poster

Jak vycvičit draka

 • USA

  How to Train Your Dragon

 • Slovensko

  Ako vycvičiť draka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Viktooorka
  *****

  Jak vycvičit draka je jeden z mnoha animáků, který sází na líbivost dokonalé animace, sympatičnost hlavních hrdinů (pozn. redakce - vhodněji řečeno psích očí, které tady patřili právě drakovi) a primitivních vtípků, které mladé pobaví (pozn. autora – bohužel do této kategorie se stále zahrnuji i já) a dospělé neurazí. Děj předvídatelný ale rychle plynoucí a závěr díky bohu končící happy endem. Nic co by zdatné pohádkáře, kteří mají již něco zkouknutého, nějak ohromilo, ale jistě pobavilo. Autor sází na jistotu a ta se mu vyplácí. Naštěstí já nejsem zdatný pohádkář, ale vysoce závislý až do morků kostí, takže mě dráček Bezzubka dokonale odrovnal. Důkazem může být fakt, že asi není příliš normální, když desetileté děti s radostí odcházeli z kina a jednadvacetileté slečně bez dechu, se slzami v očích ale s úsměvem na rtech, musel z kina pomáhat její též dojatý přítel. Chci tím jenom říci, že pokud máte stejnou závislost jako já, jistě se Vám animák bude líbit. Pokud máte jiný názor než já, nechci ho ani slyšet, jinak moje infantilní stránka bude kolem sebe házet věcmi! :o) A už se těším, až se objeví „Jak vycvičit draka“ v mé dětské sbírce :o)(16.4.2010)

 • ORIN
  ***

  Trailer slibuje námětově originální dětskou podívanou plnou atrakcí. Výsledek mi přijde ale daleko rozporuplnější, než se na první pohled zdá. Předně by si film měl ujasnit pro jakého diváka je určen. Kino plné rodin s dětmi, některé dokonce ještě s dudlíkem v puse. A hle, Jak vycvičit draka převezl nejen distributora, rodiče, ale i sám sebe. První polovina, která by právě dětského diváka měla zaujmout a přikovat do sedaček je příliš konverzační a sbližování malého hrdiny s drakem až zbytečně prodlužuje, takže namísto, aby bylo dítě při druhé půlce ponořeno do vyprávění (které má něco do sebe), tak jen nervózně poposedává a hraje si s 3D brýlemi. Na můj vkus přechází film do příliš vážného tónu a závěrečná bitva jen potvrdila moji prvotní domněnku - dětský divák (tzn. 10-) to napoprvé nepobere a neodhadne ("on skutečně umřel?").(3.4.2010)

 • Xmilden
  ****

  Moc mi nejde do hlavy to hodnocení tady, ano jistě jedná o velice slušný animák, ale nějak mi nepřišlo že bych byl svědkem nečeho co se jinde neodehrálo. Film jsem viděl v teple domova, ale dle mého názoru ani "suprové" 3D by mé srdce neobměkčilo. Tvůrcům se podařilo také najmout v současné době velice populární herce (Butler, Hill nebo Mintz - Plasse). První věc, která mě napadla, když jsem uviděl název filmu byla že si někdo začíná přihřávat polívčičku na Avataru (draci). Mé resumé je tedy takové: Pixar stále vede. Pokud se jedná o emoce, tak tam ještě znatelněji. Pokud se jedná o emoce podkreslené hudbou, o tom nemůže být naprosto ani řeč. Jsem s tím už možná otravný, ale Vzhůru do oblak je nej animovaný film posledních asi 3 let a na tom Draci nic nezmění. PS: Trošku si rýpnu do uživatelů, kterým obehraný motiv jednou vadí a podruhé nad ním jen mávnou rukou a ještě přisypou hvězdy. Přitom tady se jedná o šablonu jako blázen!(11.5.2010)

 • Skejpr
  *****

  Dreamworks opět hází Pixaru rukavici a nastavuje laťku zatraceně vysoko. Jak vycvičit draka je žánrově čisté fantasy, plné úžasných scenérií, super momentů, legrace, napětí... A hodně se v něm lítá. Některé momenty jsou prakticky kulervoucí, technicky je každý z huňatých vikingů živější, než celé Vzhůru do oblak dohromady a jediné, co tak trochu kazí dojem je poněkud prázdnější příběh. Ten je ale vyvážen spoustou efektní a lítací akce. Ve výsledku dokonale naplněná žánrovka a zároveň dokonale účinná atrakce. Oboje funguje na výbornou a ony povinné rodinné hodnoty a dojemný konec jsou velice nezvykle naředěny, za což ode mě dostávají tvůrci další body k dobru. Jen se bojím, aby dráčci nenatrhli kovboji Woodymu jeho hadrovou pr*el...(19.3.2010)

 • Fr
  *****

  Tohle je Blp. Máme rádi lov, rybolov. Jediným problémem jsou škůdci. Většinu míst trápí myši nebo komáři nás trápí..... Jestli vaše děti mají rádi Pokémony – není co řešit! Slova POUŠTĚT DRAKA dostávají jinej význam! Napětí, radost, neštěstí ...u Thorových vousů – občas je to i dojemné! ZATRACENĚ DOBREJ ANIMÁK! ........ Tohle je Blp. Všechno co tady roste je houževnaté a nechutné. A lidé co tu vyrůstají, ještě víc. Jedinou světlo stránkou jsou domácí mazlíčci. Jinde mají poníky nebo papoušky. My máme ..... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím jak vypadá vyflusanej drak. 2.) Ztrácí se nám levný ponožky. 3.) Ještě nejsem rozhodnutej, jestli z hospody vodit opici nebo draka. 4.) Hledám náhradu za plyšáka Pikachu. PŘÍBĚH ***** HUMOR **** AKCE *** NAPĚTÍ * Víte, že? Film je natočen podle knížky anglické spisovatelky Cressidy Cowell?(11.10.2010)

 • - Knihy Cressidy Cowellové čerpají z jejího dětství, které strávila na vzdáleném neobydleném ostrově na západním pobřeží Skotska. V prostředí bez silnic, domů a elektřiny zbylo autorce dostatek prostoru pro představivost, jež zrodila svět Vikingů a draků, který zachytila ve své knize. (CrypzzXD)

 • - Když po boji s obřím drakem Kliďas Velikán hledá Škyťáka, objevuje se záběr na ocas Bezzubky, jehož umělá polovina v ohni shořela. Pak následuje záběr na celého draka se strojem na zádech postroj, který by logicky měl ale také shořet. (Jardaboss)

 • - Film obsahuje celkem 1 630 záběrů, což je v historii filmů produkovaných studiem DreamWorks zatím nejvíce. (Geriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace