Jak vycvičit draka

How to Train Your Dragon

Ako vycvičiť draka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 94 min

Tohle pojetí multikulturní společnosti se mi fakt zamlouvá, neb stojí na poznání, že všichni, které spojují stejné zájmy, ergo přání žít v míru a pospolitosti, tak žít můžou (poté co se patřičně nastudují a pokecají), zatímco se zotročujícím Krakenem to nejde, neb jemu je nějaká moje idea o rovnosti a spolupráci upřímně u zadku. Srát na budovatelský sebemrskačský Avatar, v kterém je člověk jen bezcitný vykořeněný zloun, který musí být anihilován, jinak život nemá šanci, tohle má srdce.(3.4.2010)

[imdb: 8.3/10] | me: 3D Digital,... Toto je rozprávka ako sa patrí! Skvelá kombinácia všetkého čo správny animák má mať. Krásny príbeh, výborná animácia, zábava, dobrodružstvo, akcia, emócie, ... + vikingovia a draky! Toto proste stálo za to ...(12.4.2010)

Najlepší film o drakoch, najlepšia fantasy od Návratu kráľa a jeden z najlepších animákov vôbec. Väčšinu emócií a adrenalínu síce zaobstará John Powell, ale koho to trápi? Okamžite chcem akčnejšiu dvojku.(8.4.2010)

Vždycky jsem říkal, že Pixar není jediné studio, kde vznikají kvalitní animáky. Po jejich UP, (které pro mě bylo v jejich tvorbě spíš DOWN), jsem jen čekal, odkud zavane do této kategorie svěží vítr .... DreamWorks už se Shrekem nadělali dost průvanu, ale tohle je nádherný (ač "malinko" předvídatelný) příběh, skvěle nafilmovaný a s momenty, které vyvolaly emoce u animáku naprosto nečekané .... Nejmilejší letošní překvapení ...(10.10.2010)

Scénář: William Davies, Dean DeBlois, Chris Sanders .. Další z rádoby skvělých pohádek, která sice není tak otravná jako (pro studio předešlá) Kung fu Panda, ale mnoho bodů nad rámec průměru stejně nepobírá. V zásadě jde o stejný problém jako u Pandy - nesměji se! Emocionální jazýček sice zlehka olizuje, ale také nijak výrazně, protože romantická linka je slabá a rodinná zase přespříliš tradiční. Celek rychle vyprchá. ___ Ono někdy stačí trefit se do suchého období a s trendy kabátkem. Že by vtipu a napětí člověk až pohledal pak už s naplněnou kasičkou tolik nezáleží. ..a tím začal konec Vikingů. 55%.(6.4.2010)

• - Toothless, v češtině Bezzubka, měl být původně vymodelován podle stavby těla a hlavy vlka. Animátoři však následně zvolili jako předlohu černého pantera, někdy chybně označovaného jako černou pumu. (Miro_CZ)

• - Snímka má aj mnoho alternatívnych názvov, ako Dragons, My First Dragon, Dragon Trainer či How to Train Your Dragon: An IMAX 3D Experience. (MikaelSVK)

• - Když hlavní hrdina narazí v rokli na bezzubku, udělá nákres draka a záhy mu umaže jedno ze zadních křídel. Při příchodu do knihovny a následném prohlížení knihy o dracích na konci vyndá svůj zápisník s drakem, který je zase v původním nákresu. (Jardaboss)