Případ dvou manželek (TV film)

Krimi / Drama

Scénografie:

David Voborský

Kostýmy:

Simona Rybáková

Tak tohle se mi líbilo hodně.I když je Vašátko zřejmě kouzelník, protože bez jediného důkazu vyřešit tento případ je jaksi nemožné a prokurátor by to smetl ze stolu.Ale to už je dnes taková doba, že divák nesmí u ničeho přemýšlet, protože by se nemohl dodívat na jediný film.Vzhledem k hodnocení Most!u dám s klidným svědomím pět hvězd.(11.2.2019)

Nejlepší případ dua Preiss Matásek s pachatelem neznámým do poslední možné chvíle za čtyři hvězdy, k čemuž dopomohlo pár následujících drobností: 1) vizuál lokace, čarokrásné Kokořínsko s parádní chalupou u rybníka 2) skvělé obsazení 3) režisér svlékl do naha Vlasákovou a Zahradnickou ikdyž divák z toho skrz opařené sklo nic nemá 4) zlatá tečka za příjemnými krimi oddechovkami.(10.2.2019)

Rodinné vztahy a vazby jsou někdy pěkně komplikované. V každé rodině je něco. Dá se z toho i mnoho načerpat. Od začátku jsem tušila, kdo bude držet ve svých rukách Černého Petra. Poctivě jsem si ale počkala až na konec, kdy se celý ten propletenec rozplete a hlavně jakým způsobem. Matásek s Preissem jsou prima dvojka. Uvítala bych i další díly. Ač nejsem rybářka, s nimi bych si klidně k té vodě sedla a nahodila pruty taky.(11.2.2019)

Konečně díl, ve kterém to mezi Horácem a Vašátkem zas trošku více "jiskří"... Nebýt dost useknutého konce, kdy se člověk vlastně nic nedozví o samotném Vašátkovu vyšetřování a či aspoň o důkazech, které byly použity před soudem, dám snad poprvé za celou tuto sérii i 5 hvězdiček. Vše kolem (viz třeba krásné záběry na okolní malebnou krajinu) bylo za mě hodně povedené. Rozhodně ale velmi zdařilé zakončení této celkově zajímavé detektivní série. Docela mě to naladilo, si od Proškové něco přečíst v "originálu"....(18.2.2019)

Tak tohle se mi hodně líbilo, a mělo tu skutečně až "anglickou" detektivní atmosféru, i když rozuzlení od dvou mikin bylo poměrně čitelné a trochu marně jsem čekal, že do toho Horácova případu vnese nakonec sám Vašátko ještě jiné překvapení či přímo řešený, konec byl tedy obsahově trochu slabší, ale i tak to bylo všechno pěkně natočené, velmi dobře obsazené a zahrané, a nutno uznat, že Matásek snad díl od dílu dával Horácovi větší kouzlo a v tomhle díle to zatím vyvrcholilo.(11.2.2019)

• - Chalupa u jezera se nachází na břehu Milčanského rybníka u Holan čp. 85, pod zříceninou hradu Vítkovec. Most se sochami je nedaleko u Dolanského rybníka. (rakovnik)

• - Fakulta, která je vidět na začátku filmu, je ve skutečnosti farnakologický ústav 1. LF UK na Pražském Albertově. (Winster)