočkal jen několika chvatů a máchání rukama do prázdna. No a nějak jsem nepobral fakt, že ve filmu neznají střelné zbraně, dokonce a ni policajti.. ()

mark9th

Oh my, that was so good and refreshing! Don Lee is hilarious and Korean movies rarely disappoints me, but this was way above my expectations. Good plot with even better execution. I'm ready for the next part...9/10 ()