poster

Jak vycvičit draka

 • USA

  How to Train Your Dragon

 • Slovensko

  Ako vycvičiť draka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: William Davies, Dean DeBlois, Chris Sanders .. Další z rádoby skvělých pohádek, která sice není tak otravná jako (pro studio předešlá) Kung fu Panda, ale mnoho bodů nad rámec průměru stejně nepobírá. V zásadě jde o stejný problém jako u Pandy - nesměji se! Emocionální jazýček sice zlehka olizuje, ale také nijak výrazně, protože romantická linka je slabá a rodinná zase přespříliš tradiční. Celek rychle vyprchá. ___ Ono někdy stačí trefit se do suchého období a s trendy kabátkem. Že by vtipu a napětí člověk až pohledal pak už s naplněnou kasičkou tolik nezáleží. ..a tím začal konec Vikingů. 55%.(6.4.2010)

 • Arachneuss
  *****

  Avatar pro mladší publikum, jinak se to popsat nedá. Jako kdyby Dreamworks koukali Cameronovi, při tvoření svého doposavaď nejlepšího díla, přes rameno. Je tu velká láska (samozřejmě v mezích ratingu), fantastické lety na šupinatých plazech, hlavní hrdina je sympaťák na druhou a celkový dojem pak krásně dokresluje hudební doprovod Bourneova skladatele. Ano, je to klišé jako řemen, ale ještě doteď nedokáži ten omamný pocit z vod třetí dimenze dostat z hlavy.(26.3.2010)

 • Madison
  ****

  Čím sa v tejto snímke v žiadnom prípade nešetrí, je poriadna dávka humoru, ktorý je tak perfektný, že nepozorovane zastrel absenciu emocionality. Viem si predstaviť, ako by som bola z dráčika nažhavená v 3D prevedení, jeho vizuálne pohnútky sú úžasné a príbeh takisto nenudil. 4* za humor, švih a nadšenie, ale aj tak radím "Jak vycvičiť draka" k animákom, ktoré nemajú výpovednú hodnotu a pri ich pozeraní je popcorn tým najlepším možným spoločníkom.(22.6.2010)

 • Davies182
  ****

  Ke sbalení holky je potřeba něco tak triviálního, jako ochočit si vlastního draka, a nikdo se mi neobtěžuje to říct! Musel jsem to zjistit přes další nabušený animák čím dál tím snaživějšího studia DreamWorks! Je to jasné, největší rivalové profíků z Pixaru po Zataženo, občas trakaře opět dokazují, že se Woody spolu s Buzzem rakeťákem obávají sesazení z trůnu oprávněně. Pixar už má "jenom" promakanější dialogy a větší důraz na drama. Zdá se mi, že ve všem ostatním přebírá žezlo zprvu nenápadný tvůrce Shreka. V kině jsem tuhle nabouchanou akci viděl ve 3D po boku desítek malých capartů (jejichž brebentění dodává pohádkám v kině tu správnou atmosféru), a už se těším na Blu-Ray, jak si to dám znovu. Sice mi občas nesedly některé do očí bijící hlouposti (knihtisk atp.) a dialogy (otec viking), ale nechci zbytečně šťourat. Jak vycvičit draka je totiž zatím jasná akce roku a je s úsměvem, že byla animovaná. Titáni se budou muset snažit.(5.4.2010)

 • MISSha
  *****

  Naprostá bomba,animák který posunul hranice možností zas o kus dál a nezanevřel při tom i na odrostlejší publikum. Tryskající emoce, příjemný humor, přenádherná hudba (Powell se překonává) ,sympatické postavy a mě jen nezbývá nic jiného než se kochat. Mám dokonce odvahu tvrdit že je to jeden z nejlepších animáků posledních let! 100% nejjasnějších!(29.12.2010)

 • - Drak vyskytující se v severské mytologii je nazýván Jörmungandr. Častěji je sice považován za mořského hada, ale zastává i roli draka. (Geriel)

 • - Název filmu se objeví až v čase 1:28:54. (dc125)

 • - V knize je drak bezzubka ten nejobyčejnější druh dračí rasy - hnědák obecný. Ve filmu je však naopak bezzubka nejvzácnější drak - noční běs. Knižní verze bezzubky se přitom nápadně podobá filmovému druhu hrůzák hrozivý. (legenda)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace