Červený pavouk

The Red Spider

(festivalový název)

Psychologický / Thriller

Polsko / Česko / Slovensko, 2015, 95 min

Zpracováním, režií, herectvím, vlastně i scénářem to připomíná české detektivní/psychologické filmy. Možná proto je mi ten film sám o sobě "sympatický". Konec je kapku divně "americký". Až jakoby si otevíral vrátka na "druhý díl", ale každopádně představa člověka, který zajde kvůli možné slávě až tak daleko je hodně mrazivá. Kontroverzností svého tématu je určitě nadprůměrný.(29.7.2015)

Po vizuální stránce to je poutavý film ne nepodobný Poutům nebo Hořícímu keři. Až na to,že tady není předem známo,jak celý příběh skončí. To se bohužel nedá říci ani po konci promítání. Vnitřní motiv pachatele nacházím jen stěží, byť to chvíli vypadá, že se to rozjede, tak to přesto spíš drhne a dost otazníků přetrvává. Možná mi jen chyběl ten aha moment.(6.7.2015)

• Baxt

Krátký film o zabíjení postavený na hlavu, maximální popisnost nahradily drastické časové výpustky. Marný pokus o něco originálního, takových chladných příběhů posedlosti tu bylo už spousta a ve velké většině byly daleko lépe natočené. Tam, kde chtěl režisér zřejmě ohromovat, tedy v novátorském estetizujícím pojetí, film selhává. Festival přirozeně ve Varu.(7.7.2015)

• zdenny

Pokus o noirovou detektivku, která není ničím a už vůbec ne psychologickým thrillerem. Zde se nikdy nedozvíme, proč to ten hluboce introvertní pitomec vzal celé na sebe. Zde se vůbec nedozvíme, proč to tamten úchylný debil vůbec dělal. Zde skoro vůbec nevidíme, jak to dělal. Takže nejlepší z celého filmu je trailer a kozy Karoliny Kominek, se kterou bych dělal úplně něco jiného, než ji rozmlátil hlavu kladívkem.(1.4.2016)

"Film znepokojuje diváka a extrémním způsobem si s ním pohrává," řekla jakási slečna na úvod a já se začal bát. A bylo to fakt tak - o co tam jde, se prostě nedozvíte, nějaký motivace/souvislosti vám nikdo nehodlá vysvětlovat. Týpek uviděl na pouti umlácenýho kluka kladivem, přijde dom, máma se ho zeptá jak bylo a on odpoví "paráda, jezdil tam chlápek na indiánovi na šikmý stěně, nic takového jsem nikdy neviděl". Like a boss, fakt. Mělo to ale docela slušný kamerový vychytávky! (65%)(11.7.2015)