Červený pavouk

The Red Spider

(festivalový název)

Psychologický / Thriller

Polsko / Česko / Slovensko, 2015, 95 min

"Film znepokojuje diváka a extrémním způsobem si s ním pohrává," řekla jakási slečna na úvod a já se začal bát. A bylo to fakt tak - o co tam jde, se prostě nedozvíte, nějaký motivace/souvislosti vám nikdo nehodlá vysvětlovat. Týpek uviděl na pouti umlácenýho kluka kladivem, přijde dom, máma se ho zeptá jak bylo a on odpoví "paráda, jezdil tam chlápek na indiánovi na šikmý stěně, nic takového jsem nikdy neviděl". Like a boss, fakt. Mělo to ale docela slušný kamerový vychytávky! (65%)(11.7.2015)

• billyador

IFFKV Krom skvele vypravy a hlavne kamery docela zklamani. Nemyslim, ze zamer rezisera (na ktery jsem se ho musel po predstaveni radeji zeptat) byl vyjadren dostatecne srozumitelne, tech point mohlo byt na prvni shlednuti zmatecne vic. Filmu s tak bohatou obrazovou strankou dle meho nesvedci absence hudebniho podkladu a o sympaticnosi hlavnich predstavitelu bychom mohli sahodouze diskutovat(7.7.2015)

Zpracováním, režií, herectvím, vlastně i scénářem to připomíná české detektivní/psychologické filmy. Možná proto je mi ten film sám o sobě "sympatický". Konec je kapku divně "americký". Až jakoby si otevíral vrátka na "druhý díl", ale každopádně představa člověka, který zajde kvůli možné slávě až tak daleko je hodně mrazivá. Kontroverzností svého tématu je určitě nadprůměrný.(29.7.2015)

Není to natočeno jako thriller v americkém stylu, i když by mohlo téma k něčemu podobnému nabádat. Ale je jasné, že na něco takového prostě nebyly finanční prostředky, takže se jedná primárně o konverzační drama, které však nemá onu potřebnou atmosféru, která by mohla být s tématem možného odhalení sériového vraha spojené.(17.7.2017)

• Baxt

Krátký film o zabíjení postavený na hlavu, maximální popisnost nahradily drastické časové výpustky. Marný pokus o něco originálního, takových chladných příběhů posedlosti tu bylo už spousta a ve velké většině byly daleko lépe natočené. Tam, kde chtěl režisér zřejmě ohromovat, tedy v novátorském estetizujícím pojetí, film selhává. Festival přirozeně ve Varu.(7.7.2015)