Případ dvou manželek (TV film)

Krimi / Drama

Scénografie:

David Voborský

Kostýmy:

Simona Rybáková

Poslední případ kapitána Vašátka moc detektivky nepřinesl. A je to hrozná škoda. Celý děj je vlastně jen vzpomínání Horáce na dva roky starou událost, kdy umřeli dva muži a nikdo za to nenesl zodpovědnost. A po Vašátkovi chce znovuotevření případu a potrestání jedné z podezřelých. I když film má své líné, ale zajímavé tempo, nejvíce utkví v paměti snad jen mazlící koupelnová scéna dvou manželek. A to je na dobrou detektivku opravdu málo. Smutné a slabé loučení s dvojicí Vašátko - Horác.(10.2.2019)

Nejlepší případ dua Preiss Matásek s pachatelem neznámým do poslední možné chvíle za čtyři hvězdy, k čemuž dopomohlo pár následujících drobností: 1) vizuál lokace, čarokrásné Kokořínsko s parádní chalupou u rybníka 2) skvělé obsazení 3) režisér svlékl do naha Vlasákovou a Zahradnickou ikdyž divák z toho skrz opařené sklo nic nemá 4) zlatá tečka za příjemnými krimi oddechovkami.(10.2.2019)

Tak tohle se mi líbilo hodně.I když je Vašátko zřejmě kouzelník, protože bez jediného důkazu vyřešit tento případ je jaksi nemožné a prokurátor by to smetl ze stolu.Ale to už je dnes taková doba, že divák nesmí u ničeho přemýšlet, protože by se nemohl dodívat na jediný film.Vzhledem k hodnocení Most!u dám s klidným svědomím pět hvězd.(11.2.2019)

Opět úžasné lokace, výprava a kamera, to tedy klobouk dolů, slušná filmařina. Žel, příběh skáče v několika časových rovinách (aby si dokonce nakonec dvakrát vypomohl titulky O tři dny později, O dva roky později), přičemž třeba úvod je bez jakéhokoliv varování zrychleným sestřihem seznámení profesora s jeho druhou ženou, což posléze nemá nějaký podstatný význam. Právě ten nedůsledný temporytmus příběh hodně shazuje. Klidně by místo prohlášení "a tak jsem tam strávil hezké tři týdny" klidně mohlo zůstat pár dní seznamování se a užívání si, kromě dalšího sestřihu. Samotný případ - k němuž se žel těžce doklopýtáme až v půlce filmu - nemá v podstatě moc podezřelých a z daných náznaků se věci dají poskládat docela brzy. O to víc mne mrzí, že třeba nevím, jaké nové skutečnosti Vašátko našel a použil, protože opět se nám dostane jen úsečného oznámení, jako že to teda vyšlo. Tečka. Chyběl mi pocit satisfakce, jako by mne okradli o zlaté prasátko nebo dárek pod stromečkem. Sice se dozvíme, kdo je vrah, ale netušíme, jakými důkazy použitelnými u soudu se k tomu dospělo. Ale jinak, jak říkám, je to filmařsky velmi dobré.(10.2.2019)

Konečně díl, ve kterém to mezi Horácem a Vašátkem zas trošku více "jiskří"... Nebýt dost useknutého konce, kdy se člověk vlastně nic nedozví o samotném Vašátkovu vyšetřování a či aspoň o důkazech, které byly použity před soudem, dám snad poprvé za celou tuto sérii i 5 hvězdiček. Vše kolem (viz třeba krásné záběry na okolní malebnou krajinu) bylo za mě hodně povedené. Rozhodně ale velmi zdařilé zakončení této celkově zajímavé detektivní série. Docela mě to naladilo, si od Proškové něco přečíst v "originálu"....(18.2.2019)

• - Fakulta, která je vidět na začátku filmu, je ve skutečnosti farnakologický ústav 1. LF UK na Pražském Albertově. (Winster)

• - Chalupa u jezera se nachází na břehu Milčanského rybníka u Holan čp. 85, pod zříceninou hradu Vítkovec. Most se sochami je nedaleko u Dolanského rybníka. (rakovnik)