Batman a Harley Quinn

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2017, 74 min

Sam Liu

Předloha:

Bruce W. Timm (povídka), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Robert Kanigher (komiks), Gil Kane (komiks), Gardner Fox (komiks)

Batman se vrací animací zpět ke starším kouskům, za mě nepochopitelné, ale budiž. Tlačení Harley za každou cenu se mi příčí, nicméně v tomto filmu je určitým oživením. Vtípky, jakási komičnost kolem Harley vychází tak na půl a určitým způsobem ubírá na napětí, včetně slabé akce, které je velmi málo. Když fanoušci remcali nad mladičkým Robinem, mladými Titány, tak tato cesta vtipem, odlehčením moc nefunguje. Za mě průměr......5/10(30.9.2017)

Ježiš, tohle potěšilo. Na pozadí toho nejvíc klišovitého superhero příběhu (záporák chce virem zničit svět) se odehrává sebeparodie a dekonstrukce a můj nový oblíbený DC páreček. Animací to přitom navazuje spíše na populární devadesátkový seriál než na novější věci, ale to v tomhle příapdě rozhodně nevadí.(9.9.2017)

Další těžce průměrný a ničím zajímavý DC animák, který velice rychle (prakticky hned) zapomenete. Harley dobrá, Batman dobrej, hudební scéna dobrá, příběh naprosto pitomej a plný nefunkčních vtipů a vlastně i všeho ostatního, zápletka je opravdu béčková. Animace je skvělá, sedla mi, zbytek ale za moc nestojí. Tenhle film měl obrovský potenciál, ale bohužel ho nijak nevyužil. Batman a Harley Quinn sice nejsou vyloženě špatným filmem, nenadchnou, z průměru se nedostanou, ale jejich spolupráce měla dopadnout lépe. Mnohem lépe. 60%.(6.10.2017)

Kdo by to byl čekal, že z komiksového animovaného filmu mě nejvíce nadchne muzikálové číslo. Ale scéna v baru je prostě dobrá a obě písně, hlavně tedy ta první, jsou docela chytlavé. Navíc je to laděno do humoru, což se s postavou Harley Quinn dalo čekat. Po dlouhé době komiksový animák, který mě bavil.(6.9.2017)

Jednoduchá kresba napovídá, že jde o film pro mrňata, ale zdání klame. Tohle vůbec není dětské, hloupé a jednoduché. Naopak jde o překvapivě rafinovanou hru plnou odkazů a dvojsmyslností která navíc zvládá být i zábavná a záživná... Má to spád, mezi postavama to jiskří, dějová linka je fajn... Po krátké krizi v DC animácích (okolo Son of Batman) mě tyhle filmy začínají zase pekelně bavit..(1.10.2017)

• - V baru, kde zpívá Harley karakoe, jsou dva chlapíci oblečení jako stoupenci Catwomen z filmu Batman (1966). (Puxina)

• - Melissa Rauch převzala dabování Harley Quinn, protože původní dabérka Arleen Sorkin odešla do dabérského důchodu. (Puxina)