Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

Lee (John Krasinski) a Evelyn (jeho životní partnerka Emily Blunt) Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu na Zemi. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a každičký zvuk přiláká jejich pozornost. A jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt, což záhy na vlastní kůži poznají i Abbottovi. Ti dosud jako jedni z mála přežívali i díky tomu, že je jejich nejstarší dcera Regan neslyšící, a tak pro ně byla znalost znakové řeči absolutní nutností i v „normálních dobách“. Kromě toho vyvinuli na odlehlé farmě, kde žijí, celou řadu bezpečnostních opatření, jež je mají chránit, počínaje zvukově izolovaným sklepem a konče molitanem obalenými kostkami k Monopolům. Bude to ale k bezpečí stačit? Takový život totiž připomíná tanec v minovém poli a čekání na jednu jedinou, leč osudovou chybu. Evelyn je navíc těhotná a termín porodu se kvapem blíží. A některé životní události se bez křiku jednoduše neobejdou. (Cinemart)

O_Peki

Vynikající lekačka, kterou si manželé Krasinští velmi užili a já s manželkou taky. Do plného hodnocení tomu ale chybí větší propracovanost v některých nelogických detailech.. ()

jpacuta

Znáte takový ty debilní situace v "The Walking Dead", kde vidíte, že postava dělá nějakou krávovinu a průser se blíží? No, tak tady si užijete, protože postavy dělají absolutní hovadiny a pak se hrozně diví, že po nich jdou monstra. Film je pěkně natočenej, atmosférickej a... no, tichej, ale ty nelogičnosti a nedomyšlenosti mě tak štvaly, že musím hodnocení srazit hnedka na půlku. Po hodině filmu jsem si musel dát pár dní pauzu a dokoukat posléze, protože se mi v kapse otvírala příslovečná kudla. ()

bevka

Po pozretí filmu prišlo sklamanie z toho, že to nebolo také napínavé ako som očakávala. Malo to síce peknú pointu o rodine, ale akosi mi to spolu neladilo. ()

@nthr4X

Nasranej Venom s citlivým uchem? No proč ne. Jen škoda, že v závěru se to takhle utlo ale stejně by to bylo asi zbytečný natahovat :) ()

jackalsc

Celý film mi připomínal Beanovu šachovou reklamu. 10 minut naproste ticho, nešustne ani listí, člověk už pomalu usíná, nic se neděje. A pak na plné koule zařve nějaká příšera, poté zase pauza tak na dalších 20 minut, žádný děj. Pěkný šlofíček, který je zase narušen odporným vřískotem. Zvuk tohoto filmu dělal asi 5x šílené zakřičení+5 slov k tomu. Všichni nemluví, protože samozřejmě by je příšerky slyšely, našlapují tak pomalu, aby se ani lístku nedotkli. Ale běhají naprosto neslyšně, klidně i přes husté křoví. Křičí u vodopádu, protože je příšerky přece neslyší. Ale nedejbůh se rozbije sklenička za třema dveřma v izolované místnosti ve sklepě kde není široko daleko ani noha. Příšerkám náhle doroste asi ten nejlepší zesilovač na světě, s kterým jsou schopny naprosto přesně zaměřit zdroj kraválu. Poté už zbývá skoro se utopit v kukuřici, nastartovat nehlučné auto. Použít 5x za sebou ten zázračný stroj a pokaždé se u toho divit, jaký zázrak to je. Pustit to do nějakého náhodného mikrofonu,který není třeba ani zapínat, protože už je vše samozřejmě zapnuto a přichystáno. Broadcastujeme přece furt ne? A nakonec rozstřelit to želé brokovnící a usmát se jako Rambo, když vidíte jaké hordy terčů se na vás řítí a vy si konečně můžete zase procvičit tu střelbu. Autoři předstírají nějaký děj a snaží se vás donutit číst ze začátku titulky, ale hodně rychle zjistíte, že jsou vlastně úplně k ničemu. Nominace na nejlepší hudbu je taky dobrý vtip. Jak zdrogovaný člověk musel být, který něco takového nominuje. Celkově to nějak smrdí cenou nejstupidnějšího filmu roku s tak dobrým hodnocením. ()

Sentinel

Podobný problém jako s Ulicí Cloverfield 10. Tzn. velmi zajímavý námět, ale horší realizace. A tím nemyslím víc akčních scén, ale přidat na napětí a atmosféře. Každopádně na dvojku se těším. ()

Skylwalker42

Zajímavý koncept, který ale zabíjí totálně nelogické chování postav - viz.úvodní scéna na mostě. Jinak to mohla být pecka. ()

Brenda.Ch

Excelentní horror, neotřelý nápad, výborné zpracování, vynikající herecké výkony, je nečekané, jak se dá bát v absolutně tichém světě. Dala bych mu nejméně čtyři hvězdy. ALE... SPOILER: Táta si všímá každého detailu, i nevinné hračky v rukách nejmladšího syna, ale cestou z obchodu klidně nechá toto dítě jít jako poslední - toto neudělá ani tatík v obyčejném lese, kde je nejnebezpečnějším zvířetem veverka. Chápu, že ztráta dítěte je pro celou rodinu hodně stresující, ale kompenzovat jí rizikem bolestivého porodu, po kterém následuje křičící dítě ve světě, kde se musí i jídlo servírovat na listech, aby talíř neudělal hluk - to je krajně nezodpovědné, hlavně když mají ještě další dvě děti. A naprostým vrcholem je taťkovo rozhodnutí vzít synáčka na velkou výpravu k vodopádům právě v čase, kdy může žena každou chvíli porodit, a nechat jí pouze s dcerou, která z důvodu potrhlého scénáře se naštve a také uteče z domu. A ty bestie byly taky trochu potrhlé. Žuchnutí pytle s prádlem ve sklepě je ve vteřině přilákalo, ale valící se auto s dětmi ignorovaly, ačkoliv byly nejméně dvakrát tak rychlé. Prostě mě dost mrzí, že na tak úžasný horror tam bylo tolik školáckých chyb. ()

rotator

Konečne film podľa mojho gusta. Keby mal celý film ráznejší priebeh ako na konci, bolo by to za 5 hviezd. Ale to by zmizlo zase napätie :) ()

Kkahunaa

Vážně to vystihl POMO. Je to naprostá disharmonie mezi poctivě odvedenými natáčecími postupy a nic neříkajícím obsahem filmu. Prázdná lahev, kvalitně zpracovaná, s dobrou etiketou. Ale je prázdná. ... Jo a pochopil jsem to správně, že tohle je prequel k After Earth (2013) ... aneb takhle to začalo:D? To byl vtip. ()

bonovox

Výborná žánrovka ktorá ťaží hlavne z kvalitného námetu a výborne zohratých hercov. Má to síce pár nelogických momentov ale rád ich prehliadnem ak celý snímok odsýpa ako hodinky a to takmer aj bez dialógov. Pre mňa jedno z prekvapení roka nie len poli hororového žánru. ()

Willynka

Atmosféricky je to pecka. Zbytek bohužel nikoliv. Nepatřím mezi tu skupinu, která hnidopiší nad každým zpackaným detailem nebo chybějící logikou, když mě film prostě baví. Problém nastává ve chvíli, kdy se ony nelogičnosti stávají nosnou kostrou celého filmu. Obávám se, že je nelze vyjmenovat bez alespoň částečných spoilerů, ale aspoň třeba ušetřím kroucení hlavou ostatním. Za prvé mimozemšťani jsou duté krvežíznivé čubky, kterým se nějakým zázrakem povedlo s inteligencí zahradního trpaslíka dostat na Zemi. Za druhé, čekat dítě v této situaci je na Darwinovu cenu. A za třetí, to fakt žádného z hypermozků na planetě do té doby nenapadlo zkusit vysokofrekvenční zvuk?! Plus asi deset dalších pitomin, které mají za účel posunout děj filmu a já je prostě nezkousnula. Konec hlášení. ()

Jenn

WOW! hodne se mi do toho nechtelo, ale jako filmovej fanatik sem si to nemohla nechat ujit. hodne dobrej napad, prostredi taky (ty svetylka!), herci super (asi se hodne ucili texty haha), pobrecela sem si, znechutil me (tichej) porod, znepokojilo me vlastne vsechno, krome skvelyho konce, tak ten byl proste uzasnej. ()

Bezejmený

Skvěle zrežírované, zahrané i sestříhané. Zároveń se spoustou lapsů, nedomyšlenosti, a failů. Nicméně vzhledem k tomu, že to je horor a atmosféra a nápaditost jsou tu měrou vrchovatou dávám čtyři hvězdy. ()

notozjano odpad!

Tenhle komentář bude hnusný, stejně jako můj dojem z tohoto debilního, odporného a hnusně zbytečného filmu, kde ještě k tomu silně pokulhává logika a taky bude obsahovat spoilery. Takže: první z asi šesti mluvených dialogů v celém filmu zazní až v 38 minutě a do té doby těžko říct, kolikrát jsem to chtěl vypnout, ale jen kvůli své zvědavosti jsem to neudělal. Fotr, jehož nejčastějším gestem bylo si dát prst na pusu, jelikož ti fakani nechtěli snad ani za zlatý prase pochopit, že mají být kurva potichu, se nakonec zachová sice jako hrdina, ale taky debil v jednom, přestože mohl celou situaci vyřešit i líp a né že odhodí jedinou zbraň, kterou má po ruce, zamává a zařve tak, že zařve. Dobře mu tak, místo aby furt kulil oči, měl nadělat hromadu pastí a potvory pochytat, jelikož jejich vábení by bylo mnohem jednodušší, než chytat ryby a pak by možná i film za něco stál. Vůbec mi není jasné, kde se najednou uprostřed schodu vzal hřebík?? Taky ten jejich úkryt, oni se na to připravují kdoví jak dlouho, ale jakmile je potřebný, začne jim tam v rámci napětí zatékat a to jakože fest. A kde vůbec brali proud, když i ten nejtišší agregát je hlasitý jako prase. A s jakou se film rozloučí, to je úplná nálož idiotismu, musím říct, že jsem byl fakt šťastný, že je po všem. Neuvěřitelné je i zdejší červené hodnocení. To čumím. Tohle Krasinski přehnal, zmrd, udělat z diváka tupou ovci (jen nerad používám vulgarismy, ale tady jsem je použil s obrovskou chutí). ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu