Reklama

Reklama

Jak vycvičit draka

  • USA How to Train Your Dragon (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

(více)

Videa (29)

Trailer 2

Recenze (1 770)

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Will Davies, Dean DeBlois, Chris Sanders | Hudba: How to Train Your Dragon by Cressida Cowell | Produkcia: Bonnie Arnold | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Dreamworks Animation, Pacific Data Images | Rozpočet: 165 miliónov $ | Tržby: 494,878,759 $ || Studňou úspechu u akéhokoľvek filmového diela je tematická a typová súrodnosť s divákom, a samozrejme prítomnosť banálne zábavných postavičiek. How to train your dragon obsahuje všetko z hore uvedených, a je tak predurčený k úspechu - dokonca by sa mohlo povedať, že u všetkých vekových kategórií vĎaka síce všeobecným, ale inteligentne príjemným psychologickým pasážam medzi otcom a synom, a hlavne s časťami o zodpovednosti k rodnému kmeňu, ich očakávaniami a predsudkami a z toho vyplývajúcimi činmi, či už racionálnymi, alebo prevažne emočnými. Animačná stránka diela je bez pochýb na najvyššej úrovni čo sa mimiky postáv týka, ich gestikulácia je najviac trafná k tomu, čo v živote môže človek odpozorovať v spoločnosti a prírode. Vzľadom k tomu, že drakov odpozorovať v prírode nemohli ani samotní tvorcovia, pričleňujú drakom už overene fungujúce ľucké gestá a mimické prejavy od ľudí. A to je ten faktor, ktorý robí How to train your dragon v mojich očiach nesmrteľným kusom v radách animákov - nikde som totiž nevidel nič tak krásne-zábavné, ako oči Nočnej fúrie. Celé je to samozrejme umocnené Powellovými epickými, no pritom rozprávkovými harmóniami. To nevysvetlitené plus k dokonalému zážitku však i tentoraz chýba, no i tak je to film s ratingom Must see! ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Z Jak vycvičit draka jsem měl původně trochu strach - na fotografiích se mi totiž draci vůbec nelíbili. A to včetně hlavního hrdiny Bezzubky. Jakmile se ale ve filmu poprvé objevil a já viděl jeho pohyby a výrazy, zamiloval jsem si ho. A ostatní draky s ním. Čili to bylo první velké plus. Mezi další patří úžasné letecké scény, Powellova hudba, humor... Prostě skoro všechno. Že je to celé klišé jako hrom? No a? ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Ke sbalení holky je potřeba něco tak triviálního, jako ochočit si vlastního draka, a nikdo se mi neobtěžuje to říct! Musel jsem to zjistit přes další nabušený animák čím dál tím snaživějšího studia DreamWorks! Je to jasné, největší rivalové profíků z Pixaru po Zataženo, občas trakaře opět dokazují, že se Woody spolu s Buzzem rakeťákem obávají sesazení z trůnu oprávněně. Pixar už má "jenom" promakanější dialogy a větší důraz na drama. Zdá se mi, že ve všem ostatním přebírá žezlo zprvu nenápadný tvůrce Shreka. V kině jsem tuhle nabouchanou akci viděl ve 3D po boku desítek malých capartů (jejichž brebentění dodává pohádkám v kině tu správnou atmosféru), a už se těším na Blu-Ray, jak si to dám znovu. Sice mi občas nesedly některé do očí bijící hlouposti (knihtisk atp.) a dialogy (otec viking), ale nechci zbytečně šťourat. Jak vycvičit draka je totiž zatím jasná akce roku a je s úsměvem, že byla animovaná. Titáni se budou muset snažit. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Velmi vtipné, napínavé a dojemné :-) Krásný počátek budoucího přátelství draka Bezzubky a vychrtlého Škyťáka, syna náčelníka Vikingů, který jako jediný nechtěl draky zabíjet, ale poznávat je. Zjistil, že to nejsou krvelačné bestie, nýbrž stvoření, se kterými se dá společně žít na jednom ostrově v přátelství a pohodě. Už se těším na pokračování! :-) ()

Kulmon 

všechny recenze uživatele

Kladu si otázku, čím je tento animák výjimečný. A sám si i odpovím. Ničím. Tedy samozřejmě kromě nejmodernější 3D grafiky. A jinak? Šablonovitý příběh, který je nám jasný po prvních pěti minutách. Hlavní hrdina, který nezaujme, takovej neutrální trouba. Scenérie mi přišla jako okopírovaná z Avataru. ()

Galerie (137)

Zajímavosti (31)

  • Väčšina zvukových efektov vo filme bola vytvorená v štúdiu Skywalker Sound. (odmocnina)
  • Když jde Škyťák ochočit zbytek draků pro záchranu otce, Snotlout zmíní film Smrtonosná past 2 (1990). (griph)
  • Se scénou, kdy Bezzubka dostane novou část ocasu, měli animátoři problém. Chtěli ji totiž udělat co nejrealističtěší, a tak vzali lepící pásku a přilepili ji kočce na ocas a nahráli její reakci kamerou. (Maulincio)

Související novinky

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky

28.02.2011

Stejně jako každý rok, i letos nám akademici připravili nějaké to překvapení. Letos je ve znamení obrovského neúspěchu Opravdové kuráže, která neproměnila ani jednu z deseti nominací a podobně… (více)

Reklama

Reklama