Ruby jako jedna z mála přežila záhadnou epidemii, která zabila téměř všechny americké děti. Ale nemoc se neobešla bez následků, začínají se u ní nekontrolovatelně projevovat záblesky ničivých superschopností, díky nimž je odvezena do speciálního tábora. Zde jsou nedobrovolně internovány další přeživší děti, u kterých se projevily podobné superschopnosti. Tyto nadpřirozené síly jsou označeny barvami: zelení jsou výjimečně inteligentní, modří ovládají telekinezi, žlutí mají kontrolu nad elektřinou, oranžoví umí číst myšlenky a ovládat paměť a ti nejnebezpečnější, červení, ovládají oheň. Ruby by měla být zařazena mezi oranžové, ale v táboře se jí podaří svou skutečnou sílu utajit a vydává se za poměrně neškodnou zelenou. Poměry v táboře jsou brutální, některé děti postupně mizí a Ruby, které je nyní šestnáct, se rozhodne pro útěk. Na cestě za svobodou se přidává k další skupině přeživších, v jejímž čele stojí charismatický Liam (Harris Dickinson), který se snaží z uprchlíků vytvořit náhradní velkou rodinu a najít pro ni společnou budoucnost. Ale Ruby se bojí po všech svých zklamáních někomu uvěřit. Tím spíše, že i v komunitě uprchlíků se najdou takoví, kteří se nezastaví před ničím. (CinemArt)

TonoM

Milé překvapení s velice dobrým výkonem Amandly Stenbergové, bez zdlouhavých, zbytečných scén. Originalita, napětí, zvraty.... Příjemná hudba, celkem silný konec.. Škoda, že je kniha jen v eng. ()

brasek

Tak toto je dosť veľká blamáž. Ťažko mi je hodnotiť, nepáčilo sa mi to, neoslovilo ma to, niektoré scény sú fraška a pritiahnuté za vlasy. Pôvodná myšlienka zo začiatku príbehu sa stráca a potom je to už nepozerateľné. ()

Ondra.Simmer

Film nebyl špatnej, spíš nefungoval. Vše se odehrálo hrozně rychle a přitom mi přišlo, že se nestalo vůbec nic. Vztahy mezi postavama vznikly z ničeho nic. U filmy jsem se sice nenudil, ale nebylo to ono. Chybělo tomu taky nějaký to napětí nebo moment pořádnýho zvratu, ale ani to se tu bohužel neobjevuje. Když si to srovnám například s Labyrint: Útěk (2014), tak tohle není ani z poloviny tak dobrý. 4/10 ()

breebee

Těžko se mi hodnotí filmy natočený podle knih, který jsem nečetla, obv. Tohle mi ale přišlo mimořádně hloupý. Čekala jsem, že to bude špatný a zpočátku jsem byla docela mile překvapená, ale s každou další scénou to jen a jen upadalo. Roztříštěný koncept, milion nelogičností, jak by taky ne, když není čas to všechno pořádně vysvětlit, předvídatelné. Jediný co hodnotím kladně byla diverzita hlavních hrdinů, ani to nebolelo, co? Bohužel (bohudík?), tohle si na další díl nevydělá.. ()

Zevluska

Romantické sci-fi alias Divergence, kde je méně akce, více citových výlevů... Mě to ale nevadilo. Hezky jsem si u toho odpočinula a jak tu píší ostatní - není mi náct už dávno. Na můj vkus velmi málo akce, ale i tak jsme byli celou dobu vtažení do děje. Taková nenáročná popkornovka # ()

HMTD

Vážně doufám, že ta kniha je mnohem promyšlenější než ten scénář. Našel jsem ve filmu spoustu zbytečných logických chyb, takové úrovně, že by se za ně měl ten kdo je udělal stydět. Spoilery: Koncepce rudých je naprosto nelogická, pokud chci, schopnost s ohněm tak ať je to alespoň něco jako pyrokineze, prostě v ohledu na ostatní schopnosti nedává chrlení ohně ústy smysl. A celkově, komu jako přijde schopnost rudých významně nebezpečnější než schopnost zlatých a modrých? Pokud šlo děvče tak mladé do koncentráku, tak nedává často smysl o čem mluví, to jako v koncentráku měli knihovnu s Herry Potrem? Prosně nejméně 10* za film jsem byl tragicky zklamán logikou. ()

Tomiczekk

Dle hodnocení a komentářů jsem čekal, že to bude teda větší průser, ale nakonec to bylo koukatelný a počítám, že bude pokračování. ()

Naby

Za me celkem zajimavej pribeh. Scifi mam obecne rad. Nove zajimave schopnosti :-). Pro scifi fandy urcite k doporuceni. Dospelaci se mozna budou vic nudit, protoze v hlavnich rolich hrajou deti, takze je to cele malinko jednoduzsi. Nicmene na druhou stranu 20ti letá Amandla Stenberg v cervenych satech vypada fakt moc dobre ;-). Celkem 3,8* ()

Pythonator

A máme tady další young adult fantasy sranec. Logiku stranou, takže odložit mozky někam do spíže, dívky podložit srdíčka něčím pevným, aby moc nezjihla a neroztekla se. Vybereme nějakou pěknou mladou černošku, šoupneme jí nějakého mladého bílého slizáka a máme správně dvoubarevný páreček pro další unylý romantický příběh s tupýma děckama. Celkově to ale bylo milé a o něco zajímavější a poutavější než takové Stmívání. ()

TimStar

Nechápu, proč má tento film tak nízké hodnocení. Dal bych 4*, ale pro zlepšení průměru dám plný počet. Příběh pěkný, zpracování pěkný, graficky taky pěkný, nemá to žádný typický happy end, tak moc nechápu, co se lidem na tom filmu nelíbí. Za mě velice dobrý film 👍 ()

Martin.Proko

Splácanina Hunger Games , Labiritu a lowend xmanů a jiných filmů.... ... jako první díl seriálu ok ....jako samostatný film nuda a zbytečnost... ...záběry, hudba, triky obsazení vše průměr. Ale hlavně nuda. ()

Chicharron

Někde na pomezi 2/3*...vykrádačka ze školky mutantů X-men, Hunger Games, Labyrintu, Divergence, Konvergence, Demence a Impotence. Zápletka viz. všechny uvedené filmy, navíc Temné síly přídávají jen řádně proprsenou hrdinku a škály barev. Obávám se, že to smrdí dalšími díly.... ()

Sa.sa

Zajímavý příběh i námět... Natočené to nebylo zlé, ale bylo to divné... Hlavně ten konec mě pěkně naštval... Njn holt pohádka pro děti, které to stejně neocení... :( No, ale jako zabití času to stačilo... ()

Sherlockova sestra míří do kin

Sherlockova sestra míří do kin