Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti. Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty. Za práci si nedokáže říct pořádné peníze, kamarádům opravuje zadarmo a to, co vydělá, hned utratí za jídlo pro toulavé kočky, nebo prosází. Luboš všechno nepříjemné odsouvá na „později", nebo na „uvidíme". Všechny jeho pokusy o kontakt se ženami končí fiaskem, mamka se marně snaží, aby syn konečně získal partnerku... Vesnická komedie Instalatér z Tuchlovic je o muži, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže. (Falcon)

rekurseman

Dobrý film, nic složitého, jednoduchý příběh, někdy vtipné, někdy smutné. Nečekal jsem od toho moc a film mě nepřekvapil negativně. V některých rolích člověk může vidět lidi, které zná z okolí. Kohákova nejlepší role zatím. ()

Popinodan

Přišlo mě to jako marné podobenství na film Václav s Ivanem Trojanem. Bohužel Jakub Kohák je spíš herec menších rolí(kde je opravdu vidět) Jako hlavní představitel film neutáhne. A od Tomáše Vorla to patří k jeho slabším snímkům. Tohle se moc nepovedlo. ()

fafejt001

SLABÝ , velmi slaboučký scénář , slabý děj , jednoduché zápletky , jednoduchý film . Nejslabší počin od VORLA . Podivně rychlý závěr . Jen ta poštˇačka byla dobrá . A Holubová nevyužitá . V podstatě zbytečný film . ()

rigby

Žádný zázrak to nebyl, až ke konci se to trochu rozpohybovalo. Jinak se Luboš plácal ve vlastním bahýnku bez jediného smyslu. Ani ten závěr nebyl takový, jaký by mohl být. A zábava, o které mluví ostatní? Asi jsem trochu jinde, přišlo mi to spíše jako vážnější film. 2- ()

mstychov

Takova pekna oddechovka. :) Jakub Kohak byl senzacni. Takovej peknej ,,trouba". Konec naprosto senzacni. Proste takova pohadka pro dospele. Cesky filmy moc nemusim, ale tendle neurazil. ;) ()

zigy

Kohák se pro tuhle roli narodil a je fakt, že se svojí visáží těžko může hrát něco jiného....jeho outsiderovi jsem od začátku fandil a prožíval s ním jeho strasti...jen to kazila protivná Holubová jako matka, protože kdyby to hrála nějaká milejší herečka, bylo to ještě ke všemu dojemné...i takhle je to extrémně milý film, který ukazuje Díře u Hanušovic, že natočit pravdivý film o životě na vesnici jde s humorem a bez deprese. ()

gstudio odpad!

Proč tohle vůbec vzniklo? Nicméně jak je zjevné z hodnocení, filmy o nejrůznějších vidlácích si v Česku své obdivovatele najdou. A někdo to občas dokonce i považuje za vtipné... Za mě naprosto zbytečný film. ()

notozjano

Mám rád Koháka, je to veselý člověk, který si dokáže udělat srandu i ze sebe samého, jak několikrát předvedl v Tvoje tvář má známý hlas. Navíc je i muzikant a to je u mně velké plus. O to víc mně mrzí, že se nějak nedokážu ztotožnit s tímto snímkem a to z několika důvodů: 1. Rasový podtext vůči vietnamcům - co jsem zde viděl, jde úplně mimo mně. Kolikrát jsme rádi, že si můžeme v nějaké večerce v klidu nakoupit, proč v těchto večerkách nevidíme čechy, co? A jejich děti? Studují výšky, umí několik jazyků, adaptovaly se mnohem lépe a rychleji než takový cikání, které tu trpíme už několik desetiletí - tohle tam měl Vorel ukázat. 2. Sourozenecký vztah vůbec nebyl představen - že se tam objevil Matonoha a párkrát se poplácali po rameni nemělo žádný smysl, když už, mohl tomu Vorel přidat 10, 15 minut a trochu nám přiblížit, jak je možné, že jeden z bratrů má úspěch a druhý zevluje. 3. Samotná postava Koháka - nevím, jak to působilo na vás, ale já měl pocit, že je tak trochu zralý na prášky a na nějakou tu prohlídku odborníkem. Ta jeho roztržitost a výbušnost rozhodně nebyly pilířem osobnosti, kterou bych chtěl v takovém snímku vidět. 4. Postava Špalkové (manželka Blažka) - s manželem už nejsme šťastní, tak skočím hned po prvním, který se namane. Ok, tyhle ženy to skutečně nemají jednoduché, ale tohleto z deště pod okap není žádné řešení a proto se opět ptám, proč to ve filmu bylo. 5. Postava Budaře - ačkoliv ho mám rád, tak tady mi nebyl sympatický ani jednou. Typický buran. Na všechny výše uvedené body mi pasuje jedna odpověď. Vorel nám chtěl ukázat zrcadlo dnešní společnosti z obrazu vesnice, ale to v rámci svého ega (budu moc smělý, pokud použiji slova arogance??) nedokázal. ()

Saxos

A máme tu zase idealizovanou vesnici. Na náměstí spousta usměvavých občanů, otevřený obchod, hospoda, pošta, o víkendu zábava. Jestli mají i kino a divadlo nevíme, ale věřím, že ano. Kde jsou ty Tuchlovice. Asi to chtělo, po vzoru herců, do sebe něco nalejt. Jinak nuda. Proč zbytečné, nevtipné a nesrozumitelné zadrhávání v řeči pana vesnického instalatéra Cafourka, zajímajícího se jen, aby mamka navařila, vše z důchodu zatopila, zašel na vesnickou čutanou, do putiky a pohrál si pod peřinou u dvou speciál televizních bedýnek. Jako instalatér, dělající drobné opravy, by chcípnul hlady nejen na vesnici a on dokonce ještě mohl kupovat konzervy pro kočky a sázet. Zdá se mi, že je poslední dobou trochu přeKohákováno. ()

cinemafil

Oddychovka. T. Vorel jako specialista na autorské filmy - scénář, kamera, režie.... To je rezignace na hledání nebo zatrofování ega? Film nebyl špatný, ale zapadl do průměru. Nemám důvod vidět ho někdy ještě jednou. 2* ()

PepusGi11._

Skvělej Kohák v hlavní roli !!....Dávám 5 hvězd,protože mě ten film prostě opravdu zaujal tím,jak je vlastně pravdivej a zkutečnej,je to prostě hodina a pul zkutečnyho života zkutečných lidí....Prostě mi ten film bodl do momentální nálady v neděli večer a klidně bych si ho v neděli pouštěl,pro mě osobně měl takovy zvláštní kouzlo :)... ()

jjjerry

Tomáš Vorel si měl ujasnit, co točí. Nejde mít vše v jednom. Mohl ubrat tu komediální část (která nevim proč musí být v každém českém filmu) a mohlo to být smutné drama, podobné filmu Václav. Jen Kohák nemá a to to zahrát tak jako Trojan. Takže tu máme další "televizní film", trochu smutný, trochu nemastný a neslaný ale určitě ne komedii. ()

Kozlowski8

Příběh starého mládence Luboše, který si drobnými opravami vydělává na svůj skromný, ale spokojený život. Luboš je takový dobrosrdečný vesnický buran, který má rád pivo a fotbal, žádnou práci neošidí, avšak v praktickém životě a současných technických výdobytcích se totálně ztrácí. Slabší příběh, který staví na hlavních postavách, primárně na té titulní, ale ten stavební materiál není z nejkvalitnějších a trochu se drolí. Nechci shazovat výkon Jakuba Koháka - ani není úplně proč, ale nebylo to nic mimořádného, co by mne doslova těšilo. Ani smíchem jsem se za břicho nepopadal. Sotva průměrná věcička. 55%. ()