poster

The Keepers (TV seriál)

Dokumentární / Krimi

USA, 2017, 7 h 15 min (Minutáž: 56-66 min)

Režie:

Ryan White

Kamera:

John Benam

Hudba:

Blake Neely

Střih:

Mark Harrison
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (12)

 • kiddo
  *****

  SPOILERY. Ač cca tisíc osmi sté padesáté šesté zpracování tématu „katolická hierarchie je natřískaná mocichtivými prasaty, horní vrstva církve to za spolupráce úřadů kreje a účelem organizovaného křesťanství je udržet zblblému joudovi hubu permanentně zavřenou, šrajtofli otevřenou a otvory potomků přístupné,“ jako zástupce téhle kategorie stojí The Keepers hodně vysoko. Je tomu tak především proto, že spíš než na zločin se zaměřují na pravděpodobný motiv v podobě katolické obdoby Rotherhamu, a to navíc primárně nikoli z hlediska jeho funkce coby vysvětlení vraždy, ale jako prostor pro brutální vyjádření obětí, jejichž jediným prostředkem k dosažení aspoň nějaké spravedlnosti je po dekádách trvajícím ututlávání možnost prostě promluvit, veřejně tomu hnusu dát tvář i jméno a ukázat na instituci, která jejich utrpení umožnila a svým nezájmem i nečinností dál umožňuje. Plus ono samozřejmě nikdy neškodí připomínat si, že formální strukturu posvěcených a institučně hájených pedofilů potřebuje člověk ke zbožnosti a víře asi tolik jako metr dlouhý trestní rejstřík k nástupu do zaměstnání.(20.5.2017)

 • Zeck
  ****

  Spoilery! Dokument má dvě stěžejní témata, která spolu do značné míry souvisí. Prvním jsou pedofilové z katolické církve (opět v akci). Tím druhým je mapování amatérského vyšetřování dvou vražd, které nikdo z oficiálních míst vyšetřit moc nechtěl. Kvalita dokumentu je po filmařských stránkách poměrně slabá a pokud máte ze žánru něco nakoukáno, určitě jste viděli lépe zmáknuté a divácky vděčnější investigativní série. Celý tento projekt stojí výhradně na silném tématu a zdlouhavých výpovědích zainteresovaných lidí, kteří vypráví silné příběhy a vám u jejich poslechu bude chvílemi fyzicky zle. Co se týče investigativní stránky dokumentu, která se zaměřovala na vyšetření vražd, konečné sdělení vyznívající: "Krom spekulací víme v podstatě hovno, takže vrahovi to prošlo.", to člověk skutečně nechce slyšet, když se prokousával sedmi zdlouhavými díly, ve kterých se pitvala jedna spekulace za druhou jako možný relevantní důkaz. I když si plně uvědomuji, že nic víc ani zjistit nešlo a ty dvě báby předvedly velice dobrý kus (celoživotní) investigativní práce. Co se týče katolických pedofilů... Člověku je u některých dílů na zvracení a přesně tyto pocity ve vás po zhlédnutí celé série i zůstanou, takže si ji ani nepouštějte, pokud berete prášky na depresi. Můj osobní postřeh po zhlédnutí série. Před pár dny vyšlo najevo, že v jednom americkém státě znásilnili katoličtí duchovní za 80 let přes 1000 dětí. Podobné zprávy přišly nedávno z Irska nebo Chile. V podstatě neuplyne rok, aby se něco podobného neobjevilo. Dokážu pochopit, že když někdo vyrostl ve věřící rodině a ta mu od mala gumovala mozek ohledně kouzelného dědka na obláčku, kterého musí vzývat nebo bude zle, tak na něj ve větší či menší míře věří i v dospělosti při plné racionalitě. Nedokážu ale pochopit lidi, kteří vlezou do kostela, modlí se a to vše s plným vědomím, že tak činí za přítomnosti duchovního, který patří mezi největší pedofilní a sexuálně násilnickou síť v historii lidstva, ač třeba on sám nikdy nic neprovedl. Pokud by se všechny tyto pokrytecké a slabé kreatury sebraly a na nějakou církev se ze dne na den vysraly, učinily by více dobra než čuměním na vitráže a tichým promlouváním k imaginární ochranné autoritě, kterou nezajímá nic jiného než pozorovat jejich nudné a mizerné životy, zatímco úspěšně přehlíží prznění dětí od jeho vlastních zástupců na Zemi. 70 %(13.9.2018)

 • *CARNIFEX*
  *****

  Neuveriteľne, aké pocity sa v človeku hromadia, počas sledovania tohto dokumentu. Hovorí sa, že najkrajšie príbehy píše sám život. Bohužiaľ, to isté platí aj v opačnom prípade. Nesmierne silný, emotívny zážitok, počas ktorého človek pociťuje hnev, rozhorčenie, ale i beznádej či zúfalstvo.(5.1.2018)

 • sochoking
  ****

  Ani sa na to nedívajte, lebo sa vám bude nôž vo vrecku otvárať...(9.6.2017)

 • dO_od
  ****

  // Spotlight meets Making a Murderer, v osobní a děsivé sondě do života lidí, kteří si prošli peklem. Řemeslně kvalita, materiál zvládá šokovat i napříč faktu, že už jsme tu podobných odhalení měli spoustu. Netflix má na kontě další hit.(20.5.2017)

 • DwayneJohnson
  ****

  Případ vraždy dvou mladých žen, který se stal skoro před padesáti lety. Z počátku, jen lehce kriminální, později spíš, jako obžaloba církve a také systému, který v té době takto fungoval. I když to má svoje mušky, je to na mě až moc dlouhé, místy krapet nepřehledné, největší síla spočívá v samotných výpovědích aktérů. Tady se musíte spíš smířit s náznaky, než samotnými fakty a hlavně věřit, která strana má v tomhle sporu i po tak dlouhé době svoji pravdu. A já jsem rozhodně uvěřil a udělal si děsivý obrázek, jak to nejen v Baltimoru a nejen v USA bohužel fungovalo. Doufám, že je to už dávno za námi. Fakt síla.(13.7.2017)

 • Hwaelos
  *****

  Tahle dokumentární série je od Netflixu trefa do černého, jen je škoda, že nebude mít nikdy ani zlomkovou sledovanost jako hrané věci tohohle giganta. Dost to (kvalitou i zaměřením) připomíná Life and Deaths of Robert Durst - jen zde chybí stejně úderné rozuzlení vyšetřovaných vražd. Na druhé straně je ale každá epizoda mnohem lépe narativně vystavěná - oceňuju zejména důkazní cliffhangery na konci každého dílu, které pak člověka nenechají se pořádně vyspat, aniž by si pustil další díl. Nakonec ovšem stejně nejde ani tak o odhalení konkrétního vraha, síla The Keepers spočívá především v poukázání na velmi nechutné praktiky uvnitř katolické církve, kde ruka ruku myje, i kdyby druhá ze zmíněných rukou ještě před chvílí ošmatlávala malé děti. Silný doplněk případu Spotlight nebo kauzy Magdalénských prádelen.(25.9.2017)

 • hansel97
  *****

  Netflixu se to opět podařilo a tohle je na poli dokumentárních seriálů hned vedle Making a Murderer jedna z nejzajímavějších a nejpovedenějších záležitostí. Výborně zpracované a rozfázované téma na všech šest epizod, občas z toho běhá mráz po zádech.(23.5.2017)

 • zahadum
  *****

  Hypoteticky...ak by nejaký hypotetický Ježiš Kristus teraz zostúpil na Zem, verím,že ako prvé by šiel do Vatikánu a nakopal a vykopal by odtiaľ všetku tú tmársku, falošnú, krvilačnú, zlatom a šperkami ovešanú bandu parazitov ktorí tisícročia cicajú pracovitý ľud...držia ho v strachu a nevedomosti a navyše ako ukazuje tento drastický seriál stále a neprestajne prznia deti a ničia ich budúcnosť...seriál len pre silné žalúdky.(25.8.2017)

 • arinečka
  *****

  dívám se a říkám si, jak toto může být pravda ? je to k uvěření nebo nás tahají za nos? nicméně ti poškození vystupují tak věrohodně. zatím jsem u třetího dílu, "druhá strana" se zatím doopravdy neobjevila, nevyjádřila k vyšetřování atd... a mám dojem, že závěr bude asi hodně otevřený, takže se nechme překvapit. ale přijde mi, že budou tvrdit, že toho předpokládaného hlavního viníka církev postupně šoupala z místa na místo, když na něj začalo něco praskat... pokud je to pravda, je to hrůza, ale vlastně po tom,co už se ví, tak je to možné. a přitom jsem o případu nikdy předtím neslyšela, tj. ani toto nechápu.(21.5.2017)

 • iz67
  *****

  Tak to ke hodně strhující záležitost. Snad o 1-2 díly kratší, by bylo ještě lepší, ale stejně výborná záležitost. Pakliže se takhle dá psát o těchto osudech.(13.8.2017)

 • WugWugs
  ****

  Stemnieva sa všade, kde sa koncentruje moc: neoficiálny názov dokumentu je "Príjmi semeno Kristovo". Viac neskôr.(30.10.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace